Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egyes emberek miért vesznek fel személyi kölcsönt karácsonyi költekezésre? fórum

Egyes emberek miért vesznek fel személyi kölcsönt karácsonyi költekezésre? (beszélgetős fórum)


1 2
20. tumbo2 (válaszként erre: 19. - Napsugár8)
2023. okt. 25. 11:21
nem is fog.háromféle sütit sütök,a bejglit,azt rendelem.húsleves,kacsacomb?majd eldöntik.
19. Napsugár8 (válaszként erre: 14. - 3066f49f9a)
2023. okt. 25. 11:13

Ezt nevezem én: össznépi zabálásnak.

Tisztelet a kevés kivételnek. Az más, hogy ilyenkor igyekszik minden háziasszony valami rendkívülit, a hétköznapi ételeken túlmutató ritkaságot asztalra tenni. De ez még nem jelenti azt, hogy a mennyiség több legyen, mint a valós szükséglet. Nem kell(ene) annak az asztalnak összeroppanni a súlytól.

18. ,zumba (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 25. 10:37

Évközben lehet picit félretenni.

Fontos sok embernek a külsőség. Nekünk az együtt töltött idő volt és most is az a fontos. Majd az iphone megoldja a bensőséges családi kapcsolatokat...

17. SzuzyF (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 25. 09:51

A magam részéről, én mindig saját készítésű ajándékot adok, amibe bele teszem szívem-lelkem.

Addig nyújtózkodj, ameddig a takaród ér híve vagyok, így semmiféle hitel nem jöhet szóba nálam egyéb alkalmakkor sem!

2023. okt. 25. 09:23
Nem szólok semmit.
15. levarosbukta (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 25. 08:08
Teljesen felesleges ezen rugózni és ez a karácsonyi hitel felvétel egyáltalán nem annyira jellemző mint ahogy sokszor beállítják. Jellemzően arra vesznek fel hitelt karácsonykor amit egyébként is megvennének csak karácsonyra időzitenek és meg van az ajándék. Pl. nagyobb értékű televízió, esetleg háztartási gép amit amúgy is meg kellene venni, és igen van aki a gyerekének hitelre megveszi az Iphone mert megvenné neki karácsony nélkül is. Úgy hogy ne misztifikáljuk túl a karácsonyi hitelfelvételt mert az csak egy ürügy.
2023. okt. 25. 07:54
Azért, mert hülyék. Azt sem értem, hogy miért kell zabálni karácsonykor, vagy húsvétkor. De az ő dolguk...
13. Flóra76 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 25. 07:51
Vannak, akiknek a karácsony az esztelen költekezést jelenti.
2023. okt. 25. 07:39

Akinek a rongyrázás, meg a méregdrága ajándék jelenti az örömöt, hát tegye. Csak ne legyen kötelező!

Lehet hogy ezek az emberek így próbálják kompenzálni a valódi értékek hiányát? Vagy kifele vetítenek hogy ők ezt is megengedhetik maguknak? Akárhogy is, az ő dolguk, az ő zsebükre megy.

11. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 25. 07:37
Honnan tudod, hogy felvesznek? Ez a téma minden évben felmerül, a mi ismerőseink között nincs ilyen család, vagy nem tudunk róla.
10. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 25. 07:36

Nem látom az összefüggést hitel és az "összeugatás" között, a fórum címe és a bejegyzés között. De biztos van, ha te így látod.


A fórum címére reagálva: az emberek nem olyan könnyen mennek már bele az árukölcsönbe, személyi hitelekbe. Bizonytalan a jövedelem, nagy az infláció.

A csábítás ugyan nagy, mert ilyenkor vannak a nagy vásárok, árleszállítások. Hihetik azt az emberek, hogy olcsóbban jutnak egy termékhez.

9. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 25. 07:22

Abszolút semmit.

Mindeni úgy menedzseli az életét, ahogy akarja.

Az egyik hitelbe veri magát, a másik meg összeugat a karácsonyi vacsorán a rokonnal. Mindenki máshogy hülye.

8. Napsugár8 (válaszként erre: 2. - Fülemüledal)
2023. okt. 25. 07:21

Én kételkedek abban, hogy a szegényebb családok mernek hitelt felvenni karácsony előtt. Aki mégis megteszi, ott a fejben komoly gondok vannak.

Inkább az költekezik jobban, akinek van akkora havi jövedelme, amiből (reményei szerint) törleszteni tud.

7. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 25. 07:20
Semmit ,mindenki maga tudja.
6. Ági0830 (válaszként erre: 2. - Fülemüledal)
2023. okt. 25. 07:19

"Kisebb kölcsönöket megértek, főleg, ha gyerek van."

Én nem. Aki úgy áll anyagilag, hogy nem tud megvenni egy ajándékot, és mindemellett gyereke is van, annak a legnagyobb felelőtlenség kölcsönt felvenni. Mégis, hogy akarja visszafizetni, ha napi gondokkal küzd? Vegyen kisebb értékű ajándékot a gyereknek.

5. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 25. 07:16
Semmit, nem az én dolgom. Szerintem a tiéd se, hogy kinek mi az elég.
4. csemár (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 25. 07:16

Semmit nem gondolok erről.

(Itt a Hoxán tanultam meg, hogy az ilyen felvetések semmire se jók - azon túl, hogy jól összevitatkozzunk azon, hogy az a MÁSIK mit gondol, csinál rosszul. Tisztelet a - kevés - kivételnek, azaz az olyan fórumozóknak, akik nem az EGO-jutak legyezgetni szólnak hozzá ehhez-ahhoz.)

3. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 25. 07:15
"Összeugassunk"? Jesszus, fura karácsonyod lehet, ha ez a tapasztalatod...
2023. okt. 25. 06:53

Az Iphone példa elég szélsőséges, az szerintem csak nagyon alacsony IQ mellett történik meg egy családban, hogy nem számolnak a következményekkel, amik később jönnek.


Kisebb kölcsönöket megértek, főleg, ha gyerek van. Szegény családokban egész évben küszködnek, az évben egyszer szeretnének gondtalanok, boldogok lenni és azt gondolják, hogy ez a pénz és ajándék függvénye is.

2023. okt. 25. 06:40

Fontos ez az ünnep,de valóban van akkora létjogosultsága,hogy az ember mindezt hitelből finanszírozza?


Egy doboz csoki és egy könyv nálam például a legszívmelengetőbb ajándék, van akinél a rongyrázás szinte kötelező...

Fontos,hogy az az iPhone 14 ott lógjon a fenyőfán, de a rokonnal akinek adom 10 perc elég,hogy összeugassunk az karácsonyi vacsoránál?


Ti mit gondoltok erről ?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook