Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Élnél olyan házban, ami nem tetszik kívülről? fórum

Élnél olyan házban, ami nem tetszik kívülről? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2021. máj. 4. 13:52
én is olyanban élek, a szükség nagy úr
2021. ápr. 4. 03:37

Inkább sajátban mint albérletben, aztán spórolnék és vennék olyat vagy megcsináltatnám úgy, hogy jól érezzem magam benne.


Öröklés téma: mi a szüleinktől, ők az ő szüleiktől, tőlünk meg a gyerekeink fognak örökölni. Jó esetben így van ez. Az is igaz, azt lehet örökölni ami van. Ha eladta, felélte, elköltötte, másnak adta akkor nincs mit örökölni.

73. rabankari (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 2. 21:47

A telek közös, osztatlan?

Én tuti nem vennék olyan házat ami sem kívűl, sem belül nem felel meg.

Ràadásul ikerház, ki tudja ki költözik be pár év múlva.

Vegyetek olyan házat ami megfel valamennyire az elképzeléseiteknek.

72. Miss Angel (válaszként erre: 49. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 2. 21:36

sokan irják itt az örökség témát....

ilyen körülmények között,jah,valoszinű,hogy anyuka a párodra fogja hagyni a házat,eddig is sokat törődött vele...így pláne megvenném,ha megfelel az igényeimnek,mert segítségre nemigen számíthatok,ill számíthattok ti,ez a napnál is vikágosabb,de ez az én magánvéleményem...most is azt mondom,még mindig jobb egy tehermentes és SAJÁT házban élni biztonságban a családommal,gyerekeimmel,mint az albérletet nyögni egy életen át.De tényleg kell annyi,hogy el tudjátok képzelni a jövötöket abban a házban,mert ha nem megy akkor úgyse fog menni...kívánom,hogy helyesen döntsetek és sok boldogságot!

2021. ápr. 2. 21:07
Igen. A lènyeg, hogy belülről tetszen.
70. Imisz (válaszként erre: 57. - Bözsi néni)
2021. ápr. 2. 20:57
Én is ugyszintén :) :)
69. Imisz (válaszként erre: 56. - Bözsi néni)
2021. ápr. 2. 20:56
Ezt mondom én is: életében azt csinál vele amit akar, s akkor esetleg nincs mit örökölni.
68. Amaunet (válaszként erre: 66. - Df1e1c376c)
2021. ápr. 2. 20:32
Mi van?
67. semleges (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 2. 19:01
Szerinted mindenki olyanban lakik amit az álmaiban elképzelt?
66. df1e1c376c (válaszként erre: 64. - Amaunet)
2021. ápr. 2. 18:45
És a saját kérdésed válasznak olvastad?
65. Bözsi néni (válaszként erre: 63. - Amaunet)
2021. ápr. 2. 18:42

Oké, értem.Azért én nem itélem el ennyire a nőt, mert ki tudja, mi és hogyan történt valójában.


De nem is ez itt a téma, bocs, nem akarom félrevinni a forumot.

64. Amaunet (válaszként erre: 59. - Df1e1c376c)
2021. ápr. 2. 18:42
Olvasom a fórumot.
63. Amaunet (válaszként erre: 61. - Bözsi néni)
2021. ápr. 2. 18:40

Természetesen NEM! Nekem szülői ház, ahol felnőttem.

De értsd már! Családban nőttem fel. A ház éppúgy a testvéreimé is, mint az enyém vagy anyámé.

Sőt! A nagyszülői ház éppúgy az unokatestvéreimé mint a mienk. Soha nem néztünk úgy rá, mint vagyonra. Olyan hely mindkettő, ahova haza lehet menni.


Családban ilyesmiről nem gondolkodnak.


Viszont ennek a nőnek sosem volt családja. Mint egy idegennek adná el a szülői házat a gyermekének.

És igenis felelősséggel tartozik egy szülő a gyermeke felé, hogy mit hagy rá!

2021. ápr. 2. 18:34

Gondolom, nem sok vevő van a házra és azok sem a jövő héten jattolnak.

El tudom képzelni, hogy a nőnek kell a pénz, nincs vevő és olcsóbban felajánlja a fiataloknak.

Nem családi szálak amik mozgatják, csak a pénzéhség.

Azt nem tudjuk, hogy ő hova költözik.

61. Bözsi néni (válaszként erre: 58. - Amaunet)
2021. ápr. 2. 18:34

Az a nő nem is anyuka, ha meg tudta tenni azt, hogy ott hagyta a gyerekét, bár a tényleges körülményeket nem ismerjük, csak egy meny szavát az anyósra.


Amíg él a szülő, nem örökség. Az övé. Vagy úgy mentél a szüleidhez, úgy néztél a házra, tárgyakra, hogy az "örökségem"? Én sosem gondoltam ezt.

60. globus
2021. ápr. 2. 18:33
Azért látni, hogy nem tiszták a múltbeli körülmények, akárcsak jövőbeliek, itt ház milyensége a kisebb probléma :)
59. df1e1c376c (válaszként erre: 58. - Amaunet)
2021. ápr. 2. 18:33
Te honnan szedtél részleteket?
58. Amaunet (válaszként erre: 53. - Bözsi néni)
2021. ápr. 2. 18:27

Szerintem épp azért nem gusztustalan ezzel is gondolni, mert a szülők általában a gyermekeikre hagyják a vagyonukat. Mi gusztustalan van ezzel? A családok évezredek óta így gondolkodnak.


Ez az anyuka(?) meg... egyszer már elhagyta a gyermekét és most pénzért adná azt a házat, ami a férfinak a szülői háza. Ez aztán a nagyon szeretheti az a fiút!

57. Bözsi néni (válaszként erre: 54. - Imisz)
2021. ápr. 2. 18:26
Bocs, túl gyorsan olvasta el és az elejlt félreértettem. Sajnálom.
56. Bözsi néni (válaszként erre: 54. - Imisz)
2021. ápr. 2. 18:25
Miért örökölné meg? És ha eladja, a pénzből meg él, mint Marci Hevesen?
55. tulipán*** (válaszként erre: 27. - Channa*)
2021. ápr. 2. 18:24
Nem képzelem magam királylánynak a semmire és még szerényebben is adom elő magam mint amire okom lenne. Téged viszont úgy tűnik, hogy zavar, hogy egy jó nagy proli vagy (amit nem is csodálok 😃), ha üres vádakkal illetsz ismeretlenül és alaptalanul, hogy egy kicsit jobban érezd magad. 😂
54. Imisz (válaszként erre: 23. - 8393f36701)
2021. ápr. 2. 18:19

Kifizettetni amit egyszer megörököl.....ha megörökli a gyerek. Ha anyukának pénzre van szüksége el is adhatja a házat és akkor a gyerek nem örököl max. ha helyette vesz másikat. Ha feléli az árát akkor annyit sem. Igy viszont felajánlotta a megvételt, a FI reméli olcsóbban mint a piaci érték. Nem tudhatjuk anyuci indíttatását.

De egyet értek veled, én sem fizettetném ki a gyerekeimmel.

53. Bözsi néni (válaszként erre: 38. - Amaunet)
2021. ápr. 2. 18:19

Nem. Az a ház nem "jövőbeni örökség", hanem az édesanya háza.


Örökség majd akkor lesz belöle, ha az anyuka meghal, és nem adta, ajánékozta vagy kártyázta (akár) el. Mert az övé és azt csinál vele, amit akar!


Az más kérdés, hogy a szülők nyilván a gyerekeiket segítik, nem elkártyázzák, de még életében örökségként gondolni rá szerintem gusztustalan.

52. Amaunet (válaszként erre: 49. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 2. 17:58

A nagymama az apai vagy az anyai nagyszülő?

Melyik családé volt eredetileg a ház?

Apai rész nem a párodé?

51. df1e1c376c (válaszként erre: 49. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 2. 17:49

Szóval akkor van egy testvér, miért kellene csak a te pasidnak adni? És főleg neked miért lenne a házból részed?


Az meg már csak nem veszélyeztetés, ha valaki elad egy házat :D

50. Channa* (válaszként erre: 49. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 2. 17:48

És akkor megosztanál velünk részleteket?


A tulajdonjog, hogy alakulna?

Piaci ár alatt tudnátok megvenni?

Milyen fizetési feltételeket akar megszabni?

49. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - 8393f36701)
2021. ápr. 2. 17:45
Az anyja soha nem volt igazi anya. Két évesen elhagyta a párom egy férfi miatt és a nagyi nevelte fel. Aztán szült egy gyereket annak a férfinak is, aztán mikor rá jött milyen gáz a pasi hazament. Én megsem lepődtem, hogy pénzért adja el a házat. Illetve ugye a mama is veszélyben van, mert ha eladja a párom anyja a házat kitudja milyen banda költözik egy portára a 75 éves mama mellé
2021. ápr. 2. 17:40
Hurrá. Megint egy leszart fórum.
47. df1e1c376c (válaszként erre: 46. - Simple)
2021. ápr. 2. 17:25
Három szobás, nagy kertes ház házasságkötés, család alapítás előtt 26 évesen, és már egy másik ház megvételét számolgassa? Kell előre gondolkodni, de ez nem túlzás meg irrealis?
46. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 2. 17:13
Én két dolgot mérlegelnék, illetve számolnék ki. Az egyik az, hogy át lehet-e alakítani olyannak, amilyennek szeretnétek, ehhez kell egy szakember, aki megnézi, hogy például melyik falat lehet kivenni, módosítani, milyen más lépcső férne el stb. És hogy ez mennyibe kerülne, a ház vételárával összeadva megérné-e? Mert lehet annyiért amennyi a végösszeg, már kapnátok olyat is, ami már most is tetszik. Ha nem lehet átalakítani nektek tetszőre akkor el is dőlt a kérdés. a másik ami nagyon fontos, hogy írtad a másik felével nem tudni még mi lesz. Érdemes lenne azt is nektek megvásárolni a későbbiekben. Arra lesz-e pénzetek?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook