Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Életmódváltoztatás fórum

Életmódváltoztatás (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Életmódváltoztatás

1 2 3 4
61. 156a5eb9fd (válaszként erre: 60. - Mancinéni)
2009. jún. 10. 16:53
:D:D... az én párom is nagy édesség szakértő, de rajta különösebben nem látszik meg. :) Én is édesszájú voltam, de sikerült NEM-et mondanom. :D Nehéz, nehéz... :)
60. mancinéni (válaszként erre: 59. - 156a5eb9fd)
2009. jún. 8. 21:27
az első terhességemnél, (23 évesen) kb. 20 kg-ot szedtem fel, de kb fél-egy év alatt lement különösebb önsanyargatás nélkül. a második gyerekemet 30évesen szültem, 13 kiló plussz volt rajtam, szoptattam, 1 évig nem is tudtam fogyni. aztán betegség miatti gyógyszerem segített a kilókat ledobni.. aztán váltottam gyógyszert, ill. emelni kellett az adagot, vele jöttek a kilók. meg persze a korral, meg azzal, hogy a férjem nagy édességszakértő-vásárló-fogyasztó. mindíg van itthon mindenféle csoki, édesség... sajnos.!!!
2009. jún. 8. 10:43

Hát igen, egyszer mindenki volt 60 illetve 63 kiló. :D Csak volt aki ezt megtudta tartani és voltunk MI akik nem nagyon tudtuk megtartani :D Még jó, hogy le lehet adni amit felszedtünk. :-) Én is tartok picit a terhességtől, de megfogadtam, hogy 10 kilónál többet nem akarok hizni majd, hiszen a 10-15 kiló megengedett, de annál magasabb érték már káros lehet a babának és ugye Nekünk is.

Mancinéni köszönöm a gratulációdat, hidd el, hogy Te is megtudod csinálni!!!

KITARTÁS!

58. mancinéni (válaszként erre: 56. - 156a5eb9fd)
2009. jún. 8. 00:34
hello Emese! én is kb.olyan alkat vagyok, mint te ducin voltál. ezen szeretnék változtatni. olvasgatom a leveled, elmélkedem rajta, közben ha jól számolom, 11 napja 90 naposozom. te nagyon jól nézel ki, gratulálok.
2009. jún. 7. 21:00
Sziasztok!! Emese24 láttam a képeidet!! Azt szeretném mondani,hogy most kb.: úgy nézek ki mint te 92kg-osan! És úgy néztem ki 63kg-osan mint te,mivel én annnyi voltam első terhességem előtt! A cikked is ahogy olvastam mintha én írtam volna,van köztünk hasonlóság!! :-) Szültem két gyermeket attól híztam el. Én nem szedtem semmi vitamint én azt mondtam,amit megkívánok megeszem csak egészséges gyermekeim szülessenek! Az sikerült,mint az fog hogy lefogyok!! A dohányzásról hál isten le tudok könnyen szokni,csak lerakom és kész,terhesség alatt sem szívtam el egy szálat sem,nem is bírtam volna,rossz bele gondolni is!! Köszi! Sziasztok!
56. 156a5eb9fd (válaszként erre: 54. - 95a0f7ade3)
2009. jún. 7. 12:13

Szia,

Hát az adagok azok legyenek kevesek. Sokkal kevesebb mint amennyit eddig ettél. Semmi nasi meg ilyesmi. A tejtermékek jok, de sokat nem fogyassz belőle mert ezek az ismok épitésében játszanak nagy szerepet és ha nem sportolsz hivatásszerűen akkor nem szabad nagy mennyiséget fogyasztanod.

heti 2-3szor 2 dcl tej szerintem teljesen jó. Natur joghurt is jó. Sajtbol keveset.!!

Mozgás: én sem jártam sem konditerembe sem sehová, otthon mozogtam. Ajánlom a vital tv adását, reggel és délután is van olyan adás ahol Béres Alexandra vagy Réka vagy Tatarek Rezső tartanak órákat. Én onnan nagyon sok gyakorlatot vettem át. Hasizomnál az a lényeg, hogy amikor préselsz kifujod a levegőt.(amikor emelkedsz akkor fujod ki) Nem szabad teljes felülést csinálni mert sérül a gerinced.

Mindenféle mozgás jo, de oszd el minden egyes testrészedre a gyakorlatokat. Nem szabad hogy egy nap csak hasizmozol, másik nap csak lábra dolgozol. Ez nem használ!!! Minden nap mindenedet mozgasd meg és növeld a gyakorlatok számát és az intenzitást. Hasizombol eleinte 30at, 2szer. Aztán 3 naponta növeld mindig 30at 3szor, majd 4 szer, 5ször. Ne szokjon hozzá a tested egy bizonyos számhoz mert akkor nem fog dolgozni csak lazsálni :D:D

Azt hiszem elmegyek személy edzőnek :D:D:D

55. kacsa118 (válaszként erre: 54. - 95a0f7ade3)
2009. jún. 7. 06:28
Szia! Én azt tudom elmondani, hogy mozgok én: amikor csak tudok futok, ha ez nem jön össze, akkor a hasizmot felülésekkel, a karra pedig két kis súlyzóval oldom meg. A másik ami nekem mostanában bejött az egyik gabonapehelyhez adnak kétféle video cd-t. az egyiken táncos mozgás, a másikon kick-box aerobik szerű mozgás van. szerintem őrült jó!
2009. jún. 6. 20:56

Sziasztok! Nagyon jó dolgokat írtatok! Emese24 neked külön gratulálok a kitartásodhoz és a leadott kilókhoz. A második gyerek után sajnos én is felszedtem jó néhány kilót. 178 cm magas vagyok és 90 kg. Abból a szempontból szerencsésnek mondhatom magam, hogy nem feltűnő a túlsúly a magasságom miatt és a férjem is elfogad így, viszont engem zavar, és a sikereden felbuzdulva, elhatároztam változtatok. Sosem voltam modell alkat, de 74 kgmal jobban éreztem magam fizikailag. Tudom, hogy a súlytöbblet miatt vagyok fáradékonyabb, fáj a hátam, a lábam, stb. Az étrendemen nem lesz nehéz változtatnom: a zsíros, fűszeres ételeket, húsféléket eddig sem favorizáltam, nem dohányzom, alkoholt nem fogyasztok. Amit nagyon szeretek a tejtermékek...főleg a tej, joghurt sajtok. Ezeket mennyire kell csökkenteni? Illetve mekkora adagot esztek egyszerre? Külön főzzek, vagy meg lehet oldani, hogy ugyanazt a kaját egyem, mint a család?

A másik gondom a mozgás. Két gyerkőc mellett fitneszteremre nem lenne sem időm, sem pénzem. A férjemtől kaptam egy LegMagicet, most azzal tornázom már két hete, naponta 15 percet...kezdetnek úgy érzem elég is, mivel már 10 éve nem mozogtam rendszeresen. Ez a torna viszont csak a lábat, feneket, combokat formálja, arra viszont nagyon szuper. Ha van 5letetek, milyen tornagyakorlatokat lehetne még végezni, ami a kart, hasat is formálja, köszönettel venném.

További kellemes estét Nektek!

53. 156a5eb9fd (válaszként erre: 51. - Nyokedli23)
2009. jún. 5. 20:22

A cigiről bizony le kell szokni, az egészséged miatt is. Nagyon káros. Én 10 év után szoktam le. Hidd el megéri. Naprol napra ment és nem hiztam. Az hizik a cigi után aki a cigizést nassolással helyettesíti. A cigi csak egy pótcselekvés volt amit ugye nassolással vagy rágózással helyettesit sok ember. Ettől ugye hiznak és arra fogják, hogy a cigi letétele után elhiztak.

Ez HÜLYESÉG. Én is édesszájú voltam és cigiztem, miztán letettem és lemondtam az édesről én sem hiztam el, sőt... leadtam 17 kilót :) Persze nem csak ettől :D:D

52. 156a5eb9fd (válaszként erre: 49. - Kacsa118)
2009. jún. 5. 20:19
Nem csábultam el egyszer sem, mert tudtam mit akarok! :)nehéz volt de sikerült.
2009. jún. 4. 13:49
Szia! Sziasztok!! Nagyon tettszik a cikked!! Én is így csinálom a dohányzás kivételével! Nem merem lerakni a cigit mert azt mondják akkor meghízom! Capooleira aerobikozom,otthon,nagyon tettszik! Most annyira magamba beszéltem,hogy fogyni fogok,hogy tényleg nem tudok elcsábulni nem is izgat olyasmi ami tudom ,hogy hízlal! Különben is párolt zöldséget eszem párolt hússal ebédre,reggeli vacsi ugyan az pl.:csirkemellsonka,teljes kiőrlésű kenyérrel,paradicsom,mozarella sajt,jégsaláta! Arra jöttem rá,hogy finom jól is lakom,de nem úgy hogy utánna rosszul vagyok mert telezabáltam magamat zsírossal! Teljesen másképp érzem magamat hogy nem zsírosat eszem! Most tényleg nagy az akarat erőm! Meg fogom csinálni!! Mindenkinek sok szerencsét a fogyókúrához! Sziasztok!!
2009. jún. 4. 10:03
Én is próbálok ellenállni pár dolognak:)
49. kacsa118 (válaszként erre: 48. - 156a5eb9fd)
2009. jún. 3. 07:11
Nekem lenne még egy igen fontos kérdésem! Neked ez a változtatás simán ment egyik napról a másikra, vagy az elején még Te is elcsábultál egy-két dolognak? Mert én is kezdek hozzászokni a dologhoz, de olykor még elcsábulok! Vagy csak én vagyok ennyire akaratgyenge??
2009. jún. 1. 17:21
Még egy fontos dolog, hogy amint eléritek az álomsúlyt akkor ne arra gondoljatok, hogy ohh ez a falat már nem árt, ohh még azt a falatot simán megehetem hiszen már ugyis lefogytam...NEM... nem szabad hiszen ujra elkezdhetsz hízni... EZT NEM AKAROD UGYE??
2009. jún. 1. 17:19

Viszont a heti 1 alkalommal elfogyasztott 1 kocka 70%os étcsokit ajánlom. Nem szabad többet mint heti 1-2 kocka mivel megfogja a székletet és persze ebben is van cukor, de nem annyi.

Egészségetekre!!

Aki elérte az álomsúlyt az fogyaszthat belőle többet is, de akik még nem érték el az álomsúlyt azok ne fogyasszanak heti 1-2 kockánál többet.

Persze mindkét fél csak mértékkel :)

2009. jún. 1. 17:17

Örülök, hogy egy kis lökést adhattam ahhoz, hogy tudatosan táplálkozz Barbie. :)

Remélem a cikkem sokmindenkinek jól jött :)

Csoki és egyéb édesség elhagyására azt javasolom: amikor kezetekbe veszitek az édességet gondolkodjatok el rajta, hogy mennyi cukor van benne. Egy tábla csokiban van 20 kocka cukor. Persze nem tudom pontosan mennyi van benne, de ez a módszer bevállt. Én amikor arra gondoltam, hogy 2-3 kocka csokival mennyi cukrot viszek be a szervezetembe... elriadtam a csokitól.

Mostmár nyugodt szívvel eszek meg 1-2 kocka csokit, de már nem tartozik a kedvenceim közé. Régen nagyon édesszájú voltam, 5 perc alatt benyomtam egy tábla csokit :D

Az agyat kell átállítani, ámitsd az agyadat olyan dolgokkal, hogy sok cukor van egy adott termékben. Egy idő után már nem fogod kivánni az édességet.

Remélem nektek is ilyen egyszerű lesz :)

45. kacsa118 (válaszként erre: 44. - 308da614da)
2009. jún. 1. 07:35
Szia! Egész jól, bár még néha elcsábulok, de egyre kevesebbszer, próbálok nagyon erős lenni! Ha megkívánom a csokit, előtte belenézek a tükörbe, és rájövök, az tehet mindenről, és egyből nem is kell! Bár kilokban megállt a fogyás, centikben haladok!
2009. máj. 31. 14:55
Szia, rendben igazad van és megpróbálom! és te hogy haladsz a fogyival?
43. kacsa118 (válaszként erre: 42. - 308da614da)
2009. máj. 28. 20:10
Nagyon megértelek. Bármi, ami a megszokottól kicsit eltérő... én egyből a kajához nyúlok! Hidd el, ha erről leszoksz, már félsiker!
42. 308da614da (válaszként erre: 41. - Kacsa118)
2009. máj. 28. 19:26
Detto ugyanaz mitn neked! Ha szomoru vagyok eszek, ha unatkozok eszek, ha ideges vagyok eszek, na meg 1 évem kereszetlü este 10kor nasi evés..ördögi kör...próbálok végre életmódot változtani!
41. kacsa118 (válaszként erre: 40. - 308da614da)
2009. máj. 28. 18:36
Csak pár tipp: ha megéhezel, egyél valamit, ne sanyargasd magad, de mindenképp valami könnyűt. Salátát, kefírt, egy kis sovány husit stb. De tényleg csak akkor egyél, ha éhes vagy. Én sokszor beleestem abba, hogy unatkoztam, ettem, szomorú voltam, ettem, itt az ebédidő, ettem... Ezért tartok ott, ahol. Az édességet pedig úgy tudod elhagyni, hogy egy darabig mondogatod magadnak, hogy nem is kell az neked, hidd el hat (ezt egy igazi csokifüggő mondja)! Ezek csak azok az ötletek, amik nekem beváltak, de remélem hasznosak lesznek!
2009. máj. 28. 10:13
Sziasztok! Én is próbálom megváltoztatni az életmódomat :) torna....semmi süti....de adhatnátok pár tanácsot:)
2009. máj. 28. 09:17
Én megtettem a magamét!
2009. máj. 27. 18:29

[link]

Nem ide tartozik de örülnék neki ha mindenki nyomna rám egy szavazatot vagy akár többet is:)

Köszönöm

2009. máj. 26. 21:04

Emese!

Megvan az eredménye az életmódváltoztatásnak!!!!!

Köszi köszi!A te cikked kellett ami megváltoztatta az életemet!

2hete kezdtem tudatosan odafigyelni mit eszek és lement 4kg természetesen rendszeres torna mellett:):):)

36. kacsa118 (válaszként erre: 33. - 156a5eb9fd)
2009. máj. 19. 11:20
Szerintem sem jó folyamatosan szolizni, de mikor muszáj!! :)
35. Kleona (válaszként erre: 32. - Kacsa118)
2009. máj. 19. 11:01
Köszi én még ezt nem próbáltam valószínüleg nem is fogom,és sajnos napoznisem szeretek csak ott vagyok barna ahol nincs ruha.
2009. máj. 19. 08:37
A másik alternatíva a szoli helyett a barnítós testápoló. Barna leszel, ápol és eltakar :D:D Nekem szerencsére nem alakultak ki striák, bár én egész fogyi alatt tornáztam, erősitettem és a bőröm szépen visszahuzodott. Persze a hasamnál oldalt van egy két csik, de szinte észrevehetetlen, csak én tudom , hogy ott vannak :DÉn nem görcsölök miatta, persze akinek csúnyább azt zavarja.Akkor engem is zavarna.
2009. máj. 19. 08:35
A szoli szerintem csak átmenetileg halványitja, mert ugye az nem tünteti el, csak mivel barna leszel igy nem annyira fog látszani. De nem járhatsz egész életedben szoliba... nem is egészséges. Persze nem azt mondom, hogy akkor éljünk striákkal és nyugodjunk bele, de ésszerű dolgokkal probáljuk meg eltűntetni. :) Szerintem. :D
32. kacsa118 (válaszként erre: 31. - Kleona)
2009. máj. 19. 07:53
Tudom, hogy nem vígasztal, de én is tele vagyok! Nekem azt mondták, próbáljam szolival! Még nem próbáltam, ha hatásos szólok!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook