Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Eszel-e kényszeresen ha feszült ideges stresszes vagy? fórum

Eszel-e kényszeresen ha feszült ideges stresszes vagy? (beszélgetős fórum)


1 2
2010. júl. 1. 10:19
Hahó, én már 2 éve lefogytam 20 kg-t, 90 kg-ről indultam, 67-68ig sikerült lemenni. De visszahíztam 80 kg-ra áprilisra, azóta már sikerült 9 kg-t leadnom, és hátra van még legalább ennyi. Szóval én is jelenleg fogyózok, életmódot váltottam.
2010. júl. 1. 10:09

Köszönöm a sok hasznos tanácsot és kataticának a linkeket.. :)

Sorstársaim! VÁLTSUNK ÉLETMÓDOT!!! :)

Én megpróbálom.

Kezdési dátum: Hétfő (2010.07.05)

Cél: Fogyókúra nélkül lassan, de biztosan leadni néhányszor 10 Kg-t! :) Nah jó egy-két Bécsi diéta azért belefér... :D

Terv: Heti min. 2x mozgás (kardió vagy Pilates)

Több zöldség, gyümölcs, kevesebb szénhidrát, zsír. (cukrot eddig sem ettem) És: kenyeret továbbra sem eszem, mert nem is hiányzik!Ki tart velem? Én megpróbálom, ha csak havi 2-3kg megy le, Karácsonyig az is minimum egy 10-es!!! :)) Én itt ezen a fórumon be fogok számolni az eredményről, kudarcról, örömről... Ez ugyan nem napló, de nekem itt esik jól kiírni magamból... ;) Jó lenne ha lenne valaki aki velem tart...

26. 8e163afeff (válaszként erre: 25. - Kandreja)
2010. jún. 30. 21:00

Elküldtem a linkeket priviben!

Pilates: én is azt nyomom, a legjobb mozgásforma szerintem, mivel egyáltalán nem megerőltető, nem unalmas, mindig csodálkozom, hogy jé, már vége is?! Pedig előtte utoljára tesiórán mozogtam, ami már többtíz éve volt:-) És tényleg nagyon hatékonyan formál!

25. Kandreja (válaszként erre: 19. - 8e163afeff)
2010. jún. 30. 16:36

Nagyon hálás lennék érte! Kérlek küld el!

Nyitott vagyok mindenre..

A Főnök asszonyom mostanában pl. szétnyaggat a Pilatessel. Lehet azt is kipróbálom... Mi bajom lehet tőle? ;)

24. Kandreja (válaszként erre: 22. - 22eef7d1ae)
2010. jún. 30. 16:28
Igen, sajnos ezzel is egyet kell értsek. Ráadásul épp ma írta nekem egy tök jó fej csajszi egy másik fórumon, hogy "Szerintem ha rendszeresen mozogsz az elveszi az étvágyat, mert megkapod a szűkséges endorfint plusz még önbizalmat is ad. Így elmúlhat a kényszeres evés is, amit nagy részben pont az alacsonyabb önértékelés is okoz." Ez azért elgondolkodtató... és megszívlelendő, lehet ez a problémám és minden sors társamé is? Meglehet kedves sorstársaim csak MOZOGNUNK kellene!!! :)
2010. jún. 30. 15:17
Régebben szinte csak ezt csináltam amikor ideges voltam. De mióta lefogytam leszoktam róla :)
22. 22eef7d1ae (válaszként erre: 21. - Mandulacska2)
2010. jún. 30. 15:11
Igen, ez így van! De, ha egyszer rászánod magad a mozgásra, később már hiáynozni fog, ha nem mozoghatsz! Minden kezdet nehéz...de csak rajtad múlik! :-)
2010. jún. 30. 14:43
Én is többet eszek, ha stresszes és fáradt vagyok. Ha hazaérek, az úgy megnyugtat, és olyankor éhesebb is vagyok. Mozogni kellen, de nehéz az embernek rávennie magát.
20. 22eef7d1ae (válaszként erre: 1. - Kandreja)
2010. jún. 30. 14:41

Sziasztok!


Én is ilyen vagyok /voltam?/.

Nekem is voltak kemény időszakaim, amikor szinte csak úgy röpködtek rám a kilók a sok zabálástól...voltam már 69 kg /158 cm/ és most 52 - 53 kg között mozgok!

Nem tudom, hogy örökre le lehet- e "szokni" erről a rossz tulajdonságról, de hogy kontrollálni lehet, az biztos.


Ha adhatok egy pár tippet:


- gondolkozz el azon, hogy bánt- e valami mostanában?

- vannak- e lelki gondjaid?

- suli? Munkahely? Párkapcsolat?

- családi- anyagi háttér miatt aggódsz- e, stb.?


Biztos, hogy mindenkinek vannak problémái, és mindenkinek a sajátja a legnagyobb! De próbálj meg rendet tenni a lelkedben, és akkor a testedre is tudsz majd figyelni! Nekem ez jött be...átgondolom, mi bánt, keresek rá megoldást, és igyekszem orvosolni.

2010. jún. 30. 14:36

Szia, nekem egy relaxációs anyag segített, fél órás, arra "szuggerál", hogy megtaláld az egyensúlyt az étkezésedben, keveset egyél stb. Nem hittem volna, hogy bármi megállíthatja a hűtőrohamaimat, de ez tényleg hatott:-)


Ez voltaképp a McKenna-módszer (itt is van fórum róla) része, ami épp arról szól, amiről írtok: hogy a diéta egyfajta önkontroll, amit nem lehet sokáig követni, mert jön a zabaroham. Helyette azt kell enni, amit akarsz, annyit, hogy jóllakj stb. A könyvet pdf-ben meg a hanganyagot is el tudom küldeni priviben, ha gondolod, illetve bárkinek, akit érdekel.

2010. jún. 30. 12:30
Ezekben az esetekben, nem tudok lenyomni egy falatot sem! Ám, ha rámjön a szeretetéhség akkor igen!
2010. jún. 30. 12:29
Nem eszek olyankor és ez a "legjobb" fogyókúra.....
2010. jún. 30. 12:23
Sosem tudtam enni olyankor....egy falat sem ment le a torkomon..
2010. jún. 30. 11:19
Nem eszem
14. jomami (válaszként erre: 3. - Kandreja)
2010. jún. 30. 11:15

Próbálj meg 2-3 óránként enni keveset, gyümölcsből, zöldségekből amennyit akarsz.

Én imádom az édességet, régen meg ettem ami előttem volt,most is eszem de figyelek most már a mennyiségre.

2010. jún. 30. 11:13
nem
12. agis
2010. jún. 30. 11:08

Én szeretek enni, de kényszerből soha nem eszem.


Próbálj meg más, feszültség-levezetőt keresni az étkezés helyett.

11. Krisztine2 (válaszként erre: 3. - Kandreja)
2010. jún. 30. 11:07

Ha vígasztal,én is ezt csinálom.

Mindig...:(

10. jomami
2010. jún. 30. 11:02
Nekem örömet okoz ha jókat eszem, a mennyiségre most már oda figyelek ha olyat eszem ami "egészségtelen".
2010. jún. 30. 10:55
Én igen sajnos az elmúlt 30-40 évben nem sikerűlt leszoknom róla
8. Kandreja (válaszként erre: 6. - D62762eb79)
2010. jún. 30. 10:47
Szereted az Abonetet? Van már mindenféle ízesítésben. Én mostanában azt rágom nassnak amikor nem vagyok éhes csak ennék. Nekem általában hangsúlyozom: ÁLTALÁBAN bejön és elég...
2010. jún. 30. 10:26
Nekem mozgással nincs bajom, heti 3x simán megvan, sőt volt olyan hogy heti 6x, de most szombat óta szünetelek sajnos, ma elkezdem megint.
2010. jún. 30. 10:21

sziasztok,


én egyértelműen vigasztalásnak használom az evést, pont tegnap énekelgettem magamnak, h "miért eszek, ha nem vagyok éhes"...állandóan ezt csinálom, mármint zabálok, sajnos kényszeresen. minél rosszabbul vagyok lelkileg,annál többet. mostanában hízom rendesen...

2010. jún. 30. 10:20
Abszolút egyet értek! Én most elhatároztam legalább heti 1x-2x elmegyek mozogni. Mert muszáj.. Sőt ha belegondolok talán az hiányzik a leginkább. De amikor reggel 7kor elmegyek otthonról és este 7 mire haza esek.... ?!?!
2010. jún. 30. 10:11
Szerintem az a baj, hogy túl drasztikus diétákat választunk. Ha csak jobban odafigyelnénk az étkezésre, akkor lehet nem lenne akkora kudarc, és könnyebb betartani is.
2010. jún. 30. 10:08
Nálam is hasonló a helyzet! Van amikor símán végig csinálok egy egy diétát! Most pl egy hónapon keresztül Bécsi diétáztam és kalóriát számoltam. Le is ment 6kg. Majd... Bekattantam és 4 nap alatt vissza hisztiztem magamra 2-őt. A héten újra neki álltam a diétának, de most egyszerűen nem megy. Tiszta depi vagyok! Tegnap egész napos koplalás után, este bevacsiztam. Majd egy órán át bőgtem a páromnak, h még egy diétás sem bírok ki. Tuti nem vagyok normális! :(
2010. jún. 30. 10:00
Szia, én is ezzel küzdök, bár nem csak stresszhelyzetben, de olyankor felerősödik. Falási rohamaim vannak. Amikor lelkileg kiegyensúlyozott vagyok, és tudatosan figyelek az étkezésre és a testmozgásra, akkor van, hogy több hét is eltelik kiborulás nélkül.
2010. jún. 30. 09:57

Nekem ez óriási problémám (apukámnak is) gyerek korom óta. Ha feszültség vagy bánat van az életemben kényszeresen eszem... És sajnos ezekben az esetekben nem saláta a menü, hanem mindig valami olyan ami örömet szerez.

Gyors éttermi kaja, édesség, sült cuccok... stb.

Mit lehet vajon ezzel tenni? Van valaki aki leküzdötte már ezt?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook