Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Előítéletek manapság fórum

Előítéletek manapság (beszélgetős fórum)


1 2
23. d@nu (válaszként erre: 20. - Mociscsaj)
2007. febr. 6. 13:41

Ez egy szép megfogalmazás.

Csak nem olvastad azokat a bejegyzéseket? :)

Ott aztán mindenre volt példa...

22. d@nu (válaszként erre: 15. - Mociscsaj)
2007. febr. 6. 13:38

"1.Az igazsag teljesen szubjektiv.

2.Az erettseg egyik jele, hogy hiaba hisszuk/ tudjuk, hogy nekunk van igazunk, elfogadjuk, hogy masoknak is joguk van a sajat igazsagukhoz."


Hát én is ezt írtam :)


"Egyebkent azzal amint irtam, nem akarok semmifele egymas torkanak ugrast szitani!"


Tudom, írtam is neked. Az a fórum tényleg kissé elszállt, nem úgy kellett volna beszélgetni a témáról, ahogy végül is megtörtént. Mindenkinek joga van a saját véleményéhez, és végül is úgy döntöttünk, nem akarjuk meggyőzni a többieket a saját véleményünkről.

2007. febr. 6. 13:38
Ez még az előzőhöz tartozott volna,csak iszonyú lassú a net,20percet kell várnom,h bejöjjön egy oldal.Elismerem,így kicsit hülyén néz ki,csak egy elferdített dolgot akartam kijavítani.
20. mociscsaj (válaszként erre: 19. - 5464505f6a)
2007. febr. 6. 13:14

Az eloiteletnek az az alapja, hogy egy-egy "pelda" miatt altalanositjuk a megitelesunket egy egesz populacios retegre. Az eloitelet soran eltaszitjuk annak a lehetoseget, hogy minden szemelyt a sajat erdemei szerint itelunk meg, altalanositasok nelkul.


Tok mindegy, hogy ki nem fogadja el a masik nezeteit, itt nem az a lenyeg, hogy ki "kezdte".

2007. febr. 6. 12:58
Ott én pl.megkaptam,h előítéletes vok. Leírtam,h nekem és rengeteg barátomnak,rokonimnak voltak velük konkrét!! "élményeink". Erre kaptam,h előítéletes vok. Az előítéletnek az az alapja,h vki úgy ítélkezik vmiről,h nem rendelkezik kellő ismeretekkel,személyes tapasztalatokkal az adott dologról/személyről. Nos,nálam épphogy ez nem így volt. Tehát ez nem előítélet. Viszont épphogy ő nem tudta elfogadni az én nézeteim.
2007. febr. 6. 12:55

nekem sok előitéletem van.

pölö nem szeretem a börtönviselt embereket.

vagy nem szeretem a romákat.

de nem szeretem homoszexuálisokat sem.

és mindnek megvan a magyarázata is.este ki is fejtem.

de igen,a lényeg az,hogy vannak előitéleteim ezekkel az emberekkel szemben. és megpróbálom kikerülni őket,amennyire lehet.

17. mociscsaj (válaszként erre: 16. - 5464505f6a)
2007. febr. 6. 12:50
Figyusz, szerintem dolgozd fel es felejtsd el. Jobban jarsz! :)
16. 5464505f6a (válaszként erre: 13. - D@nu)
2007. febr. 6. 12:47

Ezt egészítsük ki egy -két információval!

Igen,én tettem fel azt a bizonys kérdést,mire egy kedves úr(?)egyből nekem esett.Erre leírtam,h én miért látom így,de ő durva hangnemben próbált(volna)kiosztani engem. Tehát,nem egymás torkának ugrottunk. Ő urgott az én torkomnak, mert ő vmit máshogy látott.Ennek utána is lehet nézni.

15. mociscsaj (válaszként erre: 14. - D@nu)
2007. febr. 6. 12:26

Mar modositottak, igy kapta a mostani cimet!

Egyebkent azzal amint irtam, nem akarok semmifele egymas torkanak ugrast szitani!

De:

1.Az igazsag teljesen szubjektiv.

2.Az erettseg egyik jele, hogy hiaba hisszuk/ tudjuk, hogy nekunk van igazunk, elfogadjuk, hogy masoknak is joguk van a sajat igazsagukhoz.


:D

14. d@nu (válaszként erre: 11. - Mociscsaj)
2007. febr. 6. 10:34

"Egyebkent meg lehet hogy nem jol tettem fel a kerdest, azt akartam tudni, hogy vajon miert nem toleransabbak az emberek masok nezetei irant. "


Ha úgy gondolod, rosszul tetted fel a kérdést, akkor szerintem Hoxáék tudják módosítani - bár lehet, hogy Te is... fogalmam sincs.


Szerintem minden emberben megvan a "nekem van igazam" érzés és ha valaki az övétől eltérő véleményen van, akkor megpróbálja meggyőzni őt a maga igazáról. És bár tényleg mindenkiben ott van ez - bennem is -, jó lenne azon munkálkodnunk, hogy elfogadjuk az embereket olyanoknak, amilyenek, a számunkra defektes elveikkel együtt. Nem csak a párunk, családunk esetében kellene a kompromisszum-készségünket fejleszteni, hanem minden környezetünkben élővel szemben.

Nos, erre van aki ráébred és van, aki nem... és azok közül is, akik ezt felismerik, van, aki képes ezt a saját életében megvalósítani és természetesen van olyan is, aki nem.

Jómagam igyekszem, de nehéz eset vagyok. :)

13. d@nu (válaszként erre: 11. - Mociscsaj)
2007. febr. 6. 10:25

Nem Te tehetsz róla, azt hiszem úgy két napja volt egy szavazás, ami után a beszélgessünk a szavazásokról fórumban heves eszmecseréket folytattunk a faji előítéletekről...

A heves eszmecsere annyit tesz, hogy jól egymás torkának ugortunk, így többen is úgy gondoljuk, hogy inkább mellőzni kell ezt a témát :)

2007. febr. 6. 10:05

Én ezt nem értem!De biztosan velem vana a gond.Valaki csinál egy ilyen témát.(Előitéletek manapság).

És ha visszeolvasom a hozászolásokat csak fújjogás az egész.Nem lehet,hogy ennyire negatívak legyünk.Ez nem azt jelenti,hogy mindekinek minden tetszik és OKÉ!Néha nagyon nehéz de el kell fogadnunk,hogy mind-mind mások vagyunk.

Elöre bocs ha valakit megbántottam volna a véleményemmel NEM SZÁNDÉKOSAN tettem.

De sajnos tényleg elég sok manapság az elöitélett.

2007. febr. 6. 08:23

Hm. Lehet, hogy tobbet kellene olvasnom mi folyik itt???? Fogalmam sincs rola, hogy mire utaltok az "otletekkel" (hm... azt hiszem talan jobb ha megse olvasnok tobbet? :)) En a sajat eletemben es munkamban tapasztaltam dolgokat, amirol masok velemenyet akartam hallani.

Azt hiszem akkor talan jobb ha hagyjuk a temat.

Egyebkent meg lehet hogy nem jol tettem fel a kerdest, azt akartam tudni, hogy vajon miert nem toleransabbak az emberek masok nezetei irant.

De akkor hagyjuk!

10. Droma (válaszként erre: 1. - Mociscsaj)
2007. febr. 5. 22:55
Én elfogadom,csak azt nem szeretem,ha meg akar győzni,hogy én rosszul gondolom,és neki van igaza.(nem konkrét személyről írtam) Gondoltam a vita elkerülése érdekében megjegyzem ezt is:D
9. d@nu (válaszként erre: 8. - Win)
2007. febr. 5. 22:48

hát ez már csak így van :)

az előzmények alapján azt hiszem sokkal jobb, ha mindenki szájkosarat tesz fel és messzire elkerüli ezt a témát ;))

8. win (válaszként erre: 5. - D@nu)
2007. febr. 5. 19:30

És milyen érdekes: Nem ír bele senki semmit! Bezzeg tegnap...!

;))

7. 0b099f6590 (válaszként erre: 5. - D@nu)
2007. febr. 5. 19:26
Hát kellett ötleteket adni? Mi?
6. 4423e63349 (válaszként erre: 1. - Mociscsaj)
2007. febr. 5. 19:25
...mert ugy kerek a vilag ha mindenkinek van sajat velemenye.Kepzeld csak el,ha mindenki egy velemenyen lenne,milyen unalmas is lenne az eletünk:)
5. d@nu
2007. febr. 5. 09:56
:)) éééééés tényleg lett egy ilyen fórum!
4. win
2007. febr. 5. 09:42

jajjaj...!!!

:)

3. mociscsaj (válaszként erre: 2. - Cb6b0c49f1)
2007. febr. 5. 09:13

Ok, mondjad, hogy szerinted hol?

Erdekel.

2007. febr. 5. 09:00
A mások különböző véleményének el nem fogadása nem előítélet, legfeljebb fafejűség. Az előítélet máshol kezdődik...
2007. febr. 5. 08:55

Azt tapasztalom, hogy egyre tobb az eloitlet az emberek kozott.

Arra lennek kivancsi, hogy szerintetek mi az oka, hogy nehezen fogadjuk el masok velemenyet kulonbozo dolgokrol?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook