Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Észrevettem, hogy szinte csak zöldségeket, magvakat, gyümölcsöt eszem 2-3 hónapja. Friss vegetáriánusok ide! fórum

Észrevettem, hogy szinte csak zöldségeket, magvakat, gyümölcsöt eszem 2-3 hónapja. Friss vegetáriánusok ide! (beszélgetős fórum)


1 2
12. 56abea278d (válaszként erre: 9. - Lencsy)
2011. nov. 22. 17:54
Én olyat ismertem, ahol a gyerek azért nem ette a húst, mert látta hogy az anyukája sem eszi. De láttam a , aki az ovis kaja helyett vegetariánus ételeket készített össze a gyerekének. Azt olvastam, hogy a vegán (csak növényi anyagokat fogyasztó) anyák gyeremekei szellemi és testi fejlettségben is elmaradnak kortársaiktól (akik a terhesség ideje alatt vegán étrenden vannak). A vegán anyák teje mennyiségileg lehet megfelelő, de minőségileg hiányos összetételű. Kisgyermekeknél is veszélyes a vegán étrend követése, és gyerekkorban valamint serdülő korban is.
2011. nov. 22. 15:55
szerintem nem véletlenül kell mindent enni,és a mennyiség is meghatározó. Az esszenciális aminósavakról, és - zsírsavakról (omega-3) nem is beszélve,amik a zöldségekben, gyümölcsökben, magvakban nincs! Nem kell húst-hússal enni, viszont nekem a CH diétában csak az segített,hogy ne éhezzek terhesen, hogy sok fehérjét ettem,és a sonkában 100g-ban 2 g CH volt.
10. 978d6e406c (válaszként erre: 8. - 1560f47887)
2011. nov. 22. 14:48
Nem írtam,hogy óvakodni kellene a hústól bárkinek is.
2011. nov. 22. 14:04
Ha egy felnőtt ember a saját döntése alapján vega lesz ezzel nincs semmi baj , azt viszont elitélem aki csak azért ,mert vega a kis gyermekének sem ad húst, mondván ő hozzá nem nyúl meg sem főzi ! A fejlődő szervezetnek szüksége van a húsra és önző az a szülő aki azért nem ad a gyereknek húst ,mert ő sem eszi ! Ismerek ilyet !
8. 1560f47887 (válaszként erre: 7. - 978d6e406c)
2011. nov. 22. 14:00

Nem ilyen egyszerű a dolog A kétféle táplálékot nem lehet összehasonlítani, mer más-más tápanyagokat tartalmaznak.

A szervezetnek sokféle tápanyagra van szüksége, ezért nem a hústól kell óvakodni, hanem az egyoldalú táplálkozástól.

2011. nov. 22. 11:59
Én már 1,vagy inkább másfél éve vega vagyok.Én tudatosan szoktam le a húsról,szép fokozatosa,de viszonylag gyorsan.Nem véletlen van ez,hogy egyre többen érzik úgy,nem kívánják a húst.Sokkal táplálóbb,és energetizálóbb a zöldség,mint a hús,és ezt érzi a szervezetünk is.
2011. nov. 21. 21:40
Mostanában már én is naponta csak 1x-2x kívánom a húst, és nem tudok sokat enni belőle. egyre több zöldséget -gyümölcsöt kívánok. tejtermékből is kevesebbet eszem sokkal. Állítólag hetetnte 2x elég húst enni felnőtteknek. Nálam az is eredmény, ha napi 1x.
2011. nov. 21. 21:10
Én még nem érzem,hogy vega lennék,de azt én is észrevettem,hogy amióta fogyózom (kb 4 hónapja),nem nagyon rajongok már a húsért,nem igazán kívánom.Nem tudom ez mitől lehet.Vega nem szeretnék lenni,de azért szerintem már nem a hús lesz a fő kajám.
2011. nov. 21. 20:57
pénteken kaptam szarvaskolbászt, ilyen finomat még nem ettem.Szerintem kár lenne kihagyni...
2011. nov. 21. 20:51
én is...meg még bogarakat...kapirgálok egész nap a kertek alatt, kotyogok magamnak stb...lassan toji is fogok.
2011. nov. 21. 20:46
Szia! Én lassan állok át, apukámnak egy betegsége miatt teljesen el kell hagynia a húst, tejtermékeket, stb, szóval mi is úgy döntöttünk anyukámmal, hogy vegetáriánusok leszünk. Nekem nagyon tetszenek az ételek, végre sok-sok új receptet kipróbálunk, nem csak a régi unottakat, főleg innen netről nézzük :)
2011. nov. 21. 20:23
Itt megoszthatjuk egymással a véleményünket 1-1 bio boltról, receptekről, észrevételekről :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook