Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ekcéma (dyshidrosis) tenyéren - van megoldás? fórum

Ekcéma (dyshidrosis) tenyéren - van megoldás? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
10. momof3 (válaszként erre: 8. - Macoka3)
2008. máj. 12. 11:46
köszi!
9. gazsika (válaszként erre: 6. - Momof3)
2008. máj. 12. 01:22
Nekem 18 évig tartott a szenvedésem, de mostmár többnyire minden rendben! :) Csak néha jön elő, de olyankor tudom, hogy mitől van, és teljes mértékben magamnak köszönhetem... Volt egy idő, mikor én is kesztyűben mosogattam, de az se segített sokat. A lényeg, hogy meg kell tudnod, hogy mitől van ez az egész, és a kiváltó okot szüntesd meg. Nekem is így sikerült megoldanom a problémát!
2008. máj. 11. 17:25

Mindenképpen azt javaslom,hogy tisztázd a probléma okát ,ha még nem tudod.Így arra is tudsz reagálni.Én úgy gondolom,hogy nagyon jó megoldás a bioptron lámpa és a hozzá való oxygen spray.Kétségkívül sok használat kell,de megéri,ha minimum tünetmentesítheted magad:)

Valószínűleg az immunrendszert is kell erősítened vele,de nagyon hatásos.

2008. máj. 11. 15:17
ja, és ez 5 éve kezdődött... azóta volt már rosszabb is mint most, de már nagyon unom...
6. momof3 (válaszként erre: 5. - Gazsika)
2008. máj. 11. 15:13
Szia! Nekem egyszer a talpamon is volt, e az nem újult ki soha többé. A 2. gyermekemmel voltam terhes, amikor elkezdett viszketni a tenyerem. Aztán kis hólyagszerűségek jöttek ki, olyan, mintha gríz lenne a bőr alatt.Aztán ezek kifakadnak, még jobban viszket, utána pedig nagyon száraz lesz a bőr, bereped. Egy időben már nem volt ujlenyomatom és a tenyeremen a bőr erezete is eltűnt. Tudom, jobban oda kellene figyelni, csak gyógyszertári mosakodó, mosogatni csak kesztyűben, stb. De 3 gyerek mellett nem könnyű még erre is mindig odafigyelni. Én is próbáltam már más dolgokat is, de csak a szteroidos hozza helyre úgy ahogy, aztán állandóan kenegetni kellene... de legalább vmi használna már!
5. gazsika (válaszként erre: 3. - Momof3)
2008. máj. 11. 13:30

Szóval épp egyszerre írtunk...

Szerintem bármit kenj a bőrödre, csak szteroidos vackokat ne!!! Legalábbis én mostmár ilyet nem kenek magamra, és bánom, hogy valaha is ilyen került a bőrömre! :(

Próbáltál körömvirágos krémet? Nekem nagyon bejön a körömvirág-homoktövis krém!

2008. máj. 11. 13:28

Szia!

Nekem is ekcémás problémáim voltak/vannak, szinte az egész testemen, de a tenyeremen, meg a talpamon soha! :)

Írj kicsit bővebben a problémáról!

2008. máj. 11. 13:27
Sziasztok! Évek óta kínlódok a tenyeremen lévő ekcémával. Már mindenféle szteroidos krémet használta, de azok egy idő után a bőrt is leviszik. Van valakinek tanácsa, ötlete?
2008. máj. 11. 13:26
Tejtermékek teljes elhagyása. Uncsitesómnak ez segített, próbáld ki!
2008. máj. 11. 13:18
Ekcéma (dyshidrosis) tenyéren - van megoldás?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook