Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Epegörcs, ill. epehólyaggyulladás kinek mi vált be, alternatív gyógymód van rá? fórum

Epegörcs, ill. epehólyaggyulladás kinek mi vált be, alternatív gyógymód van rá? (beszélgetős fórum)


1 2
5. Imisz (válaszként erre: 2. - Komcsilány)
2011. szept. 8. 13:51

Szia!

Nekem már kivették az epehólyagomat a kövekkel együtt, de ez nem jelenti azt, hogy nem kell betartanom bizonyos szabályokat. Ez mondjuk elég egyedi, mindenkinél más.

Hogy mi szünteti meg a gyulladást nem tudom, de a szigorú diéta nagyon fontos ilyenkor. Zsírmentes, nem puffasztó (káposzta,bab, borsó, stb) ételeket egyél csak. Ha fáj, görcsöl vagy csak épp olyan teltségérzeted van én Cholagol cseppet szoktam cukorra csepegtetni, gyógyszertárban lehet venni recept nélkül. Bevált még az Epehajtó teakeverék is, szintén gyógyszertárban de gyógynövényboltokban is van. Eleinte kellemetlen ízű, de én már megszerettem.

A gyulladás nálam nem volt hosszútávú, 2-3 nap diéta és a tea hatására el is múlt. Első nap csak főtt krumpli, rizs, almakompót, keksz, szóval tényleg szigorú diéta. Utána fokozatosan visszatérni a normális étrendhez.

Próbáld kitapasztalni mit nem ehetsz, és azt teljesen kiiktatni. Én pl. tojást bárhogyan készítve amihez zsiradék kell nem tudok enni (rántotta, tükörtojás, bundás kenyér) csak főve, tejet és tejtermékeket a sajt kivételével teljesen száműznöm kellett. És van még pár dolog, hosszú lenne és tényleg mindenkinél más.


Kívánok mielőbbi gyógyulást! Ha netán műtétre kerül a sor ne halogasd, addig menj amíg laparoszkóppal meg tudják oldani. Ja, és ha gyulladtnak érzed figyeld magad, ha besárgulnál azonnal doki!!!!

2011. szept. 8. 13:50
Epekő gyulladással együtt = műtét, mielőtt a hasnyálmirigyre rá nem megy, vagy rákot nem okoz.
3. youlcsi (válaszként erre: 2. - Komcsilány)
2011. szept. 8. 13:47

szia!

nekem vannak köveim, volt egyszer uh-val kimutatott kis gyulladás.

hol azt mondják, ne nyúljunk hozzá, hol azt mondják, műteni kell (na de kérem! akkor talán kéne a sebészetre beutalót adni, nem???)... igazából lassan 2 éve azt sem tudom, hogy állnak a dolgok odabent...


én azt mondom, amíg nincs panasz, nem kell piszkálgatni...

2011. szept. 8. 13:34
Epehólyag gyulladásom volt, jó lett a vérkép, negatív ultrahang, sebész azt mondta nem indokolt a műtét. Esetleg van rá olyan gyógynövény, ital, csepp ami végleg megszüntetné a gyulladást?
2011. szept. 8. 13:31
Epegörcs, ill. epehólyaggyulladás kinek mi vált be, alternatív gyógymód van rá?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook