Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Előítéletek manapság fórum

Előítéletek manapság (beszélgetős fórum)


1 2
jan. 20. 10:42
nem minden orszagban van ilyen/tapasztalat/.
jan. 7. 01:17
abbol nincs hiany!
2007. jún. 8. 22:52
Van bőven mindenhol, minden helyen
50. 9cea3ab90a (válaszként erre: 49. - 5464505f6a)
2007. márc. 2. 14:55

Általábban ez így szokott lenni.

De azért gondolom,ez nem 100%-ban igaz,hogy nem bízol meg senkiben?

De az bíztos ,hogy nem szabad túl közel engedni mindenkit az embernek magához.

Hisz ha csalódunk valakiben,az nagyon fájdalmas!

De legalább tanulunk belőle!Az is valami.

2007. márc. 2. 14:48
Az vok,de tényleg:)Hát igen,sajnos jószándékú,őszinte,segítőkész ember vok és ezt szeretik kihasználni:)Ebből adandóan nem is bízok meg senkiben.
48. 9cea3ab90a (válaszként erre: 47. - 5464505f6a)
2007. márc. 2. 14:43

Akkor bíztos jó emberismerő vagy!

Ilyen sokszor megégedted magad?

2007. márc. 2. 14:34
És bizony sokszor vok előítéletes,igen.De eddig még soha nem is tévedtem az előítéleteimmel kapcsolatban!
46. 9cea3ab90a (válaszként erre: 45. - 5464505f6a)
2007. márc. 2. 14:23

Szerintem az a fontos,hogy te tudod mi az igazság,és mit érzel!

Soha nem szoktam azzal foglalkozni,valyon mit gondolhatnak rólam/vagy ,hogy mit gondolok/

Szerintem neked is ,így kellene tened!Sok fájdalomtól megkimélnéd magad.

2007. márc. 2. 14:15
Miért lenne gond.Én meg csak rá akartam világítani,h szeretik hangoztatni,h azért nem szeretem pl.a cigányokat,mert más a bőrszínük.Nem,nem azért nem szeretem őket.Nekem tök mindegy milyen a bőrszíne,ha normálisan tud élni.
44. 9cea3ab90a (válaszként erre: 43. - 5464505f6a)
2007. márc. 2. 14:06

Igazából nekem,ez jutt eszembe az előitéletekről.

Tudom,hogy nem ez a fórum kérdése.

De attól még ugye nem gond ha ezt a kis idézetett ide írtam?

43. 5464505f6a (válaszként erre: 42. - 9cea3ab90a)
2007. márc. 2. 13:45
Nekem,ha problémám van bizoyos emberekkel(-csoporttal),akkor nem azért,mert más a bőrszíne (vagy a vallása),hanem az életvitele miatt.Nagy különbség.
2007. márc. 2. 13:35
"Nem az számít, hogy honnan jöttél, milyen a vallásod vagy a bőrszíned, hanem az, hogy milyen ember vagy! Sok értékes embert veszít a világ az előítéletekkel."
2007. márc. 2. 04:02

Imadooom!

Mindenkor es mindenhol belebotlok! Az emberek ezt elvezik. Es, ugye ez a legkonnyebb az eletben: panaszkodni es itelkezni.


Bar Shakespeare szavaival elve:" Sokszor muvel balgasagot az esz, ha kulsobol belsot itelni kesz!"

2007. febr. 6. 20:38
Az, hogy ki kiket nem szeret, szerintem nem oszt vagy szoroz. Van, aki az arabokat nem szereti, van aki a zsidokat. Van aki a ciganyokat, van aki a franciakat. A rossz peldak miatt altalanositas van, mert az ember igy vedi magat. Az ember abban hisz, ami altal ugy erzi, tuleli a helyzeteket. Valaszreakciok ezek, amiket nem lehet kikerulni. Attol, hogy valakit nem szeretunk, nem azt jelenti, hogyha elmegy mellettunk az utcan, belerugunk. Ez a tolerancia. Eloitelet pedig mindenkinek a sajat dolga. Nem attol rossz valaki, ha eloiteletei vannak, hanem ha azzal masokban kart tesz, vagy azzal masok eletet megkeseriti. Aki az eletet eli aszerint, hogy keruli azokat, akikkel szemben eloiteletei vannak, az csak egyszeruen ugy el, ahogy neki jo, es ezzel nem art senkinek.
39. e71af41436 (válaszként erre: 11. - Mociscsaj)
2007. febr. 6. 19:04

jó ez a tolerancia. én maximálisan tolerálom az általam már említett embereket. a nézeteiket a tetteiket.

csak velem ne kerüljenek kapcsolatba. és akkor minden rendben lesz szerintem.

38. ViBo (válaszként erre: 37. - D@nu)
2007. febr. 6. 15:18

Ezt nemtudom. talán az lehet szerintem, hogy senkinek sincs ideje, meg ereje a mások érveit befogadni, elgondolkozni, és el is fogadni azt. mindenki rohan meg dolgozik és elég nekik a család meg a barátaik nyűge.

elég nagy baj ez!

37. d@nu (válaszként erre: 28. - Oorlog)
2007. febr. 6. 14:36

A kezdeti nehézségek után mociscsaj a 11. hozzászólásban az alábbiakat írta:


"Egyebkent meg lehet hogy nem jol tettem fel a kerdest, azt akartam tudni, hogy vajon miert nem toleransabbak az emberek masok nezetei irant."

36. babi83 (válaszként erre: 32. - ViBo)
2007. febr. 6. 14:23
Ezzel én is egyetértek!
35. ViBo
2007. febr. 6. 14:22
(:
34. ViBo (válaszként erre: 30. - Eve20)
2007. febr. 6. 14:22

Na már én is jártam így(:

de látod attól még hajlandó voltál megismerni őt és belátod, hogy tévedtél.

Szerintem az a gáz hogyha valaki erre nem képes.

33. Eve20 (válaszként erre: 32. - ViBo)
2007. febr. 6. 14:20
Egyetértek veled:)
32. ViBo
2007. febr. 6. 14:18

Én úgy gondolom, hogy nem az a legnagyobb baj hogy az embereknek előítéleteik vannak mert ez szerintem elkerülhetetlen.

A nagyobb gondot abban látom hogy vannak olyanok akik nem képesek kilépni ebből a gondolkodásból, és esélyt sem adnak arra hogy megváltozzon a véleményük.

Tehát szerintem nem az előitéletekkel van a baj, hanem azzal ha valaki azokból kiindulva nem is akarja megismerni magát az egyént(vagy a dolgot, mert dolgokkal kapcsolatban is vanna azért előitéletek).

31. Eve20
2007. febr. 6. 14:15
Na meg persze nem maradhat ki az sem, hogy VELEM milyen előítéletei vannak a legtöbb embernek. És ez nagyon szomorú. Mindez azért mert fiatal anyuka vagyok:((
30. Eve20
2007. febr. 6. 14:13

Én is hozzászólnék ha nem baj:)

Persze nekem is vannak előítéleteim, például kábé két évvel ezelőtt ismertem meg anyukám egyik barátnőjét. Annak ellenére hogy mint embert nem ismertem, külső alapján ítéltem (nagyon kihívóan öltözik), és elkönyveltem k...vának:(( Utána kiderült, hogy nála szimpibb, rendesebb emberkét nem is ismerek a környezetemben...azóta is szégyenlem, hogy milyen bunkó voltam, de legalább arra jó volt, hogy ne ítéljek el valakit csípőből, csak a külseje miatt. Úgyhogy azóta máshogy állok hozzá az emberekhez is.

29. 5464505f6a (válaszként erre: 28. - Oorlog)
2007. febr. 6. 14:11
pl rengeteg idős előítéletes a fiatalokkal szemben.Vagy egy új munkatárs,csoport/osztálytárs esetében uez a helyzet.
28. oorlog
2007. febr. 6. 14:08

vagy:Az előítélet meghatározása úgy szól, hogy az tényeken, vagy hibás vagy merev általánosításon alapuló előre kialakított vélemény.wikipedia.

pont.

Mi lenne a topik léynege? Az,h miért előítéletesek az emberek vagy hogy kinek mivel szemben van előítéleete? Csak érdeklődöm:)

Különben minden emberben vannak előítéletek. Nem csak olyan konkrétumokra kell gondloni,h én utálom a zsidókat.(ez csak példa,felhivom a figylemet)

2007. febr. 6. 13:59

Jó,ne veszekedjünk,de vannak konkrét meghatározások,fogalmak(mint minden szónak)amiknek utána leeht nézni,h mit jelent ez a szó.Tehát nem arról van szó,h én vagy te mit hiszel,hiszen meghatározások vannak rá.Pl:"Fogalma: Rossz feltételezése másokról kellő bizonyíték(!!!) nélkül, /különösen akkor, ha az adott helyzetben a felmerülő új tények sem képesek megváltoztatni az előzetesen kialakított negatív véleményünket, értékítéletünket./

Az előítéletek negatív érzelmi színezetűek.

"

"Az előítéletet nem "tudjuk", azt "hisszük"."

palya.hu/dolgozat/

ez most csak egy,modnom,lassú a netem,nem tudok többet kikeresni.

Tehát vehetjük úgy,h lezártuk ezt a részét.

De mellesleg,HA előítéletem van egy vmivel kapcsolatban,az nem azt jelenti,h minden mással is.:)

2007. febr. 6. 13:54

Igen, csak szepen veregessuk egymast vallon az igazsagunkert, es menjunk bekevel :-D


Tsok~!

25. d@nu (válaszként erre: 24. - 5464505f6a)
2007. febr. 6. 13:44
Aham, ez is lett a vége, számodra más az "előítélet" fogalma, mint számomra. Arról meg kár lenne vitát nyitni, hogy kinek is van igaza.
2007. febr. 6. 13:42
Mindegy,én is csak azt akartam kihozni,h el kell fogadni,h nem uúgy gondolkodunk.ennyi:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook