Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ért már valakit hátrányos megkülönböztetés munkakereséskor az életkora vagy a külseje miatt? fórum

Ért már valakit hátrányos megkülönböztetés munkakereséskor az életkora vagy a külseje miatt? (beszélgetős fórum)

1 2 3
43. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Bb1e0dc56a)
2012. szept. 19. 15:37

Szemét dolog ez, az biztos. Sajnálom, de biztos vagyok benne, hogy fogsz neked megfelelő állást találni, ne add fel!!!!


Velem is ez volt...csak pont fordítva... én voltam a fiatal.. a főnöknőm egy idősebb 40 év körüli hölgyet akart felvenni azzal, hogy ő már nem fog elmenni szülni stbstb...


A férfi főnökeim viszont azt mondták, hogy nem, csakis fiatal jöhet. 23 éves voltam ekkor, semmi tapasztalatom nem volt, kisgyerekkel. De mégis azt mondták, hogy én kellek, mert fiatal vagyok, és nem ronda...

2012. szept. 19. 14:46

A 20 éves körüli azért nem kell, mert nincs tapasztalata;

a 30 éves azért, mert szülni fog és túlképzett;

a 40 éves azért, mert "öreg" és van gyakorlata.

41. bb1e0dc56a (válaszként erre: 39. - Katus3)
2012. szept. 19. 14:01

Ahogy az előbb is írtam, magasról tojnak a végzettségre. Legyél 20 éves 40 éves munkatapasztalattal, ígérd meg, hogy soha nem leszel beteg és nem fogsz gyereket szülni. Bejelenteni sehol nem akarnak, így nincs szabi, nincs biztosítás, hiányozni amúgy is veszélyes, mert könnyen lehet, hogy már lapátra is kerültél.


Amúgy meg elég korrektek voltak tényleg, legalább értesítettek.

40. bb1e0dc56a (válaszként erre: 38. - A0c1361e44)
2012. szept. 19. 13:56

Nem vagyok benne biztos. Az utolsó egy év tapasztalataiból merítve úgy látom, hogy a végzettség nagyon sok helyen nem számít.

Amik számítanak, azok a kapcsolatok, hogy valakinek a valakije legyél. Jó hátszél nélkül nem működik semmi.

39. katus3
2012. szept. 19. 13:41
Sziasztok! Én most jelentkeztem pár hete a helyi iskolába 6 órás részmunkaidős takarításra. Vittem az önéletrajzot, érettségi bizonyítványt, akkor azt mondták,hívni fognak elbeszélgetésre. Tegnap jött tőlük egy levél,hogy sajnos a pályázatom alapján nem feleltem meg,de további sok sikert kívánnak,és remélik hogy el tudok hamar helyezkedni... Tudom,legalább értesítettek,de most akkor túl vagy aluliskolázott voltam egy takarítói álláshoz???
38. a0c1361e44 (válaszként erre: 37. - Bb1e0dc56a)
2012. szept. 19. 13:21

Ismerem az érzést, de sajnos nem tudunk mit tenni.

Én pont ilyen helyzetben voltam. Még a lidl-be sem vettek fel, pedig én tudtam egyedül kitölteni azt a nyomtatványt, amit ki kellett. Gondolom a kereskedelmi végzettség hiánya volt a gond...

37. bb1e0dc56a (válaszként erre: 34. - A0c1361e44)
2012. szept. 19. 13:18

Persze, sehogysem jó.

Gondoltam én is erre, talán így van jól ahogy történt, nyilván nem álmaim munkahelye lett volna.

Csak tudod, amikor kétségbe vagy esve, amikor nagyon nagyon kell a munka, amikor már megalkuszol szinte mindennel, akkor nagyon nehéz túllépni dolgokon.Túlreagálom az tény.

36. bb1e0dc56a (válaszként erre: 33. - Githaj)
2012. szept. 19. 13:14
Hát ebben is sok igazság van.
35. 04d410066e (válaszként erre: 31. - Homern)
2012. szept. 19. 13:02
:D
34. a0c1361e44 (válaszként erre: 30. - Bb1e0dc56a)
2012. szept. 19. 12:55

Ez van. Nem tudsz mit tenni.

Ha őszinte volt az a baj, ha csak mondott valamit az a baj, de az is baj lett volna, ha csak egyszerűen nem vesz fel.


Felesleges ennyit ugrálni ezen, lépj tovább.

Nekem pl. volt egy 1 napos munkahelyem. Reggel bementem dolgozni, mert felvettek és délután 2-kor közölték, hogy nem felelek meg és hozzátették magyarázatként (bár nekik nem kell megmagyarázni), hogy mást mutattam az interjún, mint amilyen vagyok. Nevetségesek voltak. El nem tudom képzelni, hogy milyennek kellett volna lennem az első napon? Miben voltam más az interjún?

Végülis örültem neki, hogy nem vettek fel, mert a betegállomány pénzem 2,5x volt több, mint a nettó keresetem lett volna, így ha felvesznek, akkor a munka sem lett volna a végzettségemhez megfelelő, ráadásul alulfizetett is lettem volna. Tehát, akkor ott nem esett túl jól, de aztán hamar rájöttem, hogy ennek örülnöm kell:)

33. githaj (válaszként erre: 18. - Bb1e0dc56a)
2012. szept. 19. 12:54
Azért, hogy nelehessen oket megbuntetni a megkulonboztetés miatt, mivel a kor miatt nem szabadna elkuldeni az embereket. A szomszédom egyszer volt ún. munkaborzén, mindenhol csak az ún. menedzsereket keresték és amikor megkérdezte miért csak a fiatalokat és menedzsereket keresik, azt a választ kapta hogy most ez a meno. Pillanatnyilag éppen egy kimosott agyú társadalomban élunk, ahol a jó munkaero, vagy a paraszti ész semmit nem ér. Legjobb cigánynak szuletni,lopni, csalni, semmirekellonek lenni.
2012. szept. 19. 12:54
Minden életkorban lehet kifogást találni sajnos. Én hiába kaptam meg egy jó álláslehetőséget 26 évesen, csak határozott időre vettek fel és évente hosszabbítgatták. Eleinte nem is foglalkoztatott, miért, de mikor jobban kiismertem a főnököt, rájöttem, nem az a gond velem, hogy nem felelek meg, hanem az, hogy férjnél vagyok, de gyerekem még nincs, viszont a körülményeim rendezettek, biztos szülni fogok. Végül valóban eljöttem szülni, de persze fel se merült a szerződés hosszabbítása, egyszerűbb volt megvárni, míg lejár és felvenni helyettem egy fiút, aki tuti nem fog szülni. Most ha lejár a gyedem-gyesem, kereshetek új melót, ahol persze az lesz a diszkrimináció apropója, hogy pici gyerekem van, vagy esetleg szülök mégegyet. Az első munkahelyemet mikor kerestem, 50-ig számoltam a beküldött önéletrajzaimat. Hiába volt meg a diplomám, nem volt szakmai tapasztalatom, ez volt a baj. Ahova meg nem kellett volna diploma, oda persze túlképzett voltam, azért nem kellettem. Mindig van valami, nehogy egyszerű legyen az élet.
31. homern (válaszként erre: 24. - 04d410066e)
2012. szept. 19. 12:53
párom is az,én is dolgoztam már köztük,a mostani munkahelyén is jó sokan vannak,de 1 embert tudnék talán mondani aki nem átlagos külsővel rendelkezik.nem a külsejük a feltűnő bennük :D
30. bb1e0dc56a (válaszként erre: 28. - A0c1361e44)
2012. szept. 19. 12:42

Nem kellett nekik az önéletrajzom.

Az is rendben van, hogy nem lehetek mindenkinek szimpatikus, de ezt csak így lehet kimagyarázni?

Valahogy úgy tudnám elképzelni, ha valami ilyesmit mondanának: Köszönjük a jelentkezését, de az elképzeléseinkbe Ön nem illik bele, vagy valami sablonszöveget amit ilyenkor szokás. Na de az, hogy "idős hölgyeket nem foglakoztatunk"?

Nem ez az első eset, hogy nem én lettem a befutó, ezt tudomásul is szoktam venni, benne van a pakliban.

29. bb1e0dc56a (válaszként erre: 27. - Acuko)
2012. szept. 19. 12:38
Igazad van.
2012. szept. 19. 12:32

Nem hiszem, hogy a korod volt a gond, hiszen az önéletrajzod alapján hívtak be, amiben benne van a korod, ugye?

Valószínű, hogy nem voltál szimpatikus nekik. Az díjazandó, hogy meg akarták magyarázni, mert megtehették volna, hogy nem mondanak semmit, illetve csak annyit, hogy nem téged választottak.

27. acuko (válaszként erre: 25. - Bb1e0dc56a)
2012. szept. 19. 12:29

Na ezért engedik ezt meg maguknak, mert igy állunk hozzá. Hallgatunk és ezt ők is tudják.

Ha mindenki kiállna magáért és a jogaiért, akkor nem mernék ezt megtenni.

2012. szept. 19. 12:22
Én jó pár évig dolgoztam egy magyar tulajdonú ruházati cég egyik üzletében üzletvezetőkén és ott is kritérium volt a kor, mert ez egy "fiatalos csapat" felszólítással. Sőt! Egyszer felvettem egy lányt, aki eléggé dundi volt és ráadásul még szépnek sem lehetne nevezni szegényt. Addig-addig mondogatták, hogy nem oda való, amíg el nem küldtem, pedig jó munkaerő volt, de az senkit nem érdekelt.
25. bb1e0dc56a (válaszként erre: 21. - Acuko)
2012. szept. 19. 12:22
Az a baj ezzel, hogy nem segít semmit, legfeljebb nem írják ki és szelektálnak rejtve továbbra is.
24. 04d410066e (válaszként erre: 22. - 9678a02221)
2012. szept. 19. 12:22
Hát én is programozókkal dolgozom, hidd el, ez egy kivételes munka, ahol azon lepődünk meg, ha egy programozó normálisan néz ki, és fel tud öltözni rendesen...
23. bb1e0dc56a (válaszként erre: 20. - 04d410066e)
2012. szept. 19. 12:21

Senkinek sem könnyű, nívós helyről én már nem is álmodozom, mit akarok én ezzel a vén fejemmel? :)

Csak egy mezei állást szeretnék.

De semmi pénzért nem cserélnék a mai fiatalokkal, nekünk sem volt könnyű a kezdet, de nekik aztán iszonyat nehéz.

22. 9678a02221 (válaszként erre: 16. - 04d410066e)
2012. szept. 19. 12:21
Az egyik nagyon jo baratomnak derekig ero rasztas haja van es borszerkoban jar..Egyebkent egy szamitogep zseni..Otthon nem talalt melot,kijott 5 eve az egyik miniszteriumnal rendszergazda:-)Az interjura IS bordzsekiben ment,fekete ing farmer..
21. acuko (válaszként erre: 18. - Bb1e0dc56a)
2012. szept. 19. 12:18

Hát ha ez igy volt, hogy ki volt irva, le kellett volna fényképezni és szerintem simán fel lehet jelenteni a Munkaügyi Főfelügyelőségen.

Bár ezzel nem sokra mész, de maga a tudat talán..

20. 04d410066e (válaszként erre: 19. - Bb1e0dc56a)
2012. szept. 19. 12:16

Hát attól is függ azért, hogy hol vagy pultos. :) BP nívós helyein, 35 felett és 170 centi alatt esélyed semmi.

De tényleg nem fair, hogy emiatt kiszedáltak. Sajnos ez van. Amúgy szerintem fiatalon sem egyszerű állást találni.

19. bb1e0dc56a (válaszként erre: 16. - 04d410066e)
2012. szept. 19. 12:11

Persze, ez oké amit írsz. De hát én nem ilyen reprezentatív állásra jelentkeztem, teljesen tisztában vagyok a képességeimmel és a korlátaimmal.


Viszont a 160 centis magasságommal jelenleg pultos vagyok.

A fene sem érti ezt.

18. bb1e0dc56a (válaszként erre: 15. - Acuko)
2012. szept. 19. 12:08

Egy barátom látta a hirdetést, hogy eladót keresnek Kalocsa egyik üzletébe. Rögtön be is ment, előadta a paramétereimet, vele üzenték hogy ma 9 órakor menjek oda.

Az üzlet ajtajára volt kirakva a hirdetés, hogy 20 és 35 közötti eladót keresnek. Mielőtt bementem, hívtam a barátomat, hogy most mi van, azt mondta nyugodtan menjek be, ő említette az életkoromat. Ennek tudatában adták az időpontot a megbeszélésre.

Vagyis kiírták minden rendelet ellenére az életkori megkötést. Én csak azt nem értem, hogy mi a francnak citáltak oda, azért hogy lealázzanak? Pontosan tudták az életkoromat.

17. 04d410066e (válaszként erre: 14. - Bb1e0dc56a)
2012. szept. 19. 12:03
Azért még ne ásd el magad. Egyáltalán nem vagy öreg. :) Eladónál szerintem nem számít a kor. Nyilván egy tiniknek való ruhaüzletbe nem tudnék elképzelni még 30 feletti nőt sem, de vannak olyan boltok, ahová kifejezetten 40 feletti hölgy alkalmas eladónak, és ilyenre is van példa. (Pl. aranypók, marks@spencer)
2012. szept. 19. 12:00

Guriga01, ez most nem volt fair veled, az tuti. Viszont azt jogosnak érzem, ha bizonyos munkakörökbe nem vesznek fel idős, ronda, kövér, stb. embert. Pl. egy recepción nagoyn fontos, hogy valaki csinos és ápolt legyen. Egy súlyosan elhízott, nagytokás hölgyet nem raknék én se a recepciómra, mert az emberek nagy része nem szeretne ránézni, akkor sem, ha kedves. Ez van.

Vagy sokáig szerettem volna stewardess lenni, de nem vagyok 165 cm sajnos. Bosszankodtam rajta, aztán elszállt a bosszúságom, amikor életemben először repcsin rájöttem, hogy nem érem fel a csomagteret. :D Ugyanilyen a pultos állás is, magas pultnál elvárható a min. 170 cm, én ki sem látszom a pultok mögül a kis termetemmel. Recepciós lehettem, mert csinos vagyok, és ülve mindegy, hogy alacsony, vagy magas, ellenben stewardess vagy pultos sose lesz már belőlem. Sőt, elvárás volt a hajam, az öltözékem, mivel velem találkoztak először a céghez jövő emberek, fontos volt, hogy milyen a ruhám, hajam stb. Mindig konszolidáltan kellett kinéznem, elegáns hajjal. Utáltam, de ezt vállaltam az állással, ezért sosem reklamáltam, amig ott dolgoztam.

Szóval a kérdezőnek abszolút igaza van, de jó néhány kommentelővel nem értek egyet. Igenis lehet elvárás külsőségekben is egy munkahelyen.

15. acuko (válaszként erre: 14. - Bb1e0dc56a)
2012. szept. 19. 11:59
Amúgy meg ha jól tudom, álláshirdetésnél szigorúan tilos kikötni hogy max hány éves lehet az illető. Gondolom ez a hirdetésben nem is volt benne, csak a helyszínen szembesültél vele. Szomorú. Főleg, hogy 44 évesen az ember ereje teljében van. Akkor mit szóljon egy 50-56 éves, akinek még dolgoznia kellene, mert még messze a nyugdíj, de már mégsem kell sehova sem még annyira sem mint egy 44 éves. Hihetetlen!
2012. szept. 19. 11:55

Hát látom, hogy sokaknak vannak keserű tapasztalatai.

Most nagyon kilőtték a lelkesedésemet. 35 felett kösse fel magát az ember?

Munkabírásban fel merném venni a versenyt bármilyen huszonévessel, de ez értelmetlen ahogy van.

Semmi bajom az ifjúsággal, szeretem az embereket kortól függetlenül. De ez a hozzáállás borzasztó, azt is utálom hallgatni, amikor teszik a megjegyzéseket a buszon a nyugdíjasokra, itt mentek a megjegyzések a "zöldfülűekre", miért kell értelmetlen és hülye versengésre kényszeríteni a különböző korú munkavállalókat?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook