Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Esküvő olcsón - összeházasodnánk, de nincs pénzünk lagzira fórum

Esküvő olcsón - összeházasodnánk, de nincs pénzünk lagzira (beszélgetős fórum)


1 2
2009. ápr. 21. 07:16
Szerintem egy otthon elkészített vacsora is lehet jó. Ráadásul a meghívókat, köszöntő ajándékokat dekorációt ti is elkészíthetitek, már jó előre, kevés pénzből ötletesen és az is dob a hangulaton.
23. Encsy75 (válaszként erre: 22. - Nagyreni)
2009. ápr. 20. 22:19
nem az a mosoly tesz boldoggá később,vagy az ajándék a fontos?
22. nagyreni (válaszként erre: 21. - Encsy75)
2009. ápr. 20. 22:08
Az azért nem árt, ha az ember lánya felveszi a fehér ruhát és körbemosolyogja a legkedvesebb rokonait-barátait. Én nem szívesen hagytam volna ki.
2009. ápr. 20. 21:35
Két tanuval bementek és aláírtok.Elég száraz,de ingyen van és ha szeretitek egymást mindegy.A környezetemben a legtöbb nagylagzis már elvált.szerintem nem a lagzi a lényeg!!!
2009. ápr. 20. 19:42

Szia!

Mi a Férjemmel kb. másfél hónap alatt szerveztük meg az esküvőnket. Viszonylag olcsón ki lehet hozni, ha olyan helyre mentek, ahol engedik bevinni a húst, esetleg némi italt, pl. bort, sört. MI is így csináltuk... Nekünk is az vol a lényeg, h minél lcsóbban kihozzák. Sajnos a legrosszabb időpontban, délután fél 3-kor volt az esküvő, így nemcsak ebédről kellett gondoskodnunk, hanem vacsiról is. Hát ezt mi okosban megldoottuk, h a 6 órá vacsinál megmaradt húsokat kb 8 körül kitették svédasztalszerűűen. Így sokat meg lehet spórolni. A sütiket ismerősök, rokonok sütötték, a sósakat pedig -megmondom őszintén- a metroban vettük, nagy tételben ott a legolcsóbb.

És ami talán a legfontosabb: mi kb 0-ra futottunk a végén, mszinte minden pénz visszajött az esküvő alatt. És több ismerősöm is mondta, h mínuszba nem nagyon szokott kijönni egy esküvő. Persze vannak kivételek, ha az illető pár milliós lagzit akar... az nem biztos, h visszajön :-)

Reméem segítettem... sztem ha van egy nagyon kevés félretett pénzetek, ne hagyjátok ki, egy életre szóló emlék! Nekünk se vol sok pénzünk!

19. macs77
2009. ápr. 20. 15:54

Szia, nekem sem volt lagzim, hanem egy kerti partit rendeztünk. Svédasztal, sátrak, padok...stb. Hidegtálak voltak, ill. húsok, amik hidegen is jók, pl rántott hús, fasírt, töltött husi, meg köretnek pl. görög saláta... na meg gyümölcstál, aprósüti. Önkiszolgáló alapon működött, a pincér csak italtöltéshez kellett ill. ahhoz h leszedje a tányérokat meg ugye h előtte kitegye a tálakat. Tortát egy cukrászdából rendeltünk/hozattunk. Jó hangulatú kis esküvő volt, baráti-családi légkörben. Ja, mi a templom kertjében rendeztük. Ha még érdekel részlet, szívesen írok!


(és bocs a reklámozásért, de ha kell olcsón szép, egyszer használt esküvői ruha, nézd meg a hirdetéseimet!)

18. be52089f0e (válaszként erre: 16. - D972032f0a)
2009. ápr. 20. 15:52

Most is van olyan hely, ahová belehet vinni még a húst és az innivalót is.


Én egy kisvárosban lakom, ahol pl az általános iskola ebédlőjében is lehet lagzit tartani. Szombaton voltam egy ilyen esküvőn. A pincérek és a konyhások fogadva lettek, de a nagyon közeli rokonok, barátok itt is sütöttek, főztek. A piát úgy hozták el nagykerből, hogy ami megmarad bontatlanul, azt visszaveszik és csak utólag kell fizetni. A díszítést is saját kezűleg oldottuk meg.

2009. ápr. 20. 15:50
Több rokonom is állófogadást tartott, és ilyenkor mi meghívottak is viszünk süteményt, a meghívó a hidegtálakról gondoskodik, és az üdítőről. Rokoni összefogással, még olcsóbbá tehető.
16. d972032f0a (válaszként erre: 9. - Megryan)
2009. ápr. 20. 15:46

Biztos ,hogy meglehet csinálni.....hát régen is sütöttek a nagyik és még a rokonok is már jó pár nappal elötte.


Nekünk is volt olyan szülinap,hogy 22-en voltunk.....és valóban hidegtálat rendeltek...ez most volt 4-én.....a két nagyi sütött két-két féle sütit és volt aki még vitt apró sajtosakat....a papák hozták a házi bort és pálinkát a pincéböl...az üditöt megvették.

2009. ápr. 20. 15:43

Mi épp szeptemberben voltunk egy állófogadásos esküvőn. Fincsi hidegtálak és sütik voltak, gusztusosan feltálalva.

Nagyon hangulatos volt, voltak játékok, az ismerősök készítettek poénos kis videókat az ifjú párról, beszélgettünk. Jókat ettünk és nagyokat kacagtunk, felhajtás, vőfély, lagzi, élő zenekar nélkül is.

De a szűk családi-baráti körben tartott ebéd és vacsi is szerintem tökéletes tud lenni. Az unokatesómék "lagziját" otthon tartotta a nagynéném, és még táncoltunk is:-)

Az a lényeg, hogy azokkal legyetek, akiket szerettek!

14. be52089f0e (válaszként erre: 7. - D972032f0a)
2009. ápr. 20. 15:42

Szia!


Én is voltam már állófogadásos esküvőn. Nincs abban semmi rossz. Meglehet érteni, főleg a mai világban, hogy az ifjú párnak csak ennyire van meg a kerete.


Több mint 10 évvel ezelőtt voltam olyan lagziban (világválság még sehol), hogy a vacsoránál a tálon mindenfajta húsiból csak 1 szelet volt. Mindenki egyeztetett, hogy akkor te melyiket szereted. Sőt! Mindenkinek járt 1 vagy 2 pia kör, aztán mehettél és fizethettél ha akartál inni. Na azért inkább az állófogadás, mint ez.


A mi esküvőnkön összesen 17-en voltak és anyukáméknál tartottuk a szertartást is és a mulatozást is. Lett is belőle sértődöttség, mert olyanokat nem hívtunk meg, akik számítottak a meghívásra. De minket ez nem érdekel. Nekünk az volt a lényeg, hogy az én nagymamám, aki nagyon nehezen mozgott nem vállalta, hogy eljöjjön bárhová is, csak oda. Semmi hiányérzetünk nincs, hogy nem volt nagy lagzink, a lényeg, hogy a nagyszüleink ott lehettek.

13. megryan (válaszként erre: 7. - D972032f0a)
2009. ápr. 20. 15:39
Egyébként a körbeülős éttermi esküvőnél olyan szempontból jobb az állófogadás, hogy többet lehet beszélgetni a rég látott emberekkel :) és a gyerekek is jobban bírják mint a kötött ülésrendeset.
12. zani
2009. ápr. 20. 15:37
:) de szórakozott vagyok... államfogadás... :D szóval állófogadás :)))
2009. ápr. 20. 15:36

Lehet, hogy hülye ötlet, de vannak pl. a Trófea éttermek, ahol annyit ehetsz, amennyit csak akarsz, ha egy bizonyos összeget befizetsz. Kb. fejenként 3-4 ezer forint között mozog. Esküvőket is szoktak ott tartani.

Tehát egy pici szertartás után szerintem simán jó lenne egy ilyen is.

10. zani
2009. ápr. 20. 15:36
szerintem esküvő után egy ebéd vagy vacsora jó választás, ha nem akartok nagyobb felhajtást, mert ezzel azért mégis megvendégelitek azokat akik veletek együtt örülnek ezen a napon és megosztjátok velük boldogságotokat. ha pl csak egy sültes tálat kérsz (tehát leves, pöri nincs), egy üdítő és egy szelet torta az szerintem kb 2500 Ft-ból megvan fejenként. persze ez nem első osztályú éttermet jelent. de mégis másképp néz ki, mint ha csak meghívjátok őket megnézhetik az esküvőt aztán mehet mindenki haza. és szerintebb magasabb színvonalú mint az államfogadás. de ze csak az én véleményem, végülis Amcsiban is nagy divat az állófogadás.
9. megryan (válaszként erre: 7. - D972032f0a)
2009. ápr. 20. 15:31

Én már kb. 10 ilyen esküvő utáni állófogadáson voltam, nagyon jól meg lehet csinálni.

pl. hidegtálak, gyümölcstálak. Persze nem rendelve, hanem kb. 10 ismerőssel már megcsinálható akár 50-80 főre is.

2009. ápr. 20. 15:29

Én legutóbb egy olyan esküvőn voltam, ami a pár otthonában, kint a kertben zajlott. Nagyon szép volt, és meghitt. Csak a szűk család és barátok voltak jelen. Grill party féle volt, szólt a zene.

Ha van lehetőségetek ez is egy megoldás.

7. d972032f0a (válaszként erre: 1. - B.Timke)
2009. ápr. 20. 15:26

Szia...hát pénz és idöhiány nélkül a szervezkedésre...ezek nélkül elég nehéz lesz.....bevallom neked,hogy állófogadás esküvő után? még nem hallottam ilyet..de az nem jelenti azt,hogy nincs ilyen.


A fiam egyik barátja is igen szerény kürölmények között tartotta az esküvőjét.....otthon a kertben felállitották a sátrat aminek csak teteje volt és természetesen lábakon állt és hát jó idö volt....csak hideg tál volt, süti nem tehát torta sem...a legszűkebb családtagokat és barátokat hivták meg...igy is 25-en voltak...a zene csak egy dvd-s hifi volt....pár zeneszámmal.


Azt mondta a fiam,hogy-anyu...akkor inkább ne legyen esküvőm ha csak ennyire telik....erre én...nagyon soknak még megélhetésre sincs pénze,nemhogy esküvőre!!!!


Hát...B.Timke..ez nehéz kérdés....hogy praktikus is legyen és olcsó a mai világban.?...

A lényeg,hogy szeressétek egymást....de biztos kaptok majd valakitöl jó tanácsot.

2009. ápr. 20. 15:21

Szia!

Ezeken az oldalakon elég sok hasznos infó és ötlet van!:)

2009. ápr. 20. 15:20
2009. ápr. 20. 15:20

Szia!


Sokan vannak, akik nem gondolkodnak nagy lakodalomban. Most, ebben a "nehéz gazdasági helyzetben" szerintem nem lenne sértődés abból, hogy nem rendeztek nagy party-t. Magára a ceremóniá(k)ra hívjatok meg mindenkit, akik fontosnak tartotok...és a szűk családdal és tanukkal menjetek el vacsizni.

2009. ápr. 20. 15:18
2. 1e8f358d6a (válaszként erre: 1. - B.Timke)
2009. ápr. 20. 15:11

szia!

Hány fő lenne ott a szertartás utáni állófogadáson?

2009. ápr. 20. 15:08

Sziasztok!


Szeptemberben szeretnénk összeházasodni, de sem időnk sem pénzünk nincs szervezkedni. Azt sem szeretnénk hogy sértődések legyenek, ezért állófogadásra gondoltunk az esküvő után. Akinek van tapasztalata, vagy ötlete ezzel kapcsolatban, kérem segítsen, hogy mit illik, és mi a praktikus, olcsó?

Köszi

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook