Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Együtt tanulom a magyar nyelvtant (újra) a gyerekkel. 😄 A... fórum

Együtt tanulom a magyar nyelvtant (újra) a gyerekkel. 😄 A... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

16. trapiti (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 1. 06:02
Sosem szerettem a törit, és nem is tanultam rendesen... aztán kiderüt hogy a gyerek se, úgyhogy vele együtt tanultam újra... anyukám nagyon jókat mosolygott rajta, hogy nem úsztam meg... 🤣🤣🤣
15. csemár (válaszként erre: 4. - Anyagi)
márc. 1. 05:40
És a munkaszokások átadása is.
14. Borian (válaszként erre: 13. - Charlize)
márc. 1. 05:24
Akkor nem biztos, hogy így lesz. Nálunk is ez volt a legenda, mégis csesztették a lányomat a tanítónők, hogy nem csinálta meg az egész leckét, mert kifutott a leckeírásra szánt időből, ezért otthon pótolja. Nagy élmény volt edzés után, este 9-kor 200 összeadást, kivonást megcsinálni.
13. Charlize (válaszként erre: 10. - Borian)
febr. 29. 20:32

Az én gyerekem most megy majd.

Másoktól hallom a többit, hogy otthon nem is kell tanulni.

12. Myra
febr. 29. 20:29
Ez minden szülőnél, sőt nagyszülőknél is így van.
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Charlize)
febr. 29. 15:25
Hétvégére haza kellett hozni minden könyvet és füzetet (táska 4,5 kiló kb) de hét közben csak az olvasókönyvet kellett hozni-vinni és persze minden nap gyakorolni az olvasást. A Tanítónéni mindig tartott fogadóórát ahol kaptunk visszajelzést a gyerek teljesítményéről. Ha jól emlékszem, az első két évben nem volt érdemjegy, csak szöveges értékelés.
10. Borian (válaszként erre: 9. - Charlize)
febr. 29. 07:56
Ezt most nem értem. Most fog még csak suliba menni vagy már jár?
9. Charlize (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 29. 07:44

Ajajj, én reálos vagyok, általánosban matekot sosem tanultam, csak házit írtam. Nyelvtan detto. Full 5-ös voltam végig.

A töri és irodalom volt nehezebb felsőben kicsit. Azokat már kellett tanulnom, nem jött magától egyik sem.

Anyám 4 évig ott ült, amíg házit írtam, minden betűt-számot átnézett, kikérdezett, gyakoroltatott, ha kellett, ha nem. 4. után engedte el a kezemet.

Most napköziben írnak házit és haza sem hozzák a könyveket.

Így hogy tudom, mit alakít a kölyköm??? Félévenként, amikor már késő, bevésték az eredményt véglegesen? Vagy ez hogy működik? Vegyek 2. könyvet otthonra?

A gyerekem most mindent utál, ami kötöttség. Plusz elég jó suliba szeretnem iratni. Szeptemberig kell vmi csoda!!! Legalább hogy még egyet forduljon a Föld. 🤣

8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Simple)
febr. 29. 06:25
A gyerek történelemkönyvét szeptember óta nem tudom értelmezni... Nem a tananyagot, hanem hogy milyen logika (ha van benne egyáltalán) alapján halad. Végzettségem alapján történelemtanár is vagyok 😊Érdekesen és olvasmányosan írták meg de nekem sokszor egy katyvasz az egész (ahhoz képest ahogy mi tanultuk a történelmet általánosban - akkor "szerettem belé" 💗)
febr. 29. 05:56
Azért ez már nem ugyanaz, mint anno a mi korunkban. Egyszer belenéztem egy mostani tankönyvbe, azonnal kiégett az agyam. Elképesztő a mostani "oktatás" színvonala.
febr. 29. 05:29
Ó, az általános könnyű. A gimis tananyag már izgibb, főleg a kémia, fizika. :)
febr. 29. 02:24
Nekem is kellene tanulnom, helyesírást! 🙂
4. Anyagi (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 28. 22:33

Szerintem, ha van rá energia, azért kell az elején együtt tanulni, a gyerekkel, hogy megtanuljon tanulni!!!

A tanulási módszerek átadása lenne a lényeg! :)

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Charlize)
febr. 28. 22:00
A kisebbik nálunk is elsős lesz szeptembertől 🥰. Az ötödikesem már nem napközis, de alsó tagozatban jó dolgom volt mert a napköziben (4-ig kötelező volt a suliban lenni) megcsinált minden házit, szóval (a covid időszakait kivéve) nem sokat kellett vele tanulni itthon. De sok szülőtől hallottam, hogy pluszban is tanult otthon az alsós gyerekkel. Mindez persze attól is függ, mennyit "követel" az iskola, mennyire magasak az elvárások.
febr. 28. 21:33
Szeptembertől kezdem én is. Iskolába megy a törpipim. Én 1982-ben kezdtem az általánost. Semmit sem tudok a mai oktatásról.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook