Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Esti gimnázium 40 évesen fórum

Esti gimnázium 40 évesen (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
80. Guruljka (válaszként erre: 79. - Butterfly87)
2017. ápr. 6. 13:46

Az emberi memória nem törlődik olyan könnyen!

Majd észreveszed. Eleinte talán csikorognak egy kicsit a kerekek, de hamar bele fogsz lendülni, meglátod. :D Bátorság!

79. butterfly87 (válaszként erre: 78. - Guruljka)
2017. ápr. 6. 11:30

Én pedig pont az érzem, hogy 'elbutultam' az évek alatt. :(

Nem bízom magamban.

78. Guruljka (válaszként erre: 77. - Butterfly87)
2017. ápr. 3. 15:52

Sokan fiatalok még és nincs valódi motivációjuk.

Szerintem a nagyobb élettapasztalat miatt idősebben másképpen is tanulunk, mert más módon értjük meg vagy fogjuk fel az anyagot, több hasonló helyzet juthat az eszünkbe.

77. butterfly87 (válaszként erre: 76. - Guruljka)
2017. ápr. 3. 13:28
Igen, én is hallottam ilyesmit, szerintem ez mindenhol így van. Különböző okok miatt abbahagyják még az elején.
76. Guruljka (válaszként erre: 75. - Butterfly87)
2017. ápr. 2. 14:59

Akiről meséltem, hogy elkezdte...


Ő napról napra szorgalmasabb, már utolérte az osztályt, pedig egy évvel később csatlakozott.

Az osztálya fele viszont kihullt a félévzárás után.

75. butterfly87 (válaszként erre: 74. - Guruljka)
2017. márc. 31. 22:39

Kíváncsi vagyok mennyi lesz az osztálylétszám.

Szinte minden nap gondolok a sulira. :)

74. Guruljka (válaszként erre: 73. - Butterfly87)
2017. márc. 1. 18:46

Nagyon izgulsz! :D


Nem maradsz le semmiről, és lesz elég szék is. :D

2017. márc. 1. 12:56
Na, az éjjel álmomban elkéstem suliból. Mikor odaértem, olyan sokan voltak a teremben, hogy nekem nem jutott szék, csak egy pad, így a földre ültem.
2017. febr. 20. 21:39
elvadítsák. Bocsánat, nem egyeztettem.
71. Guruljka (válaszként erre: 69. - Butterfly87)
2017. febr. 20. 21:38

Nagyon fiatal kor az elsős gimnazistáé még ehhez a komoly irodalomhoz. Nagyon sajnálom, hogy az elszabadult könyvárak mellett még a közoktatás anyagának ostoba összeállítói is hathatósan működnek közre abban, hogy a fiatalokat elvadítsa az olvasástól. A legrémesebb az, hogy ezek szerint az én 1976-os érettségim óta ebben a dologban nincs változás!!!

(Velem sem az iskola szerettette meg az olvasást.)

70. butterfly87 (válaszként erre: 68. - Imisz)
2017. febr. 20. 21:14

Szia,


gratulálok neked!


Köszi, hogy leírtad a tapasztalataidat. :)

69. butterfly87 (válaszként erre: 67. - Guruljka)
2017. febr. 20. 21:11
Az Odüsszeia nekünk középiskola első osztályában volt kötelező. Nyugodtan kimaradhatna az életemből az Iliásszal, Isteni színjátékkal, és az Antigonéval együtt. :D A többit szerintem meg tudom emészteni.
68. Imisz
2017. febr. 20. 21:01

Sziasztok!

Én is 40 évesen érettségiztem. Tankönyvek terén csak az angolt vettem meg, a többi tárgyból órai jegyzet alapján a netről tanultam, a tanárok is így adták le az anyagot, nem könyvből. Magyarból a kötelező olvasmányokat kimondottam szerettem. Erre az időre megértem rájuk. (emlékszem, a szakiskolában meg általánosban is utáltam őket)Viszont a tanár is tudta, hogy mindenkinek munkahely, család stb. így olyan részletesen tárgyaltuk, hogy aki nem olvasta az is tudott mindent.

A fizika, kémia, biológia 2 éves tárgy, gyerekeim is 2 évig tanulták nappalin.

Mi nagyon jó kis csapat lettünk a végére, szinte sajnáltuk, hogy vége. A mai napig tartjuk a kapcsolatot. (40 fővel kezdtük és alig 20-an érettségiztünk) Maga az érettségi írásbeli része ugyan az mint a nappalin tanulóké, ugyan az a feladatsor, ugyanabban az időben. Szóbeli tételeket meg mindenhol a tanárok állítják össze.

A tanárok velünk "normálisabbak" voltak, nyilván felnőtt emberek voltunk nem kamaszodó tinik akiket fegyelmezni, sokszor szülő helyett nevelni kell, így szinte baráti lett sokukkal a viszony.


Ezeket azért osztottam meg, hogy ne féljetek elkezdeni! Tanulni sosem késő, és ugyan egy érettségi manapság már alap, de nekem is jól jött a későbbi tanulmányokhoz ahová ez volt a belépő.

Sok sikert aki épp tanul, bátorság aki gondolkodik rajta!

67. Guruljka (válaszként erre: 66. - Butterfly87)
2017. febr. 20. 20:51

Ne motiváljon. Az nem kötelező... :D


Legalább annyira átlapozni, hogy fogalmad legyen róla, ha nem is köt le.

Én anno az Odüsszeiát nem negyedik gimiben olvastam el, de lemásoltam egy olvasónaplót az osztályzatért. Azután húsz évesen, gyesen, otthon a babával egyedül... pár szakaszt még hangosan is felolvastam, annyira élveztem, hadd hallja ő is! :D

66. butterfly87 (válaszként erre: 65. - Guruljka)
2017. febr. 20. 20:33

Minden bizonnyal kiábrándító, de nem motivál az olvasás. Se időm, se kedvem, se türelmem.

Ami kötelező, azt elolvasom, a jegyek miatt.

Köszönöm a tippeket!

65. Guruljka (válaszként erre: 62. - Butterfly87)
2017. febr. 20. 19:58

Nem hinném, hogy pont a kötelező olvasmányokkal lesz bajod, bár két író is kevés - még ha Wass Albert is. Másfajta élmények, másfajta stílusok, másfajta látásmód is kell.


Ha végképp "nem ízlik", sok olvasónapló-feldolgozás van a neten. Ha többféléből összedolgozol egyet, akkor a tanárod sem szólhat semmit.


A kötelező olvasmányok listáját el is kérheted előre, de akár a tantárgyak listáját is, és hogy melyikből heti hány óra van.

64. csikil4ny (válaszként erre: 39. - Guruljka)
2017. febr. 20. 19:09
Sokat segít, mondjuk az sem árt, ha alapból jó felfogó képességű.
63. butterfly87 (válaszként erre: 59. - Guruljka)
2017. febr. 20. 19:00

Igen, igazad van, csak ha beindul a paragépezet... :D

Ez egy sima gimnázium, 3 éves képzés.

62. butterfly87 (válaszként erre: 60. - 4c1a787e8f)
2017. febr. 20. 18:58

Köszönöm! :)


Nyirő József, Wass Albert írásait szeretem. Nyitnom kellene más irányba is, de nagyon kevés könyv tud lekötni, ahogy 100 filmből 1 ami érdekel. (Már arra is gondoltam, hogy ez valamilyen figyelemzavar, vagy csak simán érdektelenség.)

A kötelező olvasmányokat pedig egyenesen utálom, talán pont azért mert kötelező.

61. Guruljka (válaszként erre: 60. - 4c1a787e8f)
2017. febr. 20. 18:15

Azért nem mindegy, hogy hány f-el írod a Kafkát.


Egy f-el - német író, elég fura. Sokat foglalkozunk vele az egyetemen a német irodalom órákon.


Két f- el - magyar írónő a Nyugat nemzedékéből.


Nem tudom, a német irodalom Kafkája mennyire anyag a felnőttoktatás érettségijében.

60. 4c1a787e8f (válaszként erre: 58. - Butterfly87)
2017. febr. 20. 17:58

Nagyon drukkolunk.

De te meg lazíts.


Olvass inkább, kicsit persze azért klasszikust. Meg fogsz lepődni, sok minden tetszeni fog, ha kicsit ráveszed magad...


Filemt is olyan témájút válassz, ami szélesíti a látókörödet. Lehet az akár mese is, mint az "egyszer volt az élet" sorozat, de akár egy Kaffka regény, vagy éppen az Egri Csillagok, vagy az Egy magyar nábob...

59. Guruljka (válaszként erre: 58. - Butterfly87)
2017. febr. 20. 16:20

Mi lenne.. ha így folytatod, megbolondulsz. :D

A könyveket jó eséllyel nem kell megvenni. Vagy letölthető a netről (lásd itt lejjebb), vagy felesleges, mert elég az órai jegyzet, esetleg a netről kiegészítve.

Egyetemre járok harmadik évre, és még eddig nem volt megvenni való könyv. De van jó pár letöltött. Néha kinyomtatom, ami éppen az órára kell belőle esetleg. Ha már valaki anno lemaradt a tanulásról és most eljutott odáig, hogy munka mellett tanul, lehetőleg nem nehezítik a helyzetét könyvvásárlási kötelezettséggel..


Milyen típusú ez a képzéesd, milyen időtartamú?


Toll elég egy is, körző-vonalzó esetleg egy sem, ceruza sem nagyon.

58. butterfly87 (válaszként erre: 57. - Guruljka)
2017. febr. 20. 16:14

Szia Guruljka!


Olvastam, hogy kirándulni voltál. Örülök, hogy ilyen kellemes élményben volt részed.


A sulival kapcsolatban kezd olyan érzésem lenni, hogy túlságosan rágörcsölök.

Már vettem határidőnaplót, számolgatom hány darab toll, ceruza, körző, vonalzó kell majd, és azon izgulok, mi lesz ha nem tudom beszerezni a könyveket... Na meg a többi, amiről már írtam. És még csak február van. Mi lesz velem szeptemberig? :D

2017. febr. 20. 14:44

Szia! Nem voltam itthon pár napig, most értem ide.


Nemigen kell szerintem előre készülnöd - úgysem tudod, a tanár mit és hogyan tanít.

Azt elég biztosra veheted, hogy nem Te leszel sem az első, sem az egyetlen tanítványa, tudja ő, hogyan idézze fel a régen tanultakat. Az osztálytársaid sem lesznek "zsenibbek", hidd el. :D


Magamon és a csoporttársaimon figyeltem meg, hogy felnőtt fejjel azért aránylag könnyű tanulni, mert az ember egyrészt motiváltabb, másrészt más a rálátása az anyagra, az élettapasztalat itt is számít.


Esetleg a neten megnézheted az adott osztály tantárgyait, és amolyan szabad formában olvasgathatsz belőle, amit találsz.


Ilyen felnőttképzéseken a tárgyakat másképpen adagolják, nem lesz vészes. Kémia talán nincs is, fizikából is csak az alapok.

56. butterfly87 (válaszként erre: 55. - Guruljka)
2017. febr. 16. 15:45

Köszi! :)


Esetleg lenne ötledet, hogyan tudnék kicsit felkészülni az első pár hónapra?

Szégyen, de nagyon sokat felejtettem az általános iskolában tanultakból, a 9. pedig teljes homály.

Egyedül az angol megy.

Valamilyen összefoglaló ismétlésre gondolok, már ha van ilyen.

55. Guruljka (válaszként erre: 54. - Butterfly87)
2017. febr. 16. 08:32
Az érettségi után a többi már könnyebb lesz! Csak hajrá!
54. butterfly87 (válaszként erre: 52. - Katus3)
2017. febr. 16. 01:34

Na igen... Az érettségi után én is szeretnék szakmát tanulni. Kettőt.

Hajjajj, nagy álmok. :D


Sok sikert neked! :)

53. katus3
2017. febr. 10. 20:54
...èvesen
52. katus3 (válaszként erre: 16. - Butterfly87)
2017. febr. 10. 20:53
Ne fèlj! Èn 34 rvesen kezdtem el szakmát tanulni, egy èvem megvan. Többször èreztem úgy hogy feladom, de már meg kell csinálnom. :-)
2017. febr. 7. 23:32

Mi az egyetemen konkrét tippet kapunk a tanártól, honnan lehet letölteni. Senkit nem köteleznek arra, hogy drágán megvegye. Van, hogy a tanár a könyvtárost kéri meg, hogy szkennelje be nekünk az illető könyv adott anyagrészét, és mindenki megkapja mailben.


Nagyon örülök, ha tudtam segíteni. :D

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook