Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakáshitel mellé lehet felvenni személyi kölcsönt? fórum

Lakáshitel mellé lehet felvenni személyi kölcsönt? (tudásbázis kérdés)


20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Channa*)
jan. 27. 16:48
Esetleg megér még egy próbát, szerinted? Vagy menjek másik bankhoz? Előfordulhat, hogy pár nappal később más a bírálat, ugyanitt, az OTP-nél?
19. Channa* (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 27. 10:48

Az életkorodba is belefér!

Azt hiszem, hogy az OTP-nél 70 éves korig kell visszafizetni.


Igen, valóban nem köteles megindokolni, de ha olyan az üi., akkor legalább tippjei vannak.

18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Channa*)
jan. 27. 08:49
Az ügyintéző sem tudja az okot. A rendszeren keresztül kaptuk a választ, azt mondta a hölgy, nem kötelessége a banknak megindokolni. Adóstárs bevonásával van esély. Az viszont igen nehéz ügy. Én az életkoromra tippelek. (54)
17. Channa* (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 26. 23:16

OTP nem adott?

De fura!


Nem kérdezted az okát?

Mert az biztos, hogy nem a JTM (jövedelemarányos törlesztési mutató) miatt, bár szigorítottak idén.

16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Enissa)
jan. 26. 10:21
Semmi gond! :)
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Channa*)
jan. 26. 10:21
1 milliót szerettem volna. Az havi 31 ezer, 5 évig, és a lakáshitel törlesztésem 48 ezer. (OTP, náluk vagyok ezer éve)
14. Enissa (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 26. 08:19
Bocsánat elírtam! Így gondolatban is ezzel számoltam, pedig nagyon nem mindegy.
jan. 25. 20:17

Mennyit szerettél volna felvenni? Bár, ha 78 ezerbe belefért volna a lakáshitellel együtt, akkor nem túl sokat.


Csak azért kérdeztem, mert reklámozzák a bankok a 10 milliós személyi kölcsönt, de még annak sem adnak ennyit, aki kétszer többet keres nálad, ha adnak, akkor max. 6-7 milliót és csak adóstárssal,


Lehet, hogy azért nem kaptál, mert egyedül akartad felvenni?

Hiába szabadfelhasználású, hiába úgy hirdetik, hogy nem kérnek fedezetet, de azért jobban szeretnek úgy adni, hogy több adós van benne, hogy legyen kitől behajtani...

12. Channa* (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 25. 18:43
Megkérdezhetem, hogy melyik bank volt?
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Enissa)
jan. 25. 14:22
Bocsi, Enissa, de 300 ezer nettó maradna :) De köszönöm a segítő szándékot!♡
10. Enissa (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 25. 09:58

Sajnálom a helyzeted, tudom nem rossz a 380 ezer forint, de nem akarlak megbántani a mostani árak mellett nem is sok.

A bank gondolom már számol a tavaszi nagy áremelésekkel.

Van amiről már tudhatunk, van amiről a logika alapján sejtésünk lehet, és van a rejtett.


200 ezer nettó, ami maradna nem sok, józanul gondolkodva, ha 1 hitelből nem tudtál félrerakni, arra amire most szükséged lenne, a bank simán gondolhatja, akkor most nem látja biztosítva, hogy meg tudod tenni, figyelembe véve a fentebb leírtakat.

Azért kívánom, hogy érd el a vágyaid!

jan. 25. 07:09
Minden feltétel adott, jó a jövedelmem, 380 ezer. A két hitel lenne havi 78 ezer, és elutasított a bank. Csak adóstárssal lenne esélyem. Az ügyintéző is ledöbbent, azt mondta, adtak már kevesebb jövedelemre, nagyobb hitelt is.
8. jozsi.38 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 19. 07:56

nincs igazából. Alap feltétel a minimum 3 hónap alkalmazotti jogviszony, vagy ha vállalkozó vagy, egy igazolás a NAV-tól, hogy nem tartozol feléjük. Illetve a KHR listán nem szerepelsz negatív előjellel.

Ami a bankoknak kell általában, az a munkáltatói igazolás, és 3 havi bankszámla kivonat

jan. 18. 23:04
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat! A két törlesztés bőven beleférne a fizetésem 50%-ába. Kb.a negyede lenne. Akkor így lehet még valami akadálya?
6. Channa* (válaszként erre: 4. - Jozsi.38)
jan. 18. 20:50
Pont így.
5. jozsi.38 (válaszként erre: 2. - Enissa)
jan. 18. 17:38
ezzel nagyon egyetértek. Sokan járnak úgy, hogy történik velük valami, betegség, baleset, kiesnek a munkából 1-2 hónapra, lecsökken a jövedelmük, és nézelődnek, hogy hogy tudnának megélni. Egy jó biztosítás kihúzná a bajból őket
jan. 18. 17:31
Ez a jövedelmedtől függ. A hiteltörlesztőinek összege nem haladhatja meg a jövedelem 50%-át. Szóval az a kérdés, hogy mennyi az igazolható jövedelmed, mekkora összeget akarsz felvenni, annak mekkora a törlesztője, és milyen összegű lakáshitelt fizetsz.
3. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 18. 14:28

Ha "belefér" a jövedelmedbe a lakáshitel mellett (amit minden késedelem nélkül teljesítesz), akkor minden további nélkül.

Léteznek ingatlan fedezet nélkül is szabad felhasználású hitelek. Ott a rendszeres bérből származó jövedelem bankhoz utalása a feltétel. Plusz van, ahol kezest is kell bevonnod.

Itt egy kalkulátor.

[link]


Amit választasz a listából a kalkuláció után vissza is fognak hívni és mindent elmagyaráznak.

Figyelj oda a havi törlesztőre, a THM-re és a visszafizetendő teljes összegre és úgy dönts el, hogy ilyen kötelmek mellett megéri-e neked!

Személy szerint tényleg csak nagy szükség esetén élnék ezzel, illetve akkor, ha a forint vásárlóértéke, az infláció tovább romlik.

Csak azért, hogy a napi megélhetésemet finanszírozzam semmiképp.

2. Enissa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 18. 14:06

50-50% Függ a jövedelmedtől, a hiteled összegétől, milyen fedezeted van, amire terhelhetik, ha nem tudnád fizetni.


Én mindenkinek ajánlanám, hogy kössön biztosítást a hitelekre is. Bármi közbe jöhet, jó az, ha van.

jan. 18. 13:52
Pár éve lakáshitelt vettem fel, és szükségem lenne személyi kölcsönre, ami nem túl nagy összegű. Kaphatok így?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook