Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Én úgy gondolom, hogy ebben a mai világban az iskolákban a... fórum

Én úgy gondolom, hogy ebben a mai világban az iskolákban a... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3 4 5
60. jozsi.38 (válaszként erre: 40. - Titkoskert)
2023. szept. 19. 19:26

talán nem kellene a gyerekeket autóval vinni mindenhova, még ott is, ahol elsétálhat/biciklizhet. Meg talán nem szétcukrozott löttyökkel és cukorral,csokival kellene tömni, mindjárt nem lennének széthízva.

Az én generációmban miért nem volt ennyi kövér gyerek?

Nem mozogtunk olyan hú de sokkal többet, de nem szlopáltuk az üdítőt literszám, és tömtük a nassolni valót napi szinten.

Ezekből kellene visszavenni, és nem lenne annyi kövér gyerek

2023. szept. 19. 19:22
Sokaknak a lényeg nem jött att ahogy látom! Nem a hittana van bajom hanem hogy a gyerekek egy jelzotablat nem ismernek fel! Közlekedés szagbajait nem ismerik és nap mint nap közlekednek! Amit kene tanítani nekik azt nem de a 12 apostol nevet meg hogy ki volt Mózes tudni kell!!!
58. Napsugár8 (válaszként erre: 50. - Regin_a)
2023. szept. 19. 17:53
És ki fizeti a vízdíjat, a plusz fűtést, és a munkaidőnek azt a részét, amíg az alkalmazott zuhanyozik? :))
57. 69fcad429e (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 19. 17:29
Ha ennyire zavar a hittan- oktatás, választható helyette az erkölcstan.
56. Nikice
2023. szept. 19. 16:55

Felvenném a hasznos tárgyak köze a jógát, ha már kitalálták a mindennapos tesit. Jót tenne a gyerekeknek, ha meg tanulnának lecsendesedni, pihenni, és a nagy ütemben nyúló gyerekek izomzatának is jót tenne.


Nem állítanám szembe a hittannal feltétlen, mert ahelyett van etika….


Az említett témakörök tényleg nagyon jók lennének! De már így is döbbenetesen magas óraszámok vannak :(

2023. szept. 19. 14:13
Én akár a hittant, akár a KRESZ-t fakultációként tanítanám. Nekünk annak idején lehetett választani a gépjármű ismeretek, és a gépírás között. Fiúként a gépjármű ismereteket választottam, de az a helyzet, hogy mára, mégis jobban tudok gépírni, mint mondjuk egy izzót kicserélni. :))
54. Utolsó betyár (válaszként erre: 17. - Tumbo2)
2023. szept. 19. 14:08
Nekem nagy szerencsém volt gimnáziumban a testnevelés tanárommal. Én sem voltam és vagyok egy tornász alkat. Ezt már rögtön az első napon leszűrte. A gyűrű, korlát, nyújtó és a talajgyakorlat helyett, beküldött minket a szertárba súlyzózni. Szó szerint azt mondta, hogy a fiúkat nem fogom felküldeni a szerre, mert magukban és a szerben is kárt tennének.
53. ,zumba (válaszként erre: 46. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 19. 13:58
Az én időmben nem volt az iskolában közlekedési oktatás. Kerékpárral is jártam(jártunk) az iskolába. Igaz, kevesebb gépjármű volt az úton, de volt kombájn, nagy Rába Steiger és még lovaskocsi is. Mégsem ütött el senki, mert megtanították a szüleink a szabályokat, táblákat. Ma meg megy mindenki mint a "vakkatyi". Veszünk rollert, mert megtehetjük, csak épp nem tanítjuk meg a közlekedési szabályokra a gyerekeket. A felnőtt is megy a porviharban, az esőszakadásban úgy az autóval, mintha kreszt sosem tanult volna.
52. ,zumba (válaszként erre: 50. - Regin_a)
2023. szept. 19. 13:51
Aki kitalálta, az olyan helyen dolgozik, ahol van.
51. globus (válaszként erre: 21. - Tumbo2)
2023. szept. 19. 13:24

Gyerekem színötös bizonyítványában virított kettes testnevelésből. Cooper teszt: nem üti meg a szintet, karó. Asztmásan nem tud futni, karó. Kötélmászás karó stb. Humán tárgyakból, nyelvekből versenyekre járt, ma diplomás ember.

Nem kell ezzel lelkileg foglalkozni.

50. Regin_a (válaszként erre: 49. - Banános Zselé)
2023. szept. 19. 13:17

Ha mindenki szgos akkor jellemzően csak a sajátját érzi. Otthon csak le tud zuhanyozni

Másnap már nem szagos

Ha mindennap tesi, ugyanez megy


Most megy egy"mozgalom" "bringával munkahelyre", valamelyik főelvtárs a védnöke

Van-e zuhanyozó egy kisvállalkozásnál vagy egy irodaHÁZBAN?

49. Banános Zselé (válaszként erre: 48. - Regin_a)
2023. szept. 19. 13:09
nem arról van szó hogy ne legyen tesi, hanem hogy nem kell mindennap, hiszen szagossak lesznek, és zuhanyzó szerintem nem igen lehet iskolákban
48. Regin_a (válaszként erre: 7. - Jozsi.38)
2023. szept. 19. 13:07

Tesi nélkül, csapottvállú pocakos girnyó lesz felnőtt/idős korában

Jogi ismeret mert az ügyvéd/jogász jól keres, de lehet logisztikát ami az élet sok területére kiterjedhet, így akár politikus is lehet

Nyelvet se oktassanak, mert mire mentünk anno az orosszal

Szerencse, ma már nem is kell a diplomához, nehogy kiművelt emberfők legyenek

Najó, esetleg ógörög vagy latin oktatás lehetne de csak heti 45perc

2023. szept. 19. 13:07
ezeket a szúlőnek kéne megtanítani kisgyerekkorban
2023. szept. 19. 12:59
Hát ahogy látom itt sokan félreértelmezték a leckét magát a feladatot és cseppet túl gondolták én csak arra gondoltam hogy mennyivel jobb lenne hogy a gyerekeinket nem elütik az úton biciklizés közben mivel hogy azt se tudja mi az hogy ki lesz a táblákat nem ismeri nagyon sokan főútvonalon bicikliznek rollereznek!
45. csemár (válaszként erre: 42. - Sirga)
2023. szept. 19. 12:29

:-DD


Hát persze, a helyesírás is tökfölösleges!

Hogy ez nekem nem jutott eszembe!


A hozzászólásod utolsó mondata azonban az IGAZI telitalálat: ...olyan dolgokkal terhelik őket, amire szükségük van.

44. michelle.r (válaszként erre: 35. - Jozsi.38)
2023. szept. 19. 12:26
Miért fontosabb a hittan, mint az egészségre nevelés? A hitnek egyébként is magánügynek kellene lennie, nem?
43. michelle.r (válaszként erre: 34. - Banános Zselé)
2023. szept. 19. 12:25
Neked például miért nem tetszik?
42. Sirga (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 19. 12:23

Vagy helyesírást ... ;)

Képzelt barát? Na, erre inkább nem írok semmit.

Valóban sok mindent taníthatnának, amire szükség lenne, de sajnos így is túlterheltek a gyerekek - ráadásul nagyrészt olyan dolgokkal terhelik őket, amire szükségük van.

41. Titkoskert (válaszként erre: 38. - Banános Zselé)
2023. szept. 19. 11:49
Elég ehhez egy közeli park is, mondjuk futni. A közelemben sokat futnak a gyerekek a parkban, vagy úszni járnak.
40. Titkoskert (válaszként erre: 35. - Jozsi.38)
2023. szept. 19. 11:48

A testnevelést napi szinten teljesen jónak tartom, nézz körül mennyi az elhízott gyerek, legalább azt az 1 órát mozgással töltenék, aki kimondottan sportol, az kaphatna felmentést.

A kreszt nálunk tanították, teljesen jó ötletnek tartom azt is, sokan kerékpároznak és fogalmuk sincs a szabályokról, az alapvetőekről sem.

39. Banános Zselé (válaszként erre: 37. - Violet18)
2023. szept. 19. 11:43
igen a szülök megtanítják, amikor kicsi a gyerekek, hogy kell közlekedni
38. Banános Zselé (válaszként erre: 37. - Violet18)
2023. szept. 19. 11:42
nem kell mindennap torna, nincs elég öltöző, nincs elég tanterem
2023. szept. 19. 11:39

A mindennapi torna kell, nem ettől sok az iskola. Kreszt? Neee inkább a szülőknek kellene megtanitani közlekedni a gyerekez az úton....

Hittan necces, bár inkább mint az etika, de csakis a buddhista oktatás. Fontos h tudjon meditálni, kikapcsolni a gyerek, sztem.

36. Banános Zselé (válaszként erre: 35. - Jozsi.38)
2023. szept. 19. 10:37
az nem jó
35. jozsi.38 (válaszként erre: 29. - Michelle.r)
2023. szept. 19. 10:29
Viszont az is növeli a plusz órák számát. Nem hiszem hogy az a normális, hogy az elsősnek heti2x 3x hat órája van, az ötödikesnek pedig 7 órája, mert van egy csomó plusz óra ilyenek miatt, hogy minden nap tesióra, heti 1 hittan/etika, dráma óra, majd honismeret, szóval az ilyenek növelik az óraszámot szépen
34. Banános Zselé (válaszként erre: 33. - Michelle.r)
2023. szept. 19. 10:29
neked tetszet a könyv, ez mindenki eldönti hogy mi tetszik neki
33. michelle.r (válaszként erre: 16. - Tumbo2)
2023. szept. 19. 10:27
A Háború és béke a világirodalom egyik legszebb klasszikusa. Nem kisgyerekeknek való, de eltörölni talán mégse kéne. Szép lassan eljutunk oda, hogy a Blikk és bors vezércikke lesz a legolvasottabb írás. 🫣
2023. szept. 19. 10:26
amúgy meg nem mindenki ügyes tornaórán
31. Banános Zselé (válaszként erre: 29. - Michelle.r)
2023. szept. 19. 10:25
sok szülő járatja külön sport foglalkozásokra, foci, harcművészet
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook