Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Esmya tapasztalatok fórum

Esmya tapasztalatok (beszélgetős fórum)


120. csinszka24 (válaszként erre: 114. - Mackóbandi)
2014. dec. 17. 10:17
Mackóbandi, enegem délelőtt műtöttek, délután el kellet ülnöm pár percre az ágyban és este 6kor felkelnem. Sz ülés gázabb volt, nagyon szédültem. Az esti programmal nem volt már semmi gond. Engem az I. Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikán műtöttek, laparoszkóppal. Szombat reggel vették ki a katétert és aztán saját lábamon távoztam az őrzőből. Az örzőben nagyon segítőkészek voltak a nővérek, ha szükséges lett volna segítenek öltözködni. Kértem, hogy szeretném egyedül megpróbálni. Szombat reggel vizes rongyos mosakodás volt még az örzőben. Aztán senkit nem érdekelt, hogy mit hogyan oldunk meg...
119. kanga7 (válaszként erre: 116. - Mackóbandi)
2014. dec. 17. 07:21
De meg lehet, de akkora lenne a heg, hogy nem maradna meg a terhesség. Plusz az egyik mióma annyira durva, hogy nagy az esélye, hogy műtét közben annyira elkezdenék vérezni, hogy méheltávolítást kellene csinálni.
2014. dec. 16. 23:07
Jesszusom Lányok! Szégyenlem, hogy itt sajnálom magam, amikor Ti azért küzdötök a méhetekért, mert még nincs gyermeketek. :( Tiszta szívemből szurkolok Nektek, és kívánom, hogy minden rendben legyen ahhoz, hogy babátok születhessen!
117. pöszke:) (válaszként erre: 113. - Csinszka24)
2014. dec. 16. 22:59
Köszönöm a bátorítást! :) Éppen azon gondolkodtam, hogy ha másra nem lesz jó ez az Esmya, talán arra jó lesz, hogy időt nyerhetek vele, amíg lelkileg felkészülök a műtétre. Persze mindig a remény hal meg utoljára. :)
116. Mackóbandi (válaszként erre: 115. - Kanga7)
2014. dec. 16. 18:57
Nem lehet megpróbálni kivenni csak a miómá(ka)t? Én most ebben maradtam a dokimmal, ha komplikáció adódna műtét közben, akkor esetleg döntenie kell a méhkivétel mellett. Az az én hülyeségem, hogy korábban mindent a gyerekvállalás elé helyeztem, és most találtam ki 40 évesen, hogy baba kell(ett volna). Holnap megyek a főorvos elé a műtét elbírálására.
115. kanga7
2014. dec. 16. 07:23
Hát a helyzet nálam sajna nem túl jó. 10 nappal az esmya kúra utántól minden nap vérezgetek, hol kicsit, hol jobban. Az orvosom azt mondta, hogy mindenképpen meg kell várni, hogy megjöjjön rendesen... előfordulhat, hogy olyan erős lesz, hogy kórházba kell mennem :/ Most nem javasolt terhességet, hanem még egy esmya kúrát vagy műtétet, ami a méheltávolítást jelenti. Nekem nem túl nagyok a miómák, 3-4 centisek, de az egyik nagyon rossz helyen van és ez okozza a problémát. Próbálok nem szomorkodni, lefoglalom magam, meg amúgy is pozitív gondolkodású vagyok, de azért most nehéz...
114. Mackóbandi (válaszként erre: 113. - Csinszka24)
2014. dec. 15. 19:48

Csinszka


1-2 napig nem tudok majd önállóan WC-re kimenni és zuhanyozni (vagy nem is szabad?), csak "macskamosdás"? Vagy mosdatnak?

113. csinszka24 (válaszként erre: 108. - Pöszke:))
2014. dec. 14. 21:36
Pöszke, ne félj a a műtéttől. Engem nov.21-én műtöttek, laparoszkóppal. Nem volt olyan szörnyű. Pedig én is féltem nagyon...
112. csinszka24 (válaszként erre: 104. - Mackóbandi)
2014. dec. 14. 21:30
Igen, a műtét előtti napon, aznap és másnap... Többet nem.
111. pöszke:) (válaszként erre: 109. - Mackóbandi)
2014. dec. 14. 11:39

Ebből is látszik, hogy nem kell mindenben a munkatársaidra hallgatni! :)

Nekem is elegem lett már abból, hogy minden menstruáció idején hajnalban "Ágnes asszonyt" játszom. :)

110. pöszke:) (válaszként erre: 107. - Mackóbandi)
2014. dec. 14. 11:35

Nem szabad a negatív dolgokat meghallani. Nincs 2 egyforma ember. A munkatársad nővérét sajnálom, de nem biztos, hogy Te is így fogsz járni! Az első terhességem alatt megismerkedtem a kórházban egy cukorbeteg nővel. Az Ő babája meghalt.:( Nagyon megviselt engem is. Attól tartottam, hogy rám és a gyermekemre is ez vár, hisz ugyanaz a betegségünk. Azóta eltelt 19 év, és az én "babám" az idén érettségizett.

Heparint már automatikusan adnak minden műtéthez, csak nem Heparinnak hívják. A visszér műtétem után 30 napig szúrtam magam. /azzal is:) /

109. Mackóbandi (válaszként erre: 108. - Pöszke:))
2014. dec. 14. 11:29
Nekem is volt erős vérzés a 2. és 3. napon, volt hogy a pulcsim is magam alá tettem a vonaton, nehogy az ülést összekenjem. Fél óránként cseréltem kettesével a betétet, plusz nagy darabos volt. De ugye nekem mondta 2 munkatársam,hogy nekik is ilyen, felesleges orvoshoz menni. Akkor is bejelentkeztem, és úgy látta az orvos UH-n a miómát. Egyik munkatársam nem tud annyit bepakolni éjszakára, hogy ne ázzon el teljesen és így van már hosszú ideje. Elrohant a főorvosához, hogy csináltasson neki is UH-t, és jól lecseszte, hogyha lenne ott mióma, azt ő kézzel is kitapintaná, és nem küldte el UH-ra, csak a cytológiát csinálta meg. Amúgy az nekem P1 tehát rendben van.
108. pöszke:) (válaszként erre: 106. - Kanga7)
2014. dec. 14. 11:15

Jaj, ne haragudj kanga7, Téged is bíztatni szerettelek volna a babával kapcsolatban, de a végére már úgy összefolytak a dolgok, hogy nem tudtam, ki mit írt. :)

Köszönöm a bíztatást az esmyával kapcsolatosan, kicsit megnyugtattál. :)

Arra sajnos nem emlékszem, hogy pontosan mekkorák voltak a miómák a terhesség alatt, ugyanis akkor nem ez volt a legnagyobb problémám, de az egyik ha jól emlékszem 5 cm-es volt, mint a mostani. A terhesség alatt "nőttek oda". Inzulinnal kezelt cukorbeteg vagyok 19 éves koromtól /most 41 vagyok/ a terhességeim alatt /mert van egy 19 éves fiam is:) / minden doki a cukrommal volt elfoglalva, a miomáról szinte tudomást sem vettek. A nőgyógyászom mostanáig azt mondta, hogy: "elfér az ott, senkit nem zavar" Csakhogy én nem tudtam, és nem is beszéltem róla, hogy milyen erős vérzéseim vannak, és hogy szenvedek, hanem tűrtem. Most meg a méhemért "harcolok", mert lehet, hogy azt is el kell távolítani. :( Ok, hogy már nincs rá szükségem, mert nem akarok több babát, nem is nagyon vállalhatnék, de a műtéttől iszonyúan félek. :(

107. Mackóbandi (válaszként erre: 105. - Pöszke:))
2014. dec. 14. 11:06
Nem mertem bevállalni, mivel semmit se csökkent a méret a gyógyszertől. Azért kérdezgettem Kangát a múltkor, hogyan vesztette el a babát. Egyik munkatársam nővére 24. héten megszült, és 10 napig élt a baba. Ennél még az is jobb, ha egyáltalán nem lesz baba. Úgyhogy inkább a műtétet választottam, és annak függvényében később, ha minden rendben volt próbálkozok újra a babával. Hú most a férjem azon aggódik adnak-e automatikusan Heparint, mert ha nem én szóljak. Férjemnek volt mélyvénás trombózisa, nővérének is szülés után, anyósomnak viszont a mióma csinált 3 trombózist és egy tüdőembóliát. Egyébként a gyógyszerben nagyon bíztam, úgyhogy megdöbbentett, hogy azok közé tartozom, akiknek semmit sem csökkent a mérete. Az informed.hu-n láttam Dr. Petróczinál, hogy az Esmya siker esetén feleslegessé teheti a műtétet. Úgyhogy nagyon bíztam.
106. kanga7 (válaszként erre: 105. - Pöszke:))
2014. dec. 14. 07:06

Nekem az esmya előtt iszonyat tüneteim voltak, de pár hét alatt elmúlasztotta, úgy hogy ne fél tőle :)

Mekkora miómák mellett sikerült a gyerkőc? A terhesség alatt minden rendben volt?

2014. dec. 13. 22:37

Kedves "Sorstársaim"!

Én most fogom elkezdeni az Esmya szedését, és végig olvasgattam a hozzászólásaitokat. Bevallom őszintén, kicsit félek, de nekem már vannak ilyen tüneteim amiket Ti leírtatok, pedig még egy szemet sem vettem be. A kérdésem csak az, hogy: nem lehet, hogy ez nem is az Esmya mellékhatása, hanem a mioma hatása? Mert ha ezekre a tünetekre még jönnek ilyen mellékhatások is, akkor bajban leszek. :P Az egyik barátnőm ajánlotta ma az ezüstkolloidot. Hallott már valaki róla?

Kedves Mackóbandi!

Szeretnélek megnyugtatni, ha tudlak egy kicsit. :) Én két mioma mellett hordtam ki a kislányomat, aki novemberben múlt 7 éves, és szeptembertől iskolába jár. :) Az egyik göböt eltávolították a császármetszés során, a másikat nem tudták, ráadásul nőtt mellé mégegy, ezért kezdem most ezt a tortúrát. :( Ha a vérképem rendben lett volna, nem is vettem volna tudomást erről az egészről a nagy rohanásban. :( Most viszont folyamatosan ezen kattog az agyam. Ezért regisztráltam erre az oldalra. :)

2014. dec. 13. 17:44
Csinszka. Heparint kaptál a műtét után???
2014. dec. 12. 21:18
Ja Mackóbandi jót mosolyogtam az örök lúzer sztorijaidon...Szerintem már bevonzod.
2014. dec. 12. 21:14
Köszi csajok a biztatást lehet hogy majd beszedem de az idén már nem kezdem el.Mindenkinek szép estét kívánok!!!
101. Mackóbandi (válaszként erre: 100. - Viva70)
2014. dec. 12. 19:01
Viva70 én is szurkolok. Én hétfőn megyek dokimhoz a kórházba, hogy megírja a beutalót a műtéti előjegyzésre. Kíváncsi vagyok Neked hogy alakul az embó.
100. viva70 (válaszként erre: 95. - Gabcsibi)
2014. dec. 11. 23:58
Köszönöm.:) Fogok majd írni természetesen.
2014. dec. 11. 23:14

Ja, az embolizációt én nem akarom. Azt szeretném, ha a dokim műtene Győrben. Valószínű januárban lesz.


Sziasztok. Puszi.

2014. dec. 11. 23:12
Gabcsibi ez ne tántorítson el az Esmyától, az informed.hu-n ha elolvasod a Petróczi dr-t, az ő betegeinél használt. Nekem minden így szokott sikerülni, ahogy ez, akár vezetőnek pályáztam a munkahelyemen, akár szakmai pályázatot írtam, akár lakást vettem, akár mandulaműtétem volt (annál is lett 40 fokos lázam, én dupla annyi időt voltam a kórházban mint a többiek és a Józsi nővér nyomta a vénás injekciókat) szóval nem vagyok meglepődve az eredményen, és nem is vagyok elkeseredve. Az esküvői fotóink (műtermi) csak nekünk nem sikerültek! Azt mondták Győrben erre az elmúlt 20 évben nem volt példa. Na, szóval Gabcsibi attól Neked még használhat! Én mindenben ilyen szerencsétlen vagyok. Már írtam dokimnak, hogy a műtétet gondolnám. Pozitív oldala, addig is nem kell bemenni a munkahelyemre! Egyébként is azt kell mondjam 20 év munkaviszony után eljutottam arra a pontra, hogy ebben a munkahelyben egy jó van, az, hogy van fizetésem. De azon kívül semmi. És amennyit idegesítettek, állítom az kijött mióma formájában. Jó éjt.
97. csinszka24 (válaszként erre: 94. - Gabcsibi)
2014. dec. 11. 22:35
Ellenpéldaként az én myómáim 1,5-1 cm csökkentek 3 hónap alatt. Így könnyebb volt a Chrobak műtét....
96. csinszka24 (válaszként erre: 92. - Mackóbandi)
2014. dec. 11. 22:34

Mackóbandi én a műtétre szavaznék. Az én dokim azt mondta ekkor myóma mellet veszélyes dolog babát vállalni, ha egyáltalán megfogan :(

Kívánom, hogy a lehető legjobban dönts, mindhármótok szempontjából :)

95. gabcsibi (válaszként erre: 93. - Viva70)
2014. dec. 11. 21:56
Nagyon szorítok.Várom majd a részletes beszámolódat.
94. gabcsibi (válaszként erre: 92. - Mackóbandi)
2014. dec. 11. 21:54
Szia! Nagyon sajnálom,hogy nem csökkent a miómád mérete.Vártam már,hogy mit fogsz írni.Nagyon elkeseredtél? Én a helyedben a műtétet választanám.És utána jöhet a baba. Hát nem könnyítetted meg a dolgom.Szerintem nem kezdem el szedni az esmyát.Embolizációra nem gondoltál?
93. viva70 (válaszként erre: 92. - Mackóbandi)
2014. dec. 11. 21:09
Sajnálom, hogy nem csökkent a miómád mérete.:( Én tegnap kaptam időpontot az embolizációra. Január 9-én megyek. Remélem a legjobbakat... Utána majd írok beszámolót róla. De, leginkább a végeredményre leszek kíváncsi...
2014. dec. 11. 19:56
Vagytok? Hát sajnos nem csökkent Esmyától a 46 mm-ről semennyit sem. Bár az utóbbi pár napban már a műtétre készültem gondolatban, de azért egy kicsit még bíztam. Most ebben a nehéz kérdésben kell döntenem, "jöjjön" a baba ekkora mióma mellett és próbáljuk végigcsinálni, vagy távolítsuk el először a miómát. Én a műtét felé hajlok mostmár, a férjem meg pont azt mondogatta miért nem lehet a babát megpróbálni és esetleg császárral kivenni a miómával együtt. (Persze ezen csak így laikusként gondolkodott). De úgyis én döntöm el egyedül, és a műtéten gondolkodom inkább.
91. Mackóbandi (válaszként erre: 88. - Kanga7)
2014. dec. 9. 18:51
Valahol olvastam ilyet, hogy nem azonnal jött meg rendesen, hanem pl. 16. napon jött meg, vagy csak 1 napig tartott ... talán a mióma.hu-n, vagy a gyakorikérdések.hu-n.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook