Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Érettségi, pontok, továbbtanulás - gimi után fórum

Érettségi, pontok, továbbtanulás - gimi után (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
19377. Keménydió (válaszként erre: 19376. - Borian)
jan. 16. 17:31

De, más gazdasági szakokat is beír az ELTE-n + más egyetemeket is ( Corvinus, BME )

A 6 helyjelölés ugye úgy értendő, hogy ha egy egyetemen ír be 4 szakot akkor azon kívül már csak 2-t tud beírni más egyetemen ?

19376. Borian (válaszként erre: 19371. - Keménydió)
jan. 16. 06:35
Az Elte-n kívül más egyetemeket nem is próbál?
19375. Borian (válaszként erre: 19371. - Keménydió)
jan. 16. 06:35
Részben orvosi, de jelölt zoológus kutató szakot, ELTE-t is, illetve megnézzük a biokémikus képzést Linz-ben... Akinek meséltem, mindenki szerint nagyon vegyes, de van benne rendszer: kutatónak készül, ha orvosi, akkor is...
19374. Keménydió (válaszként erre: 19373. - Macskafüggő)
jan. 15. 20:45
Köszönöm szépen !
19373. Macskafüggő (válaszként erre: 19370. - Keménydió)
jan. 15. 20:04
Középiskolai és egyetemi felvételi navigátor (a régi motorosok közül sok ide költözött át 2 éve. levia és társai.)
19372. Keménydió (válaszként erre: 19312. - Andi2014)
jan. 15. 17:49
Szia ! A fiad továbbra is párhuzamosan végez két szakot ? A Nemzetközi gazdálkodás, hogy tetszik neki ?
19371. Keménydió (válaszként erre: 19366. - Borian)
jan. 15. 17:27

ELTE GTK - Nemzetközi gazdálkodás.

Fiad SOTE-ra készül ? Korábban nem ő is valamilyen gazdálkodási szakban gondolkodott ? Lehet, hogy keverem, bocsánat.

19370. Keménydió (válaszként erre: 19365. - Chelsey)
jan. 15. 17:24
Oda nem kell meghívó ? Nem tudom mi a csoport neve.
19369. Chelsey (válaszként erre: 19368. - Borian)
jan. 15. 11:35
Nonszensz az egész.
19368. Borian (válaszként erre: 19367. - Chelsey)
jan. 15. 11:30

Kétféle infó kering a neten:

1, az ügyfélkapura kell feltölteni.

2, csak a szóbelire kell vinni magaddal.


Az egyetemek honlapján erről nem találtunk semmit, ha feltöltjük, abból baj nem lehet... de túl izgi CV-t egy érettségiző nem fog tudni írni, nem tudom, ez mire jó...

19367. Chelsey (válaszként erre: 19366. - Borian)
jan. 15. 10:22
Ezeket mindegyikhez külön-külön közvetlenül, a Felvi.hu-tól függetlenül kell benyújtani?
19366. Borian (válaszként erre: 19364. - Keménydió)
jan. 15. 09:40

Szia! De jó, hogy végre vki...

Igen, beadtuk, de még lesz pótolnivaló, most olvastam, hogy az orvosi karokra be kell nyújtani a cv-t, motivációs levelet, ajánlólevelet.

Ti hová jelentkeztek?

19365. Chelsey (válaszként erre: 19364. - Keménydió)
jan. 14. 23:30
Nem vagy benne a Facebook csoportban vagy nem akarsz ott beszélgetni erről? Mondjuk azt se mondanám nagyon pörgősnek. De ott azért jobban előfordulnak az emberek.
jan. 14. 15:35
Több éve olvastam a fórumot. Sajnálom, hogy pont most - mikor célegyenesbe értünk mi is - " haldoklik":( Megpróbálom azért feléleszteni, hátha vannak még itt most érettségiző gyerekek szülei.Hogy vagytok ? Elküldtétek már a jelentkezéseket ?
19363. Chelsey (válaszként erre: 19360. - Constanzes)
nov. 24. 20:12
Az én fiam éppen az ellenkezője miatt nyavalygott. Szerinte a németen kívül ma nem volt semmi értelmes órájuk, eleve laza a pénteki órarend, de a tetejébe elmaradt a fizika és az irodalom.
19362. Borian (válaszként erre: 19361. - Khi72)
nov. 24. 11:30
(ezen a 24-ben érettségizők most keserűen felnevettek)
19361. khi72 (válaszként erre: 19360. - Constanzes)
nov. 24. 09:43
Akkor a fiad most 10.-es? Mert én úgy olvastam, hogy az érettségi előtt 2 évvel novemberig kell kirakni az egyetemeknek a követelményt, onnantól új szabályként csak kedvezőbbet hozhat. Így amik most fent vannak, sajnos nem biztos, hogy így maradnak. Persze mi is nézegetjük, de azért a tuti a 2024. nov. lesz nekünk is.
19360. constanzes (válaszként erre: 19354. - Chelsey)
nov. 23. 19:11

Köszi, persze, tolni fogjuk a fizikát is mindenképpen, hiszen eleve 11. és 12.-ben már nem tanulna fizikát, úgy nekimenni utána a képzésnek az lehetetlen lenne.


Most amúgy komoly összeomlások voltak nála, mert szerintem ott kicsit meg is "félemlítették" őket, és most az a mániája, hogy át akar menni másik suliba, mert itt nem tanul eleget...(Eddig imádta ezt a sulit, egy panaszhangot nem ejtett rá.) Nem hiszek benne, hogy jó lenne neki átkerülni másik suliba (ha egyáltalán átvennék), és amúgy is jár külön matekra már 9.óta, járhat többre is, ha akar, meg lesz a külön fizika is, szerintem fel lesz készülve ő, ha ő is belerakja a munkát.


Tegnap elmaradt két órájuk, és bosszankodott ezen, erre az öccse kinevette, hogy ő még ilyen gyereket nem látott, aki bosszankodik, ha elmarad órája. (Amúgy ma az öccsének is elmaradt kettő, iylen azért minden suliban elfordul, sajnos.)

19359. khi72 (válaszként erre: 19358. - Chelsey)
nov. 23. 09:19

Így igaz. Nyilván az Egyetemnek is jó, ha nem kell a kezdő évfolyam 60-70%-át felzárkóztatni az alapozó tárgyakból az egyetemi elvárásokhoz az első évben. Illetve szeretnék magukhoz csábítani a tehetséges fiatalokat.

A fiam is nagyon boldog volt, amikor 9. és 10-ben bejutottak a végzősöknek szervezett Energetikai Szakkollégium versenyében az országos döntőbe és az eredményhirdetésen azt mondta a dékán, mind a 10 csapatot már most felvenné az egyetemre. Ezt most már pontokban is ki tudja fejezni.

Fiamnál is elérte a dékán a célját azért, beleszeretett az Egyetembe, csak másik szakot választott:)

19358. Chelsey (válaszként erre: 19357. - Khi72)
nov. 20. 15:38
Ez szerintem azért jó nekik, mert egyrészt bevétel, másrészt azoknak egy biztosíték, akik így kerülnek be. Hiszen ahogy mondod, aki ott 60%-ot tud teljesíteni, az már szinte garancia, hogy a folytatás során sem okoz neki gondot legalább egy elégségest összehozni a vizsgákon (nyilván ennél komolyabb céljuk is lehet az egyetemistáknak, de bennmaradáshoz elég a kettes).
19357. khi72 (válaszként erre: 19356. - Chelsey)
nov. 20. 13:32
Hihetetlennek tűnik, de tényleg így van. Matek, fizika és kémia indult, de a jelenléti már be is telt mind. Komoly feltétele van a 60 pontnak, pld kb 3 alkalommal lehet hiányozni és 60%-ra meg kell írni a záró felmérőt. Ismerve a BME szintjét, aki ezt teljesíti, az az emelt érettségit is simán hozni fogja, szinte biztos, hogy 60 pont nélkül is bekerülne.
19356. Chelsey (válaszként erre: 19355. - Jucus43)
nov. 20. 12:27
Fizetős pontszerzőssel még nem találkoztam, de ragadós lehet az ötlet...
19355. Jucus43
nov. 17. 12:29

Sziasztok.


Intézményi pontokkal kapcsolatban kérdeznék:


Eddig csak a bme indított fizetős pontszerzős képzéseket?

Nagyon meglepődtem rajta, de úgy gondolom, túl sok pontot (60-at) adnak az elvégzett képzésért....

A Corvinuson általában van minden szombaton képzés 12. évfolyamosoknak, a fiam matekra jár, de az teljesen ingyenes.

19354. Chelsey (válaszként erre: 19353. - Constanzes)
nov. 16. 08:26
Nézem, hogy hol látott ő a Pannon Egyetem nyílt napján villamosmérnöki képzést, aztán leesett, hogy az egy másik történet. :) Ha ez van írva, akkor mehet matek-angollal is. Abban viszont igazad van, hogy a fizikát tolni kell ettől függetlenül, mert azért ott szívás annak, aki nem tudja. Eleve azon a szakon feltételezik, hogy viszonylag jól felkészültek fizikából (még, ha a pontszám maximalizálása miatt másik tárggyal taktikáznak is).
19353. constanzes
nov. 15. 14:36

Sziasztok!

Elvittem ma a nagyfiamat a Pannon Egyetem nyílt napjára, ugye ott van hozzánk legközelebb a biomérnöki szak. De ő most totál beleszerelmesedett a villamosmérnökibe. Na most komolyan egy vicc, hogy még mindig nincsenek kirakva az intézményi pontok egy csomó helyen, így Győrben sem (villamosmérnök ott is van), viszont ezt találtam:


"A felsoroltakból két érettségi vizsgatárgyat legalább középszinten kell teljesíteni.


matematika kötelezően és biológia vagy fizika vagy magyar nyelv és irodalom vagy földrajz vagy informatika vagy digitális kultúra vagy fenntarthatóság vagy kémia vagy történelem vagy természettudomány vagy idegen nyelv (angol) vagy katonai alapismeretek vagy honvédelmi alapismeretek vagy gazdasági ismeretek vagy egy szakmai előkészítő vizsgatárgy...."


Most jól értem, hogy villamosmérnök szakra akár viheti az angol érettségit, vagy a törit is??


(Nyilván a fizikára így is, úgy is ráfeküdnénk, de val.szeg angolból ezerszer jobbat írna, mint fizikából...)

19352. Chelsey (válaszként erre: 19351. - Dóra1)
nov. 14. 22:03
Egyre jobb! Biztosan nagyon jó érzés lesz megkapni az eredményeket és kipipálni egy érettségi tárgyat. Ügyes :)
19351. Dóra1 (válaszként erre: 19350. - Chelsey)
nov. 14. 06:31
Köszönöm a lányom nevében is ! Azóta túl van a szóbelin is.Pontos eredményt még mem tudunk de úgy érzi , hogy az sem sikerült rosszul.
19350. Chelsey (válaszként erre: 19348. - Dóra1)
nov. 13. 21:35
Az nagyon szép eredmény, gratulálok! :)
19349. khi72 (válaszként erre: 19347. - Gal-bor)
nov. 13. 20:49
Én épp a hétvégén hallottam egy gimis angol tanártól, hogy most az angol emelt nehezebbre sikerült, mint a korábbiak.
19348. Dóra1 (válaszként erre: 19347. - Gal-bor)
2023. nov. 8. 21:59
Sajnálom , hogy a lányodnak nem sikerült.Az enyémnek szerencsére jó lett az írásbelije , 90%-os.Remélem a szóbeli is hasonlóan fog sikerülni.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook