Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Éjszaka görcsöl a lábam. Szedek kalcium-magnéziumot. Mit kellene még? fórum

Éjszaka görcsöl a lábam. Szedek kalcium-magnéziumot. Mit kellene még? (tudásbázis kérdés)


24. Emese1 (válaszként erre: 23. - Ramcsika)
2020. nov. 11. 18:02
Nekem is szokott görcsölni a vádlim.Mostanában nyújtani szoktam , ezzel próbálkozom.
2020. nov. 11. 15:24
Na nem csak én szenvedek ettől. Folyamatosan magnéziumot szedek, most egy kicsit ritkábban jön a görcs. Nekem egy arab idegsebész-természetgyógyász azt mondta, hogy a magnézium nem ér semmit, ha nem akkor veszed be, ha már semmit nem csinálsz, tehát mikor lefekszel közvetlen előtte. Én addig általában nappal szedtem, de mióta lefekvés előtt veszem be kevesebbszer riadok fel arra, hogy már megint húzza a görcs a lábamat. Nekem vádlit, combot egyaránt, de még a lábujjamat is szokta húzni.
2020. nov. 9. 16:47

Bár én most terhes vagyok és marokszámra szedem a magnesii citricit, de sokszor így is kevés.

Egyik hajnalban úgy begörcsölt (megint) a bal combom alig bírtam kimászni az ágyból, eljutottam a nappaliig és ott begörcsölt a jobb bokám is és úgy maradtam. 🤦‍♀️

Moccanni se bírtam csak görnyedve kapaszkodtam az ajtó kilincsbe és kiabáltam férjemnek, hogy világvége van 😅

2020. nov. 9. 16:38
Hmm, ismerős helyzet, nekem is gyakran előfordul, bár nekem az is segít, ha fekvő helyzetben nyújtogatom és/vagy jól megrázom a lábam. De amúgy a magnézium az tényleg jó rá, bár nekem inkább a pezsgőtabletták váltak be rá, a tabletták kevésbé.
20. elbb (válaszként erre: 1. - Szeretekolvasni)
2020. nov. 9. 14:58
Visszerek miatt is lehet, nekem mikor ilyen volt, elkezdtem szedni a Detralexet. Én hajlamos vagyok keveset inni, attól is görcsölhet.
19. fincsi5 (válaszként erre: 5. - Globus)
2020. nov. 9. 13:26

Gyorsan hideg padlóra vagy kőre kell állni. Olyankor nincs idő tejet inni, banánt enni.

Megelőzésre a magnéziumot szedni nem tudom, megéri-e, mert hizlal.

18. syria (válaszként erre: 6. - PanniBp.)
2020. nov. 9. 13:10
A legrosszabb, ha fekve marad. Bárhogy fáj, fel kell állni, járni, mozgatni, a masszírozás is oldja.
17. katt2
2020. nov. 9. 13:02

A legjobb a gyaloglás, vagy bicikli.

Ha más nem, akkor a nyújtás. Én a fal elé állok, kb. fél méterre. Az egyik kezemmel támaszkodok a falnak. Az egyik lábam hátranyújtom és a hasamat próbálom előre tolni. Ekkor lehet érezni, hogy a vádli kezd nyúlni. Nem összehúzódni, hanem nyúlni. Kicsit rugózni kell ebben a helyzetben, aztán lábcsere. Ezt kis szünetekkel 3...4-szer kell megcsinálni, mondjuk reggel a zuhany előtt, meg este. Amióta ezt csinálom, nagyon ritkán jön rám a görcs.

16. unom (válaszként erre: 13. - Ba7da9cfc0)
2020. nov. 9. 12:54
1000 mg se használ.
15. unom (válaszként erre: 1. - Szeretekolvasni)
2020. nov. 9. 12:53

Szia, nekem az orvos ugyanerre nehéz láb szindrómát mondott.

A magnézium sajnos hatástalan 😟

14. Bless the child (válaszként erre: 5. - Globus)
2020. nov. 9. 12:52
Pontosan így vagyok én is. Semmi más nem segít, mint hogy ráállok és ugrálni próbálok. Akkor megszűnik. Most szedek D3-at, magnéziumot, B vitamin komplexet más okból kifolyólag, a görcsök ugyanúgy jönnek.
2020. nov. 9. 12:51

Kálciumot és a magnéziumot sosem szedjük együtt, mivel kalcium kiüti a magnéziumot!!!!


Nem is értem miért lehet így étrendkiegészítőt kapni, semmiértelme.


Magában szedj 250-500 mg magnéziumot.


A magnézium és a kalcium bevétele között legalább 2 óra teljen el!!

12. Icuska538 (válaszként erre: 6. - PanniBp.)
2020. nov. 9. 12:11
Èb olyankor felugrok🤗😞mert kibírhatatlan.Próbálom lazítani masszírozni....egy nagy pohár víz...ès a többi banán.v tej...ha tudok menni..n
2020. nov. 9. 11:45

Erős, fokozott izomterhelés során, fáradt lábak esetén jelentkezik. Nem elég a magnéziumot néhány szemet, vagy 1-2 napig szedni, először vissza kell pótolni a szervezet számára szükséges szintre. Amikor már begörcsöl a láb, azt jelenti, hogy a szervezetben szinte totál elfogyott a magnézium tartalék.

Persze, amikor arra riadunk, hogy a görcs összerántotta a vádlinkat, először (akárhogyan is fáj) ki kell masszírozni. Legalább annyira, hogy képesek legyünk ráállni és mozogni! És odafigyelni a magnézium-bevitelre.

10. katt2 (válaszként erre: 9. - Globus)
2020. nov. 9. 11:44

Talán ott kell keresni, hogy ritkán van sportosabb nap. Időközben eltunyult izmok nem hálálják meg a hirtelen többlet munkát. Ezért kellene minden nap terhelni valamennyire a lábakat. ( Meg minden izmunkat, mert nagyon gyorsan le tudnak tapadni és akkor már nagyon tud fájni. Nekem a hátamban van ilyen, a banyakúp alatt, gondol egyet és begörcsöl. Akkor csak a nyújtás segít.)

A görcsökhöz nem kellenek visszerek. Van az anélkül is. :(

9. globus (válaszként erre: 7. - Katt2)
2020. nov. 9. 11:33
Ez ellentmondásos nálam, mert ugyan mozgással oldódik a görcs, viszont azt is megfigyeltem, hogy típusosan "sportosabb" napok utáni éjszakán jelentkezik. Kirándulás, gyaloglás munkába, nagyobb kerti munkák, ilyesmik. Nem tudom, van-e értelme összefüggést keresni :) Látható visszereim nincsenek, súlyosabb vénás problémát is kizárhatom.
8. katt2 (válaszként erre: 6. - PanniBp.)
2020. nov. 9. 11:30
Hát, nekem nagyon lassan múlna a görcs, ha csak arra várok, hogy majd elmúlik. És közben persze a csillagokat látnám. Meg lehet maszírozni, biztos, hogy segít rajta.
7. katt2 (válaszként erre: 5. - Globus)
2020. nov. 9. 11:27

Ez így van. Nekem is csak az használ, ha felkelek, ráállok, megyek pár lépést. A magnéziumot én is kipróbáltam, semmit nem ér. Ha jól gondolom, akkor a görcs is a rosszabbodó keringésnek a következménye.

Ami sokat számít: a mozgás. Napi 1...2 km gyaloglás, vagy egy kis edzés a vádlira, talpakra, nyújtás.

Amit még észrevettem, hogy a láb szereti, ha melegben van. Az ami nyáron kellemes, már nem elég télen.

2020. nov. 9. 11:09
Szervusztok! Szomorú egyben érdekes a téma. Amikor beáll a görcs, az ember lábát, stb. feszíti, megmondulni sem tud. Most a kérdés: próbáljon nyugodan feküdni, ülni, kivárva azt a pillanatot, amikor végre enyhűl a feszítő? Esetleg meg lehet masszirozni a begörcsölt végtagot?
5. globus (válaszként erre: 1. - Szeretekolvasni)
2020. nov. 9. 11:02

Ez engem is érdekel. Anyunak 30 éven át görcsölt, semmi nem használt... én ugyanilyen vagyok. Tapasztalatom szerint egyedüli üdvözítő módszer, ha görcs esetén felkelek, és járkálok kicsit.

Összes tabletta, ásványi anyag, görcsoldó, étkezés - szenteltvíz...

4. 55Judit (válaszként erre: 1. - Szeretekolvasni)
2020. nov. 9. 10:32
Ha mindkettőt szeded, érdemes közöttük legalább 3 órányi szünetet tartani hogy ne nullázzák le egymás hatását. A hatásmechanizmust nem tudom elmondani, viszont videóban orvos beszél erről a youtube-on ha érdekel.
3. hajnallányka (válaszként erre: 1. - Szeretekolvasni)
2020. nov. 9. 10:24
Egy időben nekem is volt ilyen.Magnéziumot javasolt az orvos és banánt.
2020. nov. 9. 10:19
Nekem is nagyon csinálta.Magamtól rájöttem hogy tornát kell csinálnom...szoktam nyújtani....ès magnèzuum. Amikor mègus sokat segít rögtön tej,banán...nagy pohár víz.Azèrt nem panaszmentes. De jobb hála ègnek...🙏
2020. nov. 9. 09:58
Éjszaka sokszor görcsöl a lábam. Szedek kalcium-magnéziumot. Mit kellene még, hogy elmúljon?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook