Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Esmya tapasztalatok fórum

Esmya tapasztalatok (beszélgetős fórum)


90. kanga7
2014. dec. 9. 14:16
2 hónap múlva elvileg.
89. csinszka24 (válaszként erre: 88. - Kanga7)
2014. dec. 9. 09:31
Mikor mégy vissza a dokihoz?
88. kanga7
2014. dec. 9. 09:05
Nekem tegnap este is volt egy enyhe pöttyözés... hát nem tudom, majd kiderül mi a helyzet.
87. csinszka24 (válaszként erre: 86. - Kanga7)
2014. dec. 8. 23:55

Szia Kanga7!


Nekem nem volt semmilyen vérzésem, kb 15 nap telt el az utolsó szem Esmya és a műtét között.

86. kanga7
2014. dec. 8. 06:45
Sziasztok! Kérdésem, hogy tegnap volt 10 napja, hogy abbahagytam az esmyát és tegnap délután volt egy enyhe vérzésem, de mára elmúlt. Volt valakinek ilyen?
85. csinszka24 (válaszként erre: 84. - Mackóbandi)
2014. dec. 7. 20:04

Amit még én hallottam, próbáltam: ligetszépe vagy borágó olaj, pásztortáska-palástfű-kamilla 1-1-1 arányú keverékéből tea. Minél több krolofill tartalmú növény, ezek a zöldek: sóska, spenót, petrezselyem zöldje....

Talán ezeket az Esmya után is használhatod...

Jó éjt :)

84. Mackóbandi (válaszként erre: 83. - Csinszka24)
2014. dec. 7. 11:21
Én is próbáltam pl. étrenden is változtatni. Láttam a mióma.hu-n, hogy a tej, szója, kávé, csoki pl. nem szerencsés. Tejet nem szoktam inni már évek óta, joghurtot viszont igen, szóját régebben sokat ettem hús helyett (egy időben volt egy ilyen mizéria, hogy jó a rák ellen) most visszateszem a polcra a boltokban amiben van szója és nem veszem meg, a kávéról (sok sok évig napi 5-öt, 6-ot ittam) már év elején februárban lemondtam, mert voltak egyéb problémáim a beleknél, viszont nem sikertült teljesen így február óta a Nescafe 3in1-et iszom. Csokit viszont szoktam tömni magamba. Még most is. De azért igyekeztem pl. az ebédeket a saláták irányába tolni. A joghurtról nem mondhatok le, mert a bélproblémáimat a joghurtok és a Jutavit Probiotikum Plusz hozta helyre (amit nem szedek folyamatosan, csak ha érzem, hogy újra szükséges). Szóval reggelire csak joghurtok, ebédre a hét legtöbb napján saláták. Este joghurt. De így is vagyok 64 kg. És amikor megunom, akkor eszek pl. rántott halat zöldségkörettel, vagy megengedek magamanak egy kocsonyát. Vettem még szeptemberben cickafarkfű teát, de aztán hol azt olvastam jó a mióma ellen, hol meg azt hogy nem jó, úgyhogy kétszer használtam és félredobtam. Maradt csak az Esmya.
83. csinszka24 (válaszként erre: 82. - Mackóbandi)
2014. dec. 7. 09:32

Nekem is volt még hátra pár szem, mikor visszamentem. A nagyobbak zsugorodását így is látta (1-1,5 cm). Biztosan így lesz nálad is :) Nem gondolom, hogy az utolsó szemeken múlna a hatás. Ráadásul nekem így még szerencsém is volt. Ha mondhatom így. Még volt szabad műtéti időpont novemberre. Karácsonyra elfelejthetem az egészet, remélem ....

Kitartás, szorítok, hogy zsugorodjanak kellőképpen :)

82. Mackóbandi (válaszként erre: 81. - Csinszka24)
2014. dec. 6. 23:04
Aha, értem. December 11-én megyek vissza dokimhoz UH-ra, akkor még 10 db gyógyszer lesz hátra, de szerintem már látni fogja hatott-e, vagy sem.
81. csinszka24 (válaszként erre: 80. - Mackóbandi)
2014. dec. 6. 19:25

Chrobak műtétem volt, a méhnyak és a petefészkek maradtak. A petevezetékeket eltávolították, mivel azokon szokott ilyen esetekben ciszta kialakulni. Azt mondta a dokim, hogy a hormontermelésem így nem áll le, tehát gyakorlatilag semmi nem változik. Sőt minimális mértékben még a menstruációm is megmaradhat, ha nem sikerült elég jól leégetni a méhnyak felszínét.

Remélem semmivel sem jön hamarabb a "banya kór", mintha nem történt volna meg az eltávolítás.

80. Mackóbandi (válaszként erre: 78. - Csinszka24)
2014. dec. 6. 17:41
És most kapsz vmi hormonpótló kezeléseket? Hogy ne legyen csontritkulás meg ilyesmi. Akihez korábban jártam doktornőhöz, ő foglalkozott ilyen esetekkel.
79. viva70
2014. dec. 6. 13:01
A vérképem nekem is jó volt mindig is. Csak kicsit vérszegény vagyok. Elképzelhető, hogy az elhúzódó vérzések miatt van. Most már lassan hívni kell az orvost a januári embolizáció miatt. Jövő héten meg is ejtem...
78. csinszka24 (válaszként erre: 77. - Mackóbandi)
2014. dec. 6. 13:00

Nálam talán ez volt az ami miatt nem viselt meg, hogy ki kell venni a méhem. Amikor hezitáltam a doki két kérdéssel intézte el a dolgot: "Akar még szülni? Akar még menstruálni?" Eléggé férfi aggyal leegyszerűsített hozzáállás, de igaza volt. Semmi értelme küzdeni, ha nem akarom már "használni"... A vashiány nálam gyerek korom óta fennáll. A jelenlegi mélypontnak valószínűleg a myómák voltak az okai...


Mackóbandi kívánom, hogy a myóma után összejöjjön a baba.

77. Mackóbandi (válaszként erre: 76. - Csinszka24)
2014. dec. 6. 11:03
Számomra a legpozitívabb mellékhatása az volt, hogy nem jött meg. Ha nem szeretnék egy babát, akkor remekül ellennék nélküle ha soha többet nem jönne meg is ... írtatok többen a vérképről. Nekem azt 2013. októberben néztek, tehát kb. 1 éve teljes vérképet, az - lekopogom - tökéletes volt. Akkor még nem is tudtam hogy miómám van, más okból nézték, azért mert a calici vírus úgy kiütött, hogy 1 napon belül háromszor volt eszméletvesztésem. Amúgy is ájulós vagyok (pl. vérvételnél), de a 3 egy nap alatt már túlzás volt, meg voltam ijedve.
2014. dec. 5. 20:38

Amikor szedtem az Esmya-t úgy gondolkodtam, hogy egy kis szédülés, egy-két hőhullám (amit simán okozhatott a stressz is) nem nagy "ár" azért az eredményért, ami várható a 3 hónapos kúra után. Utólag is úgy gondolom megérte, még ha nem is az eredeti cél teljesült. 3 hónap alatt olyan vérképem lett, mint még soha :)

Jó éjt Mindenkinek: Csinszka

75. Mackóbandi (válaszként erre: 74. - Langers)
2014. dec. 5. 17:48
Ha azt vesszük még egy sima Algopyrinnek is lehet mellékhatása. Egyik munkatársam lefotózta magát a mobiljával (utólag jót röhögtünk rajta, ő is), lila volt a feje és háromszorosára dagadt az Algopyrintől. Én Algopyrint kaptam vénás injekcióba az ügyeletes orvosnál, mikor szétment a fejem. Miután beadta, akkor szóltam neki, hogy "ja egyébként ma már 4 algopyrint vettem be". Utána valami 10 órát aludtam nagyon mélyen egyhuzamba. Mikor felkeltem már nem is fájt a fejem.
74. Langers (válaszként erre: 73. - Mackóbandi)
2014. dec. 5. 06:03
Biztosan az Esmya miatt vannak a pattanásaid, nekem az arcomra jöttek nagy bubok, meg az ujjamra (ami nagyon viszket is). Én sem hagyom abba a szedést, igaz még a 15. szemet veszem be ma.
2014. dec. 4. 23:00
Sziasztok. Most lehet, hogy az Esmyától vannak apró kiütések a mellem alatt, azért gondolom, hogy gyógyszer-allergia, mert gyerekkoromban többször is a Paxirasol nevű gyógyszertől volt ilyen. De ez nem akadályoz meg abban, hogy beszedjem a maradék 18 szemet. "Véletlen" szántam rá magam, hogy felkeressem ezt jó orvost, így "véletlen" kiderült, hogy van miómám, amit kezelni kell. Szóval szeretem a "Véletleneket".
72. csinszka24 (válaszként erre: 71. - Langers)
2014. dec. 4. 20:26

Kedves Langers, az alábbi fórumon a műtéten túlesettek tapasztalatait olvashatod. (Többek közt az enyémet is, kicsit bővebben ;))

A fórum címe: Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait?

71. Langers (válaszként erre: 70. - Csinszka24)
2014. dec. 4. 20:17
Köszönöm, hogy válaszoltál és örülök, hogy jól vagy! Most még nem nagyon agyalok a műtéten, ráérek izgulni előtte is. Tájékozodó "üzemmódban" vagyok, tisztában szeretnék lenni mindennel, hogy mire számíthatok. Ha teheted pihenj még! Vigyázz magadra. Puszillak.
70. csinszka24 (válaszként erre: 67. - Langers)
2014. dec. 3. 19:47

Az én műtétem hasfalon keresztül történt, laparoszkóppal. Péntek reggel műtöttek, szombat reggelig az őrzőben voltam. A műtét előtti előkészítés olyan "jól" sikerült, hogy csak annyira emlékszem bekötötték az infúziót, aztán már az őrzőben ébredtem 11-kor. Elég kótyagos voltam még 1-2 órán keresztül. Este 6-kor ki kellett kelnem az ágyból és sétálnom pár lépést. Viszonylag könnyen ment. Vasárnap reggel engedtek haza. A műtét 12 napja volt. Teljesen jól vagyok. Hétfőtől megpróbálok dolgozni. Ülő munkát végzek, remélem menni fog. Ha részletesebb leírást szeretnél szólj :)

Szorítok, hogy jól működjön Nálad a gyógyszer és könnyű műtéted legyen.

Puszi: Csinszka

69. Mackóbandi (válaszként erre: 68. - Kanga7)
2014. dec. 3. 18:41
Nekem is elmagyarázta dokim, hogy méh hátsó falában van, ott vágni kell, varrni kell, utána is kockázatos a 9 hónap. Viszont ha nem foglalkoztunk volna ekkora miómával és jöjjön a baba, akkor okozhatott volna koraszülést, vetélést. Ezért döntöttünk együtt az Esmya mellett. Ma már felhívtam, h 21-én elfogy a 3 havi adag, és holnap kell hívom az asszisztensnőt időpontért UH-ra. Én nagyon idegeskedős vagyok, de a doki kedves hangja megnyugtatott. Hamarosan kiderül zsugorodott e a 4,6 cm valamennyit. Kár, hogy nem mentem el előbb ehhez a dokihoz, csak idén nyáron.
68. kanga7
2014. dec. 3. 07:16
Köszönöm... nekem azért nem javasol műtétet, mert az egyik mióma nagyon rossz helyen van és ha sikeresen eltávolítják, akkor is nagy lesz a heg. benne van a méhfalban... és valószínűleg esély sem lenne a babára. Így sem sok van, de így van egy pici. Viszont már megtanultam azzal együttélni, hogy lehet hogy nem lesz gyerkőcöm. Ha ezt osztotta az élet, ezt kell elfogadnom.
67. Langers (válaszként erre: 42. - Csinszka24)
2014. dec. 2. 20:41

Csinszka24.

Már túl vagyok a 12. szem Esmya bevételén, most jöttek az arcomra nagyobb pattanások, meg esténként van egy kicsit hányingerem. Ezek annyira elenyésző mellékhatások, hogy nem is foglalkozom vele. A vérzésemet 2 nap leforgása alatt teljesen elmulasztotta.

Jobbulást kívánok Neked! A műtétről "mesélhetnél", mert nekem is a kúra után lesz. Nekem hüvelyi úton való eltávolítást javasolt az orvosom.

2014. dec. 1. 19:34
Most szorítok kanga7 hogy sikerüljön a baba kihordása és a szülés.
2014. dec. 1. 19:33

kanga7

Borzasztó. Nekem mondta dokim, hogy 40 évesen, miómával ne menjünk neki egy terhességnek. Úgyhogy most kezeljük a miómát. Nekem rögtön csinált hüvelyi UH-t amint mondtam a tüneteket.

64. csinszka24 (válaszként erre: 63. - Kanga7)
2014. dec. 1. 14:13

Köszi, hogy megosztottad velünk a történeted. Szorítok, hogy gyorsan összejöjjön a baba :) vagy a babák ;)

Ha mégis műtétre lenne szükség, aki engem műtött, nagyon jó a laparoszkópos technikában. Nem híve a teljes eltávolításnak, mindent meg fog tenni, hogy születhessenek babáid. Ha gondolod nagyon szívesen elküldöm privátban az elérhetőségét.

Puszi: Csinszka

63. kanga7
2014. dec. 1. 06:41
Szóval... 38 éves vagyok, tavaly elhatároztuk, hogy szeretnénk kisbabát. Párommal 4 éve vagyunk együtt, neki van egy 16 éves fia. Kb. a 3. hónapban teherbe estem, július eleje volt. 6 hetesen volt szívverése a picinek. Aztán a 10 hetes kontrollon kiderült, hogy 8 hetes kora körül megállt a fejlődésben. Augusztban műtöttek. Akkor megkérdeztem a dokit, hogy kell-e vizsgálat miért történt, azt mondta nem, mert biztos genetikai probléma volt. A 6 hetes kontroll vizsgálaton azt mondta, lehet újból próbálkozni. Aztán hónapról hónapra rosszabbul lettem és decemberben szóltam neki, hogy nagyon erős vérzésem van és rosszul is vagyok. Elküldött hormonlaborra, ahol kiderült, hogy magas a prolaktin szinten (tejtermelő hormon) és kezelést javasolt. Júniusig mindent elkövettem, hogy jobban legyek, és talán kicsit jobb is volt. Aztán júniustól minden hónapban egyre rosszabbul lettem, erős, hosszú vérzések, nagyon legyengültem, minden nap szédültem, nem volt elég 8-10 óra alvás, állandóan görcsöltem, nagyon fájtak a melleim, stb. Augusztusban elegem lett és egy másik orvostól kértem időpontot, aki azonnal csinált hüvelyi UH-t, akkor derült ki, hogy 2 nagy miómám van. Valószínű már a terhesség alatt is megvoltak és ez okozhatta a magzatelhalást. Igaz kisebbek lehettek akkor és ha kapok progeszteron pótlást valószínű megmaradt volna a baba. Aztán a terhesség megszakítás után elkezdtek nőni a miómák és mivel az előző dokim nem vizsgált meg, ezért teljesen legyengültem. Elmentem egy 3. dokihoz Pestre, mert ha műteni kellene, a legjobb szakembereket szeretném. Ő elmondta, hogy ha nem kezdjük el kezelni, el is vérezhettem volna, vagy egy sima influenza miatt a kórházba kerülök. Mint írtam most járt le a 3 hónapos esmya kúra és nagyon jól vagyok és hiszek benne, hogy nem fognak újra gyorsan megnőni és akkor belevágunk a lombikba. Ennyi a történetem.
62. csinszka24 (válaszként erre: 58. - Gabcsibi)
2014. nov. 30. 09:03

Hát igen, igyekeztem:)

Így a megoldás végleges, pedig augusztusban még nem erről volt szó. Szerencsére nem tragédiaként élem meg:)

2014. nov. 29. 20:22

gabcsibi

Hát ezek szerint ...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook