Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Eltartanátok a szüleiteket idős korukban? fórum

Eltartanátok a szüleiteket idős korukban? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2016. dec. 16. 21:16
Akik igennel válaszoltatok, nektek gondoskodó, jó szüleitek voltak? Ha rossz szülők lettek volna (fizikai vagy lelki bántalmazás), akkor is eltartanátok őket idős korukban?
2016. dec. 16. 21:14
ez nem is kérdés, még a nagyszülőket is.
13. spinneli (válaszként erre: 7. - Channa*)
2016. dec. 16. 21:12
Ugyanez, én a férjemnek is megmondtam, hogy semmiféle otthoni ápolást, meg a gyerekem önfeláldozására nincs szükségem, ha olyna állapotba kerülök,hogy nem tudok gondoskodni magamról rakjanak be egy jó otthonba, soha nem tenném ki egy családtagomat sem annak, hogy egy demens, magáról nem tudó öregasszonyra áldozzanak éveket, vagy vegyék el az időt a saját családjuktól.
2016. dec. 16. 21:09
Ha rászorulnak megtehetem, és olyan volt a kapcsolatunk igen, de reményeim szerint tudnak gondoskodni magunkról.
2016. dec. 16. 20:58
de el ám
10. nefaria (válaszként erre: 1. - 9a095cf031)
2016. dec. 16. 20:48

Nalunk csak anya van mindkettonknel. Ha nem tudnak mar magukat ellatni (akar anyagi akar egü. Okból ) biztosan hozzank koltoztetnenk. Akár mindkettot. Hely van. Igaz, kellebe egy kis atalakitas.

A viszony nem felhotlen (sem köztünk sem köztük ) de nem kerdes. Ha raszorulna barmelyik, ide koltozne.

2016. dec. 16. 20:40
Én a saját szüleimet nem tartanám el, az anyósomékat igen.
2016. dec. 16. 20:39

Ez nem kérdés.Igen!

Miután apukám meghalt,mindig úgy gondoltam,hogy az anyukám -akire mindig mindenben számítottam- velem fog majd lakni idős korában.Egy külön kis lakrészben,de egy portán.Sajnos az élet keresztül húzta a számításaimat,mert hirtelen ő is meghalt.

Hiszen kinek segítenék,ha nem annak az embernek,akinek az életet köszönhetem.Hogy jólétben nevelt,eltartott,iskoláztatott.Azt hiszem ez lett volna a minimum,amit tehettem volna érte idős korában.

2016. dec. 16. 20:35
Én magamhoz venném őket, de én azt mondtam a gyerekemnek, hogy nyugodtan tegyen otthonba, ne kínlódjon velem, ha esetleg nem "lesz agyam", illetve, ha csak fizikailag épülök le, akkor majd mondom neki, hogy komolyan gondoltam...
6. 9a095cf031 (válaszként erre: 5. - Vacsa)
2016. dec. 16. 20:31
Ha nem, miért nem? Rossz a kapcsolat?
2016. dec. 16. 20:30
Nem
2016. dec. 16. 20:20
Számomra természetes,hogy segítek ahogy tudok és kölcsönös.
3. unom
2016. dec. 16. 20:18
Igen, nekem ez természetes. Az, hogy melyik lehetőséget választom, a körülményektől függ, előre nem tudom.
2016. dec. 16. 20:16
igen
2016. dec. 16. 20:09

A mostani 50+-os generáció java részének még van saját lakása és valószínűleg elegendő nyugdíjjal fog bírnia ahhoz, hogy eléldegéljen élete végéig, a fiatalabb korosztályoknak viszont szembe kell nézni azzal, hogy sokaknak már nem adatik meg a saját lakás, és mire odaérnek, a nyugdíjrendszer is összeomlik.


Ti mit tennétek, ha a szüleitek olyan helyzetbe kerülnének, hogy munkanélküliség/nyugdíj miatt nem tudnának fenntartani egy albérletet vagy saját háztartást? Magatokhoz költöztetnétek őket? Pénzt adnátok? Otthonba küldenétek? Mi van, ha még ott vannak a saját gyerekeitek is, akiket el kell tartani, taníttatni, elindítani az életben?


Ha ti kerülnétek ilyen helyzetben, mit várnátok el a saját gyereketektől?

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook