Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Érdemes felvenni adóságrendező hitelt? Mik a tapasztalatok? fórum

Érdemes felvenni adóságrendező hitelt? Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4
62. kingi7 (válaszként erre: 60. - Cc8d148370)
2008. febr. 28. 20:52

Szerintem te nagyon el vagy tévedve...köszke, nem hiszem, hogy "tapasztalatlanka" vagyok, elég szomorú, hogy információ hiányban szenvedsz és ezért itélsz meg így...

Arra is van megoldás, hogy ha meghalsz, ne a hitelt örököld, hidd, el mi személyre szabva, személyes igényekre és célokra dolgozunk ki stratégiát a kedves ügyfélnek. Felelőtlenül nem dobálózok hülyeségekkel.

Ja, a jutalék, a bank fizet, nem az ügyfél...nos, szerintem tök mindegy, hogy a banki ügyintéző vagy a hiteles ügyintéző kapja a hitelt, csak mondjuk egy adot bankból nem küldenek át a másik bankba ha ott kedvezőbbek a feltételek. A mi cégünk az ügyfelek pénzügyi dolgait kezeli is, nem "rásózza",sajnos ez sem jellemző a bankokra szintén...sőt..

61. cc8d148370 (válaszként erre: 59. - Kingi7)
2008. febr. 28. 11:32
Lehet, hogy csak közvetít a cég, de akkor is a jutalék az ügynöke fizetése, és minél több hitelt rád sóz, annál többet kap.
60. cc8d148370 (válaszként erre: 59. - Kingi7)
2008. febr. 28. 11:29

Jöhetsz nyugodtan, mert én segítek, nem átb.szlak, látom, nagyon tapasztalatlanka vagy, nyugodtan írd le a kérdéseidet (konkrétan) és segítek.

Persze, hogy nem a fürdőszobát adom el... de mi van ha (ne adj'Isten) meghalsz, és a kedvezményezetted megörökli a nagy hitelt, mint egy jó "befektetést"?

59. kingi7 (válaszként erre: 58. - Cc8d148370)
2008. febr. 28. 08:54

Megyekhozzád pénzügyi tanácsért:) Látom nagyon értesz hozzá:D


Nem tudom, nem szívtam meg, sőt! De, hát te értesz hozzá...:D

Áruld már el, hogyan nyúl le a cég, ha nincs nála pénz, mert csak közvetít?

Igen, valóban a legtöbb embernek lakása van és ha valami váratlan kiadása van akkor mihez nyúl? Eladja a fürdőszobát? Vagy vesz fel egy újabb hitelt?

58. cc8d148370 (válaszként erre: 57. - Kingi7)
2008. febr. 27. 21:50
Ez hülyeség....majd később megszívod! jó átvágott az ügynököd. valaki itt lejjebb példálózott itt veled, hát én azzal sem értek egyet.(2 millás hitel esetén vegyek fel 8 millát, és a különbözetet fektessem be? amelyik cég ilyet mond, az kvára le akar nyúlni!! a legtöbb kisembernek csak a lakása van, és a sok pénzéhes ügynök gerinc nélkül 100%-ban leterhelné nekik.jó is a szép jutalék.
57. kingi7 (válaszként erre: 56. - Tina68)
2008. jan. 23. 19:30

Ezek szerint vannak nagyon jó tapasztalatok adósságrendezés ügyben:)

Nem minden a járulékos költség..., nekem is volt egy hitelem és úgy hoztuk össze a kiváltást, hogy egy fillért sem fizetek a zsembemből...ezért jó ha az ember minden lehetőséget megfontol.

56. tina68
2008. jan. 22. 07:09

Sziasztok!

Én találkoztam egy olyan magyar céggel, ahol a tulajdonosnak, és a munkatársainak az az életfilózófiája, hogy a kisembereket, akiket agyon nyomnak a hitelek törlesztő részletei, hogyan tudnák segíteni. Azon fáradoznak, hogy olyan bankokat keresnek fel partnernek, akik pl, elengedik a közjegyzői díjat, a folyósítási díjat, az értékbecslési díjat, a számlavezetési díjat, vagy akár a számlanyitási díjat. Ezzel is spórol az ügyfélnek. Megkereste nekem is a legkedvezőbbet, a legolcsóbbat, és ez egy fillérembe sem került, mert a jutalékot a banktól kapja. Az én hitelem már korszerűtlen volt, és sok törlesztőt fizettem havonta, és a cég megkereste a piacon a legjobbat, és így most havonta 23 ezer forinttal fizetek kevesebbet. Nekem ezt jelentette az adósságrendező hitel!

2007. nov. 19. 05:51
Nem biztos,hogy érdemes, de néha szükséges lehet.
54. Saci49
2007. nov. 18. 17:23
Igen,de akamatokat is nézd meg.Más.más banknál más a kamat.
2007. okt. 28. 13:29
Érdemesnek nem érdemes, de van úgy, hogy muszály...
2007. okt. 27. 18:53
Igen, de a bankot meg kell választani!
2007. okt. 27. 12:43
érdemes mert midet kifizetel és csak egyhelyre fizetel
2007. szept. 22. 10:14
Albérletből-albérletbe vándoroltam, kidobtam az eltelt pár évben egy-két mill. Úgy döntöttem, hogy felveszek 10 mill. és veszek egy lakást. Igy is lett, most fizetek 56 ezer forintot havonta és a sajátomét tőrlesztem s ennek már 5 éve.( Az albérletre meg fizettem 5o ezret.)
2007. szept. 22. 09:29
szerintem az ember alapvetően úgy éljen, hogy soha ne kerüljön feleslegesen adósságba(max.lakáshitel).mindig elképedek,hogy mennyien vesznek fel karácsony körül is áruhitelt meggondolatlanul.ne hitelből akarjunk szórakozni, utazni, meg új dolgokat venni.ha nincs rá keret, érjük be a régivel. újabb hitel aminek most éppen adósságrendező a neve?minek???
2007. szept. 22. 07:16
Szerintem érdemes kipróbálni az ilyenés ehez hasonlo hiteleket,mert sok olyan dolog közbejöhet amihez pénz kell,és a felgyülemlett többfelé tartozás is egyszerübb rendezni egy adóságrendező hitelell,mert ugyanannyi egyhejre fizetni mint 3 fele.Remélem ezzeltudtam segíteni.
47. erikpipi (válaszként erre: 46. - Kingi7)
2007. szept. 20. 16:23
Ennek a providentesnek nagyon sokan bedölnek, ők meg adják a pénzt, akkor is ha már tudják, nem fizetsz.Kellemesen eladósodik az ember tőlük.
46. kingi7 (válaszként erre: 41. - Sasfioka)
2007. aug. 7. 20:33

Szerintem okosan kell rendezni, nem ész nélkül, ha valakinek ilyen gondja van segítek, ingyen és bérmentve:)

Sok hasonló embernek segítettünk, most például van egy provident-es és éppen a végrehajtástól mentettük meg.

Sokan sajnos nem értenek hozzá, nem ismerik a lehetőségeiket és ezért félnek.

2007. aug. 7. 20:32

Akkor erre az esetre azt mondja az "átlagmagyar", hogy úgyis ott a kisbetű, úgysem úgy van, jaj hát inkább fizetek egymillára kettőt vissza, az a biztos :)


SF

44. kingi7 (válaszként erre: 43. - 17fe240d44)
2007. aug. 7. 20:30
És ha nem fizetsz vissza 1millát, csak 900-at? akkor mi a helyzet?
2007. aug. 3. 18:01
nem, minden hitellel amit felveszünk, a bankok járnak jól. Abban mi a jó nekünk, ha pl 1 millió helyett visszafizetünk másfelet. Márpedig ezek a hitelek nagyjából igy müködnek.
2007. aug. 3. 07:25
Nem.
2007. aug. 2. 21:33

Ami baj az adósságrendező hitellel, illetve bármely felvett hitellel, amelyet hitel kiváltására vesznek fel, az az, hogy a vége már csillagászati. Volt egy ismerősöm (illetve van is :P), akinek az alábbi volt a története:

Felvett providenttől 100e Ft-ot.

Majd, hogy fizetni tudja a felvett providentjét, a családban valaki felvett újabb 80e Ft-ot.

Majd, hogy fizetni tudják a 180e Ft providentet, felvettek a takarékszövetkezetnél személyi kölcsönként 350e Ft-ot. Megfizették a providentet, fizették (egy darabig) a takszövöt.

Majd mikor már nem ment, vettek fel 100e Ft-ot a providenttől, hogy fizetni tudják, majd újabb 50e Ft-ot.

Ezt követően éltek és halmozták a tartozásokat, eljátszottak egy örökölt fél házat, majd a saját házukra 2 MILLIÓ FORINTOS hitelt vettek fel. Most azt "nyögik". Persze azóta már 600e !!! forint provident van, és egyéb "magánhitel". A ház értéke pedig 6 millió, tehát nagyon tovább nem terhelhető...

Így lett 100e Ft-os hitelből mára már 3 milliós adósság...

Ezért nem éri meg úgy adósságot rendezni, hogy több lesz az adósságod.


Amit kingli7 is mondott:

Ha van egy "jó értékű" (15-25 M forint) ingatlanod, és kell pl. 2 millió forintot rendezni, akkor NE 2.200e Ft-ot vegyél fel, hogy "maradjon kicsi", hanem vegyél fel 5-8 MILLIÓT!. Fizesd meg a tartozásod, a maradékot pedig FEKTESD BE. És anélkül, hogy te tulajdonképpen egy forintot is fizetnél, a hiteled ca. 10 év alatt lefut, mert a hitelösszeg (2 millió forint) és a felvett összeg (5 millió forint) közötti különbség neked fial!! 3 millió forint 20 százalékos éves hozammal (annyi általában megfial a jól, de minimális kockázattal befektetett pénz) évi kb. 600e Ft összeg, azaz havi 50.000 Ft. 5 milliós hitelnek nem igazán van 50e Ft-os havi törleszője (egyik ismerősöm 12 M forintra nem fizet 80e Ft-ot!)


SF

2007. aug. 2. 20:17
Attól függ melyik bank. Én most csináltam és nem jelzálog alapú. Így szeptembertől havi 10-15eFt marad a zsebemben. Sztem ez jó. Vagy nem? És "csak" 5 évre szól.
2007. jún. 18. 22:02
eszedbe ne jusson!
38. kingi7
2007. jún. 18. 21:14

Kétféle hitel van...

Jó hitel és rossz hitel.


Rossz hitel: elköltöd egy árva petákod sem marad.

Jó hitel, befekteted és a hozamából költesz.

37. dee
2007. jún. 14. 20:51
Szerintem nem.Rámegy a ház és minden.
2007. jún. 14. 19:22
Nem érdemes, nagyon kétes kimenetelü.
35. Alexx
2007. jún. 14. 15:08
adósság, két s-sel :)
34. kingi7
2007. jún. 5. 21:53
Ezek szerint sikerült megoldani :)
33. kingi7 (válaszként erre: 31. - Johnnybp)
2007. máj. 31. 22:41

Hát ez elég necces...

A családban van valakinek ingatlana? Szülők...stb?


Ha nincs, csak osztrák hitelt látok, vagy pénzügyi rt, de ez horibilis kamat, megfizethetetlen.


Én az ingatlanfedezetű részben látok korrekt megoldást mondjuk szülői ágon...

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook