Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Egyszer már volt vesekövem, és most feszítő, nyomó fájdalmat érzek a derekamnál. Lehet, hogy újra kő lesz? fórum

Egyszer már volt vesekövem, és most feszítő, nyomó fájdalmat érzek a derekamnál. Lehet, hogy újra kő lesz? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
61. f64f0d9a69 (válaszként erre: 44. - Elfelejtett jelszó)
2009. febr. 24. 13:31

Te igazán pesszimista vagy!

Az orvosi kezelések mellett (NEM helyett!!!)szétnézhetnél a nagyvilágban!

Nagyon sok mindent helyre lehet pofozni.

Már jó néhány helyen itthon is egyetemen tanulhatnak az orvosok természetgyógyászati módszereket. Nálunk még az emberek nem eléggé nyitottak sok mindenre, pedig sokféle jó módszer van.Igaz nem egyszerű megtalálni a jó dolgokra, de nem is lehetetlen!

És nagyon remélem, hogy Neked is sikerül és megéred a boldog öregkort te is!!! :))

A saját egészségünkért mi magunk tehetünk a legtöbbet! Ezt a saját bőrömön tapasztaltam...

2009. febr. 24. 12:58
Kiújulhat...
59. f64f0d9a69 (válaszként erre: 48. - Elfelejtett jelszó)
2009. febr. 24. 12:55

Mióta elolvastam néhányszor Dr. D'Adamo könyvét már nem egészen hiszek mindenféle örökletes dologban.Legalább is nem úgy, ahogy általában szokás rá gondolni.

Pl.az egyik gyerekem A-s vércsoportú, náluk rosszul hasznosul a vas. Azért lehet pótolni. Mi is megtanultuk. Sosem gondoltam volna arra, hogy még az is számít milyen a vércsoport!

A keringés javítására pedig sokféle módszer létezik.

Te tudod a vércsoportodat?

58. Zarahell (válaszként erre: 57. - Elfelejtett jelszó)
2009. febr. 23. 19:47

Ó.. akkor majd legközelebb.


Kérdezd meg tőle, hogy szeretne-e látni egy igazán érdekes vesét, és beajánlhatnál! :))))


Na, jó.. csak vicceltem. :))

57. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 56. - Zarahell)
2009. febr. 23. 19:29
Kiment a fejemből megkérdezni :) Én csak végigmértem, már foglalt vagyok :)
56. Zarahell (válaszként erre: 55. - Elfelejtett jelszó)
2009. febr. 23. 19:01

Fiatal jóképű urológus??? :P Nem mondod?? Van felesége? :)))

Nekem a sebészem volt állati jóképű.. olyan szeme volt, hogy az ember menten bepisil tőle! :D

55. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 54. - Zarahell)
2009. febr. 23. 18:52

Engem legutóbb is egy helyes fiatal doki vizsgált :) Hümmögött egyet, de a kérdésemre(Doktor Úr mi bajom van?) egy szót se volt hajlandó szólni, gondolom jót mulatott a halálra rémült arcomon :D


Negativ leletet mindenkinek!

54. Zarahell (válaszként erre: 53. - Elfelejtett jelszó)
2009. febr. 23. 18:45

No, azért inkább ne nőjőn meg! ;)

De számolj be, hogy mi lett vele a kontrollon, mert kíváncsi vagyok! Én sem tudom, hogy felszívódhat-e a vesében, de szerintem igen.

Egyébként én is most megyek kontrollra, meg a topicnyitó is. :) Örülhetnek az urológusok, hogy ilyen csini csajok is járnak hozzájuk. (hihi!) :D

2009. febr. 23. 18:33
Nekem amúgy az egy év alatt folyamatosan fájdogált, úgyhogy van rá esély hogy le kell majd szívni, főleg ha azóta nőtt. Majd akkor írok Neked :)
52. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 51. - Zarahell)
2009. febr. 23. 18:30

A petefészekciszták fel szoktak szívódni azt én is sokszor hallottam. De vajon a veséviszták is?

Erről nem tudok semmit. A petefészkemben nyári Uh-n még nem volt ciszta, de azóta igencsak fájdogálnak. Azt hiszem megnézetem őket, a veséket meg már időszerű is ellenőrizni mert letelt az egy év.

2009. febr. 23. 14:26

Egyébként egy orvos mondta, hogy a vese- és petefészekciszta gyaran jár együtt.

Sajnos. De nekem a petefészkemből hamar felszívódott, pedig már majd' 7 centi volt. :S

50. Zarahell (válaszként erre: 39. - Elfelejtett jelszó)
2009. febr. 23. 14:19

Nem feltétlenül gyerekkorban alakul ki, nekem 20 évesen lett policisztás a vesém. Senkinek nem volt a családban. Az összes gyerekkori vizeletvizsgálatom tökéletes volt.

Azért mondom, hogy a cisztát ellenőriztetni kell, ha van.

Ha valakinek szívtak már le vesecisztát, az dobjon nekem egy levelet légyszi, mert szeretnék kérdezni!

49. Orsóka23 (válaszként erre: 45. - Elfelejtett jelszó)
2009. febr. 23. 13:53
Teljesen igazad van. Van egy ismerősöm. A lánya 13 éves, és neki is petefészekcisztája van. Szerintem sem korfüggő.
48. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 42. - F64f0d9a69)
2009. febr. 23. 13:53
Nekem nagyon rossz mindkettő keringés. Erősen vérszegény vagyok szöveti hypoxáim vannak az elégtelen oxigénellátás miatt(mivel a hemoglobin is alacsony ami az oxigént szállítaná), a leletemet pont ma kaptam kézhez. A vas 8-27 ig normális, az enyém 3. Vashiányos anemia, de gyerkkorom óta. valószinü örökletes mert felmenőimnek ugyanilyen gondjai voltak.
2009. febr. 23. 13:51
Menj el orvoshoz szerintem.
2009. febr. 23. 13:51
Lehet kő, de nem biztos. Nekem is volt, de elment, úgy hogy észre sem vettem. Aztán kb. fél éve fájdogált újra nekem is a derekam, és sugárzott másfele is. Elmentem dokihoz. Ultrahangon kiderült, nincs kövem. Csak a májammal volt gond, azzal meg nem foglalkoztak.
2009. febr. 23. 13:48

A cisztának is oka van, és ha a kialakulásáért felelős dolgok fennállnak akkor miért ne lehetne valaki akár 10 évesen is cisztás? Hisz daganatos gyermekek is vannak, ez az igazán meglepő nem az én cisztám. Szerintem.


Egyébként korra és nemre való tekintet nélkül bárkinél kialakulhat. Miért lennék tehát 20 évesen "túl fiatal" ehhez szerinted?

44. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 41. - D0fd18640a)
2009. febr. 23. 13:46

Szia

Már miért lennék fiatal ehhez? Sajnos égen volt már az az idő amikor egy 20 éves makkegészséges volt :S

Engem már 14 éves koromtól minden baj megért :(

Most meg már egyre komolyabbak, valószinü nem érem meg az öregkort.

2009. febr. 23. 13:15

Majdnem elfelejtettem!

Urológus orvos mondta ismerősnek: Vesekő kihajtásnál nem elég a sok folyadék, nem mindegy mit iszol, mert lökés kell. Nem tea. A bűvös ital a SÖR!

Ez tényleg használt, csak az ismerősöm utálja a sört, de mégis ez használt.

Receptre nem adják? Pedig gyógyszer:))

2009. febr. 23. 13:07

Sziasztok!

Mivel nálam is találtak már cisztát, alaposan megijedtem (hiába mondták, mindenkinél van!!!)azonnal keresgéltem mi a teendő ilyenkor, és ezt találtam sok helyen: Keletkezhet akkor is ha rossz a vér és nyirok keringés és a szervezetben, pangás lesz. Serkentésre jó a mozgás, a tea és a talpmasszázs. Ezeknek nincs mellékhatása és nem csak elmulasztásra, de megelőzésre is jók. Ha kiüríthető méretű, a vesekő "kiűzésére" is jó a masszázs. A javulás az ultrahangos vizsgálatnál szépen látszik.

41. d0fd18640a (válaszként erre: 40. - Elfelejtett jelszó)
2009. febr. 23. 10:19

Szia!


néztem az adatlapodat. Nagyon fiatal vagy még ezekhez a betegségekhez. Nekem a petefészkemben volt ciszta(3cm-es) és egy betegem azt ajánlotta,hogy igyak cickafarkfű teát. Pár hétig ittam és 2 hónap múlva,amikor mentem vissza a nőgyógyászhoz már csak hűlt helye volt.

2009. febr. 22. 13:59
Köszönöm a tanácsokat!
39. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 37. - D0fd18640a)
2009. febr. 22. 13:58

Erre én is gondoltam, de úgy tudom az örökletes és már gyermekkorban kialakul. Elsősorban inkább attól félek, hogy nő a ciszta, esetleg hogy több is keletkezik :(

Sürgősen megnézetem, bár nekem a petefészkeim is ugyanigy fájdogálnak, de azokban eddig szerencsére nem találtak cisztát.

38. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 36. - Zarahell)
2009. febr. 22. 13:56

Szia

Azt mondta nem kell aggódni miatta, de ha már felfedezték érdemes lenne évente ellenőrizni. A háziorvosomnak emlitettem, hogy irhatna egy beutalót de nem irt, csak elküldött vizelet tenyésztésre. De majd legközelebb megint megkérem.

37. d0fd18640a (válaszként erre: 35. - Elfelejtett jelszó)
2009. febr. 22. 10:04
Mindenképp nézesd meg,mert kialakulhat policisztás vese.Az akkor van,ha sok apró kis ciszta van a vesén vagy vesében.
36. Zarahell (válaszként erre: 35. - Elfelejtett jelszó)
2009. febr. 21. 18:30

Szia!

Mit mondott neked a doki? Kell ellenőrizni a cisztát?

Ha fáj, akkor menj el, és nézesd meg mindenképp!

2009. febr. 21. 18:18

kb két hete az én veséim is nagyon fájnak, tavaly a bal vesében 2 cm cisztát találtak. :( Köves az nem vagyok szerencsére.

De nagyon félek, hogy nő a már meglevő ciszta, vagy újabbak keletkeznek. De elvileg a kő sem kizárt, mert sehogysem sikerül meginnom napi 1 litert se :S

34. d0fd18640a (válaszként erre: 33. - Lexi018)
2009. febr. 15. 18:04
Nemtudom mennyi idő alatt jön ki. Hiába indul el,mert mindig megállhat valahol. Félsz mi? Mert én is. Már 6 éve tudok róla,de olyant,amit Kedd éjjel éreztem.....brrrrrrrrrrrrrr. Nem nagyon akarom mégegyszer.
33. lexi018 (válaszként erre: 32. - D0fd18640a)
2009. febr. 15. 11:18
Igen,tudom...a folyadék... :)Iszom én,dehát nem nagyon mocorog :(Pedig már várom,inkább megkínlódom vele,csak jöjjön már ki.Ha ehgyszer elindul,akkor kb mennyi idő mire kijön?
32. d0fd18640a (válaszként erre: 22. - Lexi018)
2009. febr. 15. 07:13
Ha tudnám,hogy mivel lehet segíteni,akkor én is azt tenném. Anyukám azt mondta,hogy egyek fekete retket.Nekem is írtak ki kúpot,hogy vegyem be ha elindul. Azt mondta a doki,hogy majd olyan rosszul leszek,hogy szájon át már nem fog menni semmi. A gyógyszerész meg azt mondta,hogy ne is próbálkozzak kiváltani,mert valamelyik alkotó része hiánycikk.Most már nem szedek napi 3x2 no-spat.csak 3x1-et. A lényeg,hogy rengeteg folyadékot kell innunk. Szokták ajánlani a lépcsőzést is.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook