Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egyéni vállalkozóktól szeretnék kérdezni fórum

Egyéni vállalkozóktól szeretnék kérdezni (beszélgetős fórum)


1 2
11. dorkadorka (válaszként erre: 7. - Sanett77)
2012. máj. 18. 10:32
Ettől félek :P
10. Böbusz (válaszként erre: 8. - Dorkadorka)
2012. máj. 18. 10:29
pedig jó, ha alsó hangon van egy felesleges millád, amit ráér forgatni évekig... és utána vissza is kaphatod.
9. Böbusz (válaszként erre: 5. - Dorkadorka)
2012. máj. 18. 10:29

és akkor a haszonból a bérleti díj, rezsi, PLUSZ A FIZETÉS, plusz kell egy tőke, amit állandóan vissza kell forgatnod.

Nem egyszerű... :(


DE! Ha még nem voltál vállalkozó, akkor kaphatsz támogatást a munkaügytől!!! Ezekről tudsz?? Most van melód? Vagy munkanélküli vagy?


Jah, meg azt nem mondtam: ha van egy melód, ahol fizetik utánad a járulékot... akkor is lehetsz vállalkozó, ÉS AKKOR NEM KELL JÁRULÉKOT FIZETNED. Mert a vállalkozás másodállásban megy. :)

8. dorkadorka (válaszként erre: 6. - Böbusz)
2012. máj. 18. 10:28
Köszi,egyenlőre nagyon nem vagyok képben a dolgokkal,informálódom.Egyenlőre...nagyon belevágnék,de nincs letéve 1-2 millám,eléggé a 0-ról indulnék...
7. sanett77 (válaszként erre: 5. - Dorkadorka)
2012. máj. 18. 10:27

Jól gondold meg......baromi sokat kell mindenért fizetni.

Tb, adó, könyvelő, rezsi, alkalmazott(ha lesz), meg még egy jó pár nyalánkság.....

2012. máj. 18. 10:27

Nem tudom mennyire vagy képben a vállalkozásokkal kapcsolatban, de az egyéni vállalkozást a legegyszerűbb elindítani és ez a leggázabb is.

HA megbüntetnek pl. 5millióra, és nem tudod kifizetni, akkor ez a bünti SOHA nem évül el... ha 20 év múlva a nevedre kerül egy ingatlan, akármi, egyből előjönnek a kamatos büntivel és foglalnak...

De ez csak egy a sok(k)ból. :D


Ha pl. bt-d van, és az alaptőkéd 500.000 Ft, ezzel nyitod a bt-d... és netán megbüntetnek 5 milkára, akkor csak 500.000 Ft-ig foglalhatnak, annyi összegig rendezed, a többi felejtősbe megy.


Engem nem büntettek meg, ez csak példa. :D

Hogy érzékeltessem...

5. dorkadorka (válaszként erre: 4. - Böbusz)
2012. máj. 18. 10:26
Uhh,ez elég durva,most szeretnék nyitni egy zöldségest,és tanakodom,h ki tudnám-e termelni,ezt az összeget+bérleti díj stb....
2012. máj. 18. 10:24

70e csak a járulékok (nyugdíj, tb, eü és még vmi...), ezek KÖTELEZŐK!

plusz: könyvelő, egyéb dolgok.

Fincsi... ;)

És ezt a haszonból.

2012. máj. 18. 10:23

Szia!

Sokat, nagyon sokat kell fizetned... :-/

70e körül?!

2012. máj. 18. 10:22
Sokat:((( Alsó hangon 70000 a TB...
2012. máj. 18. 10:20

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni ,hogy egyéni vállalkozóként mennyi TB-t,adót stb kell fizetni minden hónapban.

Vállalkozást szeretnék indítani...

Köszönöm,aki válaszol.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook