Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elköltözhetek otthonról 16 évesen? fórum

Elköltözhetek otthonról 16 évesen? (tudásbázis kérdés)

1 2
16. Nickol240 (válaszként erre: 13. - Ozike0501)
2014. febr. 19. 18:40
akkor ez mit jelent, lehetséges ez az egész?
15. cicaanya (válaszként erre: 13. - Ozike0501)
2014. febr. 19. 18:38

16 éves nem tanulhat már de kiskorú(fiatalkorú)

18 évesen már nem ;)Törvény szerint....

2014. febr. 19. 18:38
Ha van hova menned lakni, és tényleg annyira szörnyű a helyzeted, (már pedig, ha egy 12 éves kislányt hagynak a szülei pasizni, az nem normális) akkor a gyámhatósághoz kell bemenned személyesen, és kérni engedélyt, hogy mehess.
2014. febr. 19. 18:35
16 és 18 év között már nem kiskorú, hanem fiatalkorú!
12. krautmanno (válaszként erre: 10. - Megi04)
2014. febr. 19. 18:19
Régi a billentyűzetem és sokszor 2-szer is meg kell nyomnom a gombot,mire leír egy betűt.
11. cicaanya (válaszként erre: 7. - Sasmadar2)
2014. febr. 19. 18:17

HÁT nem egy leányálom a lányokat elviszik! Én nem de 2szülő ismim akik ugyan iylen életet élnek mit a leíró lányka... nos durva ha nincs ki párfogásba vegye bent akkor gáz!És nem fogják neki elnézni 22évvessel van együtt mert kiskorú,mind1 mit akar szabad akaratából!

Itt sajnos a szülő ha lemond akkor is nem fogják hagyni 22évessel együtt legyen az biztos!

10. megi04 (válaszként erre: 8. - Krautmanno)
2014. febr. 19. 18:16
(Normális esetben....?)
2014. febr. 19. 18:14
esetben
2014. febr. 19. 18:14
Nekem az eleje akkor is sántít.18 éves nagyfiúk nem kis "pisis" 12 éves kislányokkal kezdenek.Normális estben.
7. sasmadar2 (válaszként erre: 2. - Nickol240)
2014. febr. 19. 18:12

Azért a gyámügyet sem hagynám ki a dologból.

Talán elvehetnek tőlük és jobb helyre kerülnél.

2014. febr. 19. 18:10
*Amig nem toltod be a 18-at, addig nem lephetsz meg; abbol bizony rendorsegi ugy lesz*
2014. febr. 19. 18:09
Az ismerősöd vagy nagyon buta,vagy téged akar megvezetni....16 évig vagy tanköteles.De nagykorú,még mindig csak 18 évesen leszel.
2014. febr. 19. 18:07
Igen,a barátod börtönbe kerülhet kiskorú megrontásáért.:( Hiába nem ront meg,a törvény szerint igen.Valamit nem értek...4 éve vagytok együtt,és most töltöd a 16-ot??? 12 éves korodtól vagytok együtt? Ha ezt a szüleid eltűrték,akkor miért ne engednék,hogy összeköltözzetek?Nem gorombáskodni akarok,csak nem értem...
2014. febr. 19. 18:07
Már ne haragudj,de 12 éves korod óta vagytok együtt?Ő akkor 18 éves volt...ez nekem nem életszerű.
2014. febr. 19. 18:02
A barátommal már 4 éve vagyunk együtt. Ő 22 éves. Kifejezetten utálok otthon lakni anyáékkal. Van egy öcsém és ő a szemük fénye. Engem magyarul le sem szarnak. Hogy elhiggyétek: nem adnak soha egy forintot sem. (Helyettük a barátom szokott adni pénzt.) Sosem akarom elfogadni tőle, mert neki is kell az. De mégis kénytelen vagyok elfogadni. Mindig lealkudom vele azt az összeget, amit adni akar nekem kevesebbre. Nem akarok a szemében egy pénzleső csajnak tűnni. Mivel nem is vagyok az. Állandóan csak a veszekedés megy otthon köztem és a szüleim közt. Van olyan, hogy ütnek. A testvérem is olyan csúnyán beszél velem. Legtöbbször szeretném megölni magam… Egyszer kétszer meg is próbáltam, de azóta már komolyodtam. Ha az öngyilkosság megfordul a fejemben, mindig eszembe jut a barátom. Ha más miatt nem, őmiatta érdemes élnem. Tudom, hogy szeret engem és én viszont szeretem őt. Jóformán csak ő van nekem. Egyszer megpróbáltam elszökni. Először sikeres is volt és csak aztán lett egyre rosszabb. A lényeg, hogy 2 hét tiltással megúsztuk. És most készülnék a következő szökésre. Direkt vártuk meg, hogy betöltsem a 16. évemet. Van egy ismerősöm, aki szintén elszökött a barátjával és a lényeg, hogy ő is elmúlt 16 és kihívták a rendőrséget a szülei. A rendőrök azt mondták a szülőknek, hogy nem tehetnek semmit, a szerelemhez mindenkinek joga van. Ezért gondolom úgy, hogy nekem is sikerülhet. És igaz a barátomat emiatt nem vihetik börtönbe? Mert azt még megértem, hogy 2 éve mikor elszöktem, akkor még börtönbe kerülhetett volna (éppen ezért jöttem inkább haza) de most, hogy elmúltam 16 igaz már nem. Mindenki véleményére kíváncsi vagyok. Csak ne gorombáskodjatok.
2014. febr. 19. 18:00
16 éves kor után ellehet menni úgy otthonról, hogy ne legyen belőle rendőrségi ügy? Alul részletesebben!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook