Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Erdélyi Hoxázók vannak? fórum

Erdélyi Hoxázók vannak? (beszélgetős fórum)


185. margareta51 (válaszként erre: 184. - Mareszt)
2010. jan. 16. 21:26
En vagy harom eve kezdtem el nettezni,a leanyom vett egy osszezarhato gepet/azt hiszem igy kell irni notebloc/akkor nekiuk volt internetjuk estenkent at mentem hozzajuk es ott megmutatak hogyan kell bekapcsolni es a keresoben beirtak hogy origo es megcsinaltak a freemail cimem,katasztrofa volt eljutnom ahova akartam roviden nem tudtam semmit a leanyom nem ertett hozza a vejeim ertettek de ok romizni mentek sok mindenre magamtol jottem ra.A leanyaim en hozzam 3 percnyi jarasra laknak egymas mellett van a ket haz nekiuk.
184. mareszt (válaszként erre: 183. - Margareta51)
2010. jan. 16. 20:55
Most meg en tuntem el egy kis idore mert kozbe hazajott a parom Csikszeredarol es elmentunk tankolni, nehogy holnap reggel benzin nelkul maradjak. En meg eleg felenken jarkalok a neten,de tetszik hogy tudunk beszelgetni es meg a recepteket szoktam bongeszni ,hogy kiprobaljak uj eteleket.Egy udvarba lakunk a lanyaimmal,de meg igy is sokszor a neten szoktunk beszelgetni.
183. margareta51 (válaszként erre: 181. - Mareszt)
2010. jan. 16. 19:50

Szia!


Befejezodot a film,gyorsan ledusoltam,most mar tudok nettezni,levelet kell irjak,fenykepet kell letoltsek a geprol,egy baj van ha talalok egy erdekes forumot orak hosszat olvasok es igy nem tudok mindenhova bekukantani.A tegnap este talaltam egy naplot hangosan kacagtam meg a konny is kicsordult ,meg egyszer jartam igy az origon talaltam egy topikot az anyuka lefenykepezte a gyereket en szentul abba voltam valami truk kep de amikor elolvastam a hozza irt szoveget akkor kezdem el kacagni ugyan ugy mind a ket leanyom.

182. mareszt
2010. jan. 16. 18:17
Hat het kulombseg van a ket unokam kozott.Egyenlore meg latszik ez a kulombseg, de kesobb mar nem fog latszani.
181. mareszt (válaszként erre: 180. - Margareta51)
2010. jan. 16. 18:14
Az en unokaim egyenlore meg nem mozognak tul sokat, de a nagyobbik (Mark) mar nem hagy bekunket,kell fogni a kezet hogy jarkaljon.Van egy kutyusunk , egyenlore o az ur az udvaron.Azt hiszem ez meg fog valtozni tavasszal ha elkezd jarkalni a ket legeny.
180. margareta51 (válaszként erre: 179. - Mareszt)
2010. jan. 16. 17:55

Szia!


Meg nem lattam tancolni,most tanul es valamilyen sportra jar ezenkivul egyett izeg-mozog rengeteg az energiaja,mondtam Marikanak annak idejen 4 fiut kitett leany letere ,mit csodalkozik a fiun?a kisebbik se lesz jobb.Melinda majusban lesz elso aldozo nem szabad hianyozni a hittan orarol.Szombaton nalam szoktak lenni mivel nincs ovoda es iskola ha a leanyomek mennek aruert akkor viszik magukkal Szatmaron vagy Szentmartonban hagyak jatszodjon az unokatestverekkel es a messzimamaval legyen egy kevesett.A liliom level nagyon jo csak okoska nem hallgatot ram.

179. mareszt
2010. jan. 16. 17:46

Szia Margareta!

Mi is sokszor hasznaljuk a liliom levelet ,es igen hatasos.

Gondolom olyan vagy az unokak kozott mint az ovoneni.Biztos aranyos lehet Karcsika unokad a magyartancnal.Buszke lehetsz rajuk!

178. margareta51 (válaszként erre: 166. - Varbóc)
2010. jan. 16. 17:43

Szia Varboc!


Gratulalok nagypapa az unokakhoz,ma szabadabb voltam igy tobbet netteztem mint maskor.Holnap jonnek a leanyok csaladjukkal ebedre hozzank pacal csorbat csinaltam mindegyik szereti,csirkecombot hasabburgonyaval sutve majorannasan,savanyokaposzta,uborka es pritamin paprika ha esetleg kernek melle,dobostorta es karamellas pitet keszitettem,Szabinak kulon huslevest foztem mivel o azert rajong mondogatja Rozamamanal Szovatan ezt ettem.

2010. jan. 16. 17:42

Na, van olyan, akinek valamelyik gyereke/unokája/rokona idén lesz bérmálkozó?

Tesóm most lesz májusban, ma volt az elsõ hitten felkészJtõje.

176. margareta51 (válaszként erre: 165. - Mareszt)
2010. jan. 16. 17:36

Szia Mareszt!


Megkelt az ujja es bement a korhazban ott meg kivagtak igy minden nap kell menjen kotozesre,mondtam neki tegyen liliom levelet vagy sult hagymat ra nem hallgatott ram.A kisebbik unokam elhoztam a reggel a ket nagyobbik ment hittanra es magyartancra Karcsika.Este fogok jelenkezni19,15 -tol nezem egy sorozatott In cautarea fericirii/A boldogsag keresese-indiai film/

175. 98a882c496 (válaszként erre: 174. - Mareszt)
2010. jan. 16. 17:34
Köszönöm! >:D<
174. mareszt (válaszként erre: 172. - 98a882c496)
2010. jan. 16. 17:28
Gratulalok neked. Sok sikert a vizsgakhoz es a kituzott terveidhez!!
173. margareta51 (válaszként erre: 172. - 98a882c496)
2010. jan. 16. 17:26
Gratulalok,van akarat erod ezt tisztelem benned,tenyleg ilyenkor voltak a vizsgak a lanyoknak.Ok viragkerteszetett es kerttervezest akartak csinalni/tanulni/ nem sikerult talalni kornyezetunkben ilyen szakos egyetemet.Magyarban mar tobb levelet irtam kaptam valaszt sajnos a legtobb Bp-en van es ez eleg messze van szamukra,hatha lesz szerencsejuk es akaratuk fog teljesulni.
172. 98a882c496 (válaszként erre: 171. - Margareta51)
2010. jan. 16. 17:04
2 egyetemre is járok, mindkettõn 2. éves vagyok. Az egyik pszicho, a másik közgazdaságtudományi. Pont most vannak a vizsgák, olyan is van, hogy egy nap alatt mindkét helyre elkell jussak. az eredményeim jók, szeretek tanulni, mindigis szerettem :) majd mesterizni is fogok, benne van a tervben. Minél jobb rangot akarok elérni, magam miatt.
2010. jan. 16. 16:56
En szerintem Te elorebb vagy munka szempontbol mint tanulassal,nem szeretnek a leany helyebe lenni Isten orizen valami tortenjen a csaladjukban egyik naprol a masikra semmi nelkul maradjanak ,hidd el nem tudna megallni a sajat laban ellembe Te meg vagy szokva a munkaval nem fog sose nehezedre esni akarmit megcsinalni.Azt tudom mondani tanulj amig van lehetoseged,a leanyaim ot eve akartak beiratni egyetemre aztan mondtam semmi ertelme en mar tudom azokat a dolgokat amit ott tanitanak es nyugdijas vagyok,elottuk az elet csinaljak meg ok a tavaly fejeztek be.
170. 98a882c496 (válaszként erre: 169. - Margareta51)
2010. jan. 16. 13:47

Júniusban lesz 8 éve, hogy megcsinálták a szerzõdést úgy, hogy ne vehet fel alkalmazottakat (mert csak 5 szoba van, nem nagy ügy a könyvelés se, egyedül megtud csinálni mindent). Azóta csak hosszabbítottak a szerzõdésen, de nem változtattak. Anyu csinálja a könyvelést, mert tényleg nagyon egyszerû, még sulis voltam, én is megtudtam volna csinálni.

Nyugdíjazással, egészségüggyel sincs semmi kapcsolat, ez a része is kimaradt. Keresztapám intézett mindent, õ azt mondta, hogy így egyszerûbb neki.


Igen, rendes, nagyon rendes ember. Csak hát az a fránya oldalborda ahogy mondtad. Meg a lányuk is olyan lett sajnos. 25 éves, de csak a körme meg a ruhák érdeklik, szerintem nem dolgozott annyit mint én pedig csak 20 leszek februárban...de na, akinek az ölébe hullanak a dolgok az ilyen lesz. Meg keresztapumat is megértem egyr3szt, mert az embernek a saját családja bizonyos pontos fontosabb...mondjuk ez nem jelenti azt, hogy elkell szakadni vagy embertelenedni a rokonokkal.

169. margareta51 (válaszként erre: 168. - 98a882c496)
2010. jan. 16. 12:07
Elnezest kb.nem olvastam figyelmesen a hozza szolasokat.Ezek szerint a k.apuegyfele kepen segit ez szep tole de ha nem volna mellette egy feledekeny oldalborda hogy honnan kezdte es hova jutott.A turizmussal kapcsolatban nem tudok sokat nalam kereskedelem es szolgaltatas van gondolom egy lere mennek a konyvelosegek.A konyveloseg tenyleg konnyu a fuggetlenel bejovetel-kimnenetel es a kulombseg a nyereseg vagy veszteseg es ezutan kell fizetni a 16%-ot.Mind a ket leanyom tanult konyveloseget de nem erdekli mondtak ok a szamok jatekat nem szeretik pedig innen indul ki minden,ha egy jo konyvelo vagy nem tudnak at verni ezt a apehre ertem,sokszor kuldtek papirt hogy ados vagyok veluk szembe kertem a tajekoztatast aprolekosan az osszegek mibol tevodnek ossze vegul odaig jutottam hogy irasba letettem hogy torvenybe adom ha meg zaklatnak az o hibajuk miatt.Miert nincs alkalmazott nalatok?vagy kototetek szerzodest a nyugdijirodaval es egeszsegugyel es ebben az esetben nem kell /stat de platat csinalni minden honapban es az utana jaro fizetendosegeket es kimutatast 3 honaponkent leadni az apehnel/na ez erdekel hogyan oldjatok meg?az unokatestveremnek van panzioja Sugatagon de sose kerdeztem mit hogyan csinal.
168. 98a882c496 (válaszként erre: 163. - Margareta51)
2010. jan. 16. 08:09

Szia,

Anyu a bejövõ pénzbõl fizeti a költségeket, ami ugye logikus (elég nagy összegek, mellékes). A többi az övé. úgyhogy elég jövedelmezõ állás. Nem ezzel a felével van a baj. A baj azért van, mert keresztapum fenn hordja az orrát és cselédnek nézi. Ez nagyrészt a felesége miatt van, aki a szegénységbõl hozzáment és most dáma lett belõle. Õ a cirkuszok felének felelõse. Na mindegy. Az a fõ, hogy k.apum mindig azzal fenyeget, hogy eladja a panziót és akk elúszik az a jó kis bevétel. De ezek bonyolult családi gondok, nincs az az idõ amibe beleférne az összes részlet, hogy minden érthetõ legyen.


A könyveléshez értek, 2 éve tanulom...nem vagyok profi benne, mert még kell hozza pár info meg gyakorlat, de tisztában vagyok a dolgokkal. Közgazdaságtudományi egyetemre járok, benne van a turizmus, kereskedelem minden ami kell.

A panzió független (independent) vállalkozás, semmi alkalmazott nincs. A papírmunka nem olyan hû de sok, nem kell vele sokat bajlóddni.


VégÛl...úgy látom, hogy a gyûjtöget szót mindenki félreértette. Azt akartam mondani, hogy vannak pasik, akik "gyûjtögetik" maguknak a nõi partnerek számát. Nem a pénz felére gondoltam, azzal nincs semmi baj. :)

167. 98a882c496 (válaszként erre: 162. - 8696017fc8)
2010. jan. 16. 08:01
Persze, vannak kivételek és szerencsések vbagyunk, hogy rátaláltunk. Ez a minimum, hogy bízol benne, kell is. Mis is stabil alapokkal kezdtünk a kapcsolatban, nincs az a dolog, amit nem tudnánk õszintén megbeszélni, tabu nincs, kamu nincs :) örülök, hogy a te párod is megérdemli a bizalmat...ritka nagy szerencse az ilyen :)
166. varbóc
2010. jan. 16. 05:45

Kedves Margareta !

Álmomban sem gondoltam, hogy három haramiavezéred is van. Nekem négy. Nos, a valamiben való kitalálásban jó lenne, ha segítenél, mert néha a világvégét kell keresnem.... igazi erdélyi vér van bennük?

165. mareszt (válaszként erre: 164. - Margareta51)
2010. jan. 16. 05:40

Szia Margareta!

Eddig elkerultuk egymast, de megprobalok 9 utan feljonni. Van valami problema a lanyoddal , hogy kotozesre kell menjen?

164. margareta51 (válaszként erre: 142. - Mareszt)
2010. jan. 15. 22:58

Szia Mareszt!


Meg fogunk beszelgetni a netten,en jelenleg szabad vagyok kedden fogom nyitni ujbol az uzletet megcsinaltam a honapzarast csak a leltart kell megcsinaljam.A leanyomnak segitek az uzletben ok alig vannak otthon aruert jarnak.Holnap reggel at kell menjek a masik leanyomhoz kb.egy orara megy kotozesre,utan jon at a harom haramiavezer kettot lefoglal a szamito gep a kicsi zavarja oket kell kitalaljak valami elfoglaltsagot.En a szamitogephez kilencora utan jovok be kivetel ha a vejeim valamit neznek akkor csak utana.

163. margareta51 (válaszként erre: 159. - 8696017fc8)
2010. jan. 15. 22:47

Szia Tigirl18!


Hat nem tudom mit szoljak a nagybacsival kapcsolatban,akarmennyire szerettek egymast annak idejen azert hogy a fellegekben jar jodolgaban mast nem kell megalazzon szaljon le a foldre ,kozmondast idezek"ne masz fel a letra utolso fokara mert nagyot eshetsz"en is dolgoztam kereskedelemben kulonbozo helyeken de a legtobbet varosunk kereskedelmi fopenztaraban 22 evesen,utana berelszamolokent,konyvelosegen stb.1992-ben hagytam ott a szolgalatott valamire ra akartak kenyszeriteni en meg nem voltam hajlando bele egyezni mondtam nem jatszom a szabadsagommal,kozben KFT-t csinaltunk ott dolgoztam egy ideig utana atadtam a helyem a ket leanyomnak,nyugdijas vagyok jelenleg amit banok hogy annyit ejjszakaztam feleloseggel jaro munkakat csinaltam es 550 lej a nyugdijam 30 ev utan.Anyukad lealabb megvan fizetve? irtad hogy papir munkat csinal,meddig?ja elfelejtettem kerdezni KFT vagy Csaladi vallalkozasban dolgoztok?mert a papir munka nem ugyanaz.En mind a ketfajta cegetformat konyvelem a leanyomnak a csaladit jelenleg fuggetlen az elnevezes ezt konnyebb csinalni ,a masik a nehezebb,no de errol ne irjak mert ha nem ertesz a konyveloseghez nincs mit magyarazzak.


Na most terjek ra a gyujtogeto ferjre;itt 3 fele van

1.aki csak sajat maganak gyujt

2.a csaladjanak

3.masoknak/eldorbezolja vagy kifosztjak/

mi a masodik csoporthoz tartozunk de vigyazat nehogy nagyon bele eld magad mert rossz vege lesz.

Ismerek olyan szemelyeket akik dolgoznak hogy legyen es egy meggondolatlan pillanat miatt eluszott munkaja eredmenye/hirtelen egy fiu belegabalyodik egy leanyba az termeszetesen kihasznalja es utan utilaput kot a talpara/Istenem hany szemelyt ismerek es kozeli ismeroseim is vannak akik az 1 es 3-as csoporthoz tartoznak.Fiatal vagy meg sok mindenrol nem tudsz mi tortenik koruloted,de letudod szurni ebbol a tanultsagot mit szabad es mit nem.

162. 8696017fc8 (válaszként erre: 160. - 98a882c496)
2010. jan. 15. 22:19
na ez igen.de ilyet nem tudnek az enyemrol elkepzelni,hullye en sem vagyok ,de hat epp azert jottem ,hozza mert az enyem es megbizzok benne
161. margareta51 (válaszként erre: 154. - Varbóc)
2010. jan. 15. 22:15

Szia Varboc!


Orvendek hogy ebben a topikban fogunk talalkozni gondolom gyakrabban.

160. 98a882c496 (válaszként erre: 159. - 8696017fc8)
2010. jan. 15. 22:12

Gyûjtögetést arra értettem, hogy nõket gyûjt be magának... ez azért zavarna :P


szép estét, puszi

159. 8696017fc8 (válaszként erre: 157. - 98a882c496)
2010. jan. 15. 20:28
hat en nem tudok mit mondani erre,de nem hinnem,hogy engem zavarna ha a ferjem gyujtogetne.nem tudom,en nem voltam ilyen helyzetben,tehat csak elkepzelni tudom ,hogyan reagalnak
158. 98a882c496 (válaszként erre: 156. - Halacska87)
2010. jan. 15. 17:29
A napsütés az jól jönne nagyon :)
157. 98a882c496 (válaszként erre: 153. - 8696017fc8)
2010. jan. 15. 17:29

Igaz, de ezt nem sokan értékelik...mondjuk az egy másik dolog, hogy 1-2 vita vagy gond után még nem lépik le senki...ehhez több kell. A megcsalásnak is több fajtája van. Van aki gyûjtöget, van aki megunta a párját de nem akar felhagyni azzal, hogy van hova hazamenni. Vannak olyanok, akiknek tényleg kihûlt a kapcsolatuk...ebben az esetben azért mindkét fél hibás. Akármilyen családi gond adódik, nem szabadna rágni egymást olyannyira, hogy elûzzük magunk mellõl.

Na meg van a bunkó, állat kategóri aki azért csal mert szemétnek született :)) durva, de igaz :)))

2010. jan. 15. 08:55
Napsütésben gazdag csodás napot kivánok mindenkinek

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook