Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Érdemes telket venni? fórum

Érdemes telket venni? (beszélgetős fórum)


1 2
2017. febr. 28. 16:02

Szóval: a jelenlegi tulajtól kérjetek egy 3 hónapnál nem régebbi tulajdon-lap másolatot, akkor abból kiderül, hogy esetleg van-e rá bejegyezve jelzálog, vagy egyéb teher, pl. valakinek a haszonélvezete, stb. stb.

És ha még alkudni is tudsz az árból, én megvenném.

Akár azért, mert az nektek bármikor egy átmeneti lakhatási aranytartalék is lehet, de amikor majd egy kicsit kipofozod és azt mondod hogy eladod, sokkal többet kaphatsz érte, mint amennyit így ráköltesz a vételárral együtt. Nem hagynám ki, telekben/ingatlanban a pénz nemcsak megőrzi az értékét, de amikor jól megy a gazdaságnak, még az értéke is növekszik... de még bérlőnek kiadod, akkor pedig folyamatosan "fial".


Hogy van-e rajta x időponton belüli építési kötelezettség, azt az önkormányzat fogja megmondani. Ha viszed a tul.lap. másolatot, a rajta levő helyrajzi szám alapján gyorsan kikotorják neked.

9. 9c485f67e8 (válaszként erre: 8. - Barbus0501)
2017. febr. 28. 15:57

Létezik olyan opció, hogy mondjuk a vásárlástól számított 10-15 éven belül be kell építeni - attól függ, mi van a polgármesteri hivatal telekrendezési koncepciójában.

Ennek feltétlenül nézzetek utána, természetesen elôzôleg a földhivatalban is.

8. barbus0501 (válaszként erre: 7. - 9c485f67e8)
2017. febr. 28. 15:29
Na en az ilyenekkel nagyon nem vagyok tisztaba. Soha eletemben nem is gondolkoztam azon, hogy telket, vagy lakast, vagy hazat veszek, mert nem volt penzem. Most viszont arra dolgozunk. Akkor ha hagynam rajta a hazat, az maradhat ugy, nem?
7. 9c485f67e8 (válaszként erre: 6. - Barbus0501)
2017. febr. 28. 15:27
És remélhetôleg nincs rajta beépítési kötelezettség.
6. barbus0501 (válaszként erre: 5. - 9c485f67e8)
2017. febr. 28. 15:26
Igen. En is igy gondolkm. Ha most nem is er sokat, kesobb meg erhet...
5. 9c485f67e8 (válaszként erre: 3. - Barbus0501)
2017. febr. 28. 15:24

A föld, a telek mindig érték.

Max. évente 4-x lekaszáljátok.

2017. febr. 28. 15:24
En meg abban is benne lennek, hogy valaki mondjuk nem fizet 3 honapon keresztul, es addig lakhatova tenne maganak a rajta levo hazat, es berelne. Tenyleg nem tudom milyen allapotba lehet a haz. Az is lehet, le kene bontani az egeszet. Akkor az plusz koltseg
3. barbus0501 (válaszként erre: 2. - 12d083b51b)
2017. febr. 28. 15:22
A mi tervunk igazabol tobb ingatlan vasarlasa. Viszont a sajatunkat mar jo lenne a mi terveink alapjan csinalni. Ehhez meg ugye jo lenne a telek. De az lenne az utolso a sorban. Viszont lehet, hogy egyszer ennek a teleknek is felmenne az ara, es meg eladni is jo uzlet lenne. Csak olyan bizonytalan vagyok
2. 12d083b51b (válaszként erre: 1. - Barbus0501)
2017. febr. 28. 15:19

Ha anyagilag bírjátok, én megvenném. Egyrészt mert a "későbbi örökség" mellett van, tehát annak az ingatlannak az értékét tudja növelni, ha éppen valamikor el akarnátok majd adni.


De jó arra is, hogy idővel apránként kipofozni a rajta levő ingatlant, és ha úgy alakul, akkor annyival többet ér, ha csak önmagában azt a részt eladjátok, és az árát beforgatni egy nagyobb építésbe/vásárlásba...


Lényeg, ha anyagilag bírjátok, alkudjatok belőle és vegyétek meg a saját nevetekre.

2017. febr. 28. 14:57
A parom anyukajaek mellett van egy elado telek. Eleg okcson adjak. Van rajta egy kis haz is, de azt nem tudni milyen allapotban van. Jelenleg kulfoldon elunk, es meg nem tudjuk, hogy majd epitkezni szeretnenk, vagy hazat venni. Nem tudjuk melyik erne meg jobban. Viszont azt sem tudjuk, hogy ha megvesszuk a telket, csak vesztegetjuk a penzunket, vagy megeri-e. Ahogy mostanaban neztem, elegge fent vannak az arak. Es itt kapcsolodik a masik kerdes. Erdemes-e konnyuszerkezetes hazat epittetni, vagy erdemesebb venni egy kesz hazat?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook