Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ekcémás a gyermekem? fórum

Ekcémás a gyermekem? (beszélgetős fórum)


1 2
12. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 9. - Kiara9)
2007. júl. 9. 00:13

A Holt-tengerhez erdemes menni pikkelysomorrel, ekcemaval, viszont a holt-tengeri termekek nem jok, kizarolag a so, ami kaphato uzletekben.

A tengerben annyira nagy a so- es asvanyianyagok koncentracioja, hogy nem szabad ugy hasznalni a sot sem, hogy csak furdovizbe rakni keveset, hanem keves vizben feloldani jokora mennyisegu sot, es azzal ecsetelni a borfeluletet.

Ezen kivul a ligetszepe olajat, avokado olajat, baobab olajat, buzacsira olajat ajanljak meg az ekcemas vor apolasara.

Ha a Holt-tengernel voltak a baratnodek, ott pont az a lenyeg, hogy marja ki. A noket is csipi ott lent, viszont garantaltan a nogyogyaszati gondjaik megszunnek vagy a panaszaik csokkennek, gombas fertozesek eltunnek, javitja a sebgyogyulast stb.

11. mongi
2007. júl. 8. 13:06
Van valaki,akinek azt mondták,hogy ételallergiára jött ki az ekcéma?
10. mongi (válaszként erre: 7. - Wanda8)
2007. júl. 8. 12:48

Szia Wanda!

Hány éves a fiad,és hány évig voltak meg a tünetei?

2007. júl. 8. 12:20
Mi már végigjártunk több maszek bőrgyógyászt, helyi szakrendelést, a Heim Pál gyermekkórház bőrgyógyászatát, de valós segítséget sehol sem tudtak adni. Viszont volt olyan, hogy iskolai úszás alatt összeszedte az uszodaszemölcsöt. Az ekcémára kentük a szteroidos krémet, az elmúlt átmenetileg, viszont a szemölcsök baromira örültek a krémnek, és úgy elszaporodtak, hogy végül műtőben kellett őket eltávolítani. Tehát nagyon kell vigyázni az uszodákkal. Volt olyan orvos, aki azt mondta, hogy vigyük el a tengerhez, az jó rá. A barátnőm elvitte a lányát, aki szintén ekcémás. Szegény ki sem mozdulhatott, mert az első nap teljesen kimarta a víz az ekcémás bőrét. Hát, a fene tudja, hogy mi a jó.
8. Kiara9 (válaszként erre: 7. - Wanda8)
2007. júl. 8. 12:16
Igen, van aki kinövi, de akkor úgy 10 éves korig. Viszont van, akinek akár asztmába is átfordulhat. Ezt egy idős svábhegyi doktorbácsi mondta. És sajnos nálunk tény és való, hogy amikor elkap valamilyen náthát a lányom, akkor olyan krupp szerűen, dobozosan köhög. De nem kruppos. Ilyenkor inhaláló sprét is kell néha használnunk. A dokibácsi azt mondta, hogy sajnos genetikai adottság, veleszületett. Nálunk sajnos mindenki allergiás a családban valamire (pollen), viszont nála ekcéma jött ki, ezt hordozta a génjeiben.
2007. júl. 8. 11:12
Nekem is a fiam ekcémás.Elvittem börgyógyaszhoz,de nem segitett amit adott.Lassan tünetmentes lett.Majd állitólag elnölheti.Remélem így lesz.
2007. júl. 8. 10:17

Sziasztok!

Lányom szintén ekcémás, de ő már tíz éves. Születése óta van neki,igazából nem gyógyítható, csak tünetmentessé tehető. Piciként a nyakán, hajlatokban, száj körül jöttek piros száraz foltok, amelyek viszkettek, hámlottak. Most nagyként már csak a könyökhajlatban van, meg néha térdhajlatban, és a szemhéján.

Mi kipróbáltunk sokmindent. Ami hatotta, az sajnos szteroid tartalmú krém volt. Most viszont 2 éve egy osztrák gyulladáscsökkentő krémmel kenjük, ami jó, és végre a tb is támogatja. De fújtam már aloevera first-tel is, használtunk egyéb testápolókat, gyógyszertári krémeket is, de semmi sem használt. A tünetek télen erősödnek, és olyankor, amikor megbetegszik, és hőemelkedése lesz a gyereknek. Ha valaki kíváncsi a krém nevére, és egyéb tapasztalatokra, akkor írjon privit, ha tudok, szívesen válaszolok.

5. anyoca69 (válaszként erre: 3. - Eve20)
2007. júl. 8. 10:04
Köszi Eve a tanácsot, egy gyerekbőrgyógyászt ajánlottak, ha visszajön szabiról elviszem a picit.
4. mongi (válaszként erre: 1. - Anyoca69)
2007. júl. 3. 13:48

Szia!

Lehet,hogy hasonló problémánk van???

Az én fiam most 19 hónapos,április óta kiütései jöttek ki,kaptunk rá krémet,amire elmúltak,viszont azóta 1-1 piros folt van mindkét arcfelén,ami néha pirosabb,néha halvány,néha teljesen kiszárad,hámlik,de sosem múlik el.Nálatok mik a tünetek?

Mi holnap megyünk gyerekbőrgyógyászhoz.Gyerekorvos azt mondta tejérzékenység,bőrgyógyász pedig,hogy atopia.

2007. júl. 3. 12:57
Az én kisfiam is ekcémás (sajnos tőlem örökölte a bőrgyógyász szerint), szirupot kap rá, illetve speckós krémeket. A dokinő azzal nyugtat, hogy a szirup (egyébként Claritine gyerekváltozatban), megelőzi a súlyosbodását, tehát azzal tesz az ember jót ha folyamatosan kapja a gyerek. Én a helyedben anyóca, minél hamarabb bőrgyógyászhoz fordulnék, egész biztosan tud megoldást találni a problémátokra. Mielőbbi gyógyulást a kisfiadnak!
2007. júl. 3. 12:53
Ha ekcéma volna azt a bőrgyőgyász megtudja állapitani,az én láynomnak a talpa ekcémás,és ezt állandó zsiros krémmel való ápolást igényel ha kiújul.Hol előjön,hol elmulik.
2007. jún. 28. 19:41
A pici fiamnak elő-előbukkanó bőrbetegsége van, senki nem tudja megmondani mi okozza. Mindenki csak tippelget, én is próbálkozom mindenfélével, aztán hirtelen eltűnik...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook