Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Érdemes felvenni adóságrendező hitelt? Mik a tapasztalatok? fórum

Érdemes felvenni adóságrendező hitelt? Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4
32. Loni (válaszként erre: 31. - Johnnybp)
2007. máj. 31. 16:58
Próbáld még lejjebb tornázni. Már láltják rajtad, hogy fizetsz, hogy törleszteni akarsz. Így biztosan szívesebben segítenek, és lehet, hogy adnak könnyítést.
2007. máj. 31. 16:55
a bkv-t is részletben fizetem, 30.000. ft-on már tul vagyok. havi 12 ezer forint a bkv... de azért köszönöm:(
30. Loni (válaszként erre: 29. - Johnnybp)
2007. máj. 31. 16:51

Szerintem - ha még nem próbáltad - először is írj a BKV-nak egy levelet. Írd le, hogy milyen gondok vannak, ezért részletfizetési lehetőséget kérsz tőlük. Így talán már kicsit csökken a teher.

Más ötletem nem nagyon van, én nemrég szabadultam meg egy nagy hiteltől.

2007. máj. 31. 16:40
Sziasztok! Nem tudom, ki milyen helyzetben van, de azt hiszem én olyanban, ahol aztán nagyon rám férne vmi hasznos tanács! Sem ingó, sem ingatlan nem áll tulajdonomban, emellett tartozok egy behajtó cégnek 270.000. ft-tal, providentnek 370.000. ft-tal, személyi kölcsönre 375.000. ft-tal, valamint a BKV-nak 90.000. ft-tal. Ha jol tudom, BAR listán már ismert a nevem. A havi keresetem 80-90.000. ft között mozog, ebből a törlesztő részletek elvisznek 70.000. ft-ot havonta, a maradékból, meg a párom 35.000. ft gyeséből kell fizetnem albérletet, valamint eltartanom a párom, és a 3 éves fiam. Sem hozzátartozóm, sem segítségem nics, honaprol honapra kölcsönkért forintokból élünk, és lassan beleőrülök a nélkülözésbe, az örökös számolgatásba. Ha tud valaki egy olyan kölcsönt, amiből kifizethetném ezeket az adósságokat, és birnám fizetni havonta, annak nem csak nagyon megköszönném, de nagyot is nőne a szememben, mert olyat tud, amit nekem nem volt alkalmam megismerni két év alatt, miközben a bankokat jártam
2007. máj. 31. 15:05

Kedves hreni27 !

Károlyfi Márton vagyok, lakáshitelezéssel foglalkozom már lassan 2 éve. Érdekel a hiteled, hátha tudok jobbat mutatni, mint amikkel eddig találkoztál. Ehhez viszont szükségem néhány adatra. Ha már örököltél egy lakást, ne legyen a banké, maradjon a tied.

Üdv: Marci

27. kingi7 (válaszként erre: 26. - D06c313406)
2007. máj. 17. 22:40
Hogy sikerült végül is megoldani? Személyihitel? Vagy másik ingatlan bevonása? A végrehajtást csak ha jól tudom pénzügyi rt tudja kiváltani horibilis kamatra:(
2007. máj. 16. 22:53

Az a baj,hogy előszeretettel reklámozzák,hogy milyen szuper stb.,de amikor odamész nagyon lenéznek.

Elmesélem az én példámat:az anyukáém 1 éve meghalt,megörököltem a lakását.Ez idáig nagyon egyszerű lenne és boldog is lehetnék,ha nem lenne rajta több,mint 2 millió ft. adósság.Mivel így egyik bank sem adott kölcsönt,eljutottunk a BBankhoz,az adósságrendező hitelükhöz,ez volt 3 hónapja.Azóta az összeg még szépen kamatozott,aztán közölték,hogy én 5.kategóriájú /a legrosszabb/ügyfél vagyok,ezért nem kaphatok annyi kölcsönt,amennyit szeretnék.Úgyhogy szépen hoppon maradtam!

Vagyis azért,mert örökötem ennyi tartozást én "rossz"ügyfél vagyok,még akkor is ,ha tudnám fizetni a hitelüket.

2007. máj. 15. 21:47
Én nem mernék belevágni..Főleg a szigorítások óta..Ez hatalmas felelősség, évekre történő elkötelezettség..Meg amúgyis utálok tartozni, nekem nincs szükségem minden hónapban a stresszre ami vele jár..Levonják, fizesd a részleteket...Inkább beosztom amit kapunk és addig nyújtózkodom amíg a takaróm ér..:)
24. kingi7 (válaszként erre: 23. - Csiga78)
2007. máj. 13. 20:07

Csiga!


van olyan hitel, ami halasztott tőketörlesztésű. Be tudsz fektetni egy bizonyos összeget alapokba, kötvénykbe...stb éves hozamban min 15%-ot hoz-gyakorlatilag ez 20-26%- kicsit bonyolult, de egy pl:

20 évre 7mft-ra sima hitelnél kb 5-6mft-al többet fizetsz vissza,

míg halasztotnál 10 év alatt kifizeted és kb 800e-1mf között fizetsz többet vissza.

Persz ez akkor él ha 7mft-ot váltasz ki kereken és egy forinttal nem veszel fel többet.:)

2007. máj. 10. 16:44
Szerintem nem.Plusz számolj arra(bár nem tudom,hogy írta-e már valaki,mert nem olvastam végig az előzőeket),de szerintem ott is van közjegyzői díj,értékbecslő,ha a lakásra teszik rá+egyéb apróságok,tehát kb.200 e mínusszal indul az adósságrendezésed.Megéri?Igen a banknak.
22. kingi7
2007. máj. 7. 20:10
Ha okosan "veszel fel" vagy "váltod ki", még nyerhetsz is vele. A 20 éves hiteledet ki lehet fizetni 10 év alatt is. Összeg függő, még hamarabb is.
2007. ápr. 22. 21:54
Még jobban el nyújtja az adósságot, hogy tuti bele fulladj!!!
2007. ápr. 22. 21:48
Egyértelmű: Újabb adósság!
2007. ápr. 4. 21:50
Egyetértek Pandamacival,pillanatnyilag lehet,hogy jó megoldásnak tunik,de az adossagtól úgysem szabadulsz,a hitelt törleszteni kell.Nekunk is van hitelunk,es alig varom,hogy tul legyunk rajta,azert biztos nem vennek fel ujat,hogy a regit torlesszem.
2007. ápr. 4. 21:43
Nagyon meggondolandó.Nagyon meg kell nézni, hogy valóban jobban jár-e vele az ember.Lejáróban lévő hiteleket nem érdemes felváltani egy újabb mondjuk 5 évre szóló hitellel, még akkor sem, ha harmadát kell is havonta fizetni a meglévő hitelekhez képest.
2007. ápr. 4. 15:41
Biztosan többe kerül a leves, mint a hús. Lehet, hogy átmenetileg segítséget jelenthet, de hogy nem jön ki jól belőle az adós, az tuti.
2007. ápr. 4. 15:34
A szüleim nagyon megjárták vele...Én nem ajánlanám..
15. mylene
2007. ápr. 4. 15:27
Fedezet kell hozzá.Én nem tartom jónak.
2007. márc. 23. 00:45
KAMU-.-CSÖBÖRBŐL-VÖDÖRBE MINDIG CSAK NŐ-MINDEN ÉVBEN VÁLTOZTATNAK VALAMIT HOGY MIRE KIFIZETNÉD MÁR MEGINT CSAK HÚZODIK TOVÁBB.HA EGY MÓD VAN RÁ KERŰLNI KELL!!!A BANKNAK EZÉRT MEGY JÓL.
13. Rekus
2007. márc. 22. 12:00

Ha bevállalod csak még egy hitel után fizeted a banknak a hasznot. Összességében jobban jársz nélküle.:(


Ha mégis bevállalod, azt gondolt át, hogy miért is akarod felvenni.

Sok a mostani összeg, amit fizetned kell? Arra számíthasz, hogy meg fog növekedni a hiteltörlesztés ideje! És alaposan kérdezz rá, hogy a törlesztőrészleteid összege hogy fog változni az idők során! (Esetleg kérdezz rá, hogy van-e olyan hitel, ahol a törlesztőrészleg összege fix, és a futamidő változik az infláció, euro/forint árfolyam... függvényében, mert ezt nagyobb biztonsággal fogod tudni visszafizetni.)

Ha rövidíteni akarod a fizetési időt, akkor arra számíthatsz, hogy növekedni fog a törlesztőrészlet. Ebben az esetben valószínűleg a fix futamidejű, minnél nagyobb egy havi törlesztőösszegű hitel (amit még biztonsággal be tudsz vállalni) lesz inkább a nyerő.


De a legjobb, ha egyáltalán nem kell fevenni hitelt;)

12. dobos
2007. márc. 1. 21:03
Ez is csak egy átverés.Minden képpen megmarad a tartozás,sőt növekszik.
2007. febr. 14. 14:10
Szerintem ez senkisem jó csak a banknak ill.aki adja a hitelt.átvágás az egész.És mivel az apróbetűs részt földi halandó nem érti így behúzzák a csőbe
2007. febr. 14. 11:33

Én utána jártam, megjártam a hadak útját és ami a lényeg, csak az első 1-2 évben alacsony a törlesztés utána felnyomják magasabbra, hogy rádöbbensz jobb ha fizeted azt, amit eddig.

Nekem hála már lefutott!

9. Erás (válaszként erre: 5. - Tim20)
2007. febr. 10. 21:20

Úgy tudom, hogy különböző konstrukciók vannak és az sem mindegy, hogy forint vagy devizaalapú kölcsönt vesz fel valaki... A miénk már kb. fél éve fut, de ilyesmit -az árfolyamingadozáson kívül- nem tapasztaltunk.

Amit írtál, szerintem nem általános.

8. Erás (válaszként erre: 4. - 946d387370)
2007. febr. 10. 21:15
Akkor igen, ha tudjátok mérlegelni azt, hogy valószínűleg több lesz a visszafizetendő összeg, mint amivel most tartoztok erre-arra. Nekünk azért volt jó, mert az eddigi otp hitelünk mellé már nem tudtunk még egy hasonló nagyságú törlesztőrészletet bevállalni és szükségünk volt még pénzre. Jelzáloghitel, ingatlanfedezet nélkül nem megy, elég sok minden kellett az elindításhoz, el is húzódott sajnos, de most már csak a törlesztésre kell ügyelnünk.
2007. febr. 6. 21:06

A hitel már magában foglalja azt a gondolatsort, ami egy állandó alapgondolatot tart az ember fejében. Hát az adósságkezelőhitel nemhogy egy alapgondolatot tart az ember fejében , hanem sok sok gondolatregényt indít a fejben.....

/egyszóval nagyon nem jó, ha már idejutott a dolog/

Mint könyvelgető emberke mindenkit szeretnék megóvni e hosszú szótól /adósságkezelőhitel/

De talán jobb szó rá a szabadrablás......

2007. febr. 6. 17:36
Egy baj van vele, csak azoknak jó, akiknek van fedezete És mi van azoknak, akiknek nincs saját lakásuk, viszont több hitelük van. Rájuk senki nem gondol? Azoknak miért nincs lehetőség adósságrendezésre?
2007. febr. 6. 15:19
Szerintem van benne egy nagyfokú átvágos (gondolok itt a reklámokban hirdetett 2-3 ezer forintos kezdő törlesztő részletre). Ha már nagyobb összeget szeretnél felvenni kiváltásra (a kolléganőm pont most szívta meg vele) akkor a visszafizetés 1-2 hónapjában 5-20 ezer között mozog havonta, utána pedig 30-50 ezer között. A kolléganőm 5 milló forintot vett fel és nála nem is volt kedvezmény az első hónapokban, hanem rögtön 45 ezerrel kezdett. Most ugyan ott van ahol apart szakad, szinte ugyanannyit fizet vissza, mint a különböző hiteleivel, csk most egy csekken.
4. 946d387370 (válaszként erre: 2. - Erás)
2007. febr. 6. 12:31
szerinted érdemes belevágni?
2007. febr. 6. 12:18
csak azoknak nyújt(?) segítséget akinek van ingatlan fedezete,így nekünk tárgytalan
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook