Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Első babát váró kismamik! fórum

Első babát váró kismamik! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
4003. 19Rejka88
2015. júl. 7. 22:21
Sziasztok! Ma voltam a 0.uh-n..Annyira orultem hogy lattam a sok negativ teszt utan.:-) a doktorno aki csinalta az uh-t nagyon lekezelo,nyers volt velem ,alaposan ram ijesztett."jojjon vissza 2het mulva meg nem latom hogy halott vagy elo terhesseg"!eleg lett volna ha csak annyit mond 2 het mulva kontroll!!Elso baba ,nagyon vartuk..Ezt mindenkinek elmondjak?
4002. Ankamacko (válaszként erre: 4001. - Vikk99)
2015. júl. 7. 17:34
Szerintem nem küld sehova a doki. Nekem is zsibbadt mind a két kezem, azt mondták, hogy természetes jelenség. A védőnő megígérte, hogy a szülés pillanatában elmúlik, de még 3-4 hétig megmaradt, utána szépen elfeljtődött.
4001. Vikk99
2015. júl. 7. 12:58

Halihó!

1.beszerzés: nekünk nincs,akitől kapnánk használtat, mindent magunknak kellett megvenni. Így a babaruhákat én turiztam, azt már nagyon hamar elkezdtem, és nem bántam meg. A babakocsit olyan hat hónapos ,,koromban" vettük meg, akkor az ágyat is, és kb.két héttel azelőtt meg az összes többi dolgot. Pl.a nedves törlőkendőt kéthavonta mindig akciózzák valahol, akkor érdemes szerintem venni, be is vagyok már most is tárazva belőle. Összességében, babona ide vagy oda, szerintem addig kell menni ezeket beszerezni, amíg szó szerint bír menni az ember. Később csak rosszabb lesz: fáj az ember lába, eleve sok a cipelt súly:), sokkal lassabb....

2.strandolás: beszélgettem erről a védőnővel, szerinte ahány doki, annyi féle hozzáállás. Nos, az én dokim kb. a 10.héten megkért, hogy innentől kádban se fürödjek, nemhogy máshol, szóval tényleg csak zuhany legyen. Ő nem is annyira a hüvelyi fertőzések miatt mondta ezt, hanem arra hivatkozva, hogy havonta vizsgálja a méhszáj zártságát, közben meg ha nyitva van, és úgy fürdök, az nagyon gáz. Mi egyébként nem annyira strandra járunk, mint természetes vízbe, és hát most hétvégén kicsit rosszalkodtam ilyen tekintetben, de azért nem úsztam, vagy ilyesmi . Viszont, szerintem abból semmi gond nincs, ha az ember pl.térdig-combig belemegy a vízbe, loocsolgatja magát, sétálgat benne, és hát az azért majdnem olyan, mintha tényleg rendesen fürdene:)

Egyébként meg, néhány napja azt hittem, megjöttek a szúnyogok, mert engem mindig is imádtak. Nos, hát nem szúnyog, jobban megnézve, hanem napallergia miatti kiütések. Ez azért élmény, mert ilyenem SEM volt még egész életemben, szóval buli ez a terhesség :S

Legvégül egy kérdés: tudja valaki, hogy ha közlöm a dokival, hogy így a 37.héten zsibbad icipicit a bal kezem néhány ujja, akkor milyen vizsgálatokra fog elküldeni? Vagy mennyire vegyem egyáltalán ezt a jelenséget komolyan?

4000. Trixi00
2015. júl. 7. 11:11
mondjuk igy h elso unoka lesz a csaladba mi is majdnm mindent ingyen kaptunk .. mindenkitol valamit :) ugyhogy tenyleg nem kell sokmindenre kolteni:p
3999. Trixi00
2015. júl. 7. 10:57
en is a gombaktol felek..
3998. siskin7 (válaszként erre: 3995. - Trixi00)
2015. júl. 7. 10:32

Bár a várandósság ideje alatt hajlamosabbak vagyunk elkapni a gombás fertőzéseket, ,,Magyarországon az uszodák vize kifogástalan minőségű. Ha biztosra szeretnénk menni, kérdezzünk rá a víz tisztaságára az adott intézménynél, ahova menni szeretnénk. A nyilvános pezsgőfürdőktől azonban tartózkodjunk, mert a kórokozók a meleg vízben szaporodnak a leggyorsabban."


Ezt most találtam.

3997. siskin7 (válaszként erre: 3995. - Trixi00)
2015. júl. 7. 10:30
Én ott kerülöm a napot, ahol csak lehet. Nem szívesen teszem ki magam neki. Esetleg kérdezd meg az orvost, ha nem vagy benne biztos.
3996. siskin7 (válaszként erre: 3993. - Szandra_86)
2015. júl. 7. 10:27
Nekünk ebből a szempontból szerencsénk van, sok mindent kapunk: babakocsi, hordozó, ágy (bár ezt még meg kell nézni). De néhány holmit beszereztünk a müllerben, igazán apróságok, és nem sok semmiből, nehogy ne legyen jó később. De ilyenek, hogy fültisztító pálcika, pelenka, morzsolókendő, orrszívó. aránylag olcsók is. regisztráltunk a mi babánk programra, és kaptunk kuponfüzetet.
3995. Trixi00
2015. júl. 7. 09:56
amugy nkm a dokim a terhesseg elejen azt mondta h keruljem a forro vizet,, most 20 hetes vagyok.. tihogy vagytok a strand temaval? jartok strandra v nem? velemeny? meg iden nm voltam de jo volna.. csak nm tudom mennyire megengedet.
3994. Trixi00 (válaszként erre: 3993. - Szandra_86)
2015. júl. 7. 09:07
en most 5 honapos vagyok s en is csak most keztem el venni 1-2 db ruhacskat stb..
2015. júl. 7. 08:34
Ti mikor kezdtetek vásárolni a babának? Mi sokáig nem mertünk semmit venni,de tegnap nekiindultam,megrendeltem a babakocsit,a bútort és az ágyneműt :) Tök szuper érzés!
3992. siskin7 (válaszként erre: 3990. - Bágota)
2015. júl. 6. 12:35

Szia!


Mi még nem vettünk, de elég sokan a kókuszra esküsznek. Nálunk is biztosan az lesz.

3991. Vikk99 (válaszként erre: 3989. - Manócska811)
2015. júl. 2. 15:20

Ajajj....az elég sok. Nekem egyelőre annyit mondott a doki, hogy felet este-felet reggel, de napi háromszor mérjem a vérnyomásom. Ma speciel elfelejtettem bevenni (:() reggel a fél szemet, NST-n mégis mikor megmérték, 124 volt. Szóval nem értem, de azért szedem azt a fél szemet.

De ha a dopegyt nem segít, akkor mivel próbálják meg ilyenkor beállítani???

3990. Bágota
2015. júl. 2. 14:46

Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy idetolakszok, csak szeretnék érdeklődni, hogy ki milyen matracot vett a kiságyba?Kókusz, szivacs? Nem tudom eldönteni.

Köszönöm a válaszokat!

3989. Manócska811 (válaszként erre: 3987. - Vikk99)
2015. júl. 1. 22:46
Napi 3×2 dopegyttel élek már néhány hete.
3988. Trixi00
2015. júl. 1. 17:27
nem nem volt semmi pecseteles verzes se... csak szurkalodas.. de orulok hogy semmi baj akkor.
3987. Vikk99 (válaszként erre: 3985. - Manócska811)
2015. júl. 1. 12:33
Azért remélem, nem tartanak benn Téged sem sokáig, ill.hogy hamar beállítják! Dopagyttel nem próbálkoztatok?
3986. Vikk99 (válaszként erre: 3985. - Manócska811)
2015. júl. 1. 12:32

Köszi! Igen, rendben is van minden, szólt tegnap a doki, hogy jók az eredmények, mindössze picit vérszegény vagyok. Örülök, hogy megúsztam. Igazából mindegy nekem, hogy hol virrasztok éjszaka, meg hol alszom napközben, csak itthon van, akit el kell látnom, és épp elég lesz a szüléskor bevonulni néhány napra....

A pocakszurkálás nekem is megy néha, legutóbb említettem terhesgondozáson, felemelték a MagneB6-ot napi 3x2-re, és úgy tényleg nem csinálja. De ez nekem tényleg szurkálás, nem pedig görcs. (Úgyhogy erre hiába mondja a dokim, hogy készül a méhem a szülésre, szerintem ilyenkor a kisfiam találja el valamelyik szervemet) De egyébként, ahogy emlékszem, én is tapasztaltam már a 24.héten is, hogy fordulgatni az ágyban nagyon nem bírtam. (Azóta a helyzet csak fokozódott :( )

2015. júl. 1. 10:58

Sziasztok! Engem holnap vár nagy szeretettel a kórház, nem úsztam meg. Rám rakják 24 órára a vérnyomás megfigyelőt. A doki szerint is még messze vagyunk a céltól így a 24. héten, remélem szépen beállítják és minden okés lesz.

Vikk99 Szerintem veletek is minden rendben lesz. Azért ti már majdnem a célegyenesben vagytok. Ha be kell feküdni, azt meg kibírja az ember lánya. :-) majd jelezz, hogy mizu:-)

Trixi nekem is szurkált mindíg a pocakom, de ha nem görcsöl és nem pecsétel, nincs semmi gond. Nő a kis dràgád és csinálja a helyet magának.:-)

3984. Trixi00
2015. júl. 1. 09:45
18+4 vagyok s az este nyilalasokat ereztem a hasam aljan..normalis ez? foleg ha forgolodtam..
3983. Vikk99 (válaszként erre: 3982. - Ankamacko)
2015. jún. 30. 10:28
Nos, a vérnyomásra azt mondta a doki, hogy az még súrolja a normális határt, meg ő egyébként is várta, hogy a terhesség miatt a 120-as vérnyomásom emelkedik, szóval azzal szerinte nem lenne gond, viszont beküldött laborra. Úgyhogy most várom a vér-és vizelet eredményét. Kicsit aggódom, mert ,,egykeresztes" fehérjés volt már a múltkor.
3982. Ankamacko (válaszként erre: 3978. - Vikk99)
2015. jún. 29. 17:36

Nem akarlak ijesztgetni, de én is abban reménykedtem, hogy egy kis gyógyszerrel megúszom, de teketória nélkül küldtek a kórházba és eszük ágában sem volt haza engedni.

Vizesedni én is csak a kórházban kezdtem.

3981. Trixi00
2015. jún. 29. 16:14
na jo mondjuk en 18 hetes vagyok nem 36 de akkor is kicsi..
3980. Trixi00
2015. jún. 29. 16:14
nekem viszont szornyen kicsi a vernyomasom.. utoljara 130/90 volt de volt mar 90/60 stb..nem tud gyogyszert adni most terhesen ..ezt mondta..
3979. Vikk99
2015. jún. 29. 14:23
Ja, és egyébként vizesedésem most nincs.
3978. Vikk99
2015. jún. 29. 14:22
Ebben a tekintetben nálam is most volt para, mivel a védőnőnk anno nagyon hangsúlyozottan figyelmeztetett a toxémiára. Eddig mindig százhuszon-volt a vérnyomásom, de tegnap 141, és 139 alá nem is ment. A posztokat olvasva, ez egyébként nem sok, de hát mégis, ugye nem ennyi volt eddig. Reménykedtem benne, hogy csak a kialvatlanság miatt ennyi, de egy erős alvás után is 139 maradt, úgyhogy a védőnő át is irányított az orvosomhoz (nem mintha párom nem akarta volna már tegnap este hívni). Úgyhogy nemsoká megyünk hozzá, de telefonban egyelőre nem mondott semmi rémítőt, sőt, mintha így a 36.héten ennyi beleférne. Nagyon remélem, hogy meg is úszom maximum gyógyszerrel, nem hiányzik most, hogy befektessen. Szerintetek? Ne parázzak, ugye?
3977. Ankamacko (válaszként erre: 3976. - Manócska811)
2015. jún. 29. 09:58

Szívesen, kérdezz nyugodtan.


Basszus de sok időd van még hátra:(((. Én a végén kaptam ennyi gyógyszert.

Figyelj nagyon a sószegény diétára! Drukkolok, hogy minden rendben legyen.

3976. Manócska811 (válaszként erre: 3975. - Ankamacko)
2015. jún. 28. 22:23
Köszi a válaszodat. Sajnos nálam is ez a gond, de még csak a 24.héten járok. Napi 3×2 dopegittel viszonylag tudjuk tartani 140 alatt, de már néha följebb is megy. Fehérje eddig még nem volt, remélem nem lesz gond.
3975. Ankamacko (válaszként erre: 3974. - Manócska811)
2015. jún. 28. 20:48

Köszi!


A 30. héten némi öregedést tapasztaltak az egyik érnél a méhben, ezért folyamatosan áramlás vizsgálatra kellett járnom. A 36. hét végén derült ki, hogy fehérje is van a vizeletemben és 150/90 körül volt a vérnyomásom, de ebből én nem vettem észre semmit. Ekkor marasztaltak is a kórházban.

Gyógyszereket folyamatosan kaptam (egyre többet), de ritkán sikerült normális értékeket elérni. Vizesedtem, mint a csuda, de rosszul nem éreztem magam egy pillanatra sem. Simán végig vittem a terhességet, sőt egy kicsit tovább is. A lányom sem sínylette meg egy cseppet sem.


Láttam kevésbé szerencsés kismamákat és babákat. Volt egy csajszi, aki már tántorgott a sok gyógyszertől, de alig akarták megcsászározni. Egy hétig benn kellett maradniuk, mert a baba tiszta szedált volt a sok bogyótól.

Érdemes résen lenni.


Veled is hasonló gond van?

3974. Manócska811 (válaszként erre: 3970. - Ankamacko)
2015. jún. 27. 21:07
Szia! Gratulálok a babához! Azt kérdezném, hogy a toxémia mikor kezdődött nálad? Magas vérnyomás és még mi volt a tüneted? Leírnád nekem? És hogy tudták kezelni?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook