Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » El tudsz -e képzelni olyan élethelyzetet, amikor már lehet nem szeretnéd folytatni az életet? fórum

El tudsz -e képzelni olyan élethelyzetet, amikor már lehet nem szeretnéd folytatni az életet? (beszélgetős fórum)


1 2 3
45. tien (válaszként erre: 44. - Főnix3)
2022. júl. 13. 22:36

Lehet nektek és nekünk ez a természetes.

De sokan igen furcsán néznek ránk.

Hogy-hogy nem nyírtuk ki még egymást?


Ja ,és folyamatosan beszél hozzám,kommentál dolgokat ,felolvas cikkeket ,megerősítést vár .

És igen ,igényli a társaságom állandóan.


Na ,ezek után ez minden csak nem szokványos.

44. Főnix3 (válaszként erre: 42. - Tien)
2022. júl. 13. 20:00

Nekem , nekünk normális! Ha valamelyikünk tovább van másik helyen, akkor megyünk keresni a másikat , miben tudunk segíteni! Egy helyen dolgozunk, ott is remekül együtt tudunk működni! Minden egyes percet kihasználunk együtt!! Szerintem mi mind a ketten a pokolba megyünk! 🤣

De bele sem merek gondolni mi lesz velem nèlküle! Szeretnék elsőként távozni! Bár akkor neki fájna! 😢

Ezért nem szoktam ezen gondolkodni! Élvezzük, míg tart!!

43. globus (válaszként erre: 37. - Michelle.r)
2022. júl. 13. 17:56
Mi nem tervezünk ilyesmit. Sőt, mappába gyűjtöttem azokat a témákat, ami kell majd, ha valamelyikünk becsukja a szemét. Ne nézzen úgy a másik, mint a luki nyúl. Biztosítások, nyugdíjpénztárak, földhivatali ügyek, ingatlanok stb. Minden egy helyen az újratervezéshez.
42. tien (válaszként erre: 40. - Főnix3)
2022. júl. 13. 17:50

Bajban lesztek Ti is.

Ez nem normális,azt tudod e?

Mondtam is a férjemnek,úgy próbáljon megpusztulni,hogy fogom a lábát és megyek utána.


Egy a baj,ő megy fel,én meg (a család genyája), lefelé 😉

41. tien (válaszként erre: 39. - Michelle.r)
2022. júl. 13. 17:46

😁


Ne gondold, hogy néha nem fordult még meg a fejemben 😏,de még élünk.

40. Főnix3 (válaszként erre: 38. - Tien)
2022. júl. 13. 17:33

Igen! Eltudok képzelni olyan helyzetet! Mi is 24 órában együtt vagyunk a férjemmel! Imádjuk minden percét!

Az én szívemnis megállna! 😭

39. michelle.r (válaszként erre: 38. - Tien)
2022. júl. 13. 15:22
Az normális, ami nektek az. 💙 Egyikünk halott lenne, ha mi ennyit lennénk együtt, és ez vonatkozik az összes családtagomra is 🙃 A kutyát sem kivéve 😉
38. tien (válaszként erre: 37. - Michelle.r)
2022. júl. 13. 12:36

🖤

Mi napi 24 órában együtt vagyunk.

Ez 15 éve.

Nekem is megállna a szívem.


Tudjuk ez nem normális, tisztában vagyunk vele.

37. michelle.r (válaszként erre: 35. - Globus)
2022. júl. 13. 11:25
Van egy barátom, úgy kb. 20 éve az anyukája összeesett a konyhában, a mentő viszonylag gyorsan kiérkezett, kb. 2 órán keresztül küzdöttek érte az orvosok, az apukája ott sírdogált. Nem sikerült megmenteni a mamát, és közben meghalt a férje. Nem vett be semmit, természetes halála volt. Az orvos azt mondta, nagyon ritka, de látott már ilyet idős, hosszú időt együtt töltött házasoknál.
2022. júl. 13. 09:55
Igen, de nem akarok még csak rágondolni sem.
35. globus (válaszként erre: 34. - Tien)
2022. júl. 13. 09:54

Erről eszembe jutott anyu unokatestvére. Beteges volt, tüdőembólia, pitvarfibrilláció, vérhígítót szedett. Férje mindig mondogatta, hogy ha Mariann meghal, ő egy percig sem akar élni tovább, már el van készítve a gyógyszer, amit bevesz.

Sajnos, bekövetkezett a baj.

Azt nem állítom, hogy boldog új párkapcsolatot kezdeményezett, de nem lett öngyilkos, eléldegélt kb. 10 évig. Előző házasságából származó fia átszervezte az életét, megoldották az étkezést, háztartást, otthonában maradt.

34. tien (válaszként erre: 32. - Globus)
2022. júl. 13. 09:48

Egészségesen teljesen másképp látja az ember a dolgokat.

Könnyen dobálózunk,de az életösztön dolgozik.


Nem egyszer voltam a halál közelében,meg sem fordult a fejemben, hogy szeretnék meghalni.

Nyilván könnyen beszélek,mert nem voltak iszonyatosan fájdalmaim.


Nem tudom, hogy akkor mennyire vágytam volna a halált.


A fórumkérdésre visszatérve.Igen.

A férjem nélkül nem élhetek.Ez biztos.

33. Auróra2010 (válaszként erre: 30. - Papája)
2022. júl. 13. 09:09
Ez rettenetes, ez nem eutanázia, hanem gyilkosság.
32. globus
2022. júl. 13. 08:31

Hát nem tudom...anyu daganatos beteg volt, fentanylon, morfiumon, mégsem siettette a halált. Ezt mondjuk, míg egészségesek vagyunk, de ha megcéloz a kaszás, tíz körömmel kapaszkodunk.

Örültünk minden napnak, amit velünk töltött, pedig nem volt könnyű végigcsinálni otthon. Sosem fogjuk megbánni, hogy elkísérhettük.

Kérdésre válaszolva: nem.

31. csemár (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 13. 08:22

Nem tudom, mit tartogat a jövő.

Te se tudod.

Miért foglalkoztat ez a kérdés?

2022. júl. 13. 08:14

Pontosan 34 évvel ez előtt egy orvos mondta nekem, hogy azoktól az idős és beteg emberektől, akiken már nem tudnak segíteni (kórházban, vagy intézetben vannak) apránként megvonják a vizet és néhány napon belül meghalnak. Mint mondta, fel sem merül a gyanú arra, hogy ez is eutanázia.

A mai napig nem nem tudom elfelejteni mit mondott, viszont kezdem megérteni

29. barai
2022. júl. 13. 07:52
NEM!!!
2022. júl. 12. 23:27
Az egesz eletem arrol szol, hogy az elerhetot kepzeljem el. Es a tokom Tele van vele.
2022. júl. 12. 21:56
Amúgy eutanázia párti vagyok. Ès nemcsak a daganatos betegek részére, hanem pl. pszichiátriai betegek rèszère is biztosíthatnák.
26. 820e00bff1 (válaszként erre: 22. - Vigyefene)
2022. júl. 12. 21:52
Sajnálom, hogy ezt kellett átèlnetek.Legalább a fájdalmát csillapíthatták volna, azt gondolom ez a minimum, amit megtehettek volna.
2022. júl. 12. 21:44
Talán igen, talán nem. Nem tudom.Betegesen reménykedő vagyok.
24. Bichi (válaszként erre: 23. - Sütikee)
2022. júl. 12. 21:41
Én meg azt nem értem, hogy az ilyen eseteket miért nem lehet "átsegíteni"...
23. Sütikee (válaszként erre: 22. - Vigyefene)
2022. júl. 12. 21:05
Én értem, hogy már nem lehet segíteni az utolsó stádiumban, de azt nem tudom felfogni, hogy miért nem lehet azt a kegyetlen fájdalmat enyhíteni. Attól sajnos nem él tovább, nem hosszabbítják meg az életét, de mégis emberségesebb lenne, ha nem ennyire kegyetlen kínok között menne el.
22. vigyefene (válaszként erre: 20. - Sütikee)
2022. júl. 12. 21:01

Ott az a szabály, hogy mindent megvonnak tőle, hogy minél előbb meghaljon.

Egyébként nekem is az a véleményem, hogy a haldoklóknak csillapitani kell a szenvedésüket, ha akármilyen lehetőség van rá.

21. Sütikee (válaszként erre: 20. - Sütikee)
2022. júl. 12. 20:57
*két hétben
20. Sütikee (válaszként erre: 19. - Vigyefene)
2022. júl. 12. 20:57
Szegény, nagyon sokat szenvedhetett! Azért legalább a fájdalmait valamelyest csillapíthatták volna abban az utolsó két évben! Végtelenül sajnálom!
19. vigyefene (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 12. 20:46
Nagyon kegyetlen volt. Az elfekvőben minden nap látogattam 3x-4x, fogtam a kezeit, próbáltam vigasztalni, h a menyországba megy. 45-évig voltunk házasok, ezért folyamatosan láttam a haldoklását. Nélküle, ha valaki halála után mondta volna hogy Ő a feleségem, nem ismertem volna meg. Csont és bőr volt.
18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Vigyefene)
2022. júl. 12. 20:17
Az borzasztó kegyetlen lehetett. Nem szabadna senkinek így távoznia.
17. vigyefene (válaszként erre: 16. - Sütikee)
2022. júl. 12. 18:54
Azt sem kapott, semmiféle más fájdalomcsillapítót sem.
16. Sütikee (válaszként erre: 13. - Vigyefene)
2022. júl. 12. 18:52
Nagyon sajnálom! Morfiumot sem kapott már?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook