Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Egyenlő-e a Férfi meg a Nő? fórum

Egyenlő-e a Férfi meg a Nő? (beszélgetős fórum)


1 2 3
23. LoLiNa
2007. nov. 16. 05:27

nem egyenlő... egy nőnek mindig több lesz a "dolga".. munkailag is, otthon is..

munkailag: sokkal többet kell törtetni, hogy elérjünk valamit, mert nők vagyunk.. hátrányban vagyunk a gyerekek miatt (e téren 1000x jobb volt régen).. fizetésileg, melóilag... mindenileg ki vagyunk használva..

otthon? munka után ott a kis családunk, akiknek ugye a legjobbat akarjuk)) főzni, mosni ,takarítani, játszani , segiteni a gyerekeknek, és eközben még feleség is legyen az ember. szolgáld ki a férjed / párod, este az ágyban is legyél toppon..

az a nők esete. mi van a férfiakkal?

dolgozik, munka után hazamegy és mit tesz? élvezi az életet, hogy kiszolgálják, pihen.. tv, szgép, stb.

itt most nem az én kis családomból indulok ki, mert a párom teljesen toppon van itthon is, gyerkőcileg is, de nagyon sok helyen ezt láttam, amit leirtam.

azaz, megmaradt a régi "dolog", elvárnak a férfiak mindent, de emelett a nő dolgozik is. ennyi változott szerintem.

bocsi, ha félreérthető voltam :/

22. Icus (válaszként erre: 14. - 11a91585fe)
2007. nov. 15. 18:33
Rendben van, apró dolog! Tudnád-e élvezni a sétát az erdőben, hajléktalanként? Tudnál-e fotózni, munkanélküliként. Tudnál-e szmogmentes levegőt szívni, ha nem lenne meg a lehetőséged, hogy elmenj ilyen helyre. Én Dunaújvárosban lakom. Balról a vasmű jobbról a gumigyár, a belvárosból a gázmotoros erőmű, ja, balról van még egy papírgyár is. Most még lesz egy kis csepeli-galván iszap is:(( Én és a férjem, a végzettségünk miatt a Putyilovhoz vagyunk kötve. Két gyereket nevelünk, iskoláztatunk. Ő nekik már mások az igényeik, mint nekem vagy a férjemnek voltak. Ez igy van jól, mert ugye fejlődünk. Szeretünk nyáron a hegyekbe menni, télen élményfürdőbe. Az egész éves hajsza után nagyon jól esik. SOkba kerül minden amit leírtam, pedig ezek alap dolgoknak kellene, hogy legyenek. Nem vagyok elégedett, mindig többre vágyom. Ez a több legtöbbszőr a gyermekeimmel kapcsolatos:(( Kicsit elkanyarodtam, de nem tudom érted-e mit szerettem volna mondani? Az, hogy elégedett legyél, pénz kérdése sajnos. Bár elégedett lehetsz, alkohormámorban is a tablettástól..:(( De, itt már nagyon lesarkítottam a dolgot. Biztos háttér kell, hogy elégedett tudjál lenni.
2007. nov. 15. 17:55

Egy Harleys férfi motorozott a Californiai tengerpart mentén,

>> amikor váratlanul egy felho került a feje felé és egy menydörgo

>> hang szólalt meg:

>> - Azért mert te mindig huséges voltál hozzám teljesitem egy kivánságodat. A

>> motoros lehúzodott az úttest szélére és igy válaszolt:

>> - Épitsél nekem egy hidat California és Hawaii közé, hogy bármikor

>> átugorhassak a szigetre. Az Úr igy szólt: -A te kérésed igencsak

>> anyagi dolgokra épül., gondold el, mekkora létesitmény lenne. Az

>> óceán aljára levinni a tartó oszlopokat, és az a rengeteg beton,

>> aszfalt és acél.Természetfeletti dolognak vélnék. Én megtudnám

>> csinálni, de még nekem is nehéz lenne. Gondolkodj egy kicsit, hátha

>> eszedbe jut valami más amivel az emberiség jövöjét tudnád

>> elosegiteni. A motoros elég sokáig gondolkodott,végül igy szólt:

>> - Uram! Azt kivánom hogy minden férfi megérthesse az asszonyokat.

>> Tudni szeretném, hogy mire gondolnak mit éreznek legbelül, amikor

>> csak némán néznek rám, vagy amikor sirnak, nevetnek, vagy amikor

>> rosszat mondok.. És hogy hogyan tudnám a noket boldoggá,

>> kiegyensúlyozottá tenni.

>> Erre az Úr igy válaszolt:

>> - Hány sávot akarsz a hidon?

20. 0260f21e84 (válaszként erre: 19. - B59d693a46)
2007. nov. 15. 15:00

szerintem is :)

apokrif talalmanya

19. b59d693a46 (válaszként erre: 17. - 0260f21e84)
2007. nov. 15. 14:42
Ez tényleg nagyon jó. :-)
18. Cicamaci22 (válaszként erre: 15. - 11a91585fe)
2007. nov. 15. 14:16
Én sem szeretem! De ettől még sajnos ténykérdés, hogy sok férfi gyakorolja.
2007. nov. 15. 14:06

Egyenranguak igen, de nem egyenloek. Nem szeretnèk semmi ferfias dolgot. Nem vagyok valami nagy feminista, mi? En most ott tartok, hogy szivesen maradnek itthon 3 gyerekkel, fozocskezni.., dehat nem ez van. Az egyik topikban olvastam egy jo kis versiket a ferfi es noi "minosegekrol",bemasolom:


Victor Hugo: A férfi és a nő


A férfi - a teremtés koronája, a nő - az ideálok legmagasztosabbja.


Isten a férfi számára trónt készített, az asszony számára oltárt.

A trón felmagasztal, az oltár megszentelté tesz.


A férfi - az agy, a nő - a szív.

Az agy hozza létre a fényt, a szív a szeretetet.

A fény megtermékenyít, a szeretet ébreszt.


A férfi – zseni, az asszony – angyal.

A zseni megmérhetetlen, az angyal megfoghatatlan.


A férfi célja – a legnagyobb dicsőség, az asszonyé - a legmagasabb erény.

A dicsőség nagyságot fejez ki, az erény istenséget.


A férfinek – fölénye van, az asszonynak – előjoga.

A fölény hatalmat jelent, az előjog kiváltságot.


A férfi – szilárd az esze miatt, a nő – legyőzhetetlen a könnyei miatt.

Az ész meggyőz, a könnyek megindítanak.


A férfi – képes bármilyen hőstettre, az asszony – bármilyen áldozatra.

A hősies bátorság nemesít, az áldozatos tett felemel.


A férfi – a törvény, az asszony – az evangélium.

A törvény jobbá tesz, az evangélium tökéletesebbé.


A férfi – szentély, az asszony – szentség.

A szentély előtt védtelenné válunk, a szentség előtt térdre borulunk.


A férfi – óceán, a nő – tó.

Az óceánnak igazgyöngyei vannak, amelyek ékesítenek, a tóé a költészet, ami megszédít, rabul ejt.


A férfi – sas, amely szárnyal, a nő – csalogány, amely énekel.

Repülni azt jelenti, uralni a teret, énekelni annyit tesz, a lelket meghódítani.


A férfinak – lámpása van, lelkiismeret, a nőnek – csillaga, a remény.

A lámpás vezet, a remény megment.


Röviden, a férfi - ott áll, ahol a föld végződik, az asszony - ott, ahol a menny kezdődik.

2007. nov. 15. 13:52
Nálunk a családban az van. De más kérdés a társadalom. Vegyük csak azt, hogy még mindig úgy működik sajnos, hogy ugyanazért a munkáért egy férfi több fizetést kap. Előbb alkalmaznak egy férfit bármilyen munkára, mert nem áll fenn a veszély, hogy elmegy szülni. A nőket eleve megkérdezik sok helyen a leendő munkáltatók, hogy tervez-e még gyereket. Ha igen, szóba sem állnak vele... Hol itt az egyenlőség?
15. 11a91585fe (válaszként erre: 13. - Cicamaci22)
2007. nov. 15. 13:48
Ezt a "felsőbbrendűség" szót nem szeretem.Én mondjuk azért vallom,hogy a szerepeknek meg kell lenniük.Vannak dolgok a mit egy nő nem tud megtenni,és fordítva.
14. 11a91585fe (válaszként erre: 9. - Icus)
2007. nov. 15. 13:45
Adósod vagyok egy válasszal. Én akkor is tudom élvezni az életet,ha megeszek egy habos sütit ;),összebújok az emberemmel,vagy csak fotózók,sétálok az erdőben és jóóóóó nagyokat szívok a szmogmentes levegőből..Apró dolgok,amik elégedetté tesznek.
2007. nov. 15. 13:01
Szerintem sok férfi hiszi azt, hogy feljebb áll egy nőnél, és képtelen elfogadni/belátni, hogy manapság nincs "felsőbbrendűség". Ugyanakkor egy vezető pozícióba előbb neveznek ki egy férfit, mint egy nőt... Ez is érdekes.
12. Icus (válaszként erre: 10. - ZITA9770)
2007. nov. 15. 12:02
Na, ez az. Most már elmosodtak a határok. Más a kapcsolat egy férfi és egy nő között. Egy nő mamár megél egyedül is. Régebben szinte lehetetlen volt.
11. 11a91585fe (válaszként erre: 9. - Icus)
2007. nov. 15. 12:01
:) Jó kérdés! Most megyek megfőzöm az ebédet,de ígérem vélaszolok,ok? :) Addig is szép napot! :)
2007. nov. 15. 12:00
Nálunk teljesen egyenlőség van.A párom is segít nekem és én is segítek neki.Vagy épp megcsináljuk egymás helyett ha nagyon sürgős valami.
9. Icus (válaszként erre: 8. - 11a91585fe)
2007. nov. 15. 11:57
Számodra, mit jelent az élet élvezete?
8. 11a91585fe (válaszként erre: 7. - Icus)
2007. nov. 15. 11:53
Persze,számtanak az anyagiak.De,az,hogy élet élvezete,nem mindenkinek egyforma és nem mindig csak pénzfüggő.
7. Icus (válaszként erre: 6. - 11a91585fe)
2007. nov. 15. 10:54
Nem tudod, leszámítani az anyagiakat!:(( A mai világban már nem! Egyébként is az emberek magukkal is akarnak foglalkozni, élvezni akarják az életet. PÉNZ PÉNZ PÉNZ! Ez kell hozzá. Különben csak dolgozol látástól-mikulásig és megette az egészet a fene:((
6. 11a91585fe (válaszként erre: 5. - Icus)
2007. nov. 15. 09:02
Igen,bár de az is érdekel,hogy igény van-e rá,akár a nő részéről,akár a férj részéről..És,kár,hogy csak 1 gyerek születik 1 családba.Anyagiakat leszámítva,miért van ez?
5. Icus
2007. nov. 15. 08:59
Ez a kérdés szerintem azért "nem jó", mert más világban élünk. Minden téren. Nagyvárosokban élünk, használjuk a civilizáció vívmányait, egy fizetés nem elég egy család felneveléséhez. A családokban 1 gyermek van nem 7-10. 1 gyermekkel mit legyek otthon az 52nm-es panellakásomban?
4. Icus (válaszként erre: 3. - 11a91585fe)
2007. nov. 15. 08:56

Én nem vágyom rá. A férjem vágyik rá.

Én városban nőttem fel, önnálló vagyok. a férjem "falusi" nevelést kapott... Ennek ellenére, megbékél a helyzettel és tudomásul veszi, ha velem akar lenni neki is részt kell vennie a gyermek nevelésben és a háztartási munkában.

2007. nov. 15. 08:53
De vágyik-e nő még arra,hogy háztatrásbeli legyen? És,hogy áll a férfi ehez? Hogyan viseli azt,hogy a nő is a "nadrágot visel"?
2. Icus (válaszként erre: 1. - 11a91585fe)
2007. nov. 15. 08:51
Az már akkor eltünt, amikor a nőknek el kellett menniük dolgozni. Otthon vagy a gyermekeddel és vezeted a háztartást ez volt régen... Most 8 órában máshol dolgozol, utazol, bevásárolsz, nem lehetsz már az a "régi anyatípus".
2007. nov. 15. 08:43
Ki,hogy gondolja? Mik a szerepek Nálatok,pl? Eltünt-e a régi anyatípus az nők emancipációjával?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook