Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Elpattant érből lehet nagyobb eséllyel embólia? fórum

Elpattant érből lehet nagyobb eséllyel embólia? (tudásbázis kérdés)


15. Cidanoi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 12. 18:07
Elpattan egy kapilláris, az sok minden miatt lehet. Mechanikai sérülés is, és nem kell feltétlen beverni hozzá a lábat. Az embólia a főerekben, mély vénákban okoz gondot. Nyugi :) Vizes borogatással eltűnik, és vele a félelmed is.
14. sanyinak (válaszként erre: 13. - Krisztikrisz)
2022. szept. 11. 16:52

Én még nem hallottam olyat, hogy a túl sűrű vér okozna hematomát.

Az oxigénszint pedig elsősorban a tüdő teljesítőképességén múlik azonos külső körülmények esetén.

13. krisztikrisz (válaszként erre: 10. - Sanyinak)
2022. szept. 11. 12:04
Ha túl folyékony vagy túl sűrű a vér, az is okozhat ilyen problémát. Én inkább az erek állapotára helyezném a hangsúlyt. Jobb esetben csak a hajszálerek károsodnak. Az erek védelmében a növényi étrend, az olajos magvak és a C-vitamin sokat segíthet.
12. krisztikrisz (válaszként erre: 10. - Sanyinak)
2022. szept. 11. 11:52

Hogyan növelje meg az oxigén szintjét?


Valakinek az a heppje, hogy bezár ajtót, ablakot így nem tud szellőzni a helyiség. Ismertem egy idős, sportos urat, aki még télen is folyamatosan szellőztetett. Ez az egyik módja az oxigénfelvételnek. A másik az, ha tudatosan belélegezzük, jó mélyen.

11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Sanyinak)
2022. szept. 10. 12:39
Bevérzés előtt sokáig szedtem Kalmopirint. Az is higítja a vért.
10. sanyinak (válaszként erre: 9. - Krisztikrisz)
2022. szept. 9. 22:16

De a vérhígító még inkább növeli a véraláfutások kialakulásának veszélyét!


Az ok, hogy kell a sok oxigén, de hogyan növelje a kérdező az oxigén szintjét?! Neki pedig nyilván nem sűrű a vére, ha spontán bevérzik.

9. krisztikrisz (válaszként erre: 8. - Sanyinak)
2022. szept. 9. 18:18

A véraláfutást kell eloszlatni, ezért kell kezelni.

Az oxigénhiányos állapot besűríti a vért, mint ahogy a kevés folyadék is.

8. sanyinak (válaszként erre: 6. - Krisztikrisz)
2022. szept. 8. 22:06

Miért kellene még a vérét higítani, ha egyszer már így is vérzékeny a lába?!


Sokszor pont a vérhígítok mellékhatása az ilyen bevérzés.


Az oxigén jót tesz a vérnek?! Ez meg hogy érted? Hiszen az éppen az oxigén szállításra való 😁

2022. szept. 8. 05:29
Köszönöm.
2022. szept. 7. 20:48

Igyál gyömbér vagy diófalevél teát, mert erős vérhígító.

Külsőleg fekete nadálytő borogatással vagy krémmel kezeld.

Az oxigén és a víz is jót tesz a vérnek.

2022. szept. 7. 12:06
Ennyitől szerintem nem. A visszértágulat növeli a trombózis kockázatát, de ami neked van, az csak felületi, esztétikai probléma, szvsz.
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Liliom10)
2022. szept. 7. 10:57

Köszi!

Igen, értem. De én úgy értettem, ha van egy ilyen érfalgyengeség, ami néha így megmutatkozik, akkor nem hajlamosít-e agyvérzésre.

Egyébként nekem is nagy paca volt, sőt, azóta is van ott egy kis pukli, a folt hamar eltűnt.

3. liliom10 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 7. 10:41

Dehogy ! Nekem is volt hasonló, de nem is hajszálér, hanem vastagabb. Azt mondta a háziorvos, hogy ez a vér szétoszlik a szövetekben, nem kerül be a vastagabb vénákba és a tüdőbe.

Az agyadba nem is tud kerülni a lábadból. Agyvérzésnél az agyban pattan meg az érfal.

Kezelgesd, krémezd a lábadat !

2. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 7. 10:28
Ha úgy lenne ,akkor az emberek hullanának mint a legyek..
2022. szept. 7. 10:22
Három hete elpattant egy hajszálér a lábamban, nagy véraláfutással. Nem vertem be sehova, ezért gondolom. Nagyobb az esély agyvérzésre, embóliára így?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook