Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » El nem múló vérzés a terhesség jele? fórum

El nem múló vérzés a terhesség jele? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
79. jsanett (válaszként erre: 77. - Fd8e423e9e)
2009. júl. 23. 17:11

Huuu az kemeny lehetett.. :( Szegenykem, nem tehetted meg hogy szabira mesz?

Szerencsere nekem mar 3 eve stresszmentes a munkam. Azert ez nagyon sokat jelent!

2009. júl. 23. 17:06
Egyébként havonta megyek vérvételre, hogy a vérzés miatt hogyan alakul... de szerencsére semmi :)
77. fd8e423e9e (válaszként erre: 75. - Jsanett)
2009. júl. 23. 17:06
Én is sportoltam egész életemben, kihagytam most másfél évet, plusz folyamatos stressz és feljött vagy 20 kg!!! nagyon durva, totál tönkretettem magam. Mondjuk már a télen visszavonulót kellett volna fújnom, mert kb nyolcszor voltam megfázva és végig dolgoztam (egyikből ki másikba be) szóval az egész immunrendszerem k.o. nem csak a hormonrendszerem (szerint ez már csak hab a tortán)...
76. jsanett (válaszként erre: 74. - Fd8e423e9e)
2009. júl. 23. 17:06
Azert 10 kg eleg jo megha 3 honap is kellett hozza! Szep eredmeny. :)
75. jsanett (válaszként erre: 74. - Fd8e423e9e)
2009. júl. 23. 17:01

Azt ugye tudod, hogy extra vasat is kell bevinnunk a sok verveszteseg miatt.


En is elkezdtem ujra mozogni, nagyon el vagyok tunyulva mostansag, pedig en nagyon sokaig sportoltam. Azert nem csak a fogyinak de amugy a maganak a kozerzetnek is jo a mozgas.

Probald ki meg a szaunat, ha van ra lehetoseged es birod is, az is jo meregtelenito, foleg edzes utan jo.

74. fd8e423e9e (válaszként erre: 72. - Jsanett)
2009. júl. 23. 16:50
Diéta, mozgás ezerrel. három hónap alatt ment le a 10 kg, a tél beállta előtt még 10-től meg szeretnék szabadulni, a következő mensi 16. napjától Norculutot kezdek, eddig még inkább homeopátiával próbálkoztunk (Mastodynon). A doktornőm bizakódó, ahogyan én is, hogy ennyi elég lesz. Plusz elkezdek a héten egy roboráló kúrát (Aloe verás termékekkel).
2009. júl. 23. 16:46

Még valamit lányok, ne aggódjatok. Nem kezdenek kaparással, főleg mert még fiatalok vagytok, vagyunk. De a hüvelyi uh-hoz ragaszkodjatok, mert az a hasinál biztosabb, megnézik a petefészkeket (ciszta, méret), a méh méretét, a méhnyálkahártya vastagságát, stb. Ettől függetlenül, lehet hogy lesz nálam is egy küret, főleg, ha babát akarunk és nem fog összejönni.

Jsanettnek, nekem több ismerősöm küret után esett teherbe (addig évekig próbálkoztak), mert kitisztultak tőle. Viszont van olyan ismerősöm is akit kétszer kapartak meg, és már két éve menstruál folyamatosan (nála is hormonzavar, csak eddig félrekezelték és kapargatták... feleslegesen), szóval érdemes több orvoshoz elmenni, kerül amibe kerül

72. jsanett (válaszként erre: 71. - Fd8e423e9e)
2009. júl. 23. 16:44

Hat nekem nincsen suly problemam, mindig is vekony alkatu voltam, mondjuk az elmut 2 evben rakodot ram, de az mar "szinte kellett" is, mert majd elfujt a szel.

Nekem meg lehet kulonboztetni mikor mensizek, akkor sotetebb szinu, neha darabos de nem mindig (es az is foleg a Clostilbegyt szedese alatt fordult elo.

Amikor nem mensizek, akkor meg olyan rozsaszines, vilagos ciklamen szinu, amire nekem is azt mondta a dokim, hogy hormonalis.


Nekem UH-n nem mutatattak kis igazabol semmit, de mondjuk konkretan nem is azt neztek, hanem hogy hany tuszom van, meg milyen vastag a mehny.hartya.


Hat remelem sikerul gyorsan ledobni meg azt a 10-15 kilot! :)

Most szedsz vmi bogyot vagy fokent a dietara koncentralsz? Mozogsz is?

71. fd8e423e9e (válaszként erre: 26. - Jsanett)
2009. júl. 23. 16:37

Nekem is hasonló a helyzetem, már három hónapja küzdök ezzel (három hét vérezgetés, két hét szünet, majd újra), nekem a túlsúlyra fogják, hogy a zsír termeli az ösztrogént és nincs gesztagén (progeszteron), vagy ha van is, de azt az ösztrogén elnyomja (nem vagyok orvos, szóval így ez nem szakszerű), én is most kezdem az első norculut kúrát (remélem segít), mert soha nem volt ilyen problémám eddig (nem szedtem seg fog.gátlót, sem másmilyen gyógyszert), nálam a hasi és hüvelyi uh is a méhnyálkahártya homogenitását mutatja (nem mutat polipot, miómát, stb), én úgy tudom ezekben az esetekben darabosabb a vérzés, az enyém feltűnően piros (nem a normál sötét menstruációs vérzés), ez a dokinőm szerint egyértelműen a hormonzavar jele! de az valóban igaz, hogy hosszú távon (több év) fennálló méhnyálkahártya megvastagodás myomát, vagy akár rákot is okoz. Ha túlsúllyal küzdötök, akkor érdemes nekiállni fogyózni (nekem lement a három hónap alatt kínkeservesen -10 kg, de még 10-15 kg-ot le kell dolgoznom), jah és myoma általában a molettebb (alma alkatú) hölgyeket érinti, akik alapvetően ösztrogén túltermeléssel élnek!... Levontam a konzekvenciákat, és mivel a férjemmel babát akarunk, így ezerrel fogyó, egészséges életmód, táppénz után pedig keresek másik (nyugis) munkahelyet.

Viszont a dokinőm szerint meglepő, mert egy hónap alatt rajtam kívül egy hasonló korú hölgy is ilyen problémákkal jelentkezett nála, és előtte ilyen gyakran nem voltak ilyen jellegű problémával betegei... és mindannyian fiatalok vagyunk!!!! ezeknek inkább már 35-40 felé kellene jelentkeznie...

70. agr
2009. júl. 23. 15:27
21 vagyok. Egyéb tünete nincs is a polipnak?
2009. júl. 23. 13:22
Sziasztok!Nincs idöm az egészet átolvasni,csak annyit,nekem 27 évesen volt polipom,véreztem két hónapig egyfojtában,nem néztem a te korod,és nem ijezgetni akarlak,de menj sürgösen orvoshoz!!!
68. jsanett (válaszként erre: 67. - C62e5b7d24)
2009. júl. 23. 13:20

Hat csak azert vagyok turelmetlen mert nem tudom mikro lesz. Ha mar meg lenne az idopont akkro talan jobb lenne, tudnam mikorra "keszuljek". De a no aki osztja az idopontokat par hetig beteg szabin volt es nem csinalta senki a munkajat.

(7hete varom az idopontot...gondolhatod, hogy tukon ulok!) :)

67. c62e5b7d24 (válaszként erre: 66. - Jsanett)
2009. júl. 23. 13:17
remélem úgy lesz:)Szeptember mindjárt itt van, bár biztos türelmetlen vagy. Én is az lennék..
66. jsanett (válaszként erre: 65. - C62e5b7d24)
2009. júl. 23. 13:14

Akkor lehet hogy neked ezert is jott viszonylag konnyen ossze :)

Hat eloszor ellene voltam a lapar-nak, de egyre inkabb hajlok ra, meg meg is lesz ejtve, varolistan vagyok, varom az idopontos papirt, valszeg szeptemberben lesz. Remelem azert nincs nagy gond, es kideritik mi a szitu... :)

65. c62e5b7d24 (válaszként erre: 63. - Jsanett)
2009. júl. 23. 13:06

nem-nem, "boldog" szingli voltam, dolgoztam és buliztam ezerrel. Viszonylag későn találtam meg az igazit, 8 hónappal, késöbb teherbe is estem szerencsére:)

Mindenképpen járj utána, ne halogasd, lehet, hogy csak egy kis banális dolog van, ami gátolja a teherbeesést.

64. c62e5b7d24 (válaszként erre: 62. - 52d3e0b8a8)
2009. júl. 23. 13:04
köszike. Érdemelne mindkettő egy csillagos pirospontot:)
63. jsanett (válaszként erre: 57. - C62e5b7d24)
2009. júl. 23. 13:04

Hat elhiszem hogy rossz volt lelkileg... :(

Hat nem tudom hogy a noverek mit gondolhattak, de azert szerintem lattak mar tobb ilyen eu-i kaparast es nem hiszem hogy azonnal arra aszocialtak, de amugy megertem hogy ez is eszedbe jutott. En kicsit parazok ettol a lapar-tol, de ahogy latom egyre inkabb szukseg van/less ra, mert nekem is allandoan ez verezgetes megkeseriti az eletemet. Meg hat nalam ki kellene deriteni mi a meddoseg oka, ha van ilyen szervi ok.


Ti elotte probalkoztatok mar a babaval?

62. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 61. - C62e5b7d24)
2009. júl. 23. 13:02
Néztem a bealvós képeket! Olyan jót nevettem rajtuk!!!!
61. c62e5b7d24 (válaszként erre: 60. - 52d3e0b8a8)
2009. júl. 23. 12:57
azt mondta a doki, hogy nem lesz újra. Remélem.. azóta rendben van minden, bár most, hogy már nem szoptatok, megint barnázgatok, de azt mondták ez a hormonoktól van és két-három hónap alatt minden visszatér a régi kerékvágásba. Azért van bennem egy kis félsz.
60. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 59. - C62e5b7d24)
2009. júl. 23. 12:55
Na látod! :))) Azóta nem volt semmi ilyen jellegű problémád? Ez visszanőhet amúgy? Mit mondtak?
59. c62e5b7d24 (válaszként erre: 58. - 52d3e0b8a8)
2009. júl. 23. 12:54
persze-persze:) Van egy kicsike üldözési mániám. NAgyon rendesek voltak, egy napot voltam csak benn, nem volt evőeszközöm, szereztek, kérdezgették jól vagyok-e, stb.
58. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 57. - C62e5b7d24)
2009. júl. 23. 12:50
De miért? Nekik nincs közük hozzá. Aztán gondolom a lázlapodon is rajta volt, hogy mit csináltak veled.
57. c62e5b7d24 (válaszként erre: 55. - Jsanett)
2009. júl. 23. 12:47
nagyon bágyadt voltam és kb. két napig fájt a hasam, mintha menstruáltam volna. A harmadik napon már mentem dolgozni. Nekem a lelki oldala volt rosszabb, mert azt gondoltam, lenéznek és utálnak a nővérek, hogy biztos abortuszom lesz. Persze ez nem volt így, de nehezen tettem túl magam rajta.
56. c62e5b7d24 (válaszként erre: 54. - Jsanett)
2009. júl. 23. 12:45
ezt sajna nem tudom:( A műtét kb. 15-20 perc volt, altattak.
55. jsanett (válaszként erre: 53. - C62e5b7d24)
2009. júl. 23. 12:44
Ja igen es a kaparas utan ereztel vmit az egezbol?
54. jsanett (válaszként erre: 53. - C62e5b7d24)
2009. júl. 23. 12:44
Szerinted ha most lesz a laparoszkopias kismutetem, akkor ezt meg tudjak allapitani az alatt? Altatasban leszek. Idoben milyen hosszu volt a kaparas? Koszi a valaszt :)
53. c62e5b7d24 (válaszként erre: 52. - Agr)
2009. júl. 23. 12:15
Altatásban csináltak egy küretet, vagyis kikaparták az egész méhet belülről,mint egy abortusznál:(. Ebből a kaparékból állapították meg hogy polip volt. Gyógyszert semmit nem kaptam, 6 hét múlva volt egy rendes mensim, azóta rendben vagyok, szültem két gyereket. De lehet, hogy nálad egy kis hormonzavar van csak. Nekem annyit mondott a dokim, hogy ilyen fiatalon nem jellemző a polip( 30 éves voltam). Te meg még fiatalabb vagy:)
52. agr (válaszként erre: 51. - C62e5b7d24)
2009. júl. 23. 12:09
Kérlek, világosíts fel, milyen az a kaparás és, hogy mit csináltak a polipokkal? Műtéti eltávolítás, gyógyszeres kezelés? Nem igazán vagyok otthon a témában...:(
2009. júl. 23. 12:01
Na, hogy kiderült a turpisság, írok én is tapasztalatot. Nekem köztivérzéssel kezdődött a dolog, aztán pár hónap múlva már több napot menstruáltam, mint nem:( E.ü.kaparás kellett és a szövettanból derült ki, hogy polipjaim voltak, ez okozta az állandó vérzést. Azóta nem volt ilyen problémám szerencsére.
50. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 49. - Diorissimo88)
2009. júl. 23. 11:58

Ismerős ez a hova rakjam a gyereket dolog! :(


Remélem nem lesz nagyobb bajod! Jobbulást!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook