Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Elkezdtem az új életem. fórum

Elkezdtem az új életem. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 ... ❯❯
1392. ironizáló (válaszként erre: 1382. - Antica)
2017. jan. 3. 18:26
Én is azt mondom,hogy keveset. Én kv-ba napi 2x0.5 -1 dl tejet használok. Kevés sajt, heti 2-3x félzsíros tùró 125 gramm. Ha olyat főzök, akkor tejföl, tejszín, de az sem mindennapos. Joghurt, kefír semmi. De tényleg egyéni döntés ez is.
1391. ironizáló (válaszként erre: 1379. - Somogyi márton)
2017. jan. 3. 17:53
Nekem írtál tsh-t, úgyhogy nem para :)
1390. Katus73
2017. jan. 3. 17:50

Imádom a tejtermékeket. De akkor csökkentem. 😞

Fogamzásgátlót vagy 20 éve nem szedek. 4 évig küzdöttem a gyerekért. Hormonok, lombik. Úgy gondolom 3 életre való hormont kapott a szervezetem. 😞 És ez sajnos kilóban is meglátszott. Amikor a "legnagyobb"voltam 136 kilót mutatott a mérleg. 😞

1389. Channa* (válaszként erre: 1377. - Somogyi márton)
2017. jan. 3. 17:43
TSH:DDD
1388. Channa* (válaszként erre: 1371. - Icuska538)
2017. jan. 3. 17:42

Nem, nem csak fizetősbe:D

Oldalt van a tápanyagjavaslat, ezen a panelon alul van egy fogaskerékszerű ikon, ha rákattintasz, akkor be tudod állítani.

1387. antica (válaszként erre: 1386. - Gribedli***)
2017. jan. 3. 17:42
Értem, köszönöm szépen a választ!
1386. gribedli*** (válaszként erre: 1382. - Antica)
2017. jan. 3. 17:38

Hát én semmilyet mert vegán vagyok, szóval semmilyen állati fehérjét nem.


De amikor még ettem húst, tejtermékeket akkor is korlátoztam, úgyhogy döntsd el te. Akadályozza a fogyást, mert tele van hormonokkal. A tehenek hormonokkal vannak kezelve, hogy legyen tejük, ezek a hormonok belejutnak a tejbe. Ha szoptattál, biztos emlékszel, mennyi mimdent nem ehet a szoptató anyuka, mert minden a tejbe kerül. A tehenekkel szemben nincs ilyen elvárás, hogy bizony bekerülhet a tejbe, hát kapja a sok cuccot, te meg megiszod, megeszed. És a teheneknek egész nagy adag hormon kell, nem úgy mint az embernek. Ez sok komplikációt okoz egy nőnél mert ezek a hormonok pont ott fognak lerakódni, ahol ugye a fogamzásgátlók is, tehát ugyanùgy mérgezi vele magát az ember.

1385. gribedli*** (válaszként erre: 1379. - Somogyi márton)
2017. jan. 3. 17:28
:DDD
1384. gribedli*** (válaszként erre: 1364. - Esthajnalcsillag)
2017. jan. 3. 17:27

Amúgy ez komoly, hogy ha elmész a házi orvosodhoz, hogy szeretnél egy teljes körű vérvételt, vizeletvizsgálatot, akkor elküld azzal, hogy egyél kevesebbet?


Mert én 6 havonta járok ilyen check up-ra, nem kérdez semmit, hanem írja is a szokásos dolgokat, de pm is és a többi is. Körzeti orvosok ennyire sóherkednek a beutalókkal?

1383. gribedli*** (válaszként erre: 1364. - Esthajnalcsillag)
2017. jan. 3. 17:19

Hát épp ez az, ők poénnak szánták, hogy ez "őrülten" insane vagyis egészségtelen, így elnevezték insanity-nek.


Nem is lightos tornákra gondoltam, hanem kevesebb ütődéssel járó súlyzós edzés vagy egyéb. Nem kötelező kihajtani a sz.rt, hogy valaki jól nézzen ki, amúgy meg te is írod, hogy itt-ott le kell tompítanod, vagyis eredeti formában ezek veszélyes mozdulatok is lehetnek.


Nem kétlem, hogy van, aki olyan szinten függő, hogy csak akkor gondolja hatékonynak az edzést, ha mindene ég meg marhára izzad meg minden, ezért népszerűek az ilyen edzések.

1382. antica
2017. jan. 3. 17:17
Nekem a legnagyobb dilemmám a tejtermékek és a kávé fogyasztása.Vannak olyan fórumok, ahol azt olvastam, hogy sovány túrót, sajtot sem lehet enni még ha a napi ch és kalóriába bele is férne. Persze nem laktóz érzékenyekre gondolnak, hanem azokra akik fogyni szeretnének.Biztos írtátok már csak elkerülte a figyelmemet, de Ti, hogy vagytok ezzel?
1381. ironizáló (válaszként erre: 1371. - Icuska538)
2017. jan. 3. 17:03
Valószínű a tápanyag javaslatnál a % és gramm lesz a ludas. Azt nézd meg.
1380. antica (válaszként erre: 1379. - Somogyi márton)
2017. jan. 3. 17:00
Úgy látszik a memóriám a régi csak a testem változott.😆
1379. somogyi márton (válaszként erre: 1378. - Antica)
2017. jan. 3. 16:57
Megnéztem, tényleg TSH van a beutalón. A Férjemén van a psa. Na megint okosabb lettem. Még jó, hogy máshol nem sütöttem el ezt a hülyeséget.
1378. antica (válaszként erre: 1377. - Somogyi márton)
2017. jan. 3. 16:52
A PSA az a prosztata, csak férfiaknál nézik! A pajzsmirigy hormonjai A TSH, T3 és T4.
1377. somogyi márton (válaszként erre: 1375. - Antica)
2017. jan. 3. 16:50
Ja nő vagyok. Pajzsmirigy vizsgálatot kértem, mert stagnálok. Az nem psa? vagy csak a prosztata az? Akkor mi a pajzsmirigy vizsgálat?
2017. jan. 3. 16:48
Hát még nekem is sikerült, pedig tök hülye vagyok a géphez, és nem fizetős. ne mondj le róla, megéri. Enélkül biztos nem csinálnám. Ez jó buli. Reménykedjük, hogy Ironizáló, vagy Grib. rávezet, ha ráérnek....
1375. antica (válaszként erre: 1365. - Somogyi márton)
2017. jan. 3. 16:48
A fórum elején úgy emlékszem azt írtad, hogy nő vagy. Rosszul emlékszem? Akkor minek néznek neked PSA vizsgálatot? Nem kukacoskodni akarok, csak kíváncsiság.
1374. Katus73 (válaszként erre: 1372. - Icuska538)
2017. jan. 3. 16:46
Nekem működik a bázis
1373. Katus73 (válaszként erre: 1369. - Somogyi márton)
2017. jan. 3. 16:41
Ha bekattant (és most ez van), akkor nem esik nehezemre tartani. Csak az éjszakás műszakok kavarnak be kicsit, mert hajnali kettő körül ennem kell. De az betudható a reggelinek. 😃 Mikor hazaérek úgysem eszek, csak beborulok az ágyba. 😃 Rendes kenyeret nem eszek (na itt ezt nagyon egyszerű betartani, mert nem igazán van). Viszont Vasa kenyérből meg van rengeteg fajta. 😃 Ma meg tegnap filmjölk (a mi aludtejünkhöz tudnám hasonlítani, de nem teljesen olyan) volt a reggelim teljes kiőrlésű gabonapehellyel.
1372. Icuska538 (válaszként erre: 1371. - Icuska538)
2017. jan. 3. 16:41
Úgyhogy marad a kézi kalória számolás ....
1371. Icuska538
2017. jan. 3. 16:38
Én eddig a a bázisin betudtam állitani, most képtelenség....oldal kihoz az ún makróknál/bár nem tudom ez mit jelent ???/egy nagy számot , hogy azzal túlléptem pedig dehogy ,lehet csak fizetősen lehet újabban átállitani .....?????
1370. ironizáló (válaszként erre: 1364. - Esthajnalcsillag)
2017. jan. 3. 16:26

Akkor vedd elő a bátorságod és menj el azért a beutalóért :) Aki így nyomja a tornát az ne féljen a dokitól :D Viccet félretéve tényleg fontos lenne. Egyáltalán nem ilyen egyszerű, hogy egyen kevesebbet. Persze sokszor tényleg csak ennyi, de nem mindig. Muszáj felelősséget vállalnod a saját egészséged iránt és utánajárni a dolgoknak.

A bázison teljesen ingyenes ez. Bázis is számol, te is megadhatod. Ez azért jó, mert így mindenki személyre tudja szabni magának. A zsírevők, a sportolók,hízni vágyók, súlyt tartók, ch-sok stb... Én az optimális elosztásban hiszek, nem kell semmi extrém a sikerhez, csak kalóriadeficit. A makrókat valahogy így: Ch: 40-60% zsír: 20-30% fehérje 20-30%.

1369. somogyi márton (válaszként erre: 1368. - Katus73)
2017. jan. 3. 16:20
Csoki???? Na de komolyan. Az én laborom is jó volt eddig mindig. De most régen voltam, kb egy éve. Ha elkezded a bázist a beállitott makrókkal, pont annyi lemegy az biztos áprilisig. Persze tartani kell a számokat. Ennek a három hónapnak erről kell szólnia. Nincs kilengés, ez most erről szól. Nekem meg volt már a három hónap, ez már ráadás, de még jó lenne pár kiló minusz. Nem okoz probélémát, teljesen tartható az étkezés. Én a saját megszokott kajáimat eszem, nem sokat változtattam, csak tartom a makrókat. Pl. Ma reggelire ettem 6 deka magos kenyeret /gyökér /, 2 tojásból rántottát, bele tiz deka zöldborsó, és hagyma. Ebéd volt káposztaleves, tele hussal, gombával. Lencsefőzelék börös malacsülttel. Uzsi tiz deka borsó, egy banán, vacsora megint öt deka kenyér, vaj, csirkesonka tiz deka, póréhagyma, hegyes erős. Hát ez nem éhezés. Mindig előre tervezek a bázison egy nappal. Néha változtatok, de nagyjából meg van.
1368. Katus73
2017. jan. 3. 16:09
Mondjuk az eddigi laborjaim jók voltak. Csak hát ugye öregszem és nálunk a családban népbetegségnek számít a cukorbetegség. Bár a cukromat néha meg szoktam nézni. Csoki evés után egy órával mutatott legutóbb 7-et.
1367. Katus73
2017. jan. 3. 16:06
Hát lehet egy teljes labor nekem sem ártana. De majd csak áprilisban megyek haza. Addigra meg szeretnék egy tizessel kevesebb lenni
1366. ironizáló (válaszként erre: 1365. - Somogyi márton)
2017. jan. 3. 16:01
Ha már ajánlottam, akkor ne a levegőbe beszéljek, ma voltam beutalóért, holnap reggel ott kezdek. Ha a dokidnak leesett az álla, akkor látványos az a változás.
1365. somogyi márton (válaszként erre: 1364. - Esthajnalcsillag)
2017. jan. 3. 15:02
Ismét irom, hogy az enyémet a lányok állitották be. Már emlékszem Rád. Én csütörtökön megyek teljes vér-vizelet, psa. vizsgálatra. Ezt is Ironizáló hatására kértem. Szó nélkül irta ki a háziorvos. Ő is duci, rég látott, leesett az álla, mikor meglátott. Még nekem kellett elmesélnem az eredményemet. Ők nem erre vannak kiképezve, hogy a fogyásunkat elősegitsék. De erre itt a módszer. Nagyon örülök, hogy idetaltam. Jó rágondolni ébredés után, hogy "vékony" vagyok. Persze magamhoz képest.
1364. esthajnalcsillag (válaszként erre: 1355. - Gribedli***)
2017. jan. 3. 14:45

Az insanity nem egészségtelent jelent :)

Inkább őrületnek mondanám és valóban nagyobb túlsúllyal nem ajánlott ugrálni, de ki-ki a maga szintjének megfelelően csinálja. Pl. én se szoktam a nagyobb ugrásokat végezni, vagy bármi más mozdulatot kíméletesebben kivitelezek, ha úgy érzem, nem bírná a térdem és így egyáltalán nem megterhelő, mégis hatásos.

Van olyan ember, én is ezek közé tartozok, akiknek pont az a fajta mozgás jön be, hogy a határaidat feszegeted. Amikor úgy érzed, hogy mindjárt belehalsz, de mégis fantasztikus érzés és a végén mikor megcsináltam maga a mámor.

Nekem ez a sport nagyon bejött, nem lenne türelmem 1-2 óra lightos tornákhoz, csináltam azt is, nekem nem vált be, ez meg lelkileg is kielégít és rettentő látványos javulást hoz.

Csak most valamiért nem megy vele a fogyás, orvoshoz meg őszintén szólva nem merek elmenni. Pár hónapja a nőgyógyászomnak említettem ezt, ő csak annyit mondott rá, hogy első körben ne egyek annyit....ezek után a maradék bátorságom is elment, hogy a háziorvostól beutalót kérjek vérvételre, nagyon megalázó lenne, ha ő is csak azzal jönne, hogy ne faljak annyit :(


A kalóriabázist néha jegyzem, de nem tudom mik ezek a makro beállítások. Az az ingyenes szolgáltatások közt van?

1363. pimpi3
2017. jan. 3. 14:31

Sziasztok!Csatlakoznék hozzátok én is!

Pár éve rengeteget fogytam ,aztán 2013-ban megszületett a harmadik lányom. Beteg lettem és rettentően meghíztam :( 136kg vagyok es 158cm!

Ma van a 38. Szülinapom,orvosok javaslatára elkezdtem egy 2 hetes diétát ma!Ha sikerulne 100kiló alá mennem meg is műtenének!

❮❮ ... 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook