Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Én úgy gondolom, hogy ebben a mai világban az iskolákban a... fórum

Én úgy gondolom, hogy ebben a mai világban az iskolákban a... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3 4 5
30. bellabi (válaszként erre: 15. - Smaragdzöld 🐉)
2023. szept. 19. 10:24

Az jó.


Mi, amiket néztünk anno, ugyanez volt ez a helyzet, több ismerősöm gimis tanár, ott is.


De akkor jó, ha nem ez az általános helyzet.

29. michelle.r (válaszként erre: 7. - Jozsi.38)
2023. szept. 19. 10:23
Nagyon sok gyereknek annyi sport van az életében, amit a suliban csinál. Legyen minden nap tesióra, mert muszáj, hogy gyerekkorban hozzászokjanak, hogy a sport elengedhetetlen a minőségi életben. Sport nélkül nincs egészség.
28. Banános Zselé (válaszként erre: 25. - Banános Zselé)
2023. szept. 19. 10:23
meg tornaterem se
27. Banános Zselé (válaszként erre: 23. - Tumbo2)
2023. szept. 19. 10:22
szerintem se kéne osztályozni
26. Banános Zselé (válaszként erre: 9. - Hpetra22)
2023. szept. 19. 10:13
csak unalmasak, és nem korszerű pl.: A Pál Utcai fiúk
25. Banános Zselé (válaszként erre: 8. - Smaragdzöld 🐉)
2023. szept. 19. 10:12
csak az a baj hogy nincs elég öltöző
24. tumbo2 (válaszként erre: 22. - Smaragdzöld 🐉)
2023. szept. 19. 10:02
mondtam,hogy megadták kegyelemkettest.meg hát ott volt az érettségi vizsga,amiben ugye nem szerepelt a testnevelés.hát a matek lett leggyengébb,a többi négyes,ötös.
23. tumbo2 (válaszként erre: 20. - Smaragdzöld 🐉)
2023. szept. 19. 09:58
talán azért nem kéne osztályozni.mert a történelmet,irodalmat meg lehet tanulni,de hogy én leszédültem az egyik,másik tornaszerről,azt nem.meg ott volt a dobbantó,a magasugrás,képtelen voltam rá.megálltam előtte.
22. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 21. - Tumbo2)
2023. szept. 19. 09:56
Nem feltételeztem, hogy hazudtál. Eszembe sem jutott. Csak én ilyet még nem hallottam, hogy készségtárgyból bukik valaki. Mi lett volna, ha év végén buksz? Akkor hogy pótvizsgáztál volna?
21. tumbo2 (válaszként erre: 18. - Smaragdzöld 🐉)
2023. szept. 19. 09:52
tényleg,miért hazudnék.szerintem azért utált mert sovány voltam.de mivel történelemből,biológiából,magyarból jó voltam,így év végén megadta a kegyelemkettest.
20. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 19. - Tumbo2)
2023. szept. 19. 09:51

Ezt hogy gondolod? Adott a tesi óra, és minden gyerek mást szeretne. Hogy lehet ezt kivitelezni? Sehogy.

Az egyik gyerek futni nem szeret, a másik a labdajátékokban ügyetlen, a többedik a kötélmászást, távolugrást, magasugrást.

Nem kívánságműsor egyetlen óra sem. A tesi sem.

19. tumbo2 (válaszként erre: 8. - Smaragdzöld 🐉)
2023. szept. 19. 09:47
de mindenki azt,amit szeretne,nem amit dresszíroz a tanár.
18. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 17. - Tumbo2)
2023. szept. 19. 09:47
Tesiből buktatott? Ilyet még nem is hallottam.
17. tumbo2 (válaszként erre: 8. - Smaragdzöld 🐉)
2023. szept. 19. 09:42
én utáltam a tesit,a tanár is utált engem,mert hiába mondtam,hogy tériszonyom van.akkor is fel kellett menni a korlátra.meg is buktatott félévkor.
16. tumbo2 (válaszként erre: 12. - PöttyösPanka)
2023. szept. 19. 09:39
de még a Háború és békét sem,inkább csapjanak vele fejbe.mikor jönnek rá,hogy a mai fiatalokat nem érdeklik ezek a könyvek.és el kéne törölni ,mi az hogy kötelező olvasmányok.a Pál utcai fiúk,ahol a szerencsétlen gyerek meghal a tüdőgyulladásban.a világ ezeken már túlhaladt.
15. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 14. - Bellabi)
2023. szept. 19. 09:36
Iskolája válogatja. Elhiszem, hogy van olyan iskola, amilyenről írsz. Amelyiket én ismerem, ott megoldott. Van külön tornacsarnok, külön tornaterem. Jó időben kint, az udvaron tesiznek.
2023. szept. 19. 09:33

A mindennapos tesivel az a baj, hogy nincs hozzá infrastruktúra. Megvan, hány osztàly van, mennyi tornaterem. Lányomék iskolájában pl az van, hogy heti 2, néha 3 van megtartva, amikor jut nekik hely, a többi szünet.


Annak sokkal több érelme lenne, ha összevont tesiken vagy délután szervezetten sportokat próbálhatnábak ki, és megszeretnének valamit.

13. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 9. - Hpetra22)
2023. szept. 19. 09:29
Ha valaki azért olvas, mert muszáj, biztosan nem fogja megszeretni az olvasást.
12. PöttyösPanka (válaszként erre: 9. - Hpetra22)
2023. szept. 19. 09:17
De legalább lehetnének olyanok a kötelező olvasmányok, amik nem még jobban elveszik a gyerekek kedvét az olvasástól, hanem meghozzák. Én szeretek olvasni. De ha nem lenne itthon egy könyv sem mondjuk a Szigeti veszedelmet leszámítva, biztos, hogy többé nem olvasnék egy sort sem.
11. A Nyuci (válaszként erre: 7. - Jozsi.38)
2023. szept. 19. 09:15
Tesin pihen az agyuk, feltöltődnek mentálisan, a fizikális fáradtságot pedig kipihenik a padban ülve.
10. PöttyösPanka (válaszként erre: 8. - Smaragdzöld 🐉)
2023. szept. 19. 09:14
Egyetértek. A gyerekek nem a tesi óra miatt fáradtak, hanem a mentális terhelés miatt. Nem fizikailag fáradnak el a nap végére. Aki szellemi munkát végez, és hulla fáradtan esik haza délután, azt a testmozgás nem még jobban elfárasztja, hanem új erőt ad neki. A gyerekeknek pedig méginkább szüksége van a mozgásra.
2023. szept. 19. 09:11
Maradjanak csak a kötelező olvasmányok, legalább olvasnak muszájból.
8. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 7. - Jozsi.38)
2023. szept. 19. 08:36

A mindennapos tesivel azért vitába szállnék. Szerintem pont a tesi az, ami fontos. Nem a tesi terheli le a gyerekeket. Inkább felpezsdíti őket. Elmondható, hogy a gyerekek nagy része nem mozog eleget. Legalább a kötelező iskolai tesi órán mozogjanak.

De mondom, mindenki szerint más a fontos, és más a haszontalan.

2023. szept. 19. 08:27
Vedd egy sorba hozzájuk a honismeret, dráma, szintén felesleges tantárgyak. A mindennapos tesi pedig erősen leterheli a gyerekeket, sok nekik ennyi óra.
2023. szept. 19. 07:35

- Véleményem szerint hittant tanuljanak az egyházi iskolákban.

- A honvédelem mint tantárgy bevezetését sem igazán értem. Különösen, hogy gyakorlatilag nincs is kötelező sorkatonai szolgálat. Inkább legyen az országban ilyen jellegű szakiskola, és aki akar, majd ott megtanulja. Szinte biztosra veszem, hogy lányok egyáltalán nem jelentkeznének oda, és sok-sok fiú sem. Teljesen felesleges minden iskolában kötelező tantárgyként oktatni.


A KRESZ igen, a pénzügyi ismeretek igen, a vállalkozás-ismeret is jó lehetne a mai világban... sok-sok mindent a hittan, honvédelmi ismeretek és a kötelező olvasmányok helyett.

2023. szept. 19. 07:18

Erről is szinte mindenkinek más lesz a véleménye. Mit és hogyan kellene tanítani az iskolában.


Hittan helyett választható az etika is. Ennek keretében pedig sok mindent tanulhatnak a gyerekek. Többek között a KRESZ-t is. Sokkal átfogóbb tantárgy, mint a hittan, ahol a fókusz a vallásra irányul. Ez is csak egy vélemény. Más meg másképp gondolja.

4. csemár (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 19. 07:04

Egy újabb provokatív vallomás.

Viszont - ha már "bevallottad", kedves Anonym -, akkor engedd meg, hogy reagáljak rá!

Szerintem se kéne hittant tanulni az iskolákban. (Kivéve az egyháziakban.)

Helyette (?) KRESZ-t? Nem "helyette", hanem azért, mert ismerni a közlekedési szabályokat létkérdés.

3. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 19. 06:54

Bármit, csak ne hittant! A KRESZ jó ötlet.

Testnevelésből is elég lenne heti 2. Szegény gyerekek így is túlterheltek

Magyarból meg csökkentsék végre a kötelező olvasmányokat, mert sok, felesleges és utálják a gyerekek. Mi is utáltuk valamikor...

2023. szept. 19. 06:18
Sok minden lehetne hittan helyett. Én a pénzügyi ismereteket vezetném be.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook