Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Elestem 2 hete és a bokán kétszer akkora, mint kéne és bokától lefele fekete. Nem voltam dokinál. Menjek?Eltörhetett? fórum

Elestem 2 hete és a bokán kétszer akkora, mint kéne és bokától lefele fekete. Nem voltam dokinál. Menjek?Eltörhetett? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. dec. 19. 15:15

Én vagyok akkor túlságosan katonás, vagy ennyi a fájdalomküszöbbel nem rendelkező ember? Bocs...nem sértegetlek, félre ne érts...

Élsportoló voltam. Túl vagyok 3 szalagszakadáson a jobb bokámba, és egy teljes izom és ínszalagszakadáson a balban. Nekem se fekete nem volt, se nem kellett rá hónapokig vigyázni. 6 hét rögzítősín, és csókolom. Én speciel 5 hét után már tornáztam vele, és semmi gondom nem volt. És ezekkel a bokákkal hordok én tűsarkút minden gond nélkül... Azért ennyire nem kell kényesnek lenni. Egy szalagszakadás nem a világ vége. Fáj, fáj, de kibírható.

Ami fekete, az ellenben sanszosabb, hogy törés. Nekem a medencecsontom volt baromira befeketedve a törésnél..

2009. dec. 19. 15:15

Nekem is volt bokaszalag szakadásom.Balos is,jobbos is!Először egyből orvoshoz mentem akkor műtét volt a vége.A másiknál csak 3 nap múlva mikor már térdig a kék minden árnyalatában pompázott.Akkor jól lecsesztek a balesetin,hogy ennek trombózis is lehetett volna a vég.:(

Irány a baleseti ambulancia!

13. 93f8940be5 (válaszként erre: 6. - 416b7aa963)
2009. dec. 19. 15:13

Rá tudsz állni? A feketeség a vérömlenytől van.Lehet hogy tényleg eltört, lehet, hogy "csak" szalagszakadsá...mindenképpen meg kell röntgenezni!

Nem szabad magaddal szemben ennyire felelőtlennek lenni!

Két hét sok idő.Ne húzd tovább szerintem, mert így is sokan vannak a balesetein.Igyis megkapod majd a magadét, hogy miért nem jelentkeztél előbb!Sipirc!

2009. dec. 19. 15:12
Nem tört el, csak nagyon megrándult... megröntgeneztetik jobb esetben, kapsz kenőcsöt, hogy hamarabb felszívódjon a bevérzés, de lehet, ír föl tablettát is, nehogy vérrög legyen és embólia belőle. Hosszú ideig fájni fog és vigyázni kell, mert könnyen kifordul újra. Mindez tapasztalat...:-((
2009. dec. 19. 15:12

ha eltört 2 hete, akkor nem biztatlak.

ha szalagaszakadás, akkor rögzítősínt kapsz vagy gipszelik. a pénztárcád dönti el :)

2009. dec. 19. 15:11

Én a helyedben rögtön szedném a sátorfámat, és irány a sürgősségi!

Otthon pedig a véraláfutásra és regeneráció céjából kenegesd feketenadálytő krémmel. A családban volt már ilyen eset: csavarozni kellett...

2009. dec. 19. 15:11

és ha esetleg eltört és két hete igy van akkor mit csinálnak vele?

És ha szalagszakadás akkor mit?

2009. dec. 19. 15:10
majd a doki megmondja, mi van vele. de tényleg mars, mert baj lesz...
2009. dec. 19. 15:10

tényleg? :O

nekem 3x volt szalagszakadásom bokámban, de sosem volt fekete... :S

mákos vagyok, vagy te jártál ennyire rosszul?

2009. dec. 19. 15:09
nem birok már járni mert a másik ábamon megyek már 2 hete és totál kimerült és mg van már terhelve. De félek a dokitól viszont ma már tényleg nem birom tovább. Egybe van a bokám a vádlimmal, és fekete és nagyon fáj. Eltört???
2009. dec. 19. 15:09
Inkább szalagszakadás lesz az. Nyáron ugyanígy jártam, lábujjal. Irány a doki!
2009. dec. 19. 15:09

hát úgy nem ártana :D

mintha magamat látnám... dokihoz csak ha visznek XD

de azért már tényleg menj el, ha rosszul forr össze, baj lehet.

2009. dec. 19. 15:08
Sztem azonnal fordulj orvoshoz!
2009. dec. 19. 15:08

Hát én a helyedben sűrgősen elmennék orvoshoz!

Már hamarabb kellett volna.

2009. dec. 19. 15:07
Elestem 2 hete és a bokán kétszerakkora mint kéne és bokától lefele fekete. Nem voltam dokinál. Menjek?Eltörhetett?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook