Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Első babát váró kismamik! fórum

Első babát váró kismamik! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
3943. Trixi00 (válaszként erre: 3942. - Bazsalikomm)
2015. jún. 23. 09:41
gratulaaa dejooo neked..mar a karjaidba tarthatod..alliggg varom mar en is:X:X:X:X
2015. jún. 23. 00:38
Nagyon köszönjük, lányok. Nehéz volt, de óriási szerencsémre hihetetlen gyorsasággal tágultam, ezért alig 5 óra vajúdás után megérkezett a csöpp, aki csak 2700 gramm, de már most cukipofa.
3941. Vikk99 (válaszként erre: 3938. - JohnR)
2015. jún. 22. 20:00
Gratulálok! Milyen volt a szülés?
3940. Zonne (válaszként erre: 3934. - Bazsalikomm)
2015. jún. 22. 19:48
Gratulálok :-) Minden rendben ment?
3939. Zonne (válaszként erre: 3938. - JohnR)
2015. jún. 22. 19:48
:-)))) Gratulálok!
3938. JohnR
2015. jún. 22. 18:22
Képzeljétek csajok, ma 12:45kor Megszületett apa és anya szeme fénye Ricsike 3900grammal és 53centivel.
3937. Vikk99 (válaszként erre: 3928. - Szandra_86)
2015. jún. 22. 18:03

Nálunk ez úgy történt, hogy a lánynév teljes mértékben az én ötletem volt, és bár a páromnak egyáltalán nem tetszett (van olyan nevű távolabbi családtagja), gondolom, nem engedtem volna belőle. Azonban, fiúnévre lett szükségünk :). Erre az esetre is igazából én találtam ki, hogy mi legyen: nagypapám neve - ez viszont ugyanaz, mint a páromé. Elég sokáig úgy voltunk vele, hogy jó lesz ez, nem találtunk mást (szerintem nehezebb fiúnevet találni), mígnem párom jelezte, hogy talált egy jobbat: mégpedig az ő nevéből két betűt elvéve szintén egy értelmes és normális magyar férfinevet kapunk, és ez így tökéletes, mert mégsem ugyanaz, mint az apjáé :)

Egyébként, hihetetlen jó szórakozás volt átnézni az utóbbi években anyakönyvezhető neveket; meg is fogom mondani majd a fiamnak, ha elég nagy lesz, hogy gondolkodtam ám abban is, hogy ,, Benvenútó Emulzió Gandalf" :D:D:D

3936. Vikk99 (válaszként erre: 3926. - JohnR)
2015. jún. 22. 17:59

Az a fő, hogy semmi gond ne legyen. Ha kórház, akkor kórház, de persze megértem, hogy nem kellemes. De egyébként mi alapján mondta a dokid, hogy nem húzod ki végig?

Azért szerintem még mindig jobb ilyen időben kórházban lenni, mint pl.télen, mert ha kimehetsz például a parkba (már ha van), akkor nem érzed magad annyira bezárva. Egyébként így, hogy bent vagy, mennyit piszkálnak egy nap vizsgálatokkal?

Mi jól vagyunk, eseménydús hetünk lesz, mivel ma gyerekorvosnál jártam pofaviziten, holnap a védőnő jön, szerdán terhesgondozás (gondolom lesz valami vizsgálat is, mert egyébként két hete voltam), csütörtökön reggel NST, délután pedig a baba-elsősegély-tanfolyam második része. Egyébként, valószínűleg a hideg idő miatt, de picivel jobban tudok aludni, már ez is hihetetlen megkönnyebbülés, pedig messze nem arról van szó, hogy tényleg kipihenem magam. Mivel nálunk 08.02 a szülés várható dátuma (egyelőre), így már összeírtam magamnak egy listát, hogy mi az, amit addig mindenképp el kell végeznem, meg kell vennem, stb., úgyhogy az is eléggé lefoglal, illetve elkezdtem könyvtárba járni. Ez azért is jó, mert közepesen messze van gyalog, így jót sétálok, érzem a könyvek illatát (ebook-ok legnagyobb hiányossága), és elég jól ellátott ez a könyvtár, úgyhogy túl vagyok már Vida Ágnestől az Anyapszichológián, Francois Dolto-tól a ,,Amikor a gyermek megjelenik"-en, és most fogom kivégezni a ,,Másállapot"-ot. De valahol olvastam, hogy ,,A suttogó mindent megold" is nagyon hasznos, úgyhogy az is tervben van.

3935. Lia0603 (válaszként erre: 3934. - Bazsalikomm)
2015. jún. 22. 13:19

Tiszta szívemből gratulálok bazsalikomm. :)

Sok örömöt, boldogságot egészséget kívánok :)

2015. jún. 22. 13:04

sziasztok, kismamik, eltűntünk, de igazoltan. Már majdnem kéthetesek vagyunk. Nehéz szülés volt, de szerencsére gyors. Most szokjuk az új helyzetet, éjszakázást, és nagy a szerelem. Picit aprók vagyunk, de már híztunk.

Mindenkinek sok szépet!

3933. Trixi00 (válaszként erre: 3932. - Zonne)
2015. jún. 22. 11:44
mi is igy csinaltunk:P
3932. Zonne (válaszként erre: 3928. - Szandra_86)
2015. jún. 22. 09:07

Hú, nálunk meg pont fordítva, a fiú név szinte rögtön megvolt, lányból pedig még mindig van egy csomó lehetőség :-)

Egyébként mi azt csináltuk, hogy mindkettőnk kiválasztott néhányat, aztán összeolvastuk a vezetéknévvel, hogy hogyan hangzik, milyen stb, plusz megnéztük a név jeletését és eredetét is. Mondjuk ez annyira nem játszott döntő szerepet, de azért mégis... :-)

3931. Trixi00
2015. jún. 22. 05:58
hat mar nem nagyon van divatba h az apa nevet kapja.. ha annyira ragaszkodik hozza akkor legyen az apa neve a masodik.. s elsodleges nevkent keresetek neki valamit..
3930. bee7 (válaszként erre: 3928. - Szandra_86)
2015. jún. 22. 02:57
Nekünk is a lany név kb 2 perc alatt megvolt. A fiú meg kb 2 honap ;) mar én mondtam a végen h nem érdekel akkor az ő nevét kapja. De sztem az olyan ötlettelen. Végül megegyeztünk egyben azèrt. :)
3929. Szandra_86 (válaszként erre: 3926. - JohnR)
2015. jún. 21. 20:13

Húúú ez nagyon izgalmas! Most már tényleg a finisben vagy! Izgulsz kicsit?

Könnyű és gyors szülést kívánok! Várom a híreket! ;)

2015. jún. 21. 20:12

Szeretnék egy kis "közvélemény kutatást" végezni köztetek. :-) Bajban vagyunk névválasztást illetően. Ha kislány lett volna,a név már régóta megvolt,de kisfiúnk lesz és ebben nem tudunk megegyezni. A férjem szeretné,ha az ő nevét kapná,nem is tetszik neki semmilyen más név,hiába soroltam már fel egy csomót. Nekem sincs bajom ezzel,mert szép neve van,de ha lehet,mégsem szeretném,hogy ugyanúgy hívják.

Ti könnyen dűlőre jutottatok ebben?

3927. Bocis (válaszként erre: 3926. - JohnR)
2015. jún. 21. 19:37

Szia! Nálam is úgyanígy kezdődött, engem is befektettek és 2 nap után megszületett a lányom 3785 grammal és 55 cm-vel.

Szóval kitartás, nemsokára babázhatsz! :-)

3926. JohnR
2015. jún. 21. 14:55

Sziasztok!

Ma reggel bekerültem a kórházba mert véreztem. Megvizsgált a dokim, valszeg tágulási vérzés volt, de azért befektetett. Most már itt leszek szülésig. Remélem hamar meglesz a baba és nem kell sokat itt lennem.

Ki hogy van?

3925. JohnR (válaszként erre: 3924. - Vikk99)
2015. jún. 19. 21:19

Remélem igaza lesz a pszichológusnak. Mondjuk lesz egy nagyon jó apukája is, aki eddig is sokat segített nekem, és valószínűleg ezekután is sokat fog.

Képzeld ma voltam a dokimnál és azt mondta h nem fogom végig húzni. Már 2100as a méhszájam. Ti hogy vagytok?

3924. Vikk99 (válaszként erre: 3922. - JohnR)
2015. jún. 19. 15:03

Valamelyik pszichológus azt mondta, hogy nem a tökéletes anyára van szüksége a gyereknek, hanem egy elég jó anyára. Ez szerintem úgy is értendő, hogy az simán belefér, hogy nem nyújtasz az esetek 100%-ban 100%-ot :)

Az NST nem volt rossz, bár egy másik doki szerint még nem kellett volna mennem (dokim küldött...). Reggel kilencre mentem, az én pici fiam meg sem akart mozdulni, még abban a félig dőlt ülőhelyzetben sem, amit egyébként utál, és tiltakozni szokott. A kezemet követte, de egyébként tényleg meg sem moccant. (Én persze tudtam, hogy amilyen volt az előző éjszakánk, valószínűleg ő is totál kialvatlan) Már úgy volt, hogy mehetek majd biciklizni, de egy másik kismamát küldtek először, és az én picimet szerencsére annyira zavarják az ilyen zúgó-búgó hangok, hogy akkor már elkezdett össze-vissza mocorogni :)

Úgyhogy jövő héten megyünk megint.

3923. Trixi00
2015. jún. 19. 08:22
koszi megnyugodtam..hat kemeny 42 kg korull jarhatok.. nem vagyok nagy kajas..mostansag vagyok ehesebb mint altalaba..de eddig nem..hat most varom h megmozduljon..remeljuk utana..en nagyon sovany vagyok ;)) s nehezen hizok..remelem mostmar lassan helyrejon..
3922. JohnR (válaszként erre: 3921. - Vikk99)
2015. jún. 18. 19:45

Én csak azért aggódok a gondozás miatt mert sokszor olyan szerencsétlenül sülnek nálam el a dolgok, néha kész katasztrófának érzem magam, máskor meg nincs semmi gond és minden klappol. De ezt a gyerek mellett valahogyan ki kell küszöbölnöm.

Milyen volt az Nst? A miénk jó lett, mocorgott rendesen a picúr.

3921. Vikk99 (válaszként erre: 3915. - JohnR)
2015. jún. 18. 12:09

A gyűrűket már én is levettem, nem akartam elfelejteni, aztán meg levágatni, de az ujjam egyáltalán nem dagad, lefelé megy minden víz.

Nálam az aggodalom azt hiszem, menetrendszerűen meg volt, nemrég lett vége a ,,csak egészséges legyen" korszaknak, most már tényleg a szülés van napirenden. Azon, hogy utána mi lesz, nem aggódom, bár nekem nem lesz olyan segítségem, aki otthon maradna velünk, de azt mondják, nagyon jó védőnőnk lesz, és van néhány kétgyerekes ismerősünk, szóval ha nagyon elakadok, segítenek. Másrészről, vicces, de szerintem én a gondozása miatt azért nem aggódom ANNYIRA, mert van egy kutyusom, aki olyan dolgokat művel, hogy az egy teljesítmény, hogy már 12 éve életben tartom :) Persze, egy kutya nem összehasonlítható egy gyerekkel, de azért mégsem a nulláról indulok, legalábbis az érzelmi és idegi teherbírást tekintve. (ő tipikusan az a kutya, akit ha egy teljesen üres szobában hagysz bezárva, akkor is talál valamit, ami kárt tehet benne) De biztos az is segít, hogy sem az anyukámat, sem a nagymamámat nem hallottam soha sem velem, sem az öcsémmel kapcsolatos babakori problémákról keseregni, tehát azt sugallták, hogy ez teljesen kezelhető dolog. Egyébként meg faggattam én már minden gyerekes ismerősömet, hogy pl.mennyi időt vesz el egy napból a kicsi ellátása, de egyértelmű választ nem tudnak adni, mert ugye ahány baba....

3920. Vikk99 (válaszként erre: 3916. - Trixi00)
2015. jún. 18. 12:01
Én úgy gondolom, hogy nekem nagyon hamar látszódott, viszont úgy, hogy előtte sem voltam csontsovány, sőt, a leginkább hajlamos vagyok hasra hízni, így az emberek viselkedéséből nekem az jött le, hogy sokáig - a 18.hétig biztosan - keveseknek esett le, hogy nem csak sokat ettem mostanában. Most már persze látszik annyira, hogy mindenki azonnal észreveszi. Ez szerintem teljesen alkatfüggő, nem kell miatta aggódnod. Én pl.láttam vékony alkatú kismamát, 24.héten nem monddtam volna meg róla, hogy terhes.
3919. siskin7 (válaszként erre: 3917. - Szandra_86)
2015. jún. 18. 08:45
Köszi szépen, totálisan megnyugodtam már, megkaptam a védőnőtől, és negatív. Engem az zavart meg, hogy sok helyen olvastam, hogy a 16. héten is van valami vérvétel, és abból veszik ezt a mintát, de már sok változás történt, mondta a védőnő. Lassan mi is indulunk az uh-ra, nagy az izgalom! :-)
3918. Szandra_86 (válaszként erre: 3916. - Trixi00)
2015. jún. 18. 08:25
Nyugi! Én ugyanígy voltam,a 18.hétig szinte semmit nem változott a hasam,pedig akkorra már magzatmozgást is éreztem. Aztán a 20.héttől kezdett rohamosan nőni,1 hét alatt is szemmel látható lett a különbség.
3917. Szandra_86 (válaszként erre: 3911. - Siskin7)
2015. jún. 18. 08:22
Engem a hepatitis eredménnyel megszivattak,mert senki nem tájékoztatott arról,hogy az eredményét nem nekem küldik. Csak vártam és vártam,végül kiderült,hogy a háziorvosom már 1 hete "rajta ült". Szóval szerintem járj utána nálatok hogy van,mert lehet jelen esetben is ez a helyzet. Vagy a háziorvos vagy a védőnő,vagy mindkettő kapja meg.
3916. Trixi00
2015. jún. 18. 05:01
mas is volt mar igy mint en? 16 hetes vagyok .. mar azt is tudjuk hogy fiu lesz..de a hasam ugyanolyan lapos mintha nem is lennek terhes..mig mas noknek mar eleg nagy pocakjuk van.. azert kicsit idegesit...
3915. JohnR (válaszként erre: 3914. - Vikk99)
2015. jún. 17. 21:11

Most h nincs ennyire meleg én is jobban alszom. Nekem nem dagad a lábam, de a gyűrűimet le kellett már vennem mert azok megdagadtak.

Most már eléggé izgulok, de vannak olyan napjaim amikor nyugodt vagyok. A szülés miatt nem is aggódom annyira, inkább az miatt h utána mi lesz, hogy hogyan kell gondoskodni a kicsiről és h menni fog e.

És te nem izgulsz még?

3914. Vikk99 (válaszként erre: 3913. - JohnR)
2015. jún. 17. 20:42

Köszi, vettem csokit!

Az időjárásváltozás valóban kemény dolog, most pl.a hidegfront alatt annyival könnyebben tudok legalább elaludni, cserébe viszont még nyomottabb és fáradékonyabb vagyok egész nap, és ráadásul a lábdagadás is visszajön már úgy látszik, nem csak melegfrontnál, hanem ilyenkor is (amikor állandó 35 fok volt, akkor visszament az eredeti méretűre a lábam)

És milyen a 38.hét? Nem érzed magad nagyon türelmetlennek, hogy már nemsokára jön?

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook