Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elgondolkodtam fórum

Elgondolkodtam (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Elgondolkodtam

1 2 3 4
58. 40163fd81d (válaszként erre: 56. - 8bff41629d)
2009. ápr. 3. 12:03
Ez nagyon nehéz kérdés:))
57. 40163fd81d (válaszként erre: 55. - 8bff41629d)
2009. ápr. 3. 11:58

Na ,ezt nem említetted!:))

Már ,hogy beszélgetsz is és próbálsz segíteni a régi barátaidnak,csak azt ,hogy lenézed,elítéled és ....stb stb.

Nem a te felelősséged ,hogy az Ő életük hogyan alakul,ez tiszta sor.

56. 8bff41629d (válaszként erre: 54. - 40163fd81d)
2009. ápr. 3. 11:56
Na...Akkor itt az alkalom egy kis kérkedésre...Írnál magadrol valamit? Milyen értelemben írígylésre méltó az életed?
55. 8bff41629d (válaszként erre: 53. - 40163fd81d)
2009. ápr. 3. 11:54
Dehát szerintem félreértel...Lehet hogy rosszul fogalmaztam...Inkább úgy kellett volna mondanom, hogy:Megvan a véleményem a züllöttekröl...Végülis írtam, hogy van több ilyen barátom is, akikkel amúgy jól megvagyok, néha igyekszek a lelkükre is beszélni, persze nemsok sikerrel,de az ilyen esetek csak megerősítenek a mondás igazságában hogy: Aki hülye, haljon meg...
54. 40163fd81d (válaszként erre: 52. - 8bff41629d)
2009. ápr. 3. 11:53
Az enyém?Irigylésre méltó!:)
53. 40163fd81d (válaszként erre: 51. - 8bff41629d)
2009. ápr. 3. 11:49

Ki tudja kit ,mi ,miért visz arra az élet amerre viszi.

Nem kell sajnálnod őket,sem kötelező segítő szándékot érezned.Az ő életük.

De elítélned,megvetned sem kell őket.Nincs miért.

Az Ő életük.

52. 8bff41629d (válaszként erre: 50. - 40163fd81d)
2009. ápr. 3. 11:48
Igen...kb 1 évtizede maradéktalanul úgy...Ezért írtam azt, hogy nekem öröm az életem...És a tied?
51. 8bff41629d (válaszként erre: 48. - 40163fd81d)
2009. ápr. 3. 11:46
Így van...Nem értem hogy a síránkozók, elzüllők miért nem gondolnak erre? Mindig van kiút minden helyzetböl...Ha valaki EZT nem képes megérteni, és ezen elvekböl kiindulni, akkor szerintem az ilyen megvetésre méltó...Nem akarok most megint magammal példálózni, mert megvádolsz ismét, hogy kérkedek, de ha tőlem valaki mélyebbröl indulva kezdte az önnálló életét, hát,annak én kalapot emelek...És mégsem züllöttem le...Vajon mi lehetett ennek az oka?
50. 40163fd81d (válaszként erre: 49. - 8bff41629d)
2009. ápr. 3. 11:44

Imádom ezt a "Magamhoz méltó,vagy méltatlan" dolgot.:))

Nem csak a magyarokra jellemző,hanem az egész emberiségre amúgy ,hogy mindig mást okolnak az életükért.

Akkor válaszolj egy kérdésemre,úgy éled az életed ,ahogy mindig is szeretted volna?

49. 8bff41629d (válaszként erre: 46. - 40163fd81d)
2009. ápr. 3. 11:40
Nem...Nemhiszem azt, hogy több lennék egy ÉRTELMES EMBERNÉL...Viszont a züllötteket, síránkozókat, nem érzem magamhoz méltónak...Ez van...Amúgymeg nem akarok átverni senkit sem...Minek akarnék? Viszont már kicsit unalmas ez a magyarokra oly jellemző, állandó síránkozás...Csak arra akartam példát mutatni, hogy nyavajgás helyett keményen össze kell szorítani inkább a fogat, és meg kell próbálni ERŐFESZÍTÉST tenni a siker érdekében...A végére még csak annyit, nem fitogtatok semmit, csak a kérdésekre válaszolok...
48. 40163fd81d (válaszként erre: 47. - 8bff41629d)
2009. ápr. 3. 11:38
Oh ,ez rám is jellemző volt,de csak azért mert tudom,hogy van kiút és azt is ,hogy minden rajtunk múlik.
47. 8bff41629d (válaszként erre: 45. - 40163fd81d)
2009. ápr. 3. 11:34
Már megirtam...Olvasd el újra az előzményeket...Amúgy még annyit tennék a dolgokhoz, hogy én a síránkozó, nyavajgó emberektöl agybajt tudok kapni...Még ennyit tegyünk hozzá a dolgokhoz...
46. 40163fd81d (válaszként erre: 43. - 8bff41629d)
2009. ápr. 3. 11:05

Persze.Olvastam.

Azt hiszed több vagy ,mert fel tudsz mutatni pár dolgot?:)

Ugyan már,kit akarsz átverni?:)

Ha mindez számítana ,vagy boldog lennél,akkor nem fitogtatnád az erődet,az elszántságodat.

Valami nagyon fontosat adtál mindezért cserébe,amit magad sem tudsz ,hogy mit,de érzed,hogy hiányzik az életedből.

45. 40163fd81d (válaszként erre: 42. - 8bff41629d)
2009. ápr. 3. 10:57
Miért?
44. 8bff41629d (válaszként erre: 41. - Dundi53)
2009. ápr. 3. 10:41
Pedig így volt...Ha hiszed hiszed, ha nem nem...Egyébként jól látod, téged is megvetlek az életfilozófiádért, és megkérnélek, hogy fejezd be a siránkozást a nehéz életeddel kapcsolatban...Magadnak köszönheted csak...Amúgy ha figyelmesen olvastad volna az eddigi leveleimet, tudhatnád, hogy nemhogy 20 évesen, de most is pont ugyanígy állok a dolgokhoz...Már írtam:Nincs kocsim, sem egyébb vagyontárgyam, nyaralni sem voltam külföldön kb 20 éve, (addigis csak egyszer voltam kíváncsiságbol),viszont veled ellentétben nyugodt az életem...Nincs/nemvolt soha egy forint hitelem se, anyagilag jól állok,a munkahelyem miatt sem fáj a fejem,mivel nemvagyok munkahelyre szorulva, szép családom van,szóval veled ellentétben nekem öröm az élet, paradox módon...Amúgy nem írtam azt, hogy valami szerzetesi életet éltem hajdanán, csak azt, HOGY NEM SZÓRTAM A PÉNZT!! A kettő nem ugyanaz...Most gondolj bele: Egy 20 éves ürge felszed egy csajt.SZÓRAKOZNI lehet úgyis a csajjal, hogy moziba, vendéglőkbe stb viszi el az ürge a csajt,ahol ott hagy egy rakás pénzt, vagy lehet úgyis csinálni, hogy elviszi az ürge a csajt sétálni a parkba, vagy kiülnek a folyópartra nézni a naplementét, stb...Na, én ezt az utóbbi elvet követtem mindig...Ugyhogy ne félts azért engem...A kecske is jóllakott és a káposzta is megmaradt...
43. 8bff41629d (válaszként erre: 40. - 40163fd81d)
2009. ápr. 3. 10:27
Persze...Mindenkinek van története...Az enyémet is olvashattad valamivel lejjebb...
42. 8bff41629d (válaszként erre: 39. - 40163fd81d)
2009. ápr. 3. 10:26
Félreértel...Nincs bennem indulat a züllöttekkel szemben, CSAK lenézem és megvetem őket...De ez kívülröl különösebben nemlátszik...Végülis van sok züllött ismerősöm, mondom gyerekkori barátok is akadnak közöttük, akikkel szépen elbeszélgetek, elröhögcsélek, ha úgy jön ki a lépés, de a lelkem mélyén mélységesen megvetem őket...
41. dundi53 (válaszként erre: 36. - 8bff41629d)
2009. ápr. 3. 01:15

Fiatal 21-éves srác nem csajozik,nem szórakozik,alkalmi munkából tengődik hónapokig,napi liter tejen kis kenyérrel,azért,hogy kuporgasson!!! :D Ugyan már!Csináltad ezt akkor,mikor a dolgozó embert becsülték,és munkahelyből is válogatni lehetett?!Ezt a mesét gyerekeknek mondd.Mert ha van alapja,akkor valami baj lehetett veled,hogy nem élted a fiatalok életét,és csak szemlélője voltál.Ha 20-évvel ezelőtt alkalmi melós voltál,csak arra voltál jó,akkor ma sem lehetsz menő.Kimaradtál az életből,nincs emléked csak a gürcölés meg a szádtól megvont falatok? :( Tekintsünk el a tanmesétől a tücsök és hangyánál,mert másként is lehet konzekvenciát vonni.Míg a hangya gürizett,izzadt,nem lazított,csak nézte,hogy a tücsök játszik,zenél,szórakozik.Jött a tél és mielőtt kimultak,a hangya emlékében a szorgoskodás,nélkülözés,az elmulasztott vidámság miatt,szomorúság könnyében érte a fagy.A tücsök arra gondolt,zenéltem,vígságokban éltem,jókat mulattam.És a felidézett emlékektől mosolyogva vitte el a hideg.

És még valami.Ha az nem ember aki életében hibát követ el,ha nem mindíg okosan,megfontoltan cselekszik,hanem enged a csábításnak és élvezi az élet örömét,engemet is megvethetsz,lenézhetsz,mert nem akarok,és örülök,hogy nem tartozok a Te értékleted szerinti tiszteletre méltóságra.

40. 40163fd81d (válaszként erre: 38. - 8bff41629d)
2009. ápr. 2. 09:02

Mitől ember az ember?

Számomra minden ember ember,még ha odáig jutott is ,hogy a porba fetreng.

Nem csak az az ember aki minden pillanatban tudja,mi a helyes,az is ember aki hiába tudta,mégsem tette és odáig jutott ahova.

Mindenkinek van története,ezt ne felejtsd el.

39. 40163fd81d (válaszként erre: 38. - 8bff41629d)
2009. ápr. 2. 08:56

Miért?Miért?Miért?


Mert csak!:))


Mert ő más,nem te vagy.


Pontosan.Nem kell ,hogy bármilyen tiszted legyen vele szemben,az ő élete,mindenkinek a sajátját kell megélnie.

De akkor hova ez a nagy indulat ellenük?:)

38. 8bff41629d (válaszként erre: 35. - 40163fd81d)
2009. ápr. 2. 08:51
Nagyjábol egyetértek az álltalad írtakkal, viszont pont a lényeg az, amiben én kicsit másként látom a dolgot...MINDEN embernek vannak gondjai, mindenkinek vannak problémái, teljesületlen vágyai, ennek ellenére mégse züllik le mindenki...Pedig bárki megtehetné...De miért van az, hogy egyesek elzüllenek, míg mások nem? Az ok ott van, hogy egyeseknek van emberi méltósága, másoknak nincs...Ha viszont vannak, akiknek semmit nem jelent az önbecsülés, önérzet szó, akkor nekem minek legyen irántuk bármi tiszteletem? Más szavakkal:Ha valaki SAJÁT MAGÁT!!nem nézi semmibe, akkor én minek nézzem valamibe is? A másik...Nem...Nem az a bajom a züllöttekkel, hogy "nem hasznos tagjai a társadalomnak", hanem az a bajom velük, hogy gyenge jellemüek...És olyanok mint az állatok...Az ember éppen azért ember, hogy legyen önbecsülése, és bele tudjon gondolni dolgokba...Vagy szerinted mitöl ember egy ember?(Ezt mondjuk már régebben is kérdeztem költöien...)
37. 8bff41629d (válaszként erre: 34. - 2cb29de033)
2009. ápr. 2. 08:41
Örülök neki hogy egyetértünk...
36. 8bff41629d (válaszként erre: 33. - Dundi53)
2009. ápr. 2. 08:40
Kedves dundi 53!Ahogy megfigyeltem nem olvastad el figyelmesen a levelemet,ugyanis szerintem félreérted azt, amiröl beszéltem...De talán kezdjük a végénél...Nyitott kapukat döngetsz akkor, amikor azt írod, hogy nem kívánod, hogy megtapasztaljam a szegénységet...Nos, az a helyzet, hogy egy időben igencsak megtapasztaltam...Lehet hogy nemhiszed, de a 20-as éveim elején, igen komoly szegénységben éltem, fütetlen albérletben laktam, és hónapokon át napi egy liter tejeken, és némi kenyéren éltem csak...Alkalmi munkákbol éltem, viszont minden, a számtol elvont falat árát félretettem, befektettem,addig amig mások, akik mellettem dolgoztak, elcigizték, felélték, elnyaralták a keresetüket...Most,20 év után viszont nekem jól megy, az illetők viszont szegények ugymond...Szóval akkor hogy van ez? Sajnáljam szegényeket? Vagy tiszteljem őket? Már írtam:Lenézem, és mélységesen megvetem az illetőket...NEM AZÉRT MERT SZEGÉNYEK,hanem azért mert hülyék!!!A kettő között van különbség...Ísmered ugye a "tücsök és a hangya" mesét? Na, abban jól megvan fogalmazva a kétféle hozzáállás lényege...
35. 40163fd81d (válaszként erre: 32. - 8bff41629d)
2009. márc. 31. 20:01

Ez a dolog amit te vázolgatsz nagy vonalakban igaz ,és így van,de nem ennyire egyszerű a dolog.

Minden egyes lelki defekt,amit nem tud megoldani valaki,fizikai defektté válik.Ha lelkileg nincs valaki egyensúlyba,más hibáztatásával,tárgyak,anyagi dolgok hiányával,vagy elérhetetlenségével próbálja megmagyarázni ,miért nem tud boldog ,vagy elégedett lenni.

Ha ezek a lelki ,önértékelési vagy t'om is én ,hogyan nevezik szaknyelveken zavarok nem tevődnek helyre,akkor bizony mindig is maradnak a külső okok,"miértnem"-ek keresése,ahelyett,hogy a megoldást fontolgatnák és természetesen utána a cselekvést.

Jöhet a szomorúság,elégedetlenség,depresszió,alkoholizmus és társaik és ott találják magukat barátok,családtagok szeretete és segítsége nélkül,egyedül az auljáróban,vagy a hajléktalanszállón.


Te rájuk nézel és azt mondod ,számodra nem emberek,mert nem tudtak értékes tagjai lenni a társadalomnak....stb stb.


Én rájuk nézek és azt gondolom ,nem volt szerencséjük.Rájuk nézek és sokszor egy gyereket látok ,aki kerek szemmel ,álmokkal és szeretettel jött a világra ,erre a világra ,ami a szülein ,az embereken keresztül lelkileg megnyomorította őt,és már nincs kedve sem harcolni,sem bármit újrakezdeni,pedig a lehetőség mindig ott van,én tudom,de ő nem.

Emberek ők,nagyon is azok,mint ahogy te vagy én.

34. 2cb29de033 (válaszként erre: 31. - 8bff41629d)
2009. márc. 31. 15:46
Köszönöm, ez jól esett, és milyen igaz! :)
33. dundi53 (válaszként erre: 25. - 8bff41629d)
2009. márc. 31. 11:28
Hétköznapi emberek?Nos van aki a javait feléli,nyaral,elszórja(?)és szegénnyé válik.Van aki dolgozott és a megszerzett javait feléli mert nemtud dolgozni.Nem primitívségből,nem lustaságból,hanem mert nemtud munkához jutni.Nem ismerősökkel példálózok,hanem magamról írokés nagyon sok hasonló emberről.Dolgoztunk,gyüjtögettünk,uram bocsá nyaraltunk is(a régi rendszerben)gyerekeket neveltünk,haladtunk a fejlődő korral.Mikró,TV,robotgép stb.Fél év fizetésnélkül,munkahely felszámolása,majd a "pokoljárás",hogy dolgozni lehessen.Az 56 éves öreg a munkához,de a nyugdíjhoz fiatal.A vigyor a milliomos képén,hogy mit akar a nyanya inkább vall primitívségre mint okosságra.És igen,van akinek már rongyok,utca,sőt korgógyomor miatt lopás az életbenmaradás.Ha nincs miből számlákat fizetni,utcára kerül az ember,és nem azért mert lump volt,hanem mert a munkához való jog maradt meg de munka nem.Akiről írsz,talán elrontotta az életét,de a szegényeket "mélységesen lenézni,lekezelni" túlzás!Nem kívánom,hogy megtapasztald a másik oldal kínját,mikor hibáján kívül kerül olyan helyzetbe,hogy szegénnyé válik.És nem,nem lehet úgy nézni.
32. 8bff41629d (válaszként erre: 29. - Mokus17a)
2009. márc. 31. 11:27
Én kicsit másként látom azért a dolgot...Szerintem senki nem születik embernek, csak AZZÁ VÁLIK...Ha válik...Tiszteletet pedig csak az érdemel, aki bemuttatta már, hogy EMBERKÉNT tud élni és viselkedni...Most csak gondolj bele...Te tudnál tisztelni egy züllött, részeges csavargó trógert, aki mondjuk a fél életét a börtönben töltötte?Te mi emberit tudnál felhozni egy ilyen alakkal kapcsolatban? Hogy egy feje van, meg két szeme? Vagy két lába van? Egy kirakati bábunak is megvannak mindezek, akkor most azt is embernek lehet mondjuk számítani? Ja igen, vannak beszélő bábuk is, úgyhogy a beszéd képessége sem mutatja meg akkor a különbséget egy ember, és mondjuk egy bábu között...
31. 8bff41629d (válaszként erre: 27. - 2cb29de033)
2009. márc. 31. 11:19
Ha meg vagy elégedve az életeddel, már gazdag vagy...A pénz az csak egy eszköz, ami szükséges egy bizonyos mértékig, mint a levegő, viszont szerintem semmi köze nincs a gazdagság-szegénység támájához...Pl gyakran olvasható manapság a neten, hogy valami milliárdos öngyilkos lesz, mivel "tönkrement" a válság miatt...Pl eddig volt 40 milliárdja, most pedig nem maradt neki csak 2 milliárdja...Úgyhogy veszi a kötelet...Viszont ha te úgyérzed hogy maradéktalanul boldog vagy, akkor nyugodt lehetsz szerintem:Te is gazdag vagy,akárcsak minden más, önmagával megelégedett ember...
30. 2cb29de033 (válaszként erre: 29. - Mokus17a)
2009. márc. 30. 19:37
Ez így van!
2009. márc. 30. 19:14
Mindenkinek igaza van más-más, nézőpontból. engem csak az zavar, hogy abban nincs egyenlőség,hogy mindannyian embernek születtünk és mégis,lenézi az egyik a másikat. Persze a koldusok is tehetnek arról,hogy zavarják az embereket a nyomorukkal,miközben elmehetnének dolgozni,de ők is emberek. Lehetünk gazdagok szegények kinek mit jelent ez a két szó,de emberek vagyunk mindannyian.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook