Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Erős vérzés esetén mit javasolnátok egy 14 éves lánynak, ha a tampon felhelyezése gondot jelent? fórum

Erős vérzés esetén mit javasolnátok egy 14 éves lánynak, ha a tampon felhelyezése gondot jelent? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
2014. jan. 15. 13:10
Akkor gondoljunk bele a vattás korszakba...Úristen.Na az tuti átázott egy párszor
2014. jan. 15. 13:08

Akkor ezek szerint én baromi szerencsésnek mondhatom magam, hogy még sosem áztam át :-)

Egyébként azért annó, jó sok sok évvel ezelőtt nem ilyenek voltak a betétek mint most. Én meg sem érzem már, hogy van... annyira vékonyak meg jók.

Egyszer kellett egy kúpos kúrát csinálnom, nos nekem azt a pici kúpot sem sikerült magamnak...tehát én akkor kizártam már eleve teljesen a tampont, kedvem se volt megpróbálni és soha semmi bajom nem volt a betéttel.

61. a0c1361e44 (válaszként erre: 48. - Tavasz007)
2014. jan. 15. 12:56

Főleg ha sportol...de klassz lehet betéttel.

Én is mindig tampont használtam, mert sportoltam és kényelmetlen lett volna betéttel, meg amúgy is. Ha valaki fertőzést kap tampon használattól, akkor az az ő nem megfelelő higiéniás hiányosságára utal.

2014. jan. 15. 12:36
Mindig tampont használtam, már ameddig megvolt. Éjjel nappal. Soha nem volt semmilyen nőgyógyászati problémám miatta. Nekem anno a betét iszonyú kellemetlen érzést nyújtott, tisztára mintha pelenka lett volna rajtam. Igaz, hogy akkoriban még nem voltak ilyen véknya betétek.
59. Zebra25 (válaszként erre: 55. - Nbandus)
2014. jan. 15. 12:30
Istenem, hányszor jártam már így:S
58. gribedli*** (válaszként erre: 54. - Pasionella)
2014. jan. 15. 11:15

Oh, ahhoz elég egy tüsszentés is a megfelelő pillanatban, hogy átázz...


Aki erre hajlamos, az váltó nélkül ki sem megy, én az első napon általában cicanadrág és pulcsiruhában vagyok, és ha esetleg előfordulna bármi, akkora kárt nem tud okozni, hogy látszódjon, mert a pulcsi is ugye takar

57. f6390e6b9b (válaszként erre: 54. - Pasionella)
2014. jan. 15. 10:53
20 perc alatt képes vagyok átázni betéttel.Viszont éjszakára még annyira sem bírom betéttel,mint nappal.Számomra az egy kín,de mindenkinek más a kényelmes.
2014. jan. 15. 10:52
Hát a fene tudja,én 18 éve,15 éves korom óta tampont használok éjjel-nappal,amikor megvan,és még soha nem kaptam tőle semmilyen fertőzést,sosem volt hüvelyi panaszom.Ha az ember megfelelő,higiénikus módon használja és cseréli,semmi gondot nem okoz.Ha meg valaki hajlamos hüvelyi fertőzésekre,az akkor is elkapja őket,ha magához sem ér.
55. nbandus (válaszként erre: 54. - Pasionella)
2014. jan. 15. 10:44
Nekem anyukámnak volt olyan esete, hogy menstruált, és dolgozott. Egyszer felállt az asztaltól, és úgy eöntötte a vér, hogy szó szerint mindene elázott. Nadrág is.
2014. jan. 15. 10:39

Én mindig is betétet használtam, a tampont egyáltalán nem akartam és valószínűleg nem is tudnám megszokni.

Nekem soha nem volt bajom a betéttel, a mostaniakkal meg pláne semmi, már büdösnek se büdösek stb...

Azt meg sosem értette, hogy tud valaki átázni betéttel mert azért az ember érzi ha már kezd "súlyos" lenni a helyzet és ha időben cserél semmi gond.

2014. jan. 15. 10:36
Én először betétet használtam, de ú.. nagyon utáltam. Büdös volt, csörgött, plusz nem egyszer átáztam. Aztán jött a megváltás a tamponnal, nekem nem volt gond a felhelyezés sem. Gyakorolja a lányod, ha lehet a legkisebbel. Egyébként, az első pár évben nekem is erős volt a menzeszem, éjjeli betét kellett nappalra is, az is gyorsan megtelt. Aztán, ahogy idősödtem enyhült a dolog. Most csak az első nap erősebb, a többi elég laza.
2014. jan. 15. 10:31

sok valasztasi lehetoseg nincsen: betet;

raertek meg tonkretenni a termeszetes mukodeset a kislanynak! vagy a fel eletet a nogyogyasznal toltse el?

51. Cucicsillag (válaszként erre: 38. - Szafaripók)
2014. jan. 15. 09:53
Nekem is az :-S
50. megi04 (válaszként erre: 46. - Gribedli***)
2014. jan. 15. 09:52
Igen.Összekevertem.:) Az intim zuhany teszi tönkre.(és a tampon is,mert ha nem megfelelő a nedvesség,akkor kidörzsöli a hüvelyfalat.Elszaporodik a baci és...tönkre megy a hüvelyflóra..)És a gátizom...:)Úgy tanultam 1000 éve,hogy a hüvely öntisztít...Vagyis felesleges bármilyen vizet(ami picikét sem streil-a forralt sem!)belesprickolni..)Dehát ez magánügy.Mindenki azt tesz vele,amit akar,vagy jónak vél.:)
49. megi04 (válaszként erre: 41. - Simple)
2014. jan. 15. 09:46
Én sem...:)De sokan igen..
2014. jan. 15. 09:45

hat 14 evesen szerintem korai a tampon. vannak nagyon jo betetek, mindenfele meretben.


melyik orvos javasol tampont 14 evesen??

47. gribedli*** (válaszként erre: 12. - Laraanyuci)
2014. jan. 15. 09:40
Létezik vékony csövű intimzuhany, nem tudom, lehet-e otthon kapni, a saugella márkától és ezt szűz lányok is használhatják, a cső átmérője mindössze fél centi és rövidebb is, nagyon kényelmes a használata. Szóval úgy képzeld el, hogy fele olyan vékony mint a hagyományos intimzuhany csöve
46. gribedli*** (válaszként erre: 39. - Megi04)
2014. jan. 15. 09:37
Jól mondja a Kriston, de nem a hüvelyflóra miatt ellenzik a dokik, hanem azért, mert nem jó a gátizomnak
45. gribedli*** (válaszként erre: 41. - Simple)
2014. jan. 15. 09:36
Ez igaz, de tudod, hogy túlnyújtja a hüvely izmait? És nem jó a hüvely vérkeringésének sem, úgyhogy csak ritkán kellene. Jó szokás minden betétcserénél bidézni, ha ez lehetséges és akkor nem zavar, nem "tocsog":)
44. f6390e6b9b (válaszként erre: 41. - Simple)
2014. jan. 15. 09:33
Ezzel teljesen egyetértek!Tini korom óta tampont használok,egyszerűen írtózom a betéttől!A szülés utáni 2 menzesz megőrjített a harmadiknál már rohantam a tamponért.Minit vegyen a fórumindító.Nyugodtan üljön fél órákat a wc-n a kislány és gyakorolja a tampon felhelyezését!
43. gribedli*** (válaszként erre: 9. - 5674644b5d)
2014. jan. 15. 09:33
Én annak idején a szálfátyol ellenére is nehéznek találtam felhelyezni az ob-minit, viszont applikátoros minitampont fel tudtam tenni, mert annak a külső papírja jobban csúszik és egyenes. Valahogy applikátor nélkül nehezebb. Szerintem még az is jó benne, hogy a megfelelő magasságba teszi vele egy tapasztalatlan is, nem pedig úgy saccperkábé.
2014. jan. 15. 09:30
Ob mini! Mindenkepp a legkisebbel probalkozzon, ne a normallal! Es magyarazd el neki, hogy csinalja!
41. simple (válaszként erre: 39. - Megi04)
2014. jan. 15. 09:27
Van olyan helyzet, amikor nem kényelmetlen a betét? Én személy szerint például egyáltalán nem hordok teli bugyit, mert megőrülök tőle annyira kényelmetlen. Egy valami ilyen, a fürdőruhám. Zörög csörög a betét, hiába cseréled gyakran szaga van. Olyan érzés nekem, mintha egy pelenkában lennék. Na és az a bónusz, hogy időnként jól megindul a vér, az az érzés semmihez nem fogható... Csurom vér minden, hát gusztusos mit mondjak. Én nem bírom.
40. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Laraanyuci)
2014. jan. 15. 09:23

A tampaxnak van applikatoros tamponja, de ne hulyeskedj, meg szuz, mini tamponnal nagyobbal ne probalkozz!! Azt sem tudod, hogy azert sikitozik-e, mert neki pici a res a szuzhartyan, szoval csak mini.


En mininel/normalnal nagyobbat soha nem hasznaltam, es nem is fogok, a nogyogyaszom is mondta, hogy mindig a legkisebbet kell hasznalni, es azt gyakrabban cserelni.

39. megi04
2014. jan. 15. 09:17
Nem értem miért javasolta az orvos..Én ugyan használom,de Kriston Andrea nagyon ellenzi,pedig ő "szakértője" a dolognak..Szerinte nagyon nem egészséges,többek között teljesen tönkre teszi a hüvelyflórát.Szerinte csak indokolt esetben használjunk tampont.(Amikor olyasmit csinálunk,ahol kényelmetlen lehet a betét).Szerintem,egy 14 éves kislánynak még nem kellene.Egyben viszont biztos vagyok,Ha a nőgyógyász egy kislánynak intimzuhanyt javasol,akkor egy sarlatán hülye!!MÉg felnőtteknek is veszélyes!
2014. jan. 15. 09:12
Csak nekem fura, h nem saját magának tenné fel a tampont a kamaszlány, hanem valaki más???
2014. jan. 15. 09:10

Én mini tampontól vesztettem el a szüzességem !(vezető márkájú)

Másképp képzeltem!!!!!!!!

36. 10a749f053 (válaszként erre: 1. - Laraanyuci)
2014. jan. 15. 09:09
Szia.Szerintem,ha ennyire problémás a felelyezés,ne erőltesse a tampont(Persze diszkrétebb,de ha fájdalmat okoz...inkább betétet válasszatok)És,ezt már másnál is olvastam: nődoki!Mindenképpen menjetek el..kicsit okosabbak mmint a háziorvos.
35. andi6020 (válaszként erre: 33. - Laraanyuci)
2014. jan. 15. 09:05
Mit?
34. simple (válaszként erre: 31. - Nbandus)
2014. jan. 15. 08:59
Én 12 éves korom óta csak tampont használok, és soha nem volt semmi bajom!
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook