Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ettem, hogy lefogyjak fórum

Ettem, hogy lefogyjak (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Ettem, hogy lefogyjak

1 2 3
45. vtkati
2013. aug. 26. 08:27
Sziasztok! A cikk olvasása után étkezési naplót írtam, mert én is hízok, annak ellenére, hogy napi kb. 1300 kalóriát eszek és naponta sportolok. A naplóból kiderült, hogy kb. 400 kalória normál táplálék, a többi nasi kategória. Tehát nem jól étkezem, avagy semmi tápanyag nem kerül a szervezetembe. Ez is hiba a táplálkozásban. Miután elgondolkodtam, szeretnék változtatni. Őszintén bevallom nagyon nehéz, minden akaraterőmet össze kell szednem, hogy ne péksüteményt vegyek, és ne csokit és pudingot. De köszönettel tartozom a cikk írójának és a hozzászólóknak, hogy tudatosult bennem! Köszi!!!
44. 117b1693d0 (válaszként erre: 42. - Ferenczyliza)
2013. aug. 25. 18:47
Ezt kár volt idemásolni...
43. patapucs (válaszként erre: 42. - Ferenczyliza)
2013. aug. 25. 18:44

Kedves Liza!


Ezt a kissé "furcsa" nyelvezetet a google fordítónak köszönhetjük? :-)

2013. aug. 25. 18:28

Míg a táplálkozás termékeket válasszák, hogy a jóllakottság érzését, de nem ad túl sok kalóriát, javítja az anyagcserét, sőt felgyorsítja az égő zsír. Íme néhány termék, amely pozitív hatással van a fogyás: ásványvíz mentes kalória, és ad a jóllakottság érzését. Ezen felül, az anyagcsere, megtisztítja a testet a toxinok, csökkenti az éhség, javítja a bőr, fűszerek emésztést segítő: majoránna, rozmaring, kakukkfű, kömény, gyömbér, bors, fahéj, és a csípős fűszerek (chili, cayenne bors), amely növeli a belső égésű kalória, csökkentik a koleszterinszintet, és javítja az anyagcserét, friss fűszernövények: menta - stimulálja az gyomornedvek és az íz csökkenti a sóvárgást édesség, lestyán - segíti az emésztést, enyhíti felfúvódás, csalán - segít eltávolítani a felesleges vizet a szervezetből, kapor - segíti a belek , megakadályozza a puffadás és a kólika, zöld és vörös tea javítja az anyagcserét, serkenti az emésztést, serkenti az égő zsír, csökkenti a koleszterin, segít méregteleníteni a szervezetet, almaecet gyorsítja az emésztést, stimulálja az gyomornedvek, növeli a szintézise emésztőenzimek és méregtelenítő. Azok számára, akik nem képesek almaecet tiszta formában állnak gyógyszerkészítmények; rost javítja a bélműködést, csökkenti az éhségérzetet, megszünteti a méreganyagok a szervezetből, megakadályozza a székrekedést, és csökkenti a koleszterin felszívódását. Foods rostokban gazdag teljes kiőrlésű kenyér között, a gabonafélék, gyümölcsök és zöldségek, a tej és tejtermékek jelenléte miatt a kalcium és D-vitamin, amely növeli annak felszívódását. Emellett javítja csontok kalcium, szabályozza az idegrendszer felelős a simaizom összehúzódás is gyorsítja az anyagcserét a zsír, ezáltal segítve a fogyás. Egészséges snack: gyümölcs és zöldség átka sok ember lefogy nassolás ... általában a magas kalóriatartalmú ételek. Helyüket kell cserélni a zöldségek és gyümölcsök - alacsony kalóriatartalmú, magas rosttartalmú, amely sok értékes vitaminokat és ásványi anyagokat. Azonban, és itt van néhány buktatókat leselkedik. Ne feledje, hogy a gyümölcsök tartalmaznak nagy mennyiségű egyszerű cukrok. Kerüljük kalória banán, szőlő, mangó, avokádó, és a szárított és kandírozott gyümölcs. Érdemes, hogy elérjük a alma, amelyek nagy mennyiségű pektin és rost, grapefruit, melyek serkentik a termelés gyomornedvek, felgyorsítja az anyagcserét és szabályozza az anyagcserét, és a szilva, ribizli, málna, eper, őszibarack. Zöldség nyersen lehet enni, főtt, pácolt vagy pácolt. Szilázs ne veszítse vitaminokat és ásványi anyagokat, miközben csökkenti a cukortartalmat, ami könnyen emészthető, és kevesebb kalóriát tartalmaz, mint a friss zöldségek és gyümölcsök. Ezen felül, a támogatás emésztést és serkentik a belek megfelelő működéséhez. Alacsony kalóriatartalmú zöldségek, ami sütjük ételek között a következők: paradicsom, uborka, cukkini, retek, karalábé, saláta, brokkoli, karfiol, paprika, gomba, káposzta. Zöldségek, borsó, bab, szója, bab, lencse magas fehérjetartalmú termékek, mert lehet szinonimaként használja a fehérje állandó. Ez azt jelenti, hogy 100 gramm húst lehet enni 100 gramm váltakozó friss bab elkészítése előtt. Mit kell elkerülni, miközben a diéta? Diet változás az étrend, és sok áldozatot. Termékek alatt kerülni fogyás a következők: magas kalóriatartalmú állati zsiradékok: szalonna, szalonna, zsír, zsíros húsok (sertés, kacsa, liba), hal (makréla, hering, lazac, angolna), kolbász, löncshús, húspástétom; édesített italok, gyümölcslevek és ízesített vizek, alkohol, kenyér gabonafélék (napraforgó, szója, tök, szezámmag), magas kalóriatartalmú ételek: chips, keksz, keksz, sós mogyoró, eszik "fast food" gazdag termékek egyszerű cukor (cukor , méz, édességek, gyümölcslevek), sárga sajt, juhsajt, juhtúró, kéksajt, mártások megvastagodott a rántást, vagy a tejszín hozzáadásával. Ha kapsz egy kis ízelítőt valami édes és kalória-bevitel, győződjön meg róla, hogy fizikailag aktívabbak ezen a napon.

Tisztelettel.

41. Renáta-85 (válaszként erre: 40. - Édesfelhő)
2013. aug. 25. 17:13

Gratulálok a fogyásodhoz. Számomra nehéz elhinni, hogy megvonás nélkül is lehet fogyni, de nem cáfolom meg a te felvetésed. Nekem sajnos egy bajom van, hogy nem tudok mértéket tartani. Hiába eszem sokszor, mégis sok étellel tömöm magam. Érzelmi evő vagyok, ha rossz passzban vagyok, akkor én mindig eszek. De meg fogom próbálni a te ötleted is.

Neked mennyi a kis adag? Például reggelre mit eszel és mennyit? Vagy tízóraira elég egy kis pohár joghurt? Kíváncsi vagyok, hogy másnak mennyit jelent a kis adag.

40. édesfelhő (válaszként erre: 37. - RitaZsu)
2013. aug. 25. 16:27
Most lehet néhányan a szívükhöz kapnak, de fehér kenyeret, cukrot, mindent eszek amit eddig is. Körömpörköltet is, de sokszor keveset, tényleg ennyi. Én nem tudok megvonni magamtól az ilyen kajákat. Viszont sok-sok zöldséget eszem.
39. patapucs (válaszként erre: 38. - Patapucs)
2013. aug. 25. 09:57
mindjam = mondjam :-)
2013. aug. 25. 09:56

édesfelhő, megnéztem a képet (before-after) és azt kell, hogy mindjam sugárzik rólad, hogy jól érzed magad a bőrödben! :-)


Gratulálok a fogyásodhoz!

Mióta sikerrel figyelek oda a mennyiségre (Túl keveset ettem...nem volt könnyű "leszokni" a 800-900kcalról, de a kalóriabázisponthu nekem sokat segített), azóta nekem is újra elindult a súlyom lefele.

37. RitaZsu (válaszként erre: 34. - Édesfelhő)
2013. aug. 25. 02:36
Nagyon jo a cikked. Külömben miket eszel? mellözöd e a kenyeret, cukrot? használsz e édesitöt? Van 15kg feleslegem..most már nem szopozik a kicsi (1 éves) igy neki kell fognom a fogyásnak.Sehogy sem megy..Kiprobálom a modszered.
36. 117b1693d0 (válaszként erre: 35. - 54a7838f48)
2013. aug. 24. 09:02

Hidd el, hogy azon múlik, hogy mit és mennyit eszel. De ha ötször enni jó neked és működik, akkor sincs semmi gond. Nem azt mondtam, hogy ne egyetek ötször, hanem azt, hogy nem KELL ahhoz ötször enni, hogy normális legyen.


Megj.: az anyagcsere nem egyenlő az emésztéssel

35. 54a7838f48 (válaszként erre: 28. - 117b1693d0)
2013. aug. 23. 21:46

nekem napi 5x kell étkeznem ,keveset ahhoz,hogy ne lassuljon le teljes mértékben az anyagcserém.én olyan gyönyörűen el tudok vegetálni,mint annak a rendje.nekem 3x kevés enni.


minden ember más,másként működik a szervezete.

34. édesfelhő (válaszként erre: 31. - Csera)
2013. aug. 23. 14:55
A cikk mellé tettem fel képet, de valamiért nem az jelent meg, de akkor töltök fel az adatlapomra egy biforáfterest..de előrebocsátom, hogy azóta 62 kg vagyok, de a változás az látszik így is szerintem.
2013. aug. 23. 14:40
Tetszik a cikked és gratulálok a fogyásodhoz!:)
32. 117b1693d0 (válaszként erre: 30. - Édesfelhő)
2013. aug. 23. 11:45

Ha rendszeresen eszel közel azonos időpontokban (nem ad hoc módon és nem kizsigerelve a szervezetedet), akkor nem lassul le.


A lassulást az okozza, hogy összevissza időpontokban eszünk és amikor "észbe kapunk", akkor még a mennyiségen is visszavesszük.


De attól még, hogy napi 3 alkalommal eszik valaki - elegendő mennyiségű és megfelelő minőségű ételt - nem lassul le az anyagcseréje.

31. csera
2013. aug. 23. 10:14

Jó a cikk és mindenképp "olcsó" a módszer!

Édesfelhő! Nem tennél fel képet a mostani alakodról? Köszi előre is :)

30. édesfelhő (válaszként erre: 28. - 117b1693d0)
2013. aug. 23. 10:00
Nem áll le, csak lelassul..és az bőven elég ahhoz,hogy meghízzon az ember lánya.
29. Aville
2013. aug. 23. 01:50

Ugyanígy jártam én is, mint te. Mindig is túlsúlyos voltam (90-130 kg /172 cm), olykor magasabb vérnyomással (140/80), cukrom mindig 5.5-6 között. Alig ettem, 1-2x naponta, édesség-rohamokkal, mégsem fogytam, vagy a jó öreg jojó. Mióta babát várok (most vagyok 19. hetes), muszáj 2-3 óránként ennem, fele, harmad olyan adagokat, mint korábban, mert rosszul kezdek lenni, ha nem. Az első 2 hónapban 4-5 kg-t fogytam (sosem hánytam) úgy, h folyton ettem. Azóta csak 2,5 kg-t szedtem fel. (Tehát még mindig mínuszban vagyok.) Édességet nem kívánok (pl. korábbi tábla csoki simán, most elég egy sor - hetente), vérnyomásom tökéletes 110/70, 120/80, cukrom sosem volt ilyen alacsony, 4,5-5 között mindig, és a többi érték is jó.

Szóval abszolút alátámasztom a cikkírót. Az én testem is így működik, és engem is a babavárás kényszerített rá az evésre. :)

28. 117b1693d0 (válaszként erre: 27. - 54a7838f48)
2013. aug. 23. 01:18
Az anyagcsere nem áll le, minek ahhoz állandóan enni? :)
27. 54a7838f48 (válaszként erre: 26. - Édesfelhő)
2013. aug. 22. 22:47
úgy bizony..sűrűn ,keveset,hogy állandó mozgásban legyen az anyagcsere.
26. édesfelhő (válaszként erre: 22. - Kryssz)
2013. aug. 22. 21:34
Szerintem az a dolog logikája, hogy a testünk még "ősember korunkból" a túlélésre hajt, és amikor nincs elég étel, a testünk az anyagcsere lassulással tartalékol ( mint a téli álomnál az állatoknál). Amikor eszel akkor azt "gondolja" a tested, hogy ha kapok enni, főleg rendszeresen, akkor minek tartalékoljak..bár ezt csak a paraszti eszemmel gondolom.
25. zöldfülű (válaszként erre: 21. - Édesfelhő)
2013. aug. 22. 18:42
:D úgy bizony!
24. 117b1693d0 (válaszként erre: 23. - F7586d2534)
2013. aug. 22. 12:08
Így van. Ha kevesebbet eszünk, mint amire szükségünk van, annak mindig meglesz az eredménye és az hosszú távon sajnos éppen valami nem kívánt eredmény :(
23. f7586d2534 (válaszként erre: 12. - 117b1693d0)
2013. aug. 22. 11:47
Nos a szervezet úgy van kitalálva hogy túl akar élni. Multkor néztem egy filmet egy anorexiás ikerpárról NAPI 300 KCAL ESZNEK ÉVEK ÓTA MÁR NEM ÉLHETNÉNEK
22. kryssz
2013. aug. 22. 06:24
Gratulálok én is neked! Bár teljesen nem értem a logikáját a dolognak, én is tapasztalom magamon, hogy sokszor, amikor szinte fele adagot eszem az előző napinak, sőt, azt még totál egészséges verzióban is teszem, másnapra mégis többet mutat a mérleg, majd mérgemben nem foglalkozok a kalóriákkal, eszem azt és annyit amit megkívánok, s másnapra mégis - 0,5 kg. Soha nem értettem, de még most sem kristálytiszta....
21. édesfelhő (válaszként erre: 20. - Zöldfülű)
2013. aug. 21. 22:42
Mert ezt másképpen nem lehet, egy életen át nem lehet fagyi nélkül élni, nemde?:D
2013. aug. 21. 21:13

Gratulálok, és abszolút osztom.

Én májustól fejeztem be az összes "fogyókúrát" és kajarendelést ilyen cégektől. Azóta azt eszem, amit megkívánok, hetente párszor főzök olyasmit, amit a piacon vettem, tudom, hogy friss és mi van benne. Igen, én is eszem édességet, sütit, fagyit, ha éppen arra fáj a fogam, és mégis havi 1,5-2 kg-t hagyok magam mögött. Tudom, hogy ez nem sok, de már nem is vágyom arra, hogy valami villámdiétától két héten belül jól nézzek ki, aztán a duplája jöjjön vissza.

19. zena01 (válaszként erre: 5. - 94c39bb152)
2013. aug. 21. 21:08
Én is így járta. Egy hónapig számoltam a kalóriákat, mozogtam és híztam 3 kilót. Abba is hagytam.
2013. aug. 21. 20:02

Na végre... rendet kell tenni a fejekben. Nem véletlenül van úgy kitalálva az emberi test, hogy megfelelő mennyiségű fehérje, szénhidrát, zsir, kcal bevitel kell a normális működéshez. Az efeletti, vagy ezalatti bevitel vezet hizáshoz illetve fogyáshoz. Kedvencem, amikor valaki 5-800 kcal akar fogyni, és csodálkozik, hogy két hét után felzabálja a szupermarket csoki és sütikészletét majd 10 kg-val nehezebb lesz. Ügyes vagy, gratulálok a fogyáshoz és az életmódváltáshoz. :))

Én 83 kg-val lettem terhes, most szülés után 5 héttel 79 kg vagyok :) 8 kg-t hiztam a terhesség alatt, majd 12 lefogytam a szülés után. Már most sokkal könnyedebben megyek, könnyebbnek érzem magam, pedig 10-15 kg még visszavan. :))

2013. aug. 21. 17:23
Jó volt olvasni a soraidat. Gratulálok! :))
2013. aug. 21. 17:21
Sziasztok én is is fogyozok most napi 1000 1500 kaloriával a bázidon vezettem mennyit ettem és nagyon jo pluszba este 6 után nem eszek az a baj velem hogy tul sokat ettem este is igy meg jo mert nem éhezem mindent eszek csak mértékkel
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook