Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Érdemes Sopronban munkát vállalni? Mit érdemes a helyi sajátosságokról tudni? Milyen az élet ott? fórum

Érdemes Sopronban munkát vállalni? Mit érdemes a helyi sajátosságokról tudni? Milyen az élet ott? (beszélgetős fórum)

2016. febr. 22. 20:12
Mi 2006-ban (hihetetlen, hogy már 10 év eltelt azóta)költöztünk Sopronba. Nincs nagy kínálat munka terén, minimálbéres, többműszakos munkák voltak akkoriban, és az ott élő ismerőseim információi alapján most, azaz 2016-ban sem jobb a helyzet. 2 év után Pesten kezdtünk új életet. Tűrhető állásunk volt Sopronban a párommal, de nem jutottunk egyről a kettőre. Ráadásul én munkaerő-kölcsönző/közvetítő cégnél dolgoztam, tehát volt rálátásom a kínálatra munka terén. Leginkább diákokkal oldják meg a cégek a munkát, az ugye olcsóbb. Nem bántuk meg, hogy Pestre költöztünk, minimum kétszer annyit keresünk mind a ketten, mint anno Sopronban.
2016. febr. 22. 12:40
Sopront beválasztották a világ 30 legszebb kisvárosa közé.
3. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 1. - Dorr2016)
2016. febr. 22. 09:01
Elmenni és szétnézni, érdeklôdni a városban, ill. a környéken.
2. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Dorr2016)
2016. febr. 21. 20:19

Sehol nincs ilyen, hogy átlag bér.

Egyébként is mindenhol nehéz munkát találni szerintem. Úgy költözni valahova, hogy majd keresek munkát... némi rizikót azért tartogat.

2016. febr. 21. 17:24

Érdemes Sopronban munkát vállalni?

Tegyük fel, hogy felköltözöm barátnőmmel, albérletbe költözünk és tegyük fel, munkát is találunk.

Mit lehet tudni? Mennyi az átlag bér? Mennyi az esélye annak, hogy találnánk is munkát?

Ergo megéri szerintetek ott élni?

Ui: Pénzügyi és számviteli ügyintéző, valamint környezetvédelmi technikusi végzettségem van.


(Helybéliek válaszát (is) megköszönném!) :)


27/N

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook