Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Epertermesztés - segítséget, ötleteket kérek fórum

Epertermesztés - segítséget, ötleteket kérek (beszélgetős fórum)


1 2
2010. jún. 5. 14:42
Állitólag ha hagymát dogdosunk a krumli bokorba, nem lesz bogaras.
47. selyemfenyő (válaszként erre: 46. - Ncilány)
2010. jún. 4. 22:21
az lehet a hagymalégy alattomosan a hagymalevelek alatt.Nem permetezek nem értettem hozzá soha és már nem is akarok,pici gyerekem van nagy gyümölcsösünk, édesapám idén nyolcadik éve küzd, és látom (ha nem is közvetlenül, de a munkája azért megtette vele a végzetest.)a sok felesleges vegyszerezés hatását.Anyám soha nem permetezett, a netről biológiai védőket olvasott, azt használja, én nem láttam nála krumplibogarat.
46. Ncilány (válaszként erre: 45. - Selyemfenyő)
2010. jún. 4. 22:10
Néha találni a hagymába valami feketeséget, csak már fel van darabolva a hagyma :( azt a darabot kiszedem.. A volt szomszédasszonyom valamivel permetezte. Sok éve volt bérelt kertünk, sok eper, málna, és szeder a tüske nélküli. Az is indáról szaporítottam. de ez csak 2 évig volt.
45. selyemfenyő (válaszként erre: 38. - Ncilány)
2010. jún. 4. 21:55
hagymalégy,v.hagymaszúnyog ami megtámadja, egy idős kertészmérnök tanár ismerősöm mondta egyszer amikor az enyémek is ilyenek lettek, anyám újhagymáin látom egyébként már ezt a pici dudort a hagymalevélen, ráadásul nem fogyasztható az a hagyma, még ha lenne is gusztusa valakinek .
44. selyemfenyő (válaszként erre: 43. - Ncilány)
2010. jún. 4. 21:47
az oszlopos termesztésre kerestél rá? az eperrel sokat vesződtem, mert anno a nagyanyámak volt folytonérő, nagyszemű, meg még vagy két féle. Indákról szaporítottam én is egy ideig termett,aztán pusztultak. Már én is kipróbáltam a lyukasztott fóliát, a szalmát, talajjavítást, aztán vetten egy könyvet, erről az oszlopos termesztésről.Ez most nekem bevált, amit még ki szeretnék próbálni, a függő, leomló (mint a kaspós)szamóca, augusztusra már vannak igéretes példányaim, hely meg van ahova fel lehet őket aggatni.
2010. jún. 3. 23:29
Rákerestem, mert kíváncsi voltam. Elküldtem az infót a lányomnak.
2010. jún. 3. 21:48
a fahamu jó talajjavítónak csak nem szabad túl sokat egyszerre ráengedni(beásni)
2010. jún. 3. 21:44
Sziasztok, nem láttam az előzöekben de lehet nem voltam elég figyelmes. De, epret, szamócát (erdeit) én oszloposan ültettem, ha kéri valaki elküldön a szerzö nevét, könyv címét, de szerintem ha rákerestek az oszlopos termesztésre, megtaláljátok.Én síma vastagfalú fóliát(szemeteszsákot,feketét) töltöttem meg földdel,de mivel nálunk elég homokos a talaj kellett egy kis trágyás fekete föld is eperenek meg főleg szüksége van rá. Három oldalról régi szőlőkaróval kitámasztottam, utólag elég kettö amikor majd stabilan áll. közepébe a zsáknak kell szúrni egy karót amit ha kivesztek kap levegőt mert kül. elrothad a gyökérzet,a zsák oldalába lehet beültetni a palántákat. Érdemes megpróbálni mert nem kell vegyszerezni, (a csalánleves öntözés elég neki) nem tudják megtámadni a kártevők, és főleg most ebben a vizes időben nem fekszik le a sárba, nem rothad. ha van kérdésetek, bátran, én főleg erdei szamócát telepítettem így.
2010. máj. 27. 15:09

a fahamu tényleg jó

azt mi is használjuk

2010. máj. 27. 15:05
hangyák ellen ültess a szamócák közé bársonykát nem szeretik a szagát a hangyák,mi a hagymák helyét még szántás/fordítás előtt fahamuval megszórjuk így nem kukacosodik be
2010. máj. 27. 14:44
Hagymába is szokott lakó lenni, pedig nem oda való. Valami légy, látni benne fekete pöttyöt, nem tudom mi az. Szokták permetezni.
37. doresz88 (válaszként erre: 36. - Radica947)
2010. máj. 27. 13:49
Én csak arra támaszkodom amit mamámtól láttam. Ő csak ezt a szert használta (igaz már nem lakom otthon, nem tudom most mit használhat) permetezni meg egyáltalán nem szokott semmit a krumplin, meg a szőlőn kívül. Sőt a krumplit is csak akkor, ha rengeteg a krumplibogár rajta. Ő olyan fanatikus, hogy ha lehet és van ideje, akkor inkább leszedi kézzel. (inkább spórolás végett, minthogy bio legyen). Kukacokra nincs ötletem, nem is láátam még ilyet, pedig bazi nagy kertünk van. Szerintem vethetsz bele nyugodtan, ha nei kipusztult valami ő is kipótolta mindig. Néha ugyanazt vetette vissza...
2010. máj. 27. 13:43
Epertermesztéssel talán nincs gondom, de azért ha lehet én is kérek segítséget. Ma ki kellett szednem 5 sor újhagymát, mert mind kukacos lett. A hagyma lemezei között, kb. 3-4 mm-es barna kukacok vannak. Az ültetésnél szórtam a sorba Force 1,5G nevű szert, amit basudin helyett ajánlottak, mivel az már nem kepható. Szeretném megkérdezni, hogy mivel és mikor kellett volna permeteznem, /nem oda vetettem ahol tavaly volt/ és hogy a helyére vethetek e még pl. zöldbabot, vagy bármi mást. Segítségeteket előre is köszönöm!!!!
2010. máj. 27. 13:14

Sziasztok! Én is kaptam palántákat kb. 1,5 hónapja, akkor balkonládába tettem átmenetileg - és ott is maradtak... Azóta elkészült a helyük, vettünk geotextíliát, hogy kapálni se kelljen ;), de nem vagyok biztos benne, hogy nem késtünk-e el a kiültetéssel.

Szerintetek még elültessem vagy már csak ősszel? Már vannak rajta pici eprecskék is. :)

2010. máj. 27. 13:00
Sziasztok, szerintem az, hogy mennyire édes és ízes a fajtájától is függ. Én kaptam, így nem tudom a nevét, de nekem kb 10m2-en tavaly és előtte is 13 kg termett. Általában 3 évig érdemes egy helyen tartani, akkorra kiöregszik. Szaporítani, ha jó az alany, úgy kell, hogy hoz indát, ami meggyökeresedik, abból a legelsőt érdemes meghagyni. Nekem a hangyák nem bántják, inkább a gyíkok eszegetik. Ha van kérdésed írj, akár priviben is szivesen válaszolk, szép napot
2010. máj. 27. 12:58
Tegyél alá szalmát.
2010. máj. 27. 12:57
Van olyan fajta, ami nem piros igazán és mégis nagyon édes.
31. eperlevél (válaszként erre: 24. - Pharaon)
2010. máj. 27. 12:56

Íznél sok múlik a csapadék mennyiségen és a napsütésen és a fajtán! Ha sok eső esik, nem lesz túl édes, a napsütés megédesíti, de a legtöbb a fajtán múlik.


A szüleim epret termelnek.

2010. máj. 27. 12:54

Nálunk az eper a paradicsom mellett van és oda hordtuk a téli tüzelésből a szalma hamuját,így a hangyák elköltöztek.

Az epret 2-3 évente át kell telepíteni másik helyre.Hogy miért ne kérdezd nem tudom,mi is az öregektől kaptuk a tanácsot,így csináljuk és bevált!

Nem nagy a szem mérete de isteni íze van.

Sok sikert!

29. Pharaon (válaszként erre: 28. - 0d717b184a)
2010. máj. 27. 12:50
Persze, két-három naponta szedem, csak azt ami már érett teljesen.
2010. máj. 27. 12:45

na viccet félretéve

lehet azt látni mikor érett

akkor szedd le

27. Pharaon (válaszként erre: 25. - 0d717b184a)
2010. máj. 27. 12:42
:D :D
26. doresz88 (válaszként erre: 24. - Pharaon)
2010. máj. 27. 12:41
Túl korán szedik le. Meg gondolom telenyomják éréssegítóvel, és csak szép színe lesz. Ha jó az idő, édes lesz az, csak ne szedd le nagyon korán. Minél sötétebb, annál finibb! :)
25. 0d717b184a (válaszként erre: 24. - Pharaon)
2010. máj. 27. 12:40

tudom figyelmedbe ajánlani a süss fel nap című mondókát:)

lehet énekelni

hihihihi

2010. máj. 27. 12:39

Hú, de sok jó ötletet írtok :) Majd próbálgatom, aztán megírom hogy mi vált be :)


Ja, és még egy kérdés: mit tegyek, hogy jó édes legyen? Én nem vagyok oda a nagy szemű eperért, csak az íze fontos. Itt a piacon csak ilyen nagy szemű van, de semmi íze...

2010. máj. 27. 12:38
még a diófalevélről is hallottam jókat
2010. máj. 27. 12:38
Rákerestem gugliban. Basudin 5G. Van többféle változata. Azt írja, hogy a hatóanyag fokozatosan szabadul fel, és végleg elbomlik. 14 nap a fogyaszthatósági idő. Mármint 14 nap alatt bomlik le teljesen.
2010. máj. 27. 12:38

szerintem érdemes megpróbálni

nekem van a szélébe levendula

elég erős az illata

nem tudom, hogy attól de nincsenek hangyáim

régen nagyon sok volt

megették a retkemet a dinnyét megrágták

2010. máj. 27. 12:37
Levéltetüre a dohány levét is sprickelik, persze a virágoknál. Epernél is jó lehet? Vagy a cigi hamuját vízbe áztatják?
19. Pharaon (válaszként erre: 13. - 0d717b184a)
2010. máj. 27. 12:35
Ezzel a csalánpermettel kísérletezni fogok :)) Köszi a tippeket :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook