Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Első látogatás anyóshoz. Tippek? :) fórum

Első látogatás anyóshoz. Tippek? :) (beszélgetős fórum)


1 2 3
41. 40163fd81d (válaszként erre: 40. - Fbb53e1d99)
2009. dec. 8. 08:05
Hogyé' adod?:))
40. fbb53e1d99 (válaszként erre: 39. - 40163fd81d)
2009. dec. 8. 07:57
Mennyit adsz érte???-DDDDDDDDDDDDD
39. 40163fd81d (válaszként erre: 37. - Fbb53e1d99)
2009. dec. 8. 07:51

Ha óóóccsón megszámítod...?


:))

38. 40163fd81d (válaszként erre: 1. - 4205a67a96)
2009. dec. 8. 07:49
Légy az ,aki vagy:))
2009. dec. 8. 07:48
Apropó....nem kell valakinek egy pár jeggyűrű?-DDDDDDDDDDDDDDDDD
36. fbb53e1d99 (válaszként erre: 22. - Andi6020)
2009. dec. 8. 07:47
Eddig a fiamnak 2 barátnője volt, akit bemutatott. Mindegyik szívesen járt hozzánk,még akkor is ,mikor a fiam nem volt itthon. Jókat beszélgettünk. Az második barátnőjével 2 évig voltak együtt, már a jeggyűrűk is megvoltak...aztán meggondolták magukat. Azóta barátok, és hozzánk is jön néha a kislány. Speciel én sajnálom, hogy ez lett a vége, de ha ők így döntöttek, akkor el kellett fogadnunk.
2009. dec. 8. 07:35
Add önmagad,olyannak fogadjon el,amilyen vagy...
2009. dec. 7. 22:46

tippem?-ne legyél:kihívó(ruha,viselkedés,smink..),szótlan,bamba,ügyetlen,figyelj arra,amit mondd(nincs idegesítőbb,mint mikor valaki hozzád beszél,és visszakérdez=azzal,hogy nem érdekel,amit mondd!)

legyél-őszinte,és nem kötelező mindenre bólogatni,de felesleges témáknál,ne hajtogasd az igazad!Van olyan anyuka,aki szereti,ha van véleménye valakinek!

Ha kínálnak fogadd el!Ne vonuljatok rögötn a szobába! :)) Lehetőleg ne jópofizz,mert ha később rájön,hogy nem olyan vagy,csalódik!ennyi hirtelen!Szerintem menni fog,mint a karikacsapás!!!

2009. dec. 7. 22:28
Huuh a legjobb sztori az első ebédnél szokott kezdődni,és az utolsó vacsoránál ér véget! :DDD
2009. dec. 7. 22:16
akar milyen nehez is,de mindig igazat kell adni az anyosnak ( ha nem is gondolod ugy), akkor sose lesz veszekedes :)
31. Re87
2009. dec. 7. 19:44
Tipp:Maradj inkább otthon:)
30. andi6020 (válaszként erre: 28. - Loveee79)
2009. dec. 7. 19:41
Nálunk anyukám az esküvőn ivott pertut a párommal, a szülők is azóta tegeződnek egymással. Nekem viszont soha fel nem ajánlották volna. Hála Istennek, mert nem is tudnám egyiket sem tegezni.
29. 4205a67a96 (válaszként erre: 28. - Loveee79)
2009. dec. 7. 19:34
Természetes, ha felajánlják, szerintem. Mindeddig úgy gondoltam a magázás tisztelet kérdése, de tudom, hogy párom tiszteli a szüleimet, így kicsit nálam is változott a vélemény. De vigyázni kell a régi elveket képviselőkre is. :)
28. Loveee79 (válaszként erre: 27. - 4205a67a96)
2009. dec. 7. 19:10

Az én párom is tegezi az én szüleimet :) De nekem ez a természetes.


A két szülőpár is tegezi egymást.

27. 4205a67a96 (válaszként erre: 26. - Loveee79)
2009. dec. 7. 18:41
Nagyon köszönöm a kimerítő választ! Erről a tegezés/magázás dologról annyit, hogy majd kiderül, mivel eddig természetes volt, hogy magáztam a barátaim szüleit, viszont mostani párom simán letegezte az enyémeket, de még a család időesebb barátait is... náluk ez lehet a szokás, nálam nem, én nem tudnám tegezni, csak majd ha kéri. Ráadásul ő is nagymama korú, bár úgy viselkedik és pörög mint egy 30 éves és úgy néz ki mint egy jó 40-es. :)
2009. dec. 7. 18:34

Ja és biztos vannak olyan témák, amikről jobb nem beszélni, ezt is párodtól tudod meg, mire érzékeny, mi az amitől lobban...pl politika, vagy valami elvi kérdés, vagy vallás, ki tudja, csak inkább kerüld a témát, még akkor is ha ő kezdeményezi :)


Úgy fogd fel, hogy nincs semmi tragédia, ha nem jössz be neki, ha normálisan viselkedsz, akkor nem rajtad múlik. Dicsérd meg a házat, persze ne hazudj, nézz körül és olyat dicsérj meg ami tényleg tetszik, ha esetleg kaja lesz, kérdezd meg elmosogass-e, ha igent mond, kérdezz rá, hogy van-e valami külön kívánság, hogy eltörölgess, ne törölgess, láttam már olyat, hogy kiakadtak a segítségen, mert nem úgy csinálta, ahogy a háziasszony szokta...ne smároljatok előtte, de gondolom ez amúgy sem lesz.


Szerintem már az elején kérdezd meg, hogy szólíthatod. Nyilván nem mamának, de soha nem tudni mi ellen van kifogása.


az esküvőnk után, anyósom közölte, hogy hívhatom mamának. Hát elég vicces volt, megköszöntem, és mondtam, hogy nem menne, úgyhogy hagyjuk.

Aztán a gyerekeimnek mondta, hogy nagyi meg papi, az egyik gyerekem elsírta magát, a másik meg ledöbbent :D A kicsi azért sírt, mert elképzelni sem tudta, hogy az én szüleimhez hasonlóan hívja őket :) Minden maradt a régiben. Magázom őket, ők meg tegeznek, de a párom is magázza őket. Nekem ez annyira fura volt :)

2009. dec. 7. 18:21

Na tessék, már most nekiestek ti fiús anyukák :D :D Akkor mit várjon az anyósjelölttől?


Tudakold meg, hogy nem utálja-e a vágott virágot, mert akkor inkább ne vigyél neki csokrot :D

Légy kedves, visszafogott, de add önmagad. Szerintem faggatózni fog, az ilyen típus imád vallatni :) A lényeg, hogy úgy menj oda, hogy nem az lényeg, hogy ő a szívébe zárjon, úgyhogy ne légy képmutató.


Én anyósom is nehéz eset. Nagyanyám korosztály, és hát már az elején sem volt elájulva tőlem, de az előttem lévőtől sem, mert ő az első feleséget pártolta. Annyiból van könnyű dolgom, hogy a férjemet nem tudja befolyásolni, az meg nem érdekel miket terjeszt a családban rólam.

Én kedves voltam vele 1 évig, nyeltem a beszólásokat, nem reagáltam. Aztán elegem lett, és úgy döntöttem, ennyi volt, én nem fáradozom ezen többet, ritkán látogatom meg, néha elkísérem a férjem, aztán ennyi. Ha felhív segítséget kérni, akkor segítek általában. Most pont nem, mert kitalálta menjek disznóvágásra, és én főzzek, a lényeg az lett volna, hogy ugráltat egész nap, és megaláz a barátnői előtt, de még a párom is átlátta, és már ő mondta, hogy nem megyek. De elviszem apóst dokihoz, ha palacsintát kíván, megsütöm, nem szólok vissza neki, csak mosolygok bárgyún :D Úgy vagyok vele öreg már, ha neki ez örömet okoz, egészségére :) Kebelbarátnők soha nem leszünk, de én nem is vágyom rá. Néha felmérgel, aztán lenyugszom :) Buta is, öreg is, elképesztően önző, és áskálódó is, rafkós is, de nem érdekel, amíg a fiára nem tud hatással lenni.

24. andi6020 (válaszként erre: 23. - 4205a67a96)
2009. dec. 7. 18:21
Mit kajabálsz? Nem neked írtam, válaszoltam valakinek. Ráadásul nem írtam semmi bántót
23. 4205a67a96 (válaszként erre: 22. - Andi6020)
2009. dec. 7. 18:15

Na jó, tisztázzunk valamit! Oké, hogy elfogult vagy mint anya, de ez gyerekes viselkedés... Ez a nő együtt utazott velem egyszer 45 percig és szinte rám se nézett. Kisbusszal mentünk, ő elől ült a sofőrrel, én hátul a fiával és végig a sofőrrel beszélgetett szinte lényegtelen dolgokról, csakhogy velem ne kelljen. Nekem ez nagyon nem esett jól.. Ja igen, kérdezett valamit, nem tudtam rá a választ (pedig hülye azért nem vagyok) és finoman "beszólt"...

Nem érdekelne, de páromnak nagyon fontos, mert apja is volt egyben és a bátyján kívül ma is csak ő van neki. Ezért kértem tippeket, ezért csesztek le. Köszönöm! :)

22. andi6020 (válaszként erre: 17. - Fbb53e1d99)
2009. dec. 7. 18:06
Nem tudom, de remélem a fiam barátnője nem így áll majd hozzám. Én legalábbis szeretném majd szeretni!!!
21. 4205a67a96 (válaszként erre: 17. - Fbb53e1d99)
2009. dec. 7. 18:02
Nem erről van szó. :) Volt már szerencsém fiús anyukákhoz, de azok más szituációk voltak. Mondom, van okom azokat fetételezni, amiket, sőt nem csak feltételezés. Attól még persze hogy lehet jó ember, nem is ez most itt IGAZÁN a lényeg..
2009. dec. 7. 17:59

az én anyósom szigorú nő, dúrva(nővér és találkoztam betegével, aki megsúgta, hogy nagyon fájt a vérvétel amikor ő vette), és nagyon őszinte(tuti megmondja ha valami gondja van)nem érdekli ha megbánt

én is remegtem az elsaő találkozásunkor, ráadásul nagyon fiatal voltam a fiához, az anyóshoz meg főleg(bár nem ő vele hálok:-)

de úgy szeret mint ha a lánya lennék, és én is őt úgy mint ha az anyám lenne, és hálás vagyok hohy ilyen anyóst kaptam

sok siker, szorítunk

19. OlíviaAnna (válaszként erre: 9. - 4205a67a96)
2009. dec. 7. 17:57
Szerintem nem normális ennyire ráparázni a találkozásra. A párod bizonyára már rengeteg pozitívumot mesélt rólad, szóval az ösvény ki van párnázva. Ne kényszervallatásra számíts, hanem egy kellemes beszélgetésre. Egyébként valószínűleg ő is izgul egy picit és szeretne jó benyomást kelteni. Honnan tudod, hogy milyen? Nem is találkoztál még vele. A legjobb tanács talán, hogy ne legyenek előítéleteid. Egy csokor virág szerintem kedves gesztus. Mindenképpen decens, elegáns ruhát vegyél fel, semmi extrém vagy kihívó.
18. ca2ffaf6c3 (válaszként erre: 5. - Mézgapaula)
2009. dec. 7. 17:53

ez jó:-)

basszus majd besz... a nevetéstől

17. fbb53e1d99 (válaszként erre: 15. - Andi6020)
2009. dec. 7. 17:47
Te , andi..mért gondolja sok fiatal lányka, hogy a fiús anyukák mumusok?:)
16. fbb53e1d99 (válaszként erre: 15. - Andi6020)
2009. dec. 7. 17:46
A faluvezető is lehet jókedvű-:) De én már nem lehetek faluvezető!-:)
15. andi6020 (válaszként erre: 13. - Fbb53e1d99)
2009. dec. 7. 17:45
Persze, mert Te egy baromijókedvű asszonyság vagy, nem egy okoskodó, faluvezető idősebb nő! :-))
14. klenca (válaszként erre: 1. - 4205a67a96)
2009. dec. 7. 17:34

Legyél őszinte, viselkedj úgy, mintha otthon lennél.:))


...és szeresd a fiát.

2009. dec. 7. 17:32
Nálunk az ilyesmi sosem volt gond..-:)
12. andi6020 (válaszként erre: 11. - 4205a67a96)
2009. dec. 7. 17:31

Na én ezt nem értem, de nem is baj.


Mindenesetre ha megtalálod az arany középutat a modorosság és a lazaság között, nem lesz baj.

Ne félj tőle, és egyenlőre még ne írd le teljesen.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook