Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Érdemes-e a munkaügyi bírósághoz fordulni miután a rokkant nyugdíjat elvették másodfokon is? fórum

Érdemes-e a munkaügyi bírósághoz fordulni miután a rokkant nyugdíjat elvették másodfokon is? (tudásbázis kérdés)

1 2
2012. dec. 5. 19:00

Sziasztok!

Szerintem senki ne nyugodjon bele ha vissza minősítik a felülvizsgálaton..Én is rokkant vagyok és 2004-ben egy fiatal embernek köszönhettem ezt a gerinc betegségemet,üzemi balesetem volt.Már irtam itt elöbbre hogy 2004-től 67%-os voltam 2009-ig és vissza is minősítettek.Gerincműtétkor 41%-os lettem,majd újra hivattak 2 hónap múlva amikor kórházból kellett eltávot kérni mert biróságon volt a vizsgálatom.Hát nem voltam jó állapotban és alig bírtam kivárni,hogy vissza kerüljek a kórházba mert nagyon megalázzák a betegeket.Én már nem mondtam semmit csak annyit a papirok beszélnek és nem vagyok hajlandó válaszolni mindenkinek a kérdésére mert süket fülekre talál minden bajom.Akkor megkaptam a 46%-kot de a műtétem nem lett kevesebb,minden évben egy műtétem van.Mikor mindkét lábamat megműtőtték újra hivattak és most még hazugságvizsgáló géppet is bevezettek.Azt mondták csak arra válaszoljak amit kérdeznek.Sokáig bent voltam és végül mehettem haza,nem sokára 51%-os az az 68%-nak felelt meg de mire megkaptam a bíroságtól a papírokat már csak 50%-ok voltam.Ez az idén lett meg és visszamenőlegesen 2010-től adták vissza mint új rokkantságit!Majd rá 1 hónapra hivattak és meglepődtek hogy én vissza kaptam birósági uton.Annyit mondott az orvos hát magával nem tudok mit kezdeni így.Azt mondta rövidesen hivatnak újra,ma megkaptam hogy december 19-én menni kell felülvizsgálatra ismét most harmadszorra!Hát nem nagyon reménykedek hogy megadják mert azon vannak hogy műtét ide műtétek oda nem foglalkoznak vele!Majd megírom januárban mire jutottam..De már tudom ügyvéddel fogok fellebbezni ha kidobnak!

2011. aug. 25. 14:42

ORSZI még a mü biroság határozatát is felülbirálja és nem fogadja el,csak azt nem tudom mi jogon?

mikor szerintem magassab fok a mü biroság mint az orszi

55. 5776ca0007 (válaszként erre: 54. - 3532273647)
2011. aug. 25. 14:35

2010-ben volt ez amit irok!

Juniusban levettek 35%-ra Ifokon, fellebeztem IIfokra, agusztus 5-én hivtak, kaptam 46%-ot 27000ft kapok, akkor beadtam a mü biroságra a papirokat és most oktober 16-ára hivnak 1-évbe beletelik mig zárodik az ügy hanem többe.

Ildiko minél többet hivod őket annál rosszabb!

2011. aug. 15. 22:34

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni,mennyi idő telt el,amíg behívtak másodfokra?

Júl. 6-án voltam,aug. 4-én jött meg a határozat,hogy levettek 40%-ra.Még aznap megfellebbeztem személyesen,és ma vette a kezébe a papíromat egy ember,akit telefonon értem el,de közölte,ezzel nem ők foglalkoznak,hanem egy másik osztály,átküldi oda az anyagomat.Ebből karácsonyra se lesz felülvizsgálat..

2010. jún. 20. 18:44

sziasztok.

én anno más néven írtam ide ....


67% vtam..múlt év okóberében levettek 40%ra és elvették a nyugdíjat.

fellebbeztem de elutasítottak a 40% maradt csak.


akkor még volt munk.viszonyom és így nem járt a járadék.

de most kapom meg e hónapban a felmondást..tehát munkanélküli leszek.

akkor igényelhetem legalább a járadékot a 40%ra ?!

2010. jún. 2. 18:36
Sziasztok tudnátok segíteni én 40%-ot kaptam,de nem tudom ez mire jogosít,kaphatok valami pénzbeli ellátást?Ha igen honnét és mit kell tennem?
51. 99279bb06f (válaszként erre: 50. - Cikicakk)
2010. máj. 26. 14:04

Na végre valami jó hírt is hallani!

Mást nem tehet, kérje a hitelezői türelmét, mert ha visszamenőleg megkapja az elmaradt nyugdíját, akkor úgyis ki fogja őket fizetni.

Örülök, hogy sikerrel járt!

50. cikicakk (válaszként erre: 46. - 99279bb06f)
2010. máj. 26. 13:57
Be is ment és fellebbezett, hogy milyen alapon tagadja meg a nyugdíjfolyósító a munkaügyi bíróság határozatát.Végül elfogadták a döntést, és küldtek neki egy papírt, hogy hamarosan visszamenőleg kifizetik.Január óta egy fillért nem kapott és az a hamarosan még mindig tart.Szegény már fűnek fának tartozik, és hiába telefonál a nyugdíjfolyósítónak, ott azt a választ kapta, hogy nekik az övén kívül rengeteg ügyük van.Na igen, nekik könnyű az ő zsebük nem kong az ürességtől
49. ba9d1cefa0 (válaszként erre: 40. - Cikicakk)
2010. máj. 22. 15:57
Ezt nem hiszem el! Biztos valami félreértés lehet.
2010. máj. 22. 06:14
Nekem junius 16-án kellmennem a vajda péter utcaba már töbször voltam aszmám, epilepsziám és drepresziom is van.
47. jolie
2010. máj. 22. 01:18
Az orvosi bizottság hoz egy határozatot, a nyugdíjbiztosítási ig.-on számolnak, a nyugdíjfoly.-nál meg utalnak.
46. 99279bb06f (válaszként erre: 40. - Cikicakk)
2010. máj. 21. 21:57

A nyugdíjfolyósítónak nem az a dolga, hogy a megállapított nyugdíjat kifizesse? Milyen alapon bírál felül egy Orvosi Felülvizsgáló Bizottsági Határozatot? Megkérdőjelezi a bizottság határozatát?

Jelentse fel az Orvosi Kamaránál a Nyugdíjfolyósítót!

2010. máj. 21. 21:21
még semmi... Beadtuk a papírt, de nagy csend van még.
2010. máj. 21. 15:29
Mi újság? Van valami fejlemény a leszázalékolt nyugdijasok fellebbezési ügyében?
2010. ápr. 30. 22:36
Ma tudtam,meg ,csak,hogy depresszióval is le vannak rokkantosítva sokan.(a fél ország mehetne rokkantságira)Csak azt felejtik el,hogy aki beteg,az depressziós is lesz előbb utóbb,vagy az is akinek kilátástalanná tették a helyzetét,megélhetését,munkáját stb..................
42. Pegasus0629 (válaszként erre: 37. - Ancsi54)
2010. ápr. 30. 19:01
De édes vagy:) Köszönjük:)
41. etikat (válaszként erre: 39. - 9b165d11ec)
2010. ápr. 30. 13:40
Sajnos, ezt én sem értettem meg soha !!! Aki a munkában rokkan meg az szégyen, aki alkoholba, az dicsőség :)))
40. cikicakk (válaszként erre: 36. - Pegasus0629)
2010. ápr. 29. 21:37
Barátnőmnek,(55 éves) 12 év 67%-os rokkantság után a bizottság elvette a rokkantnyugdíját, de annyira, hogy csak 32%-os lett, tehát még a járadékot sem érte el.Fellebezett,másodfokon is elutasították.Munkaügyi döntőbírósághoz fordult, ahol viszont jogosnak minősítették a kérését, és a 67% visszaállítását ítélték meg.Mivel már január óta egy fillért sem kapott,ma bement a nyugdíjfolyósítóhoz,és megkérdezte, hogy mikor lessz ebből pénz.Ott azt a megdöbbentő választ kapta, hogy ők nem fogadják el az orvosszakértő és a bíróság véleményét, és majd értesítik mikor menjen újra a bizottsághoz felülvizsgálatra.Ő is Szegeden volt a Munkaügyi döntőbíróságon.
39. 9b165d11ec (válaszként erre: 29. - Pegasus0629)
2010. ápr. 29. 20:48

mindkettő?


amúgy azért az alkoholistáknak miért adnak rokkantsági nyugdíjat ezt érti valaki?

38. bared (válaszként erre: 26. - Pegasus0629)
2010. ápr. 29. 17:47
számomra nem...((
2010. ápr. 29. 14:54
Csak röviden a tényeket, nem kell nagyon sírni benne, az indoklás részbe, mert úgyis bekérik majd az orvosi papírokat. Érdemes a mű birósággal foglalkozni, mert elrendelik az újbóli felülvizsgálaltát, de egy teljesen független bizottsághoz küldik. Én is tudok nem is egyet akik megkapták ezt követően.Lehet, hogy megyén kivüli helyre küldik. Szerintem sikerülni fog. Volt olyan ismerősöm, aki a fellebezés után kapta meg, meg olyat is tudok akinek nem volt elég orvosi papírja, és 2. fokon megkapta 1 évig, de megfogadtattták vele, hogy papírokat gyűjt. A következő felülvizsgálat alakalmáva levéglegesítették. Vágjatok bele. Szorítok, márcsak a sok finom receptek miatt is.
2010. ápr. 26. 22:24
Valaki nagy vonalakban légyszíves írja már meg, hogy mégis mit kell írni a keresetlevélben, mert csütörtökig be kell adni, de nagyon azt se tudjuk hogyan kell megírni, mert nem mondták el.
35. Pegasus0629 (válaszként erre: 34. - Badonyimariaeva)
2010. ápr. 26. 22:22
Köszönöm a tanácsot, akkor a munkaügyi bírósághoz fordulunk
34. badonyimariaeva (válaszként erre: 29. - Pegasus0629)
2010. ápr. 26. 17:36

A munkaügyi bíróság, ha már elutasították másod fokon.

Három példányba kell beadni, de készítsetek négyet, egy maradjon meg nektek is.

Az állapot rosszabbodást válasszátok, ott újra elutasítják anyukádat, meg sem vizsgálják, nem kell velük foglalkozni!

33. Pegasus0629 (válaszként erre: 32. - Etikat)
2010. ápr. 26. 15:26
Köszönjük szépen. Panaszait bele kell írnia?
32. etikat (válaszként erre: 31. - Pegasus0629)
2010. ápr. 26. 15:14
Tökéletes !!! Akartam is mondani (írni)! Nem kell sok szöveg, csak a lényeg !!! Úgyis részletesen meghallgatják !!! Az orvosnál is , meg a bíróságon is ! Nyugalom :)))Szorítok !!!!!!!!!
31. Pegasus0629 (válaszként erre: 30. - Etikat)
2010. ápr. 26. 14:37
Ezt a keresetet a munkaügyi bíróságnak milyen terjedelemben kell megírni? Anyukám egy oldalt írt le, panasz hátán panasz:S Lehet hogy az sok? Te tudnál segíteni, hogy hogyan kell pontosan megírni egy ilyet?
30. etikat (válaszként erre: 29. - Pegasus0629)
2010. ápr. 26. 14:29
Halika :))) Ha benne vagytok a fellebbezési határidőbe , akkor mindenképpen a bíróságra ! Ott úgyis vizsgálják az állapot rosszabbodást is és időt is nyertek !!! Ha már letelt az idő, akkor újra kezdhetitek előröl.
29. Pegasus0629 (válaszként erre: 28. - Etikat)
2010. ápr. 26. 14:23
Mi csak azon filózunk, hogy az állapotrosszabbodásra adjuk be vagy a munkaügyi bíróságra adjuk be. Nem tudjuk melyik lenne a jobb és miért...
28. etikat (válaszként erre: 27. - F8db0709b8)
2010. ápr. 26. 14:17
Szerintem, végig kell járni mindent !!! Ráérsz akkor keseregni, ha a végén utasítanak el , addig nincs rá okod !!! Mindenki az utolsó lépcsőt hagyja ki, pedig az a legtisztább !!! Kitartás !!! ha valóban betegek vagytok akkor nincs mit veszteni :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook