Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Érzelmi hűtlenség fórum

Érzelmi hűtlenség (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
135. Mézes-Krémes (válaszként erre: 132. - E8da813d29)
2016. jún. 9. 15:10
:D Nem is tudnánk. Lehet, ezért van ez. :)
134. Mézes-Krémes (válaszként erre: 133. - Vekni)
2016. jún. 9. 15:08
Nekem ilyen még nem volt. Inkább mindig "kiszúrtam valakit a tömegből". Ha valakire nem figyeltem fel, abból később se lehetett semmi.
133. vekni (válaszként erre: 131. - Mézes-Krémes)
2016. jún. 9. 15:07
Nem biztos, hogy ez általánosságban igaz, szerintem nőknél gyakrabban fordul elő, hogy nem kiszúrnak valakit a tömegből, mert jóképű, hanem megismernek valakit, akire lehet, fel se figyelnének, és azt veszik észre egyszer csak, hogy belezúgtak. :) Férfiakra ez nem jellemző.
132. e8da813d29 (válaszként erre: 131. - Mézes-Krémes)
2016. jún. 9. 15:02
Csak nem az elsődleges nemi jellegeket lessük elsőre:DDD
131. Mézes-Krémes (válaszként erre: 129. - Vekni)
2016. jún. 9. 15:00
Igaz. De azért szerintem a nőknek is fontos a külső. Nekem legalábbis az, na. Nem mondom, nem kell egy adonisz legyen, de azért na... :) Elsőre mi nők is a külseje alapján veszünk valakit észre. Többnyire.
130. Mézes-Krémes (válaszként erre: 127. - Vekni)
2016. jún. 9. 14:56
Igen igen, csak sokszor én azt látom, hogy könnyebb keresni egy másikat, ahol még tiszta lappal indulsz, mint tenni azért, amid már van. És szerintem ez baj.
129. vekni (válaszként erre: 122. - Mézes-Krémes)
2016. jún. 9. 14:55

A férfiaknak sokkal fontosabb a külső vonzódás, nem fognak beleszeretni egy számukra nem vonzó nőbe, akármilyen jó fej. A nőknek, legalábbis nekem fontosabb, hogy férfias tulajdonságú legyen, mint az, hogy egy adonisz.

Okos férfiakat gyakran látni együtt nagyon buta, de szép nővel, de nem láttam még okos, talpraesett nőt egy üresfejű szépfiúval. :)

128. Mézes-Krémes (válaszként erre: 124. - E8da813d29)
2016. jún. 9. 14:54
Megszerezni tényleg könnyebb, mint megtartani. :)
127. vekni (válaszként erre: 125. - Mézes-Krémes)
2016. jún. 9. 14:53

Szerintem ha kidobják egymást, mint egy használt fogkefét, azt jól is teszik, mert ott nem volt igazi szeretet, szerelem, minek dolgozzanak egy rosszon tovább?

Ha fontos a másik, úgyis megpróbálsz mindent megtenni, csak sajnos úgy szokott lenni, hogy az egyiknek fontos még a kapcsolat, a másiknak már rég nem, ezért hiába dolgoznának rajta.

126. vekni (válaszként erre: 123. - PöttyösPanka)
2016. jún. 9. 14:52
Nem hiszek az igaziban. De sokszor a kezdeti lelkesedés, járás időszaka után nem marad semmi igazán összetartó kapocs. A legtöbb házasságnak már a járás időszakában szakítással kéne végződnie. Nem hallottam még olyan válásról, hogy minden tökéletes volt egy bizonyos pillanatig. Csak sokan a válásig sem jutnak el. Az emberek kényelmesek és gyávák, kevesen állnak meg a saját lábukon, kell valaki támasz is, még ha nem is jó, szerintem ezért.
125. Mézes-Krémes (válaszként erre: 123. - PöttyösPanka)
2016. jún. 9. 14:51

Erről most Popper Péter véleménye jut eszembe, és ez áll hozzám a legközelebb:


"Az "Igazi" nem létezik. Nincsen. Sehol nem él valahol egy nő vagy egy férfi, aki az igazi, s akit csak meg kell találni. De aki szerencsés, élete során találkozhat két-három olyan emberrel, akiből lehetne "igazi". De ehhez nagyon sok türelem, lemondás, megértés, háttérben maradás szükséges, ám végül kialakulhat egy olyan viszony, melyben a másik már nélkülözhetetlenül belecsiszolódott, vagyis igazivá vált."


Én úgy képzelem el, hogy egy életre szóló kapcsolatban a feleknek nagyon sokat kell dolgozni, lemondani, elfogadni... Szeretni a másikat. Akkor is, ha az éppen nem olyan, hogy megérdemelné. :) És szerintem minden egyes kapcsolatban vannak hullámvölgyek. Egyszer fent, s egyszer lent. Ezeket kell ketten sikerrel meglovagolni.


Szerintem a mai vilában sokan úgy vannak vele, hogy kidobják a másikat, mint egy használt fogkefét. Mert úgyis jön egy új, ami még vibrál és szikrázó és izgalmas. Persze, csak egy darabig. :) Aztán az is büdöset fingik. :D

124. e8da813d29 (válaszként erre: 123. - PöttyösPanka)
2016. jún. 9. 14:50

Nem győzöm a szádba rágni:D

Ha ülök a babérjaimon, lesz nálam kedvesebb, szebb, jobb, okosabb, kívánatosabb.

Ha maradok, aki voltam a kapcsolat elején, akkor nem hűl ki semmi.

Szerintem ennyire egyszerű:)

Erre mondják, hogy könnyebb megszerezni, mint megtartani, meg hogy egy jó kapcsolatért nap mint nap tenni kell.

:)

123. PöttyösPanka (válaszként erre: 117. - Vekni)
2016. jún. 9. 14:46
Igen, nagyon sok kihűlt házasságot, és még több válást látni. Bennem felmerül a kérdés, hogy miért van ez így? Nem lehet az a válasz, hogy nem az igazi társukkal házasodtak össze, mert ez azt jelentené, hogy az emberek csupán pár százaléka találkozik az igazival. A többi meg csak azt hiszi az elején. Kell legyen jobb magyarázat.
122. Mézes-Krémes (válaszként erre: 120. - Vekni)
2016. jún. 9. 14:43
Igen?! Hogyan lehet ez? :)
121. Mézes-Krémes (válaszként erre: 117. - Vekni)
2016. jún. 9. 14:42
Igen, így van! Lehet, hogy kiábrándító lenne. Lehet, hogy nem. Ezek ajtók, képzelsz mögé valamit. Aztán ha kinyitod, és belépsz rajta, akkor látod meg azt, ami ott van. Lehet, hogy az, amit hittél, de bőven lehet, hogy nem.
120. vekni (válaszként erre: 114. - Mézes-Krémes)
2016. jún. 9. 14:38
Engem mindig azok a pasik vonzottak igazán, megmagyarázhatatlan módon, akik nem is tetszettek, aztán tessék. :)
119. Mézes-Krémes (válaszként erre: 116. - E8da813d29)
2016. jún. 9. 14:38
Így igaz. Amúgy utólag meg is szépül. Legalábbis nekem így van. :) Jóóóóó, van, ami nem szépült meg, de tapasztalatnak jó volt. :D
118. e8da813d29 (válaszként erre: 114. - Mézes-Krémes)
2016. jún. 9. 14:37

Hát nem tudom.

Spirituálisan biztos meg lehetne magyarázni :D

117. vekni (válaszként erre: 108. - PöttyösPanka)
2016. jún. 9. 14:36

De valószínűbb, hogy fordítva van. Mert én nagyon kevés igazán jó kapcsolatot látok, amiben összeillik a két ember. Sokkal több olyan kapcsolatot, házasságot ismerek, ahol már rég nincs semmi a két ember között, vagy unják, csalják egymást, a közös javak miatt maradnak, vagy mert félnek egyedül, hogy nem jön jobb.


Nem arról az időszakról beszélek, ami egy kapcsolat elején van, amikor még minden új és jó, hanem mikor eltelik már több idő, és akkor derül ki, hogy van-e szerelem, összetartozás, vagy csak fellángolás volt és egymást megismerve már csak elfogadás és megszokás van, hogy de úgyis mindig elmúlik a szerelem és csak ez marad. Mert nem így van. De a szerelem nem a fellángolás alatti rózsaszín köd. Az csak fellángolás. Ezért sem mondanám nagy bummnak, mert bezsongat és elmúlik. Legfeljebb ha nem teljesül be, a fantáziában marad nagy bummnak, a gyakorlatban lehet, hogy kiábrándító lenne és rácsodálkozás, hogy miért is voltam oda.

116. e8da813d29 (válaszként erre: 112. - Mézes-Krémes)
2016. jún. 9. 14:35

Egy vég csalódással, bánattal, fájdalommal, sértettséggel jár, de a tökéletesnek hittet nem szabad megtagadni, mert akkor és ott biztos az is volt:)

Pláne, ha a megszépítő messzeségre gondolunk :D


Mondjuk, azt már átéltem én is, hogy "biztos, hogy ez velem történik?" :D

115. Mézes-Krémes (válaszként erre: 113. - E8da813d29)
2016. jún. 9. 14:33
Hhaha! :D Tudom, jót nevettem. :)
114. Mézes-Krémes (válaszként erre: 111. - E8da813d29)
2016. jún. 9. 14:32
Egyébként én nagyon monogám típus vagyok, és ha valakim van, akkor csak rá koncentrálok. Itt ebben az esetben viszont amint az illetőt megismertem, már az első pillanatnál éreztem a dolgot. Ami - mint érdekesség - azért is megfoghatatlan, mert egyáltalán nem tetszik nekem. Mármint nem az ideálom, nem az esetem.
113. e8da813d29 (válaszként erre: 110. - Mézes-Krémes)
2016. jún. 9. 14:29

Azért jobb nem játszani a tűzzel, hogy lemérjük, mekkora a ragaszkodás :D

(viccelek)

112. Mézes-Krémes (válaszként erre: 106. - E8da813d29)
2016. jún. 9. 14:28

Hááát nem is tudom. Feltetted a nagy kérdést. :) Sokszor érzi az ember úgy tényleg, hogy a saját útján jár. Aztán vége lesz, és utólag azt látja, hogy soha többé nem lépne rá. És nem is érti az akkori önmagát.

De ami akkor tökéletes, az lehet, hogy később már nem lesz az. Azért, mert te magad is változol időközben.


De azt hiszem ezek megválaszolására még bazi fiatal és éretlen vagyok! :D

111. e8da813d29 (válaszként erre: 108. - PöttyösPanka)
2016. jún. 9. 14:25

Tényleg nem éltem még ilyet át, és igen kis esélyét látom, hogy megtörténhet, szinte a nullával egyenlőt. És nem azért, mert így döntöttem, hanem azért, mert annyira nincs szükségem más partnerre, és ugyan ezt feltételezem a társamról is, a kettőnk viszonya alapján.

Ha mégis bumm történne, na akkor kellene dönteni.

Hogy állj!

110. Mézes-Krémes (válaszként erre: 109. - E8da813d29)
2016. jún. 9. 14:24

Hmmm... Ha kiteszi a szűröm ezért, akkor nyilván megyek. :) Mit is tettem volna akkor? De úgy éreztem, hogy mindenképpen el kell mondanom, mert amikor én voltam megcsalva, és rájöttem, akkor nekem nem is maga a tett fájt nagyon, hanem az, hogy hülyének néztek, hazudtak nekem. :)


Meglepett amúgy ez a fene nagy megértés és elfogadás. És igazából egyébként tényleg jobban hozzá kötött, ez így igaz.

109. e8da813d29 (válaszként erre: 107. - Mézes-Krémes)
2016. jún. 9. 14:21

Mennyire befolyásolta a döntésedet a hozzáállása?

Ha kevésbé lett volna megértő, akkor mentél volna?

Vagy marasztaló erő volt a ragaszkodása?

108. PöttyösPanka (válaszként erre: 102. - Mézes-Krémes)
2016. jún. 9. 14:19
És ehhez nem kell rossz kapcsolatban lenned, csak megtörténik, hiába nem akarsz rosszat. Szerintem csak az mondja, hogy "ha igazi kapcsolat", meg "tényleg a társad", aki MÉG nem élte ezt át, és azt hiszi azért nem, mert ő így döntött.
107. Mézes-Krémes (válaszként erre: 104. - E8da813d29)
2016. jún. 9. 14:19
Igen, így van. Egyébként érdekes volt, ő azt mondta akkor, hogy ha úgy döntök, hogy az a másik kell, akkor elfogadja és odébb áll, de ameddig vele szeretnék lenni, és mellette tartok ki, addig ő megbocsájt. És tényleg, nem volt semmi dráma. Bár, hozzá tenném, a kapcsolatunk elején egyszer én is elnéztem egy botlását, ami az enyémnél csúnyább volt.
106. e8da813d29 (válaszként erre: 105. - Mézes-Krémes)
2016. jún. 9. 14:18

Az "utólag" az már viszonyítás kérdése, nem?

Hogy mihez képest ...

Az élet, ami igazol, az nem a "ma"?

Hogy mennyire jó, avagy mennyire nem?

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook