Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Elítélendő-e, ha a nő idősebb /minimum 10 évvel/ a férfinál? fórum

Elítélendő-e, ha a nő idősebb /minimum 10 évvel/ a férfinál? (beszélgetős fórum)


2007. márc. 6. 19:38
Nem ítélhető el szerintem sem.A szüleim között is 9 év a korkülönbség anyukám javára,de ebből semmilyen probléma nincsen!
2007. márc. 4. 11:08
Nem!!! Nekem is volt nálam 10 évvel fiatalabb barátom. A fiatal férfiak között is van érett, komoly gondolkodású. Nem éreztem a korkülönbséget.
74. Rika1
2007. márc. 3. 23:59
Semmi esetre sem.Nem az életkor számít,hanem az érettség,a megértés a szeretet,és a szerelem.:))
73. regres
2007. márc. 3. 23:55

egyszer kíváncsiságból összejöttem egy 11 évvel id. nővel.Nagyon jó fej volt,szuper teste és férje...

nem ítélem el

2007. márc. 1. 00:24

Egyáltalán nem! A szeretett számit,sokan elitélnek embereket,mert a nő idősebb 10-20 évvel,és azt mondják anyja lehet,de van olyan párkapcsolat,ahol a férfi 20-30 évvel is idősebb,sőtt még tőbbel is,azt nem itéli el senki,az nem lehet az apja?

A szeretet( szerelem) nem kortól függ!

71. kawics
2007. febr. 28. 23:23
Egyáltalán nem!Az a lényeg,hogy szeressék és tiszteljék egymást.
2007. febr. 17. 15:26
Egyáltalán nem!
2007. febr. 13. 15:09
Senkinek. De azért mindenkinek lehet erről a témáról magánvéleménye, kinek-kinek a vérmérséklete, élet tapasztalata, neveltetése szerint.
2007. febr. 10. 22:43
eggyáltalán nem elítélendő, de eggyáltalán kinek van joga mások felett ítélkezni pláne ha egy kapcsolatról van szó!?
67. Magdala (válaszként erre: 55. - Tibike)
2007. febr. 10. 21:35
Keleti Andrea 25, a férje 15 volt amikor megismerkedtek; alig várták, hogy betöltse a 18-as és esküvő legyen.
66. Magdala (válaszként erre: 55. - Tibike)
2007. febr. 10. 21:35
Keleti Andrea 25, a férje 15 volt amikor megismerkedtek; alig várták, hogy betöltse a 18-as és esküvő legyen.
65. Magdala (válaszként erre: 55. - Tibike)
2007. febr. 10. 21:35
Keleti Andrea 25, a férje 15 volt amikor megismerkedtek; alig várták, hogy betöltse a 18-as és esküvő legyen.
64. Kinga82 (válaszként erre: 62. - 4423e63349)
2007. febr. 10. 20:37
Köszi!Én is ugyanezt kívánom nektek. Tudod, ez rajtad is múlik: ha adsz magadra, akkor nem tűnik fel, hogy idősebb vagy a férjednél.Tehát a kapcsolatotok szzépsége abból adódik, hogy teszel érte. Gratulálok :)
63. Kinga82 (válaszként erre: 62. - 4423e63349)
2007. febr. 10. 20:37
Köszi!Én is ugyanezt kívánom nektek. Tudod, ez rajtad is múlik: ha adsz magadra, akkor nem tűnik fel, hogy idősebb vagy a férjednél.Tehát a kapcsolatotok szzépsége abból adódik, hogy teszel érte. Gratulálok :)
62. 4423e63349 (válaszként erre: 61. - Kinga82)
2007. febr. 10. 18:03
Egy ,a nönel fiatalabb ferfit is lehet tisztelni,lehet ra felnezni.Nem feltetlenül kell anyaskodni egy fiatalabb partner felett!Söt!Az en ferjem 8 evvel fiatalabb,de sokszor en erzem magam kislanynak mellette.Az,hogy okosabb legyen mint en,nem szükseges,a tisztelet mindket reszröl fontos es egyertelmü,különben mit sem er az egesz.Persze vannak biztos olyan kapcsolatok amire te gondolsz,marmint az anyaskodas meg iranyitos tipus,ezt elismerem.Nem is a te esetedre gondoltam,hogy a "ven trotty"vastag penztarcaval,mert a te parod a legszebb ferfikorban van.Nem is lehet nem szeretni.A ferfiak ebben a korban a legjobbak(tapasztalat),enyem 46.Kivanom neked,de leginkabb a parodnak hogy meg vagy 50 evig szeressetek egymast!
61. Kinga82 (válaszként erre: 60. - 1a50c86bb0)
2007. febr. 9. 22:20

Kedves vagy, hogy így gondolod, de én is hálás vagyok, hogy ő van nekem. Én nem ítélem el, ha egy nő idősebb a párjánál, csak egyszerűen nem hiszem, hogy fel tudnék nézni valakire, aki annyival fiatalabb. Olyan előnyöm lenne, amit szegény nem tudna behozni. Nekem nagyon fontos, hogy tiszteljem a párom, hogy okosabb legyen, mint én, tapasztaltabb, sikeresebb. Különben nem bírom partnernek tekinteni.

De vannak olyan nők, akik szeretnek anyáskodni, irányítani.Nekik egyértelműen fiatalabb férfi kell, vagy gyengébb. Eygszerűen sokfélék vagyunk, és a férfiak is sokfélék. Én fáznék egy olyan kapcsolattól, ahol én vagyok az idősebb.

60. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 59. - Kinga82)
2007. febr. 9. 02:37
Ez tenyleg egy oszinte kapcsolat lehet, halas lehet a parod, hogy ilyen tarsat talalt, mint Te!
59. Kinga82 (válaszként erre: 54. - 1a50c86bb0)
2007. febr. 8. 20:27

Nagyon remélem, és eddigi tapasztalataim alapján bízom benne, hogy a párom 20 év múlva sem csak a szükségleteit tudja kielégíteni.Majdnem 6 éve vagyunk együtt (igen, elég korán beleestem), és azóta is kitartóan szeretem. Ő sokkal fiatalosabb a koránál, már csak a munkája miatt is.A szerelem pedig nem egyenlő azzal, hogy valaki hányszor elégít ki engem. Már egy másik topikban is írtam, hogy bár a szex nagyon fontos és gyönyörű dolog, de a szerelem kifejeződése nálam az, amikor pl a párom körülöttem köröz síelés közben, mert én ezerszer bénább vagyok.Vagy amikor fallabdázunk, és direkt nem üt erőset, hogy néha én is nyerjek.

Még véletlenül sem jut eszembe az apám a páromról.Soha nem gondolnék úgy az apámra, mint egy fantasztikus szeretőre, míg a párom az.Jézusom, az soha nem jutott eszembe eddig, hogy az apámat a férjemmel keverjem.

Nem. A kora miatt nem hagyom el soha, már csak azért sem, mert ha egyszer megígérek valamit, akkor az úgy is lesz, amennyiben rajtam múlik.

Mindkettőnknek pozitív a mérlege: engem lenyugtat a párom higgadtsága, őt pedig én nem engedem elpunnyadni.Egész egyszerűen kiegészítjük egymást, immár 6 éve. És gondolom, bármennyi is a korkülönbség a párotok és köztetek, bármi is lett a kapcsolatotok vége, ti is így álltatok neki a közös életnek: azért vagyunk együtt, mert jól érezzük magunk együtt, mert bár vannak viták, de azt nem tudjuk elképzelni, hogy a másik nélkül ébredjünk, mert kiegészítjük egymást, mert egy irányba nézünk.

58. 4423e63349 (válaszként erre: 49. - B37baa9670)
2007. febr. 8. 19:25
Hat,ez az...Osztom velemenyed.
57. b37baa9670 (válaszként erre: 55. - Tibike)
2007. febr. 8. 13:16
Először is nagyon birom, hogy egy férfi is hozzászólt a témához és elmondta, hogy az Ő szemszögéből hogyan is látni a dolgokat. Habár mint látom ez egy még fiatal férfi véleménye, akinek bizonyára még más a felfogása, élettapasztalata mint mondjuk egy 50-60 évesnek.De az utolsó két sorával a mondandójának maximálisan egyet értek.
2007. febr. 8. 10:51

Szerintem nem a kor számít.

Ha valaki szeret valakit az teljesen mindegy.

Nálam a férjem 9 év és 3 hónappal idősebb és felfogásilag, még mindig előrébb járok, mint Ő.

55. tibike
2007. febr. 7. 22:29

Hello lányok!

Elég jól ki lett csavarva a téma,így én is hozzászólok valamit.

Szerintem az alapvető felállás az, ha a férfi idősebb a nőnél, legalább 5 évvel. De! Ez nem azért van, mert a férfiak nem öregszenek meg soha.

Tekintsük mindjárt a kezdeteket. Egy 16-18 éves lány már teljesen kész van mindenre, életének abba a szakaszába ért, amikortól kezdve a legjobb az alakja, a legszebb az arca, stb. (Ezt nem úgy értem, hogy rögtön szüljön 3 gyereket,és így minden rendben van; ez egy időszak kezdete.) Ehhez képest egy 16-18 éves fiú hol van? Ugyan már! Labdába sem rúghat.El tudjátok képzelni, milyen érzés azt átélni fiúként, mondjuk 15-16 évesen, amikor megyünk ki a suliból, és bevágtat egy huszonegynéhány éves újgazdag csávó a piros sportkocsijával, és sorra hódítja meg az osztálytársainkat, évfolyamtársainkat,csak úgy pisilnek utána a lányok, akik között"nagy Ő"-ink, áhított szerelmeink vannak? Ez borzasztó ám! (Most áruló vagyok!) Ezek után a csajok természetesen szóba sem állnak a velük egykorúakkal. Tehát az időeltolódás magyarázata valahonnan innen eredhet.

Fiúként is nehéz dolog belevágni az életbe. Le kell tenni az asztalra azért valamit, és ez, ahogy múlnak az évtizedek, egyre tovább tart, és nehezebb. A fiúknak mintha örökké utol kellene érni valamit, a lányoknak pedig vigyázniuk kell az alakjukra, a szépségükre,és megőrizni azt minél tovább. Nagy hajsza ez mindkét nem részéről.

Amikor azonos korú a férfi és a nő, abban meg az a csapda (saját tapasztalat), hogy túl magabiztosak mindketten. Egyik sem néz fel a másikra, mert az bölcsebb, vagy tapasztaltabb lenne. Ez a túlzott egyenrangúság megölheti a kapcsolatot.

Persze vannak kivételek, a lányok is egyre inkább és egyre többen választják az önérvényesítés olyan formáját, amikor az életük nem kimondottan a "főzni,mosni,takarítani,meg gyereket nevelni"-centrikus, hanem pl. orvosi, vagy jogi pályát választanak;és emellett(sok év az egyetemen,stb), illetve amíg a karrierjük el nem kezd épülni, nehezen egyeztethető össze pl. a gyermek(ek) vállalásával. Ilyen esetben az nő lehet idősebb, mire családalapításba kezd valakivel.

Az a véleményem, így összefoglalva,hogy a korkülönbség nem elítélendő, hanem valami oka van. Egyes indián törzseknél a 9-10 éves lányok -azon az éghajlaton és olyan genetikával- simán teherbe tudnak esni, részükről ennyi; a fiúk meg 12 évesen vannak olyan erősek, hogy fel tudják húzni az íj húrját, és le tudnak lőni egy madarat, tehát megvan a betevő falat a családnak. Össze is adják őket. Mennyivel bonyolultabb ez erre mifelénk! Igaz, minket nem visz el harminc évesen egy malária, de néha eszembe jutott, hogy cserélnék velük! (Majd én lövöldözök a dzsungelben, ők meg menjenek helyettem randizni, állásinterjúra, meg fizessék ki a csekkeket! :) )

... A szerelemben két fél van: az egyik mindig többet ad, mint amennyit kap. Te vagy az egyik vagy, vagy pedig a másik. ...

54. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 51. - Kinga82)
2007. febr. 7. 17:59

Hogyan gondolsz arra, amikor mondjuk Te meg 45 eves, szerelemre vagyo no leszel, de a ferjed mar 65 evesen csak az emberi szuksegeleteire fogja tudni hasznalni magat?

Gyakorlatilag te is azt fogod tenni, amit a mostani ferjed az elozo baratnojevel?

Velem is akart idosebb, de keptelen lennek egy emberrel agyba bujni, akirol az apam jut eszembe.

2007. febr. 7. 17:18

Szerintem nem. Kérdem én,ha a férfi idősebb 10évvel azt miért nem ítéljük el, szóljuk meg?

Nekem sosem volt fiatalabb pasim, sem sokkal idősebb, a férjem is csak évvel idősebb nálam.

2007. febr. 7. 17:14
Elhegy= elhagy :)
51. Kinga82 (válaszként erre: 49. - B37baa9670)
2007. febr. 7. 17:13

Nem bántottál meg, ugyanis fordított esetben abszolút egyezik a véleményem a tiéddel. Nem mennék bele egy olyan kapcsolatba, ahol én vagyok az idősebb, főleg 10 évvel. A nők hamarabb öregszenek (lásd az általad említett termékenységi témát), és nap, mint nap látom, hogy egy férfi 55-65 évesen is virgonckodik, gyereke lesz, sportol, stb, míg a nők sokszor ekkorra már sokkal nyugodtabb életre vágynak, nem akarnak naponta 5x szexelni, stb. Én nem akarok úgy járni 75 évesen, hogy a 65 éves pasim megszédül és elhegy. Mert azért tegyük hozzá, 75 évesen már nem lesz könnyű új párt találni. Időben kell gondolkodni.

Az én párom amúgy előttem egy nála 13 évvel idősebb nővel járt, és igen: nem bírta a klimaxszal járó gondokat, azt, hogy a barátnője nem hajlandó síelni menni, sportolni, csak melózik, meg pihen.Nem miattam hagyta el, de ő megfogadta, hogy soha többet nem él együtt idősebbel.

A szerelem meg szép dolog, de fel kell ismerni, és ésszel kell irányítani :)

2007. febr. 7. 17:07
Én magát a kérdést sem értem, számomra annyira evidens, hogy nem lehet elítélendő semmiféle kapcsolat, hogyha kölcsönös szereteten, szerelmen alapszik.
49. b37baa9670 (válaszként erre: 46. - Kinga82)
2007. febr. 7. 17:01
Hány éves vagy most, 25? akkor a férjed most 45 éves. egy ereje teljében lévő, legszebb férfikorban lévő ember. Ilyen esetben nem nagy kunszt szeretni és kívánni egy házastársat. És egyébként nem bántás képpen kérdezem, de a Te férjed miéert nem a saját korosztályából választott magának feleséget?! Itt a te esetedben Te vagy a lépés előnyben a - 20 éveddel, mert nem valószinű, hogy lecserél egy 20 évesre, de fordított esetben? Hogyha Te lennél 45 és Ő csak mondjuk 30 akkor is ilyen biztos lennél magadban, hogy a szerelem mindent, de mindent legyőz?!Mégegyszer mondom nem akarlak megbántani, csak elmondtam a véleményem a témáról anélkül, hogy ismernélek Téged és a körülményeiteket.
48. b37baa9670 (válaszként erre: 42. - 4423e63349)
2007. febr. 7. 16:52
Ez nem kétséges, de mindíg a férfiak lesznek kedvezőbb helyzetben, hogyha a kor kérdéséről esik szó. Tudni illik, hogyha egy férfinak 50-60 éves korában jut eszébe, hogy hoppá! én mégis csak szeretnék csalaádot, gyereket akkor még mindíg semmiről nincs lekésve. De hogyha ugyanez a nőnek jut eszébe akkor?! Mit csinál? És hogyha a férfi leigéri is a csillagos eget a 10-20 évvel idősebb társának, akkor vajon kit választ, ha ne adj isten félre kufircol a jobb, kívánatosabb, ruganyosabb husú macával és az terhes lesz tőle?Akkor kit választ? Az öregecske feleségét aki már nem tud neki semmit nyújtani, vagy egy új lehetőséget arra, hogy kitolja a saját életkorának a határait? Hát hogyha ráadásul még jómodú is,akkor aztán úgy halászhat a zavarosban ahogy csak neki tetszik. Ne legyünk naívak hölgyeim, csak nagyon kevesen tudnak szépen együtt megöregedni a férjükkel még normális korkülönbséggel is, hát még ilyen nagy évbeli hátrány esetén a nő részéről
47. b37baa9670 (válaszként erre: 41. - M_Marcsa)
2007. febr. 7. 16:39
Én nem itélek el semmit. Liberális vagyok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook