Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Epertermesztés - segítséget, ötleteket kérek fórum

Epertermesztés - segítséget, ötleteket kérek (beszélgetős fórum)


1 2
2010. máj. 27. 12:31

zsálya, levendula

ezeket sem szereti


egyébként ha a levéltetvek eltűnnek akkor a hangyák is

2010. máj. 27. 12:31

Van a bokor, és vannak hosszú szárai, annak a végén szokott lenni a kis palántának való. Azt kell lecsípni, és elültetni. Néha már ot is terjeszkedik, megkapaszkodik.

Én így emlékszem rá, 15 éve nincs semmilyen kertem :(.

2010. máj. 27. 12:30
Huh. Fehér por állaga van. Kifejezett hangya és ha jól emlékszem lótetű ellen is jó. Hát hogy nagyobb helyeken hol lehet kapni azt nem tudom, Mamám vidéken lakik, és tápterményesnél veszi.
2010. máj. 27. 12:30

egyébként a paradicsim szagát sem szeretik

esetleg ültetni közé 1-2 paradicsomtövet

azt még most is megteheted

14. doresz88 (válaszként erre: 7. - Pharaon)
2010. máj. 27. 12:27
Én sem szeretem a vegyszeres dolgokat, de néha kell egy két dolgot használni... mindenesetre ilyen-olyan növesztő, meg serkentő, meg mindenfélét én sem használok. Ha megkeresed a hangyák kijáratát és oda szórsz egy nagyon picit, az nem megy bele a növénybe. Az a jó benne, hogy ezt nem a növényekre kell szórni, hanem a hangyákra. Azok megeszik és elpusztulnak. Hát nem tudom. Ha messzebb van a boly a tövektől akkor szórhatod. Vagy próbáld meg hogy virágcserép aljába (amibe a víz csorog) szórod. Hátha belemennek és megeszik. Így meg nem mossa bele a földbe az eső.
13. 0d717b184a (válaszként erre: 10. - Pharaon)
2010. máj. 27. 12:27

talán a szagát

én még zellerzöldet is ültettem közé

van még 1-2 virág amit nem szeretnek a hangyák majd mindjárt megírom

az erjesztett csalán permet az abból áll, hogy egy üres kis hordóba beleszedsze csalánlevelet és vízzel felöntöd, az egy idő után megerjed, kb 2 hét és azzal

de vannak továbbfejlesztett változatok csalán és citrusféléket erjesztenek meg és azzal permetezik meg


én sose használtam bolti vegyszert, így is kapunk a szomszédból:(

12. Pharaon (válaszként erre: 9. - TIMI7110)
2010. máj. 27. 12:26
Szalmát tettem alá, de a hangyák ellen nem ér semmit :( Hogy érted, hogy szétszedni? Bocs, de nagyon amatőr vagyok...
11. Pharaon (válaszként erre: 6. - Doresz88)
2010. máj. 27. 12:25
Szia! Az mi és hol lehet hozzájutni?
10. Pharaon (válaszként erre: 5. - 0d717b184a)
2010. máj. 27. 12:24

Nem szeretném permetezni, hiszen akkor mi sem tudnánk megenni. Van egy 21 hónapos kislányom, nagyon szereti :)


Ezt a csalán-permetet hogyan kell elkészíteni?


A hagymát nem szeretik a hangyák?

2010. máj. 27. 12:22
földi eper alját ,ha van vastagon teritsd meg szalmával,és akkor elnyom minden apró csuszó mászót,és nem is fog megrohadni ami leér a földre ennyi eső után,és ősszel szeptemberben lehet szét szedni és tovább telepíteni,lehet a kővetkező éven még nem lesz rajta,de egy-két apró szem eper akkor is lehetséges lesz!
2010. máj. 27. 12:22
A meglévő indákból is lehet szaporítani. Anyuéknál most rengeteg eper van. Még márciusban kapott egy kis műtrágyát és gyönyörű, nagyszemű, édes eper van és rengeteg.
2010. máj. 27. 12:21

Itt, ahol élek, a piacon tudok venni új bokrokat. Lehet, hogy ott is segítenének, de majd csak jövőre szeretnék bővíteni, addig úgy gondoltam, megtanulom, hogy kell vele bánni.


Ja, és szeretném minél vegyszermentesebben, épp azért vágtam bele ebbe, hogy vegyszermenteset egyen a család :)

2010. máj. 27. 12:21
hangyákra meg próbáld ki a basudint. Nagymamám használja rájuk, és jó.
2010. máj. 27. 12:21

szia

pufffff

ez nehéz

hisz a hangyákkal nem tudsz mit kezdeni

lehet venni olyan szert amivel le kell permetezni, de az elég mérgező

van aki az erjesztett csalán permetezést választja

ez néha bejön

vagy esetleg hagymát közé vetni

nekem a csiga zabálja meg, én azt hálóval kerítem körbe, vagyis az epret belebugyolálom

2010. máj. 27. 12:20
Multkor a tv-ben láttam ,hogy cserépbe ültettek különbözö fajta epreket,felakasztják mint a virágot és így semmilyen állat nem érte el és 30 százalékkal több eper termett!Ez csak egy ötlet de szerintem tök jó ,mutatták gyönyörüek voltak a gyümölcsök!!
2010. máj. 27. 12:19
Gondolom fogsz venni új bokrokat... Kertészetbe menj, ott vásárolj, ott hozzáértő emberek vannak általában, és segítenek, mit hogyan kell csinálnod. Nekem mindig segítettek, és nagyon jó dolgokat mondanak.
2010. máj. 27. 12:16

Van néhány földieprem a kertben. Mit tegyek, hogy ne lepje a hangya? Leeszik a termését, és már a szárát is kikezdik.


Ezen kívül más ötleteket is szívesen fogadnék, szeretném idővel kicsit nagyobb helyen termeszteni, de semmit nem értek hozzá, meg úgy általában a növénytermesztéshez...

2010. máj. 27. 12:13
Epertermesztés - segítséget, ötleteket kérek
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook