Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Élet egy másik országban fórum

Élet egy másik országban (beszélgetős fórum)

1 2
2015. febr. 6. 00:30
........nagyon erdekes,mindossze egy a baj a nagy tavolsag a 2 orszag kozott/Magyar es ahol most elek/.
34. Klaudia84 (válaszként erre: 33. - Zsuccy)
2010. jún. 24. 09:11
Sebaj De köszi hogy írtál!
33. Zsuccy
2010. jún. 23. 17:45

Sziasztok!


Én sajnos Hollandiáról semmit nem tudok:(

32. Klaudia84 (válaszként erre: 31. - 1fe7fa0d33)
2010. jún. 23. 08:10
:) Köszi :)
2010. jún. 22. 23:38
Látod vuurtje!?Erről beszéltem.Mikor fog itt tettekben valaki segiteni Klaunak?Tipp?Nooit!
2010. jún. 21. 15:27

Helló!

Azt szeretném megtudni hogy van valaki aki Hollandiában él és tudna némi infórmációval szolgálni munkaválalás, lakás/szoba bérlés, kiutazáshoz szükséges papirok illetve hogy hol lehet utánna nézni állásoknak (EURES az ami tetszett eddig.

Minden hasznos infó érdekelne! Ja és ha esetleg valakinek meglenne az elo holland nyelvleckéje akkor írjon mert megköszönném.

Köszi mindenkinek és csodaszép napot!

Ja és persze várok megélhetéssel kapcsolatban érdekelnének akár a takarítói munkák hotelben is.

29. Zsuccy
2010. jún. 6. 10:25
Köszi:)
28. Pötyli (válaszként erre: 26. - Zsuccy)
2010. jún. 5. 22:58

Hát a kinti sulik oldalain nagyon nehéz kiigazodni, így nehezen találtam olyan sulikat, ahol esetleg taníthatnak kr. pszichot. De utánanézek ezeknek az ösztöndíjaknak. Tényleg sokkal jobb sulik vannak ott, és az élet is egészen más lehet ott.:) De nagyon nehéz oda kijutni, letelepedni és elhelyezkdeni még nehezebb.:/

Tuti, hogy jövőre is kimegyek az Edukációs kiállításra és majd azután döntöm el véglegesen, melyik sulikat jelölöm be. Köszönöm szépen és neked is sok sikert!:)

27. 9242a6388c (válaszként erre: 25. - Pötyli)
2010. jún. 5. 21:01
nincs mit:O))))
26. Zsuccy (válaszként erre: 24. - Pötyli)
2010. jún. 5. 20:59
Én is csúsztam egy évet...remélem még egyet nem fogok:P.Tavaly még én is megjelöltem egy csomó olyan szakot ami nem is érdekelt.Az ösztöndíjak függnek a sulitól is legalábbis amennyire én tudom tehát ha mjuk olyan suliba jársz aminek esetleg van kapcsolata kinnti sulival ahol tanítak k.p-t nyert ügyed van:)Én is Amerika irányába orientálódom...nagyon vonz az az ország és szerintem az egyetemi kínálata is sokkal jobb mint a miénk,rengeteg érdekes dolgot lehet tanulni kinnt.A Rendőrtisztin úgy tudom h elvileg a bűnügyi igazgatás szaka is takar kriminológiát gondolkoztam is h bejelölöm de alkalmassági állítólag nagyon húzós meg hát én nem szeretnék terepen dolgozni.Sok sikert akk neked jövőre:)
25. Pötyli (válaszként erre: 23. - 9242a6388c)
2010. jún. 5. 20:26
Köszönöm szépen a segítséget!:)
24. Pötyli (válaszként erre: 22. - Zsuccy)
2010. jún. 5. 20:24
Én most végeztem a gimiben, viszont most halasztok, mert ép.mérnökire jelentkeztem, de nem sikerült a rajz alkalmasságim, de már nem is bánom, mert az nem igazán érdekelt, ellentétben a kr. pszichológiával, amire mostanában jöttem rá.:) Nem is tudtam, hogy a jogi egyetem is jó. Akkor olyat is me fogok majd jelölni, de azért teszek egy próbát a pszicholóiára is.:) Amúgy én is gondolkodom azon, hogy külföldön éljek, és én is néztem már ilyen ösztöndíjakat, csak még nem vagyok teljesen tisztában vele, hogy mennyit fedez is ez. Amúgy engem Amerika vonz.:) És nagyon sokat segítettél, köszönöm!:) Amúgy nekem még azt mondta valaki, hogy végezzem el a pszichológiát, aztán utána a Rendőrtisztin állítólag van posztgraduális képzésként kr.pszicho., de én ebben nem vagyok biztos, nekem is csak mondta valaki. De egyébként én is inkább a külföldi suli felé húzódok.:)
23. 9242a6388c (válaszként erre: 21. - Pötyli)
2010. jún. 5. 19:18

A suli nevét sajnos nem tudom, azt tudom, hogy ez előtt az alapképzést a Hunter College-ben csinálta. Igen kint élt mikor idejelentkezett, kint él 5-6 éve. Magas szinvonalú, sok gyakorlata van azt tudom. Mennyibe kerül azt nem...

Ennyire tudok válaszolni:O)

22. Zsuccy (válaszként erre: 20. - Pötyli)
2010. jún. 5. 19:03

Szió!


Igen én is úgy tudom h ez Mo-n még nem elég kiforrot dolog,de mjuk én eleve külföldön szeretnék élni.Én idén felvételiztem és jogot jelöltem be első két helyre úgy terveztem h ha sikerülne bejutni akkor ösztöndíjat pályáznék hátha sikerülne egy külföldi egyetemen konkrétan ezt tanulnom.Ahogy olvastam ha elvégzed a jogot már akkor is dolgozhatsz kriminológusként.Ráadásul azon is gondolkoztam h ha letenném a jogot elvégeznék esetleg olyan OKJ-s képzést ami ezen a vonalon vinne tovább(kriminológiai aszisztens például).A legjobb a pszihó lenne természetesen hisz mégis ez áll a legközelebb a kriminálpszichológiához de szerintem nagyon nehéz a bekerülés pedig elég jó eredményeim vannak.Igazából sztem nagyon nehéz elkezdeni de semmi sem lehetetlen.:)Te hol tanulsz?Remélem vmennyit tudtam segíteni ha esetleg bármit kérdeznél vagy van jó ötleted szívesen venném;)

21. Pötyli (válaszként erre: 15. - 9242a6388c)
2010. jún. 3. 19:55

Szia!

Mi a neve az iskolának, ahol tanul? És ő már eleve kint élt, mikor oda jelentkezett, vagy először csak tanulni ment ki? És milyen színvonalú, meg hol tud utána elhelyezkdeni? És drága a suli? Bocsi a sok kérdésért, de ha esetleg válaszolsz előre is köszönöm!:)

20. Pötyli (válaszként erre: 14. - Zsuccy)
2010. jún. 3. 19:51

Szia Zsuccy!

Bár kicsit későn csatlakozom ehhez a fórumhoz, csak most találtam meg, de engem is ez a szakma vonz, a kriminálpszichológia. Nagyon érdekel, legalábbis az alapján, amit elképzeltem róla a tv és olvasmányok alapján. Csak nekem is az a bajom, hogy kifejezetten ezt nem tanítják sehol, és állítólag nincs is igazán még kialakulva ez a szakma Mo.-on. Nem tudom mennyire lenne ez izgalmas és mennyi munka lenne Magyarországon. Úgy gondolom, hogy külföldön többet érnék ezzel a szakmával. Te mit gondolsz erről, Te hol/hogy akarod ezt az egészet elkezdeni. Bocsi a regényért, csak egy kis segítségre van szükségem!:$

19. Zsuccy (válaszként erre: 17. - NanoMano)
2010. márc. 28. 21:03
Lehet menni egyszerre két szakra,de hát pszihóra bekerülni főleg egy jobb egyetemen egyszerűen lehetetlen,olyan ponthatárok vannak és lesznek(sztem)...Tavaly engem sem vettek fel egyetemre/főiskolára idén próbálkozok újra rem. sikeresebben.:).Hát igazából lenne rá mód ha gazdag lennék,mehetnék ki tanulni,nagyon drága írták hogy olyan 2millió ft lenne(ebben már az ottani élet is benne van)Igen a kriminológus az aki kitalálja a büntényt a részleteit(papíron)de nehéz behatárolni a munkáját.Valahogy mindig arra a következtetésre jutok h külföld mennyivel jobb mint ez az ország:D
18. 9242a6388c (válaszként erre: 16. - Zsuccy)
2010. márc. 28. 20:17
Ott is él, immár 6 éve.
17. NanoMano (válaszként erre: 14. - Zsuccy)
2010. márc. 28. 19:53

Kriminálpszichológia :D!Még leírni is hosszú :)!

Anno középiskolában tanultunk 1 évig pszicho-t.Jó órák voltak,és érdekesek.

Hát igen legalább 10 év suli,vagy egyszerre is lehet menni 2 szakra?Nem tudom,mert nem vettek fel egyetemre.

Ha külön-külön mennél ezt megtanulni rengeteg idő, de ha egyszerre tanulnád...hát...kitartás és vasidegzet :).

Amúgy érdekes, hogy Skóciában van kriminálpsz. szak és itt nincs :(.

De én azt mondom, hogy ha tudod a nyelvet és van lehetőséged, menj ki :)!Nem csak azt tanulod meg,a mi érdekel, de megismersz egy országot :).

A kriminálpsz. az a bűnözők lelkében turkál, a kriminológus mit csinál? Ő az aki kitalálja, hogy történt a bűntény?

16. Zsuccy (válaszként erre: 15. - 9242a6388c)
2010. márc. 25. 22:43
Húúú sógornőd mázlista:).És ő alapból ott él vagy csak tanulni ment ki?
15. 9242a6388c (válaszként erre: 14. - Zsuccy)
2010. márc. 25. 11:28
Éredekes amit tanulni szeretnél...Sógornőm New York-ban él...és kriminálpszichológiát tanul..:o)...szereti, és nagyon érdekes mostmár sok pszichiátriai gyakorlatra mennek...valami olyasmivel szeretne foglakozni, hogy az áldozatok hozzátartózóinak pszichéje...kb...
14. Zsuccy (válaszként erre: 13. - NanoMano)
2010. márc. 25. 10:29

Szia!

Jog és szociológia érdekelne...igazából kriminálpszichológus vagy kriminológus szeretnék lenni csak Magyarországon nem nagyon van olyan szak ami ezt átövezné csak ha a jogot és pszihót elvégzem ami meg sztem elég húzós.És Skóciában a jogszociológián belül lehet ezt tanulni.Úgyhogy ilyen szempontból is tökéletes.:)

Am Finnországot is szívesen megnézném mert az egyik kedvenc bandám a HIM finn:P

13. NanoMano (válaszként erre: 11. - Zsuccy)
2010. márc. 23. 21:26

Szia!

Anno a zene ismertette meg velem Suomit :).Hallgattam,és hallgattam a zenéket,és az együttesekről (amiket megszerettem) kiderült, hogy finnek :).Így elkezdtem kutakodni az ország iránt :).

Megfogott a tájak páratlan szépsége, a sok erdő, a rengeteg víz, a kitartó és barátságos nép.Az emberek mentalitása, a természet szeretete :).

Nahát, nem gondoltam volna, hogy személyesen fognak levelet írni :D!Ez meglepő.Akkor már van 1 jó pontjuk a szemedben :).

Milyen szak érdekel?

12. Zsuccy (válaszként erre: 9. - Hannah87)
2010. márc. 21. 12:34

Szija!


És elképzelésed van h milyen típusú helyen laknál szívesen?(mediterrán,hűvös...stb.)

11. Zsuccy (válaszként erre: 10. - NanoMano)
2010. márc. 21. 12:33

Szija!

Igazából én idén jelentkeztem felsőoktatásba és nézegettem külföldi egyetemeket is...és megakadt a szemem egy skót egyetemen,ugyanis ott pont van olyan szak ami ötvözi azt a kettőt ami engem érdekelne és utána elkezdtem nézegetni,olvasni Skócia után és nagyon megtetszett(főleg azok a gyönyörű tájak).Még a sulinak is írtam érdeklődés címén és rendesen nem gépi üzenettel válaszoltak ami meglepett hisz végül is én csak egy kis hangya vagyok számukra:D.Csak sajnos a tandíj eszméletlenül drága így egyenlőre nem tudok eljutni oda pedig mit megadnék ha szeptemberben ott kezdhetnék :) Téged mi fogott meg Finnországban?:)

10. NanoMano (válaszként erre: 8. - Zsuccy)
2010. márc. 18. 21:54

Szia :)!

Kiitos, azaz, köszönöm :)!

Sajnos még nem jutottam el oda :(.De mi késik, nem múlik :D! Talán jövőre végre összejön, hogy kimenjek /először nyaralgatni,körbenézni, aztán mindent bele/.

Tavaly majdnem sikerült, csak elveszítettem a munkahelyem :(...Idén meg nem jön össze,mert csak részmunkaidőben dolgozom :(...

Te voltál már Skóciában?

Mi fogott meg abban az országban, népben :)?

2010. márc. 17. 22:14
Én is egész életemben úgy éreztem hogy nem jó helyre születtem, nem találtam a helyem. Az Alföld közepén... valahogy nem az én világom. Itt Sopronban kicsit jobban érzem magam, de még nem az igazi... de nemtom hol lenne "igazibb" :P
8. Zsuccy (válaszként erre: 5. - NanoMano)
2010. márc. 16. 17:14

Szió!


Sok sikert Finnországhoz!:)Jártál már kinnt?

2010. márc. 16. 17:14
pfffffffffffffffffffff. Kib@ccotttt nehéz vót.
6. Zsuccy (válaszként erre: 4. - 9242a6388c)
2010. márc. 16. 17:13

Szia!


Jogot vagy szociológiát...idén jelentkeztem felsőoktatásban de nagyon gondolkodom rajta hogy külföldre is kéne jelentkeznem(abban az esetben ha kapnék ösztöndíjat mert ugye nem olcsó mulatság)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook