Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elgondolkodtam fórum

Elgondolkodtam (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Elgondolkodtam

1 2 3 4
88. 8bff41629d (válaszként erre: 78. - 40163fd81d)
2009. ápr. 4. 10:47
Mondjuk továbbra is azt mondanám, hogy tisztességes munkával is lehet előrejutni pedig, csak ésszerüen kell csinálni az embernek az életét...Amit magam körül látok, az az, hogy istentelen pénzeket szórnak ki emberek lényegtelen hülyeségekre,nem létszükségleti dolgokra jókora hiteleket vesznek fel,amit aztán alig bírnak nyögni, stb...Én továbbra is azt mondom, aki szegény még 50-60 évesen is, az csak magát okolhatja...Mondok akkor megint egy példát...Egykoron laktam munkásszállón kb 2 évig...Ott megismertem embereket, akik még 50!!! évesen is a munkásszállón laktak...És ezt 20-30 éve csinálták már! Teljesen le voltam döbbenve ennek láttán...Rá is kérdeztem:Nem féltek, hogy egyszercsak megszűnik a munkahely, és a munkásszálló? Akkor mit fogtok csinálni? Á...Dehogy szűnik az meg...Ez volt a válasz...A továbbiakban, amig én éhes gyomorral rakosgattam félre amit csak tudtam, HOGY MIELŐBB FÜGGETLENEDNI TUDJAK A SZÁLLÓTOL,addig az ismerősöket, a kantinban láttam szinte minden nap ücsörögni, és verni el a fizetésüket, azon a címen, hogy: Egyszer élünk...Azóta viszont, én vígan elvagyok, az ismerősök, pedig jórészt a hajléktalanszállók vendégei jobbik esetben...Rosszabbikban pedig valahol egy híd alatt fagytak meg...Erre akkor mit lehet mondani szerinted? Szerintem azt, hogy RENGETEG az ostoba ember...
87. 8bff41629d (válaszként erre: 77. - 40163fd81d)
2009. ápr. 4. 10:35
Lehet hogy igazad van Morgana, dehát mit csináljak, ha ilyen a stílusom?
86. 8bff41629d (válaszként erre: 76. - 2cb29de033)
2009. ápr. 4. 10:34
Énis a 4 gyerekemre vagyok a legbüszkébb,a pénz számomra sem jelent szinte semmit...A nyugodt, harmónikus családi élet viszont annál többet...
85. 8bff41629d (válaszként erre: 75. - 85ef3bb3d1)
2009. ápr. 4. 10:32
Pl úgy gyüjtöttem, hogy elkezdtem a gyüjtést, még 17 évesen kb...Amikor még nemvolt 4 gyerekem mint most, és még csak magamra volt gondom...Amúgy ha ésszerüen osztod be a közalkalmatzotti fizetést is, félre lehet szerintem tenni abbol is...Megintcsak azt mondanám, hogy elhatározás kérdése csak...A másik:Önmagában a megtakarítás még nemsokmindenre elég, a döntő rész a megtakarítás BEFEKTETÉSÉBEN VAN!Ez az, ami igazán tud hozni a konyhára, ha csak otthon gyüjtöget valaki a befőttesüvegbe, akkor az nem sokat ér...Azt nem tudom, hogy mennyi az ápolónői fizetésed, de látatlanba lefogadnám, hogy én a családommal, még most is kevesebböl élek mint mondjuk te...Nálunk a családi költségvetés egy átlagos hónapban, kb 40-50 ezer ft hatunkra!!, és akkor még kényelmesen el is vagyunk, eszünk-iszunk amennyit csak akarunk... Mi a titka mindennek? Mondjuk az, hogy Peströl kiköltöztünk, vidékre, és szinte mindent magunknak termelünk meg...Az élelmiszertöl, a tüzelőig...
84. dundi53 (válaszként erre: 73. - 8bff41629d)
2009. ápr. 3. 22:04
Kedves tituszom...Ha én 50 éves lennék akkor sem lenne más a véleményem,de elmúltam 56 és mivel mindenemért én dolgoztam a több millió emberhez hasonlóan alkalmazottként,a gyüjtögetés nem volt kivitelezhető.Azért,hogy a gyermekeimet felneveljem,otthont,nélkülözést nemismerve,kezem munkájából jó életet biztosítsak családomnak.Ujdonság lenne számodra,hogy munkabérből élőknek "a beintés" olyan túlzás,mint a magad életét mércének tekinteni?Nem érzem szerencsétlennek magamat,mégcsak a "tücsök mentalitás" sem igaz.Viszont,a szerencsétlen embert nem embernek nézni,nem segítő kezet nyújtani,hanem a minta életedet fitogtatva lenézni Őket,nos ez az oka az ellenszenvnek.Nincs okom magamon szánakozni,és rossz következtetés az,hogy "inkább rámférne".Nekem volt és van igényem,vágyam,és mondhatom,éltem az életet nemcsak szemlélője voltam.Elítélni az öreg bácsit akinek vágya volt a plazmaTV,és örömét lelte benne,ítélkezni másokról akik nem a gondolkodásodat követve élnek!Ezt a logikát magadénak mondd,és ne másénak,mert az embertelenség még most sem tartozik a szimpatikus megnyilvánulások közzé.
83. Zizisicc (válaszként erre: 82. - 40163fd81d)
2009. ápr. 3. 21:22
Igen, olvastam, egyetértek Veled. :o))
82. 40163fd81d (válaszként erre: 81. - Zizisicc)
2009. ápr. 3. 21:20
Hát ezért írtam,hogy a megközelítés rossz ,de a lényeg sokak számára akár követendő is lehetne,ha nem haragot szülne:))
81. Zizisicc (válaszként erre: 80. - 40163fd81d)
2009. ápr. 3. 21:12
Na, visszaolvastam az elejéről. Én is értem, bizonyos dolgokkal egyet is értek, többel viszont egyáltalán nem. Nekem ez túl szögletes, merev, ítélkezős, "majd én megmondom neked, hogy mi a tuti" stílus nem jön be, és ezzel még a jó elgondoláson is rengeteget lehet rontani.
80. 40163fd81d (válaszként erre: 79. - Zizisicc)
2009. ápr. 3. 20:32

Én értem ám mit akar kifejezni,csak kicsit rosszúl közelíti meg a dolgokat.

Szerintem nemes egyszerűséggel számára az a lényeg,hogy a pénz,az autó,a ház ,minden dolog érték eltörpül az igazán fontos dolgok ,kapcsolatok és család ,meg gyerekek mellett.

Mit számít ,ha el kell adni bizonyos dolgokat ,ha az ember rosszabb helyzetbe kényszerül,ha ott van mellette mind az,ami igazán számít?:))

Persze lehet ,hogy félre értem,és számára ez a helyzet is hiba és lecsúszásnak számat?:)

79. Zizisicc (válaszként erre: 72. - 8bff41629d)
2009. ápr. 3. 20:23
Nem hinném, hogy érzelgősségre vallana az, hogy ha az ember nem oktatja ki a másikat, nem borítja a fejére a szarral telt bilit, és nem saját magát helyezi előtérbe, hanem a másikra figyel. :o))
78. 40163fd81d (válaszként erre: 73. - 8bff41629d)
2009. ápr. 3. 20:01
Mikor érted már meg,hogy nem te vagy az etalon,és igenis tisztességes munkával sajna lehet szarul élni egyik napról a másikra.Nem az emberek és a hozzáállásuk hibája ,hogy kétségbeejtő a jelen helyzet,de abban igazad van,hogy ahhoz ,hogy ezt átvészeljék ,nem szabad elkeseredniük,ki kell tartaniuk és panasz helyett az energiájukat az adott helyzet megoldására kell fordítaniuk.
77. 40163fd81d (válaszként erre: 71. - 8bff41629d)
2009. ápr. 3. 19:50
Jobb hallgatni ,mint kioktatni,úgysem értik igazán,inkább félre értik,és haragot szül.
76. 2cb29de033 (válaszként erre: 74. - 8bff41629d)
2009. ápr. 3. 19:40

Igen, nagyon gazdag vagyok, igazad van!

Imádom Életem Értelmét, a Kisfiam, és ettől vagyok gazdag! :)

75. 85ef3bb3d1 (válaszként erre: 73. - 8bff41629d)
2009. ápr. 3. 19:39

Kiváncsi lennék, hogy közalkalmazotti fizetésből 3 gyerekkel, hogy gyüjtöttél volna annyi pénzt, hogy 50 évesen ne legyenek problémáid! Azért ezt megnéztem volna! Azért nem minden fekete és fehér és nem vagyunk egyformák. Nem kell másokat elitélni azért mert nem olyanok mint te!

Persze most biztos azt mondod nem kellett volna áplónőnek tanulni, de sajna azokra is szükség van!

Kár, hogy nem keresünk annyit, hogy félre is tudjunk tenni belőle, hogy 50 évesen ha elveszítjük a munkánk legyen miből tengődni nyugdíjig! Őszinte legyek? a mi fizetésünk az éhenhaláshoz is kevés ugyhogy tudom milyen a kenyér és tej szitu! Kár, hogy nem olyan áron mint te!

74. 8bff41629d (válaszként erre: 69. - 2cb29de033)
2009. ápr. 3. 19:30
Pedig szerintem te nagyonis gazdag vagy Gabriell80...
73. 8bff41629d (válaszként erre: 68. - Dundi53)
2009. ápr. 3. 19:29
Kedves dundim...Ha én 50 éves koromra (mégcsak nemis 53)még mindig nem gyüjtöttem volna annyit, hogy beinthessek egy nagyot a munkáltatómnak, igen szerencsétlennek érezném magam...Amúgy megsúgom neked,de csakis neked, hogy én már 25!!éves koromban elbúcsúztam mindörökre mindenfajta munkahelytöl munkáltatótol, főnöktöl,és azóta vígan élem a saját világomat...Úgyis fogalmazhatnék, hogy nyaralás minden napom...Hogy ennek ára volt? Persze hogy volt...Mindennek ára van, viszont ha újra kezdhetném a dolgot, megintcsak ugyanígy csinálnék mindent, úgyhogy talán nem kéne annyit szánakoznod rajtam...Talán inkább próbálj meg magadon szánakozni, mert rád inkább rádférne...Amúgy ha valami neked érthetetlen, az még másnak lehet nagyonis logikus...Elkerülte a figyelmedet az, hogy nem azért "nyomorogtam" hajdanán,(kivéve persze a kezdeti időket)mert nem volt semmim, hanem azért, mert minden nélkülözhető forintot befektettem, félreraktam...Még akkoris l iter tejeken éltem, amikor már akár házat is vehettem volna zsebböl!! De ez egy ilyen "tücsök mentalitásu" embernek mint amilyen te vagy, gondolom érthetetlen...Miként az is, hogy amikor kíváncsi lettem rá, hogy milyen egy külföldi nyaralás,elsétáltam a bankba, kivettem annyit amennyi kellett az útra, elmentem nyaralni, aztán hazaérve tovább éltem a liter tejeken...Pedig mondom, akár minden héten mehettem volna külföldi nyaralásra, lett volna miböl...Amúgy most is pont ugyanígy nézem a dolgokat...Már írtam, hogy még egy kismotorom sincs, bringán járok mindenhova,pedig vehetnék zsebböl!!! bármikor egy vadi új kocsit is...NADE HA EGYSZER JÓL MEGVAGYOK ANÉLKÜL IS,ÉS NEMHIÁNYZIK!!!
72. 8bff41629d (válaszként erre: 67. - Zizisicc)
2009. ápr. 3. 19:12
Csak ne feledkezz meg róla hogy te nő vagy...Én viszont egy férfi...Azért gondolom belátod, hogy tőlem szokatlan lenne egy kicsit, az érzelgős,lágy hozzáállás minden dologhoz, köztük a mostani témánkhoz is...
71. 8bff41629d (válaszként erre: 66. - 40163fd81d)
2009. ápr. 3. 19:09
Mármint melyik variáció a jobb?
70. 8bff41629d (válaszként erre: 65. - 40163fd81d)
2009. ápr. 3. 19:09
Akkor mégiscsak sikeres vagy...mindig erre gondolj csak...
2009. ápr. 3. 16:14

Milyen érdekes végigolvasgatni, amiről írtatok. :)

Amit levonok erről az egészről, hogy minden ember más, minden embernek van véleménye, és mindenkinek joga van a saját életéről dönteni.

Ezek különböző meglátások, de a leglényegesebb!

És én továbbra is boldog és szerelmes vagyok, és imádom a kisfiamat! :) És nem vagyok gazdag. :)

Mindenkinek szép napot!

68. dundi53 (válaszként erre: 44. - 8bff41629d)
2009. ápr. 3. 14:16
Én nem megvetem hanem nevetségesnek tartom ezt,ahogy fényezed magadat.Mikor az 50-év felettiek munkavállalásáról írok az nem siránkozás,hanem tény.Egyénileg hiányzik a munka,de nem tőled kértem számon a miértjét,amit különben sok emberként én is tudok.Ez a tökéletes ember akinek beállítod magadat,szánalmas,mert ez úgy hiteles ha más mondja rólad.A megvetésed semmit nem számít,sőt!Ha arra gondolok,hogy 20-évesen sétálni hív egy lányt az alkalmi munkából élő srác és nézeti korgó gyomorral a naplementét,már nem is romantikus.Van kocsi,voltam sokszor nyaralni,háza,három szép gyermekem,unokáim,és vagyontárgyam is.Nem kell napi liter tejen élnem,és nincs adósságom,és ne ess tévedésbe,nyugodt az életem.Vannak szegény barátaim,és eszembe nem jut,hogy lenézzem vagy az emberi mivoltját megkérdőjelezzem.Az életem a körülöttem élő és saját hibáján kívűl szerencsétlen emberek miatt nem öröm.Felhőtlen boldogságot érezni emberséges emberek nem tudnak,mikor nyomorék és tehetetlen utcán élőkkel szembesíti a sors.De aki fűtetlen albérletben él és az evésen spórol az,hogy mehetett külföldre?Mert ezt írtad!Mekkora könnyelműség,hogy a kíváncsiság többet ért a has korgásánál,vagy uram bocsá egy mozinál.El vagy szállva magadtól és kéretlen okosításod nevetséges öntömlyénezés.
67. Zizisicc (válaszként erre: 64. - 8bff41629d)
2009. ápr. 3. 12:29

Én, ha beszélgetek csak akkor szoktam direkt tanácsot adni, ha megkérnek rá, ill. ha kíváncsiak a véleményemre. Nyilván ezt kapcsolata válogatja, de nem szoktam senkit lerohanni az "én" elméletemmel. Ha segíteni szeretnék, akkor először figyelek, meghallgatom és kérdezek. Igyekszem mindig a másikat alapul venni. Ha eljutunk oda, hogy megkérdez, akkor elmondom, amit gondolok, hogy milyen megoldások lehetnek, de nem szoktam dühöngeni, ha nem értenek velem egyet, vagy nem fogadják meg, amit mondtam.

Ha érzelmileg érintett vagyok az ügyben, akkor az nagy mértékben befolyásolhatja a dolgokat, de ott is az a lényeg, hogy nem erőszakolhatunk rá senkire semmit, és el kell fogadnunk a döntését.

66. 40163fd81d (válaszként erre: 64. - 8bff41629d)
2009. ápr. 3. 12:24
Igen,talán jobb:)
65. 40163fd81d (válaszként erre: 60. - 8bff41629d)
2009. ápr. 3. 12:20

Én nem vagyok sikeres ember,nem tudok pénzt ,házat ,vagy bármit felmutatni,de azt hiszem mégis az vagyok,hisz más embereket tudtam segíteni,hogy ezt mind fel tudják mutatni,és ez jó érzéssel töltse el őket.

Nekem ennél több nem kell.

64. 8bff41629d (válaszként erre: 62. - Zizisicc)
2009. ápr. 3. 12:18
Ez igaz, viszont a SEMMINÉL még a kioktatás is jobb...Vagy szerinted nem így van? Ha valaki nem kér tanácsot, akkor az jobb, ha ráhagyunk mindent?
63. 8bff41629d (válaszként erre: 61. - 40163fd81d)
2009. ápr. 3. 12:16
Ezt szoktam mondjuk tenni...Néhányszor próbáltam tanácsot adni züllött embereknek, már írtam, de ha látom hogy semmi foganatja, akkor vállat szoktam vonni, és hagyom a témát...Viszont onnantol kezdve a legnagyobb nyugalommal nézem végig akár a legjobb barátom szakadékba zuhanását is...És részvét nélkül...
62. Zizisicc (válaszként erre: 59. - 8bff41629d)
2009. ápr. 3. 12:09
De a tanácsok és jó példák, csak akkor segítség, ha a másik egyáltalán kért segítséget, ill. van olyan helyzetben, állapotban, hogy meg is tudja fogadni. Máskülönben könnyen csak kioktatás lesz belőle.
61. 40163fd81d (válaszként erre: 59. - 8bff41629d)
2009. ápr. 3. 12:08

Én el hiszem.

Sőt tudom.

De nem tudhatod ,hogy más épp mi ellen harcol,milyen akadályok állnak az útjába,és te nem ugorhatod át helyettük.

Ha elbuknak egyszer,vagy még egyszer,vagy akár százszor,te csak annyit tehetsz ,hogy nem gátolod őket.Lépj tovább.

60. 8bff41629d (válaszként erre: 58. - 40163fd81d)
2009. ápr. 3. 12:05
Azért szerintem próbáld meg...Hátha tanulságos lesz a te eseted is...
59. 8bff41629d (válaszként erre: 57. - 40163fd81d)
2009. ápr. 3. 12:04
Sajnálom akkor ha félreértettél...Sajnos nagy hibám, hogy mindig igyekezek másoknak segítséget nyujtani, persze csak a tanácsok, jó pédák szintjén...Szerinted IDE miért kezdtem írni?Nem a kérkedés vezetett,hidd el...
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook