Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Eléggé leégtem a szoláriumban! Mikor fog elmúlni a leégés? fórum

Eléggé leégtem a szoláriumban! Mikor fog elmúlni a leégés? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
32. caffi (válaszként erre: 31. - Kefekötőke)
2010. ápr. 3. 15:01
Biztos így van....de aki szolizik,annak mutathatnak bármilyen képeket....az úgy is szolizni fog:)...közéjük tartozom én is,40leszek,évek óta szolizok,és nincs bajom,ha lenne talán amúgy is lenne:).....engem nem tud elrettenteni egy kép,mert ha módjával csinálom nem lesz bajom.....és még cigizek is:).....úgy h halmozom az élvezeteket:))))
31. kefekötőke (válaszként erre: 30. - Caffi)
2010. ápr. 3. 13:04

Nem olvastam vissza ki írta amit írt ,de valami ilyesmire emlékeztem.

Értem amit írsz,de soha nem fogom megérteni.

Most divat ,hogy egy fehér nő az nem menő,egy természetes hajszín ,(ráadásul néha gyönyörű )az nem jó egy 13-15 !!éves de egészen 40-ig mondhatnám nőnek.Azt meg kell festegetni ,lehetőleg a legtermészetellenesebb színekkel.

Most azt mondod módjával nem árt,honnan tudod?

Azért tettem fel egy képet,nézzétek meg !

Akiről készült sem gondolta,hogy ez a folt lesz a hátán.

30. caffi (válaszként erre: 29. - Kefekötőke)
2010. ápr. 3. 11:44

Szia!

A "szoliz rá"-t én írtam....de aszem el értelmezted mondandóm....nem azt tanácsoltam ,h menjen és égesse magát ismét széjjel 1000-el.

Gondolom a tavasz miatt ment szoliba,ha berobban a jó idő és le kell vetkőzni legyen egy kis alapszíne,a foltos bőr se szép látvány,annak eltüntetése miatt ajánlottam!

Mint írtam ha az új EUS-csöveket keresi,és csak olyanba fekszik,az biztonságos....ezt már a bőrgyógyászok is jóvá hagyták!

Amúgy a mérsékelt szolizás a régi fajta csövekkel se volt káros szerintem....ez olyan mint amikor azt mondják egy pohár bór egészséges,de aki részegre issza magát az má nem annyira!:)

29. kefekötőke (válaszként erre: 27. - Evawitch)
2010. ápr. 3. 10:27

"Remélem, már nem lesz erősebb fájdalom és szín sem.."


Nem akarlak bántani,no nem udvariasságból ,csak azért mert az tapasztalatom,hiába is mondanak kívülállók bármit ,mentek a saját fejetek után.

Olvastam itt is ,ajánlották ha foltos maradsz "szolizzál rá".


Reménykedsz,hogy "nem lesz szín"?


Ne reménykedj ,gondolkodj!


Csak Neked és hasonló gondolkodásúaknak most feltettem egy nem túl jó minőségű képet okulásul.

A kép egy háton bőrelváltozást mutat,egy som évvel ezelőtti napozás eredménye.

(Akkor jó poénnak tűnt)(((

2010. ápr. 3. 08:26
Most már nem annyira piros az égés, de jobban fáj, mint tegnap.
27. Evawitch (válaszként erre: 26. - Caffi)
2010. ápr. 2. 22:50
Most nem annyira ég, mint ha a napon égtem volna le, de nagyon piros vagyok, szinte bordó. Remélem, már nem lesz erősebb fájdalom és szín sem. Melóhelyen szünetben kimentem a wc-re és befújkodtam magam. :)
26. caffi (válaszként erre: 1. - Evawitch)
2010. ápr. 2. 14:37

Szia!!Sajna estére durvább lesz...a fürdés meg igen kellemetlen:(....Kend magad fenistillel,az egy kicsit segít!

Egy két hét után viszont foltosan fogsz hámlani....arra viszont szoliznod kell mert olyan csúnya tud lenni!

Most már sok szoli át állt az EUS-csőre....ha ilyen könnyen meg égsz,csak olyanba feküdj!!!Kérdezd meg a szoli dolgozójától h olyan cső van e benne....de te magad is tudod ellenőrizni....a csövekre márkától függetlenül,rá van írva a logójába h 0.3-as!(a régiek 2,00-3.6-osak)

Az okoz bőrrákot ha bőröd folyamat megégeted....önmagában,ha úgy vesszük a szoli,még jó is,mert segíti a D-vitamin termelést,csontritkulásos betegeknek kifejezetten ajánlott!

De h a kérdésnél maradjak!...Éjszakára testápolót keverj össze babaolajjal,és avval kend be magad....az sokat fog segíteni!!

25. kefekötőke (válaszként erre: 24. - Manul)
2010. ápr. 2. 14:28

Így igaz.Láttam már polóban vagy mezítelen felsőtesttel heggeszteni emberkéket,akik talán egyszer "bőrrákos nagyapák lesznek"

Azért talán mert meg kell érni.

24. manul (válaszként erre: 21. - Bigbri)
2010. ápr. 2. 14:09

Nem azt mondtam,hogy csak az kap bőrrákot aki szolizik vagy napozik.Azt mondtam,hogy növeli a bőrrák kialakulásának kockázatát.

Nagyon sajnálom a Nagypapádat!

23. kefekötőke (válaszként erre: 20. - Evawitch)
2010. ápr. 2. 13:30

"Barátom meg le fog szólni...

Utálom, ha bunkózik...és jön majd az okoskodása..."


Nagyon sajnálom a barátodat,hogy bekötött szemmel jár .

22. Re87
2010. ápr. 2. 13:23
Nekem ilyenre az FLP-s Aloe First jött be nagyon.Semmikép ne fürödj meleg vízben.Egy darabig még biztosan érezni fogod.
21. Bigbri (válaszként erre: 16. - Manul)
2010. ápr. 2. 13:11
Nem csak a szoli növeli a bőrrákot. Nagypapám egyszer sem szolizott az életében tavaly mégis bőrrákot állapítottak meg nála. Bármitől kialakulhat ha hajlamos vagy rá. Ehhez nem kel sem nap sem szoli.
2010. ápr. 2. 13:06
Barátom meg le fog szólni, mert amúgy is ellene van az ilyeneknek (mint én is). Utálom, ha bunkózik. Holnap délután fogunk találkozni. Én leszek a hülye és jön majd az okoskodása...
19. Bigbri (válaszként erre: 8. - Evawitch)
2010. ápr. 2. 13:04

Szia!


Aloe Vera spray-t vegyél. Az nagyon jót tesz neki.

Nekem elmulasztotta 1nap alatt a fájdalmat. Utána már csak piros voltam :D

18. manul (válaszként erre: 17. - Evawitch)
2010. ápr. 2. 13:03
Ki fogod bírni csak puha anyagú ruhát vegyél fel ami szellőzik.
17. Evawitch (válaszként erre: 16. - Manul)
2010. ápr. 2. 12:58
Többet nem megyek!! Inkább leszek hófehér és szóljanak csak meg nyugodtan, megrugdalom mindegyiket, aki beszól! Már eléggé érzem a fájdalmat most is... Hogy fogok így dolgozni?
16. manul (válaszként erre: 13. - Evawitch)
2010. ápr. 2. 12:56

Nincs azzal semmi baj csak ésszel kell csinálni.Ne menj túl sűrűn és ne menj hosszú időre.A mai szoliknál az a 8 perc elsőre irgalmatlanul sok volt.Ez TILOS!

Hagyd meggyógyulni a bőrödet és menj csak 4 percre és azt is csak ritkábban!

A szoli növeli a bőrrák kialakulásának veszélyét!Erről nem szabad megfeledkezni!

15. Dorottya84 (válaszként erre: 11. - Evawitch)
2010. ápr. 2. 12:53
szerintem igen,fájni fog a spry csak átmeneti enyhülés ad
14. manul (válaszként erre: 11. - Evawitch)
2010. ápr. 2. 12:53
Elképzelhető!
2010. ápr. 2. 12:52
Először próbáltam ki, de többet se megyek!
12. manul (válaszként erre: 5. - Evawitch)
2010. ápr. 2. 12:52

Ha nagyon megkapott nem a fájdalom lesz a legnagyobb gondod!

Ne vegyél fel szűk ,dúrva ruhát,hogy ne irritálja a sérült bőrt.Kendd be azzal amit vettél de jó rá a Fenistil gél is.Lényeg,ne használj semmi irritálót a bőrödre.

2010. ápr. 2. 12:51
De 3 óra alatt nem kellene látszódnia szerintem normál esetben a szolárium hatsának. Estére kellett volna előjönnie. Akkor most nagyon égni fogok estére?
2010. ápr. 2. 12:51

Szia!

Nem akor beleszólni de nagyon sűrűn jársz és ez nagyon nem tesz jót a bőrödnek max heti 2x menj csak,és ne csodálkozz hogy le vagy égve,a bőrödnek időt sem adsz hogy regenerálódjon.És az hogy utána lefújtad magad panthenollal...........jájjjj,nem szabad,mert a bőröd elvileg szoli után még víz sem érheti elvileg(4 órán át) akkor van hatása.....

Szerintem most legalább 1 hétig ne menj úgy is le fogsz hámalni.Én csokicsöve szoliba megyek és én is most leégtem picit mert rég voltam majd megyek jövőéten...várni kell ilyenkor

2010. ápr. 2. 12:51
Ez egy hét múlva elkezd majd lehámlani, addig piros lesz, egy kicsit fog enyhülni a színe. Még lehet rosszabb az érzés pár óra múlva. Panthenol-ozd napi kétszer.
2010. ápr. 2. 12:50
A pirosság nem érdekelne, csak ne fájjon...
2010. ápr. 2. 12:49
Segíteni fog!
6. manul (válaszként erre: 1. - Evawitch)
2010. ápr. 2. 12:49

Attól függ milyen a bőröd.Ha nem nagyon érzékeny holnapra bebarnulhat.Ha érzékeny akkor viszont készülj fel a kipirult bőrre néhány napig és a vedlés sem fog elmaradni.

Ne menj mostanság szoliba csak ha megnyugodott a bőröd és ne 8 percre.

2010. ápr. 2. 12:49
De jobban fog fájni? Még csak minimálisan fáj, de elég piros lett a hasam és a hátam.
4. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 2. - Evawitch)
2010. ápr. 2. 12:48
Szerda után elég lett volna hétfőn menned. Az hűti, de azért látszani fog.
2010. ápr. 2. 12:48
Ennyi idő alatt nem fog sajnos.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook